Problémy s přisátím a málo pije. Poraďte

crawler
17. kvě 2010

Ahoj, nenašla jsem toto téma a chtěla bych se zeptat zkušených maminek na rady.
Náš malý se někdy přisává i 30 minut - díky tomu ze mě tahal krev už v porodnici a měla jsem krvavé stroupky na bradavkách - kojení se stalo utrpením, protože bylo bolestivé a včetně přisátí trvalo 90 minut i víc a malý stejně nepřibral ani gram - čili musel za tu dobu vypít hrozně málo. Lékařka a laktační sestra mi řekly, že si musím nechat zahojit prsa, odsávat mlíčko a když nebude stačit (60-80ml - začínáme 3.týden života) tak namíchat s umělou výživou, budit ho atd. Prsa už se mi zahojily, ale za ty 4 dny pouhého odsávání mám pocit, že se mi mlíka tvoří míň a míň ☹ Máte stejné zkušenosti? Podařilo se vám rozkojit a naučily jste se přisávat? Díky za rady a tipy - strašně moc bych chtěla kojit a mrzí mě, že to nějak nejde...:-/

jakelina
29. črc 2010

@bufina tak pozor - pozor - ať není ještě třetí neplánované mimi 😀

bufina
29. črc 2010

@jakelina Tak to by mně asi hráblo... Dvě úplně stačí.

crawler
autor
29. črc 2010

@jakelina
@bufina
fakt šílenej den...usne vždy jen na pár minut a pak řev...bud jen den blbec nebo ho něco trápí a já nemůžu přijít na to, co☹

bufina
29. črc 2010

@crawler My máme dnes to stejný, nikde dlouho nevydrží, ani chovat se dlouho nechce, tak pořád putuje mezi mnou, sedačkou a hrací dekou. Sice su na tom s nervama ještě dobře, ale fakt se přestávám občas divit maminám co dítě v afektu hodí z okna.... Tohle je šílený.

crawler
autor
29. črc 2010

@bufina no přesně - já s ním deska tak zuřivě drndala, že mu div neulítla hlava 😀 - ted se překonává - spí už asi 30minut 😲 😀

bufina
29. črc 2010

@crawler Tak to se máš, malej právě před chvílou chytnul pěknej hysterák. Jee, ale už zavírá oči 🙂 Mám ho na klíně u PC.

bufina
29. črc 2010

@crawler Super, tak se prořval až ke spaní 😀 Jdu si udělat to kafe konečně 🙂

jakelina
29. črc 2010

Ono to zní hrozně, ale je fakt, že jak mi malý řve a není k utišení, tak bych ho taky nejraději nějak umlčela, nejlíp navždy 😒 .Myslím to jako vtip, ale obdivuju maminky, kterým děti pláčou víc jak 10 minut denně. Náš Eliáš řve tak jednou za týden víc jak pět minut v kuse a to už mám nervy na pochodu. Zato dokáže hodinu v kuse dělat takové mrzuté ééééééé, chvilku klid a zase éééééééé a tak pořád dokola. To mi leze na nervy taky pěkně 😀
My jsme byli na kyčlích a nekecám před náma bylo 24 maminek s dětma. Byl úplně hotový, v autě mrčel celou cestu domů. Jela jsem jenom s Matyášem a ten ho neumí moc zabavit. ☹

bufina
29. črc 2010

@jakelina To si taky říkám že si stěžuju a Adámek je dost hodný mimčo, kolikrát si když ho uspávám uvědomím že za celej den vůbec nebrečel. ale když ho to chytne, tak to stojí za to. Taky někdy jen tak mrzutě mručí, ale to si ho nevšímám. Většinou ho to pak přestane bavit a usne. U nás to na kyčlích taky stálo za to a pak že se rodí málo dětí, sem si teda nevšimla. Se malej kolem půl vzbudil, dala sem mu hrušku a už zase začíná prudit. Tak jdu umýt nádobí a nebudu si ho všímat.

jakelina
29. črc 2010

@bufina já někdy nadávám na svoje děti, pak potkám nějakého puboše s cigárem v puse a samým vole a pi... a nevím co ještě a říkám si - ZLATÉ moje děti.

