Problémy s přisátím a málo pije. Poraďte

crawler
17. kvě 2010

Ahoj, nenašla jsem toto téma a chtěla bych se zeptat zkušených maminek na rady.
Náš malý se někdy přisává i 30 minut - díky tomu ze mě tahal krev už v porodnici a měla jsem krvavé stroupky na bradavkách - kojení se stalo utrpením, protože bylo bolestivé a včetně přisátí trvalo 90 minut i víc a malý stejně nepřibral ani gram - čili musel za tu dobu vypít hrozně málo. Lékařka a laktační sestra mi řekly, že si musím nechat zahojit prsa, odsávat mlíčko a když nebude stačit (60-80ml - začínáme 3.týden života) tak namíchat s umělou výživou, budit ho atd. Prsa už se mi zahojily, ale za ty 4 dny pouhého odsávání mám pocit, že se mi mlíka tvoří míň a míň ☹ Máte stejné zkušenosti? Podařilo se vám rozkojit a naučily jste se přisávat? Díky za rady a tipy - strašně moc bych chtěla kojit a mrzí mě, že to nějak nejde...:-/

jakelina
15. čer 2010

@crawler uvidíš, jestli je to prsama 😀 😀

crawler
autor
15. čer 2010

@jakelina no na 99% není (vzhledem k tomu, že když chce tak to jde), ale chci vyzkoušet všechno, abych neměla špatný svědomí. Dnes jsem zase četla článek ze kterého vyplynulo, že vlastně každá žena (až na nějaká 3%) může kojit...a že se spíš dělají chyby v postupu řešení problémů, apod....Nevím, jestli jsem udělala někde chybu nebo jestli patřím k těm 3%...to by mě teda nakrklo, že bych měla takovej pech 😀 😒

jakelina
15. čer 2010

@crawler já jsem to myslela jako vtip 😀
Musíš ještě vydržet a může se to zlomit. 🙂

crawler
autor
15. čer 2010

@jakelina však jo 😀...no jo vydržet...to můžu, ale s tím mlíkem je to fakt děsný, mám strach,že ho úplně ztratím...některý děti jsou fakt prevíti - jsou to savci a nechovaj se tak... 😝 😀

jakelina
15. čer 2010

@crawler to je nepochopitelné, že jo. Oni by snad raději umřeli hlady, než by spolupracovali. 😠

ija1
15. čer 2010

@crawler - pri cteni techhle clanku mam uplne stejny pocity, asi patrim do 3 procent....., odsavam denne, porad prikladame a mam pocit ze mlicka je cim dal min.........nevim proc a nechapu to, porad beru homeopatika, piju caje na podporu kojeni a mam pocit ze to moc nepodporuje..........Alenka se sice prisaje ale po par minuach pusti a davku nutrilonu vypije celou........kolik vam tak vypije najednou? za ty 3-4 hodky? my davame 100ml (3odmerky a 90ml vody) a mam pocit ze zacina to byt malo....zitra se musim poradit s doktorem.....

crawler
autor
15. čer 2010

@jakelina no přesně - teď ve 3 byl opět marný pokus o kojo - spal přes 3 hodiny - do pusy si cpal obě pěsti, domáhal se jídla řevem, a když jsem ho dala k prsu, tak se krásně přisál, 3x potáhl a zavřel oči a spal...nestihl ani polknout...budila jsem ho lechtáním, tak si teda uráčil párkrát cucnout a zase spal...☹ Přitom byl naspanej pomalu do zásoby...Ale jak jsem ho oddělala od prsa, tak má hned oči navrch hlavy a začne ječet, takže opět skončíme u flašky. Teda ještě jsem ho mučila, páč jsem ho na střídačku přiložila 2x ke každému prsu...Přijde mi, že postupuju podle toho jak se všude píše, ale ještě jsem se nedočetla, jak postupovat u dítěte, který to u prsa hned zalomí...Copak mám jediná takovýho pošuka??? 😔 😅 ☹

crawler
autor
15. čer 2010

@ija1 no, já ho mám u prsa cca 30minut, pak i u druhýho a vypije i 140ml z lahve 🙄 ...já v těch prsách aspoň 50ml mám, ale evidentně ji nevysosá, protože jinak by to celkově bylo skoro 200ml, což je blbost aby měl takovou potřebu...Někdy mu stačí jen 80ml, ale většinou už jede přes 100ml...Je to zoufalý že? Kor když tak moc chceme!!! Já taky piju čaje, meltu, vodu, snažím se myslet pozitivně, ale když nám děti stagnují, tak bysme se asi mohly rozkrájet a stejně plně kojit nebudeme...Jak dlouho to plánuješ zkoušet než to vzdáš???

