Problémy s přisátím a málo pije. Poraďte

crawler
17. kvě 2010

Ahoj, nenašla jsem toto téma a chtěla bych se zeptat zkušených maminek na rady.
Náš malý se někdy přisává i 30 minut - díky tomu ze mě tahal krev už v porodnici a měla jsem krvavé stroupky na bradavkách - kojení se stalo utrpením, protože bylo bolestivé a včetně přisátí trvalo 90 minut i víc a malý stejně nepřibral ani gram - čili musel za tu dobu vypít hrozně málo. Lékařka a laktační sestra mi řekly, že si musím nechat zahojit prsa, odsávat mlíčko a když nebude stačit (60-80ml - začínáme 3.týden života) tak namíchat s umělou výživou, budit ho atd. Prsa už se mi zahojily, ale za ty 4 dny pouhého odsávání mám pocit, že se mi mlíka tvoří míň a míň ☹ Máte stejné zkušenosti? Podařilo se vám rozkojit a naučily jste se přisávat? Díky za rady a tipy - strašně moc bych chtěla kojit a mrzí mě, že to nějak nejde...:-/

jakelina
28. kvě 2010

@bufina dáváš rýžovou kaši??? A pak ještě dokojuješ, nebo už nechce???

bufina
28. kvě 2010

@jakelina Kaši dávam rýžovou s banánovou příchutí. Dostane ju vždycky po koupání kolem půl 7. Do postele chodíme o půl 8 a usíná u prsu, Není to že by znova jedl, ale jak dudle, tak sem tam něco vycucne, takže ještě trošku mlíka má.

jakelina
28. kvě 2010

@bufina já jsem to taky tak dělala s Matýskem, jenom jsem to dávala lžičkou a asi jenom z 50 ml vody a spal teda trochu líp a víc přibral, on byl drobek. Náš Eliáš má víc teď než on ve 4 měsících. 😀 Taky jsem začala v 5 měsíci, ikdyž se má kojit až do 6 měsíců, ale on byl drobek a já tehdy krmila fakt poctivě podle hodina a teď na to kašlu a krmím kdy malý chce. Ale zase je fakt, že Maty mi lépe spal a na ten režim si zvykl po nějaké době.

bufina
28. kvě 2010

Tak vzhledem k tomu že sem první dítě nekojila, tak mně to ani nepřijde že je na kašu brzo 🙂 Navíc mám někdy pocit že by potřeboval rozmixovat řízek místo mlíka 😀 Takže má aspoň jedno jídle denně trošku vydatnější, A tvůj malej váží kolik?

jakelina
28. kvě 2010

@bufina Eliáš váží v 11 týdnech 5800 g

jakelina
28. kvě 2010

@jakelina tak s tím řízkem máš pravdu, já mám ten pocit někdy už teď 😀
11,7, bude mít čtyří měsíce, tak už taky dostane něco na příkrm, pokud nám vydrží mlíčko až do té doby 😀

jakelina
28. kvě 2010

@bufina mě už hrabe, odpovídám si sama sobě, nějak jsem se překlikla 😀 😀

bufina
28. kvě 2010

To je v pohodě, se v tom nějak orientuju 😀 Malej bude mít jakoby 4 měsíce teprve teď 30 týho, takže kašu dostal trošku dřív, ale asi mu to problémy nedělá, jen mu ju teda radši zatím nedávám tak hustou ze lžičky, to začnem až teď o víkendu.

jakelina
28. kvě 2010

@bufina tak to je krásně velký a vypadá spokojeně na fotkách 😀 😀
Malá je taky moc šikovná holčička

jakelina
28. kvě 2010

@jakelina uvidíš, jak mu to půjde. Maty jedl tou lžičkou krásně a pak začal i přesnídávky a banán. Jemu jelo 😀 všechno i ty hnusné polévky 😀

bufina
28. kvě 2010

@jakelina Dík 😀 Sem si říkala že bude dobrý ho naučit baštit kaši lžičkou, až mu pak budu dávat mrkvičku a jiný srajdy, tak ať to už papá hezky.