crawler
autor
30. črc 2010

tak v noci jsem se pokoušela dávat prsa, ale hned vytuhával a defakto se vůbec nenajedl, tak jsem stejně došla pro lahev - z prsa se najedl až v 5 ráno - to už je čilejší a zvládne to, pak ještě hodinu a půl chrupkal 🙂 vypadá to, že jsme na dobré cestě, ale nechci to zakřiknout 🤐 ale včera od rána už má v plínečkách míchaný vajíčka🙂 a zdaleka to tak nesmrdinká🙂

jakelina
30. črc 2010

@crawler 🙂 super

crawler
autor
30. črc 2010

@jakelina
@bufina když se vás zkušenbých mamin zeptám - jak poznám, že má malý hlad? dřív prostě spal, probudil se s řevem, tak dostal najíst a hotovo, ale ted hodně hajá v postýlce, povídá si... a pláče jen málokdy...kdy chce jíst poznám jen v noci...přes den nevím, zda nehladoví..tak mu cpu lahev a on něco vypije - třeba 50ml - tak nevím, zda to pije a je přežranej nebo co...fakt nevím, podle čeho se mám orientovat - pořád všude říkaj - dejte dítěti, kdy si řekne, ale co dělat když nic neříká??? 😅

jakelina
30. črc 2010

@crawler těžko se radí, malý mi pije co 2-3 hodiny a prostě mu dám vždycky napít hned po probuzení a než jde spát, tak si už většinou jenom trochu cucne.
Tak mu zaveď nějaký režim podle hodin, když se na jídlo nehlásí sám. Je už veliký, myslím váhově, tak hlad určitě nemá 😀 Za chvilku nás předeženete, ono se jenom po MM tak nepřibírá. ☹

bufina
30. črc 2010

@crawler A ani třeba nijak nemlaská, nebo si nestrká ruce do pusiny? Já u malýho poznám podle prstíků že má hlad. Když si do pusy strčí ukazováček a prostředníček, tak má hlad a prostředníček a prsteníček zase cucá před usnutím. Zkus ho nechat delší dobu a uvidíš, už třeba nepotřebuje jest po třech hodinách.

crawler
autor
30. črc 2010

@jakelina no já právě nechápu, jak za těch 27 dní dokázal nabrat 1,2kg ( a to byl vykakanej i vyčůranej)! Byla jsem s ním totiž na ko 1.7. a to zhruba začínaly ty šílený vedra (nebo dokonce už dřív?) a jak byly ty vedra, tak nechtěl vůbec lehav ani vidět - psala jsem sem, jak mi pořád visí na prsách -to jediný ho dokázalo uklidnit a zřejmě toho z nich vycucal víc než bych si vůbec kdy troufla pomyslet...takže tenhle váhový přírůstek není tak docela z UM 😨 ...jinak na naší diskuzi tady na mk znám maminku, které mimi několikrát za sebou přibralo 500g za týden 😕 😅
@bufina když on má ted období, že má ruku v puse pořád 😅 navíc strašně šgryndá... 😕 no podle toho to bohužel nepoznám, ale udělám to, jak říká jakelina - režim totiž nastoluju už 4.den a daří se - dávám ho 3x-4x za den spát, tak do toho zakomponuju i povinné jídlo🙂)

ono totiž já mám stejně strach, že bude hubnoutkdyž ho nechám odkázanýho jen na prsa 😒 - radši si ho 2x týdně doma zvážím - nechci se totiž pak na 4m ko divit, že má váhu stejnou nebo dokonce nižší...

jakelina
30. črc 2010

@crawler já vím, že nepřibral jenom z UV, jenom asi nejvíc přibírá v noci, to jenom jí a spí a to mu právě dáváš UM. Přes den sebou víc mrská a míň spí, tak ty děti tak nepřiberou, když se hýbají.

crawler
autor
30. črc 2010

@jakelina to jo, to máš recht - to mě ani nedošlo... 😕

bufina
2. srp 2010

@crawler Sem tak nad tím přemýšlela a třeba tak nepřibírá jen v noci, protože když byl většinou celej den na UM + trochu MM, tak ti takhle moc nikdy nepřibral ne? Tak nemyslím že by mu tu váhu udělalo jen noční krmení. Můj malej na MM taky přibýrá jak divej 🙂

jakelina
2. srp 2010

@bufina já jsem to nemyslela tak, že přibírá jenom ze UM, často přibírají děti kojené víc než na UM. Náš malý má skoro o 2 kila víc než kluk od kamarádky a ta ho kojila jenom asi 10 dní. Ale myslím, že děti co v noci jí a hned usnou, tak určitě přiberou víc, než přes den, kdy se hýbou a dřív to mlíčko spotřebujou už jenom tím, že bdí.
Jinak je
@crawler šikulka, já se přiznám, že bych se asi na to dávno vykašlala, takže ji obdivuju. 😀

bufina
2. srp 2010

@jakelina No malej se teď začal už budit častěji, kolikrát vstával až kolem páté a teď už chce mlíko kolem půl 3. Si říkám ještě že je kojenej, než kdybych musela vstávat a dělat mu mlíko. Jdeme k dr. příští týden, snad dostane konečně první hexu. Su zvědavá kolik váží. Teď už asi tolik přibírat nebude, když dostává hodně ovoce a zeleninu. A Eliášek váží kolik a měří?