ija1
15. čer 2010

tak to me u prsa (jen u jednoho pac druhe odmita a nic z nej ani netece ani odsavackou) vydrzi tak 5-15 min za ty 4 hodiny co kojime a krmime......... takze mlicko mam jen v jednom prsu, a co si Alca neco koji tak ani moc denne neodsaju, driv jsem denne odsavala tech 100-150 ml, tedka posledni dobou se Alca prisava a ja pak odsaju uz dohromady tak 40-50ml za den. No jsem vytrvalec a budem to zkouset dokud mlicko nezmizi.....pokud je v jednom prsu aspon neco tak to budem zkouset, koupili jsme po navratu z porodky tu drahou odsavacku od Aventu tu elektrickou, tak nechcem ty 4 tisice jen tak vyhodit...........proste pokud bude mlicko budem blbnout.......i aspon kuli trosce materinky to snad ma cenu..........
ale na psychiku to je fakt narocny, pac kdyz clovek vidi ze vetsina maminek koji, trapi me to...........pac bych fakt moc chtela.......... ale zase musim Alcu pochvalit ze na tu bidu po porodu se tedka pravidelne faktr prisava, obcas na to prso skace jak hladovej vlk.........ale pak si nic nevysaje kdyz ji prilozim............ tuhle se domahala i po prsou moji maminy kdyz ji chovala.... 🙂))))

bufina
15. čer 2010

@crawler Tak to tady dočítám pozpátku, ty bys chtěla zkusit dát malýho kámošce jestli by byl schopnej sát mlíko od ní? Jsme totiž nedávno s kámoškou řešily jak je to s mateřským mlíkem, když v obchodě se prodávají pro různě starý děti. Myslím to tak, jestli mu z toho pak nebude třeba nějak špatně, že složení mlíka se přizpůsobuje věku dítěte a ty máš ještě takovýho prcka a ten dostane mlíko pro dítě rok a půl starý. Jako nic o tom nevím, jen mě to teď tak napadlo.

jakelina
15. čer 2010

@bufina to máš pravdu, mléko bude jiné a pro jednou to snad malý zvládne. 😀
@ija1 co se stalo, že v jednom prsu nemáš mléčko, nechtěla z něj malá tahat?????

bufina
15. čer 2010

@jakelina To jo, asi určitě se mu z toho jednou nic nestane, jen jsem si na to tak vzpoměla, když sem to tu četla.

bbberta
16. čer 2010

holky, vy mate teda nenasyty!!!my ve 2mesicich porad max.110ml..a casto jen 60-80ml..ale jak se tu psalo, kazde dite je individuum, nam holt staci malo..rekordy v pribyvani trhat nechceme,tak uz jsem klidna...
kdyz jsem ted o vikendu marne bojovala s mega zatvrdlinou, taky me napadlo zkusit nakojit neter (9mesicu),ale bylo mi to blby, tak jsem to ani nenavrhla

jakelina
16. čer 2010

@bbberta na ty zatvrdliny je dobré měnit polohy při kojení. Dobrá je poloha fotbalisty, krásně ti malý vytahá mléko i z míst, kde ani nevíš, že ho máš 😀 😀

bufina
16. čer 2010

@jakelina Jak vypadá ta poloha fotbalisty? My střídáme jen dvě. Vleže v posteli, nebo takovou tu klasickou.

jakelina
16. čer 2010

@bufina Dáš si malého jakoby pod paži na nějaký polštář a rukou mu podepřeš hlavičku a když je vlevo, tak pije z levého prsa a naopak. Neumím to moc popsat, nám to doporučovali v porodnici, aby si vypili děti mléko co je blízko podpaží a kde nejčastěji vznikají zatvrdliny.
Nesmáš ho vlastně vůbec na klíně, leží vedle.

jakelina
16. čer 2010

@bufina často se tak kojí dvojčata. Mají hlavy u maminky na klíně a tělíčka na kojo polštáři.

bufina
16. čer 2010

@jakelina Tak to taky vyzkoušíme, ať máme nějakou změnu 🙂

jakelina
16. čer 2010

@bufina jestli bude malý chtít, já si u toho někdy čtu, nebo kontroluju Matymu úkoly, mám volnější ruku.

bufina
16. čer 2010

@jakelina Tak to by mohlo být dobrý, kolikrát u kojení krmím sebe a aji malou, to pak lituju že sem se nenarodila jako chobotnice 😀

jakelina
16. čer 2010

@bufina to znám, večer jak malého vyslékám, tak z něj padají drobečky z mojí večeře. 😀 😀

bufina
16. čer 2010

@jakelina Já když u kojení jím, tak malýmu přez tělíčko přehodím plínu, kdyby náhodou na něho něco spadlo 😀

crawler
autor
16. čer 2010

Ahoj holky:.)
@bufina máš pravdu s tím mlíčkem - já to taky slyšela, ale myslela jsem si, že bude jen jako hutnější (protože to by ženský musely mít dudy až na zem, kdyby se tam mělo vejít mlíko pro ročního, stačí, když mi pijeme skoro čtvrtlitr🙂) že na dýl zasytí a malý by toho snědl míň...No Nevím...