jakelina
28. kvě 2010

@bufina hlavně nakup zásobu bryndáků 😀 😀 ty začátky jsou těžké 😀

bufina
28. kvě 2010

Já vím, znám to už od Nikolky. Ještě když neseděla v židličce, tak sem ju krmila v autosedačce a tu sem předtím celou obalila starým prostěradlem 😀 Bryndáků máme dost 🙂

crawler
autor
28. kvě 2010

Ahoj holky🙂

tak zatím nám to jakžtakž jde - přikládám každou hodinu a UM dávám minimálně...Nastal ovšem další problém - snad mi poradíte 😅 Hrozně mi při kojení usíná - řičí hlady a jakmile má prso v puse, tak chvíli aktivně tahá (cca 5 minut) a pak začně usínat - budím ho lechtáním, dloubáním, tak pak párkrát potáhne a zase spí...Když ho oddělám od prsa, tak spí ještě tak minutu dvě a zase se vzbudí a začne opět hledat a plakat, tak ho zase přiložím a zase chvíli saje a pak spí...Nevím, co s tím...fakt celý den kojím - nezdá se to,. ale stíhám sotva na záchod, protože chce vlastně pořád - nedokáže se pořádně napít v tahu... 😕 😨 My s tím kojením snad budeme bojovat pořád...Pozitivní ovšem je, že mi zase "tečou" prsa - čili mlíčko se dělá - teď jen, aby ho pil... 😔

jakelina
28. kvě 2010

@crawler vydrž to pár dní a on se pak naučí táhnout intenzivněji, než se ti plně rozběhne tvorba mlíčka, bude to chvilku trvat a on se asi teď hodně nadře, než se nají.

bufina
28. kvě 2010

@crawler U nás to bylo taky tak. Když malej už začal papat z prsu, tak to taky bylo na celej den. Nedokázal ješté pít tak dlouho aby mu to stačilo, takže to bylo taky s přestávkama. Pak se pořádně "vytrénoval" a dokázal se najedno nakojení najíst. Ještě to chvílu vydrž, už jste na dobré cestě. A jak spí v noci, nebo venku v kočárku?

crawler
autor
28. kvě 2010

@jakelina už mě po dnešku bolej prsa - měla jsem ho přisátýho cca 5 hodin čistýho času a řičel mi hlady, tak došlo na um a vyžahl 120ml a stále se dožaduje... 😕 😒

@bufina za noc krmím 2x-3x část prso, zbytek um jinak spí pěkně a v kočárku venku vytuhne hned... 😵

bufina
28. kvě 2010

@crawler Tak to je hlavní, že se vyspíš, ono to půjde, jen to chce trochu času. Já su z malýho na mrtvicu, už druhej den nechce přez den spát. Usne během dne 2-3x, akorát že jen tak na 15 minut a pak prudí ☹

lucie777
28. kvě 2010

@crawler Kája byla tak první 2 měsíce na prsu taky pořád, já se skoro ani nestihla převléct z noční košile a už byl zas večer, ale dej mu čas, on se to fakt naučí, taky pořád usínala, sem jí měla třeba hodinu na prsu, pak hodina, dvě klid a pak zase hodina na koze, choď víc ven, ať víc spí, jakože na ty 2-3 hodiny, třeba toho pak najednou vypije víc a rychleji.. 🙂

lucie777
28. kvě 2010

@bufina taky máme dny, kdy spí dopoledne 20 minut, odpoledne 20 minut, jinak nic, to by mě taky kleplo.. 😀

jakelina
28. kvě 2010

@bufina
@lucie777 u nás je to se spaním zatím lepší, ale on je ještě malý, ale v létě určitě nebude spát vůbec, jak začnou ty horka. Druhý syn se narodil v únoru a v létě spal snad jenom pár minut denně, pořád se potil a pobrekával, tak už vidím, že mě to čeká í s Eliášem, ten je březnový ☹

bufina
28. kvě 2010

Si taky říkám že ještě pár dnů a už mně asi hrábne 😝 Přitom dřív tak pěkně spinkal. Bylo to takový mimino co fakt spalo těch 20 hodin denně. Toho po něm moc nechcu, stačila by ta hodina a půl dopoledne a pak odpoledne