mpavlinka
2. srp 2010

Ahoj holky, máme problém s kojením. Nikolka pije max. 5 minut a pak je okamžitě tuhá, spí, můžu dělat cokoliv a neprobudím ji. Tak si říkám, jesi ji u toho kojení jako blbě držím nebo co... Zkoušela jsem kojit vleže, to pije o něco déle, ale zas to bylo v noci a ráno, byly delší přestávky a měla více hlad. Vůbec ji většinou na papu musím budit, jinak bych spala pořád. V noci klidně šest hodin v kuse. Doteď přibírala hezky, ale bojím se, že teď u doktorky to nebude žádná sláva. Mlíko si myslím mám, zkouším si vždy odstříkat a je ho dost 😒 Trpíme teda dost na prdíky, dávám teď lefax, když jsme ho nedávali tak kakala třeba jenom obden a hodně ji to kroutilo.

iris
2. srp 2010

Ahojky holky...první dítě jsem kojila bez problémů rok, ale naše druhorozená je pro mne vážně oříšek, je maličká a já mám obr prsa, sice jí prso "zploštím", aby se přicucla, ale z x pokusů se jí to povede za den tak max. 2x, 3x, když je pořádně vzhůru a má opravdu hlad...jinak musím odstříkávat a krmit z láhve.Jsem z toho nešťastná, obávám se, že skončíme na sunaru...Jinak vypije max. 50, když víc, tak už blindí.

iris
2. srp 2010

Jo a v noci ji prostě nevzbudím ani za nic, takže láhev vážně jediná možnost.

crawler
autor
2. srp 2010

ahojky🙂
@bufina
@jakelina

Já teda nemůžu srovnávat, protože je Išek naše první mimi, ale zdá se mi jako velkej živel - někdy je celý den vzhůru, pořád kolem sebe kope, hází rukama, prostě nevydrží ani 2 minuty jen tak ležet a třeba pozorovat okolí, takže myslím, že přes den má hodně velký výdej energie, ale za to v noci krásně jí a hned usíná, takže bcyh řekla, že ty kilečka přibírá v noci. Stále totiž krmím i 3x za noc (předevčírem dokonce 4x), takže se mi může jen zdát o tom, že spím celou noc, jak některým maminkám stejně staré kojené děti tady na MK na jiné diskuzi. Ted mu k ránu prsa dávám a stačí mu, dál krásně pokračuje ve spánku, tak jsem moc ráda, že mlíčko je 😵 . Ono holky já jsem si na tu lahev tak zvykla, že už mi to ani nepřijde a prostě, jak se začne v postýlce vrtět, tak vstanu, v termosce mám vodu, tak připravím - někdy, když je voda moc teplá, tak mu i ty prsa dávám, ale to jen aby neřval a nebudil manžu. Během 20minut se pěkně nají a spí dál. Já to srovnávám s tím, jak jsem mu celý měsíc dávala v noci, jak prsa, tak i lahve - takové krmení trvalo 50-60minut, tak si představte 3x za noc takhle krmit 😔 ...Paní doktorka nás děsně chválila a já jsem obstála sama před sebou a vím, že za den má i kupu mlíka ode mě. Za měsíc už prý začneme se zeleninovýma polívčičkama, takže si začne zvykat na něco jinýho než je mlíčko 😵 . Ono v podstatě je to tak, že většinu času jsem se snažila rozkojit a hodně se tím natrápila, ale aspoň vidím, co obnáší dítě-nesavec a jakou škodu napáchá, když se na 2 týdny rozhodne nepřisávat 😀 . Každopádně jsem rozhodnutá, že jestli se tohle stane u 2.dítěte, tak to vzdám hned na začátku, protože tohle byl opravdu šílený žrout času - neměla jsem čas na jídlo, na záchod, na pořádnou sprchu na nic - byla jsem akorát ve stresu a unavená. Ted jsem ten čas obětovat "mohla" (i když to učení se na zkoušky jsem flákala a známky nic moc), ale pak budu mít většího Františka a nebudu si moct dovolit všechno obětovat miminku a na Iška trusit, takže uvidíme a budu doufat, že druhý mimi bude pořádný savec, aby jsem zase neměla výčitky svědomí, že nekojím 😀