Každopádně na to došlo už dnes - dala jsem si sraz s jinou kamarádkou, která má mimi o měsíc a kousek starší. Byla jsem docela dost v šoku, když se František chytil, hltal, NEUSÍNAL a byl v klidu další 3 hodiny!!! Takže nevím, co si mám myslet...Ona je pěkně rozkojená a mlíčka má dost, takže asi bude problém v tom, že já ho mám málo a třeba i špatný spouštěcí reflex? Četla jsem, že stres snižuje tvorbu mlíka a pro mě bylo kojení stres už v porodnici, páč jsem byla po císaři ko a navíc skrze ty ragády mě to hrozně bolelo. Párkrát jsem u kojení i brečela, jak už jsem byla zoufalá a unavená...MOžná se mi tím začalo tvořit míň mlíka a díky tomu začal Išek stagnovat...
Ráno jsem vyjížděla už brzo, takže jsem nekojila, pak u doktora na kyčlích jsem rovnou vytáhla flašku (nebudu tam dělat scény s kojením) a ve 3 odpoledne jsem měla prsa už docela plný, tak jsem ho přiložila a bylo to fajn - jako u té kamarádky -šlo mu to - vypil pak teda ještě 50ml z lahve, ale neusínal a tahal a polykal...Jenže mě se prostě tolik mlíka a tak rychle nedělá... 😢 Nevíte, jak to je? Když ze mě ve 3 vytahal třeba 90ml, tak se těch dalších 90ml má vytvořit za jak dlouho? když jsem předtím tolik hodin malýho nepřiložila?

bufina
16. čer 2010

@crawler No tak to teda koukám 🙂 Jde vidět že to umí. Malýmu to ze začátku šlo nejlíp po ránu. Sem ho v noci nekojila - proč taky aby dělal scény, vzbudil celej barák a pak by dostal stejně flašku. Dávala jsem mu odstříkaný mlíko, nebo ten protiblicí nutrilon. Ráno jsem měla kozy tak nalitý, že mu mlíko teklo skoro aji ušima. A přez den taky dostal třeba moje mlíko z kozy, další krmení Nutrilon, pak zase kozu. Přišlo mně že potřebuju tak 6 hodin, aby tam byl toho mlíka dostatek. Nakonec to šlo, ale jak sem psala, trvalo to ty tři měsíce, vy jste teprve v půlce.

crawler
autor
16. čer 2010

@bufina Já jsem taky čuměla, když jsem viděla jak bez vztekání a usínání hltá a hltá 😀 Myslela jsem, že je problem u něj, ale ono to bude v tom množství mlíka...No, Kojila jsem v 15,00 a teď ještě nic moc necítím - už se začínají plnit, ale ještě by to nemělo cenu, takže počítám, že až tak nad ránem...což bude fajn, páč pak jedu na univerzitu na zkoušku, tak aspoň nebudu mít problém, že mi prsa potečou...tak třebas to ještě půjde se rozkojit - já jen, aby to nebylo tak, že se mi jednou za 8 hodin vytvoří dost mlíka a jinak nic...potřebovala bych, aby se tvořilo rychle....jinak tu poptávku nemám šanci uspokojit 😅 😀

jakelina
16. čer 2010

@crawler ono to fakt trvá než se nalijou, ale když budeš málo přikládat, bude se ho dělat míň a míň. Vždycky když to jde, tak to alespoň zkus a když nebude chtít, tak se nic neděje a dej mu flašku.

crawler
autor
16. čer 2010

@jakelina no jo...jenže když ho přikládám, co 2-3 hodiny, tak se defakto jen vzteká a vypije třeba jen těch 10ml...a tím pádem se mi dotvoří zase jen těch 10 ne? Já se v tom nevyznám - je to fakt věda 😔 ...Já bych asi u sebe potřebovala neustále laktační poradkyni, která by mi pořád radila co dělat...No až se vzbudí, tak ho zase přiložím, ale v noci se asi snažit nebudu - zítra mám zkoušku, tak chci mít krmení odbytý co nejrychlejc - už na dnešek mě stačilo, že se vzbudil na jídlo 3x... 😝 Ty teda radíš přikládat pokaždé, když bude chtít jíst???

bufina
16. čer 2010

@crawler Určitě ho vždycky na chvilku přilož, třeba i jen tak, když zrovna nebude mít čas na jídlo, pokud se teda aspoň trochu přicucne. Já jsem malýho po návratu z porodnice taky přikládala co chvílu, ale zase jsem měla dovolený vždycky jen na chviličku aby ho to neunavilo, ale stačí chvilička a mlíčko se začne dělat. Ty kozy to nějak poznají 😀

crawler
autor
16. čer 2010

@bufina ok 😀 no já právě slyšela, že je i blbý kojit přes kloboučky - že to nějak narušujou - ty dudy jsou nějaký hááklivý 😀DD
Dobře budu přikládat, jak to půjde ono až budu mít klid po zkouškách, tak budu mít víc energie 🙂 Snad se to s mlíčkem zlepší 🙂

jakelina
16. čer 2010

@crawler právě tak jak píše bufina, přikládej jenom tak a fakt nejlepší je kojit v noci. Nejvíc se vyplavuje prolaktin, ale věřím, že na to nemáš nervy, když ani v noci nechce. 😖