bufina
28. kvě 2010

@jakelina On třeba vydrží pěkně spat v kočárku, ale to je mně prd platný, když doma nic neudělám, navíc nejlíp spí když se s ním jede, jakmile ho zaparkuju na dvoře, tak je do 10ti minut vzhůru. To Nikolka mně jednou na dvoře spala skoro 5 hodin. Sem ju chodila kontrolovat jestli vůbec žije 🙂

crawler
autor
28. kvě 2010

@lucie777 s tím chozením ven máš dobrej nápad - kéž by ještě přálo počasí - u nás denně prší ☹

no, co byste tomu řekly - malej vypil těch 120ml a pořád vřískal, jako když ho na nože berou, tak jsem ho dala k prsu, ale jen jednou polkl a spal, tak jsem ho tak pár minut nechala, ale jak jsem mu prso vytáhla -řev...a tak pořád dokola...takže ho mám přisátýho - teď po hodině jsem myslela, že už je nadobro tuhej, dala ho do postýlky a zase brutální řev... 😔 😢 ...

lamarika
28. kvě 2010

Craw koukám samé dobré zprávy 😵 To je dobře, že se vám tak daří. Stím usínáním uprsa je to normální, některý děti to prostě tak vyčerpá, že pomalu hned usnou 😉 A pak ti to prso prostě jenom tak dudlá při tom spaní, protože je mu to příjemný. Budeš ho muset holt přitom kojení sem tam dloubnout aby se ti vzbudil a trochu se napil 😉

jakelina
28. kvě 2010

@crawler někdo strčí tomu miminku do pusy cumel, jak mu vytáhne prso, tak zkus

crawler
autor
28. kvě 2010

holky on tak vřískal, ale u prsa u prvního polknutí usnul a to se opakovalo asi 10x...pak už jsem ho ani nemohla probrat - tahala jsem ho za vlasy, uši, házela mu s hlavičkou (zní to brutálně 😅 ) a on chrněl. Položila jsem ho a zase vřískot, tak jsem mu udělala znovu umělou výživu - dalších 130ml a on to do sebe nehorázně klopil a nechal jen 20ml - čili během hodiny a půl vypil 230ml!!!+ z prsa pár doušků....Je možný, že máme spurt? jsme konec 4.týdne, ale přenášela jsem 11dní, což by odpovídalo 6.týdnu...což by byl ten týden spurtu, ale nevím, zda se to dá takhle aplikovat...Každopádně se děsím noci - když u prsa hned vyčerpáním usíná, tak by byl děsně vyhládlý a stejně mi nezbyde než ta UM - budu ho přikládat, ale zdroj bude mít z lahvičky 😔 ...Nic jiného mě nenapadá - budu jen doufat, že to překonáme...

@jakelina s tím cumlem to můžu zkusit - mě to vůbec nenapadlo 🙂

teď jsem byla volit, tak jsem malého uvázala do šátku a byl do minuty tuhej...před pár minutami jsem ho vybalila do postýlky a už natahuje...šmankote...to je fakt zápřah na 24hodin denně 😅 😕

jakelina
28. kvě 2010

@crawler 😀 😀 zápřah to je, ale všechny to přežijeme 😀

lamarika
28. kvě 2010

craw asi budeš mít jedno z těch hodně kontaktních miminek, který od sebe jen tak neodtrhneš. Doma s šátkem abys něco porobila a v noci s vama v posteli aby ses trochu vyspala. Nebo v noci ti spí v postýlce?

crawler
autor
29. kvě 2010

@jakelina co taky zbývá, že? 😀 😅

@lamarika no, na noc jsem ho zatím vždycky nažrala umělou, abych si odpočla a on vytuhne a budí se po 3 hodinách...a to pak trochu bojujeme - ted jak zase začínáme kojit, tak mi spolehlivě v noci usne u prsa a chrní i když vypije malinko - já ovšem jen klimbu, páč se bojím, aby jsem ho nějak nezalehla 😒 ...ale přes den je to opravdu jen na šátek 😅

jinak holky dnes jsem kojila 3x a z toho 2x mi neusínal a pěkně polykal...a v noci jsem měla teda od mlíčka pyžamo durh 😀