Jo jinak známá, co je v Irsku, tak chce kojit a dívají se tam na ni jako na exota proč kojit, když je UM. Prý se tam dělají kampaně na oživení kojení - maminky, co kojí jsou ojedinělý jev 😕 ....tady mi přijde, že zas by to ten tlak na kojení chtělo zmírnit, protože ty výčitky svědomí maminek, kterým to z jakéhokoli důvodu nejde jsou hrozné 😢

crawler
autor
2. srp 2010

@mpavlinka nemá ještě slabou žloutenku? náš malý byl totiž to samé, jen by spal a při kojení okamžitě usínal, musela jsem ho budit, po hodině jsem to většinou vzdala a výsledek byl ten, že malý nepřibíral a jako bonus jsem měla prsa jednu velkou ragádu. Radím přikládat, pak odsát a dokrmit stříkačkou přes prst - tak se František najedl a začal přibývat. Ale přikládat musíš, když budeš jen odsávat, tak se mlíko začne ztrácet - to se stalo mě a rozkojila jsem se až ted a holky by ti tady potvrdily, že to bylo strašné...! 🙄

keminek
2. srp 2010

@mpavlinka já myslím, že tvoje kojo je v pohodě. Malý taky pil v tomhle věku 5 minut a pěkně tučněl 😉 Odstříkáš dost, mlíko ti stříká, kape při kojení a tak vůbec celkově podle toho, co píšeš, mám dojem, že u vás vše v nejlepším pořádku 🙂

@iris malý mi touhle dobou krásně pil, prsa jsem měla nalitá. Teď mám problémy 2. Jednak malá po kojení ublinkávala, až se dusila, kuckala a míň pila.

Já s malým minule začala mít problémy, odsávala jsem až hystericky, prsa několikrát nahodila, už jsem pak věděla jak, ale za cenu šílených nervů a trápení nejen mě, ale i malého hlavně ☹ Minulý týden jsem se jen vystresovala, že malá nespí po kojení a dala jí 2x cucnout po hodině a půl, možná si to můj mozek spojil s minulým stresem a šup, v pravém prsu bylo po mlíku. Celé splasklo. Levé to přebralo, začalo se přelévat. Jenže já chtěla rozkojit to pravé, tak jsem prsa střídala. Malá toho moc v týdnu věku nevypila, takže vypila pravé, pak o to míň z levého a během dne levé kleslo na minimum. Vzala jsem odsávačku, začala odsávat a obě prsa v ten moment úplně totálně splasklý. No měla jsem odsávajdu vzít jen na to pravý a z levýho prostě kojit. Teď zachraňuju obě, už od minulého čtvrtka, teď je pondělí. Mám úzkost, stres, strach (fakt kontraproduktivní), pláču.. a na druhou stranu bych nejradši dala UM. Na malém jsem byla závislá, kojila jsem ho za každou cenu, kojení při každém výkyvu furt zachraňovala a tak mě to vycuclo a znechutilo, že teď při prvním problému rezignuju a nervy udělají své.. Jinak srovnávám a samozřejmě když vidím, že v tuto dobu jsem s malým měla přelitá prsa a stříkalo z nich na všechny strany a po porodu byly 2x nalitější než tentokrát, tak mě to ubíjí ještě víc. Plíny měla minulý týden krásně počůrané. Vadilo mi, že pije 3 min. z jednoho prsa, ale stačilo jí to. Furt blinkala, kakala, plíny fakt hodně počůraný. Ale teď už jsou sušší. Nevím, co dělat..

crawler
autor
2. srp 2010

@iris zkoušej dál...malá je ještě opravdu malá - já si myslím, že až zesílí, tak se jí půjde přisát i na velká prsa 😉 Jo, s některýma dětma je potíž, já bych mohla vyprávět 😔 , ale pokud to nepůjde, tak si sama musíš rozhodnout, zda je kojení tak podstatn=, máš doma ještě druhé dítě a můžu ti říct, že odsáváná, krmení alternativně a pak dokrmování umělou výživou je tak časově náročné, že to doporučuju jen otrlým maminkám, co mají první mimi 😅

iris
2. srp 2010

keminku, to chápu! já z levého odsaju dost..ale z pravého hodně málo a za dlouhou dobu...na to na mne ökolí kouká divně, že nekojím, ale krmím z láhve...hlavně tchýně je na tohle úplně d..ilní..jenže malá by jinak prostě nepřibírala a hubla by, jasně MM ´je nejlepší, ale rozhodně ne za cenu stresované matky i dítěte!

keminek
2. srp 2010

@crawler já minule se rozkojila z nuly vždy tak, že jsem odsávala co hodinu a půl vzduch, druhý den co 2, pak ob a pak to nechala a prsa se nalila. Ale to už bylo později, kdy kojo bylo zajeté. A hlavně to šlo o dost líp, když jsem se přestala nervovat a řekla si, že kojit nemusím (příkrmy pevnou stravou). A bylo fuk, zda se malý přisál nebo ne. Když ne, odsála jsem třeba 150. Když se přisál, tak jsem odsála zbytek. Prostě v těch prsech bylo nějaké množství a to se odsálo buď odsávačkou nebo to on vypil. Ovšem rozdíl byl první 3 měsíce oproti tomu, co mám teď. Minule jsem měla prsa přelitá, malý z nich pil postupně víc, kojo šlo samo od sebe, mlíka bylo hoodně. Teď mi splaskly prsa 8. den života malé.. 😒