Prsa po kojení. Jak je dostat do původního stavu?

adrianav
9. led 2008

ahoj, holky...jiste mi date za pravdu, ze kojit nase broucky je to nejkrasnejsi na svete, ale uz me docela zacina trapit jak po tom vypadaji moje prsa..mela jsem krasne pevne dvojky 🙂 a ted moje prsa vypadaji jak dva vycucly pytliky...no hruuuza 😖 ...sice jeste chci nejaky ten mesic kojit,ale uz ted me zajimaji vase nazory a tipy jak dat poprsi znovu do " puvodniho" nebo alespon blizici se tomu puvodnimu stavu 😀 ....je mi teprve 25 a nedovedu si predstavit,ze moje prsa uz tak budou vypadat naporad 😒 ...na plastiku zaludek nemam 😝 .....cvicim,poctive prsa mazu.ale zatim nic nezabira a pochybuju ze asi zabere 😢 😖 ...zajimalo by me jeste co rikate na volne prodejne pripravky na zpevneni poprsi jako je DECOLEN ( jsem uz fakt zoufala, vzdycky jsem rikala,ze takove pripravky jsou jen tahaky penez z lidi , a ted jsem ochotna si to fakt koupit 😀 )...no tak piste sve nazory a tipy jak poprsi opet vylepsit.. 🙂 😉 budu vam vdecna za kazdou radu 😅

aponchie
9. led 2008

ja mela nadherne pevne 3 bez podprdy fakt uzasne ale po rok a pul kojeni mam slabe dvojky a totalne vycucle a kdyz se predklonis to je pohled 😀 nadosmrti push up nebo porad kojit.neverim zadnym kremum jen sviceni ale bohuzel se da zpevnit pouze sval pod prsem ne samotne prso tam je totiz jen mlecna a tukova zlaza takze nema cenu tak neco zpevnovat 😒 na plastiku nechci a bojim se toho na to me nikdo nedostane.manza rika ze je mam krasne ale to rika asi kazdej slusnej chlap sve zene co 😀 uz jsem si zvykla a neresim to snazim se jen vic nosit podprdy .ty kojis cerstve prsa se upravuji do 3mesicu po skonceni kojeni nekdy driv nekdy pozdeji kazdopadne ted je u tebe brzo vestit jak budpu vypadat mozna se ti jeste nalijou a zustanou tak mam kamosku co mela2ky a po kojeni 3roky ma 4!nechapu a zavidim 😀 ale zase ty zada ji desne boli

johanda
9. led 2008

No, já měla před holkama takové lentilky pod kobercem, teď se mi to spravilo na takové hezké 2.Až přestaui kojit, obávám se zase těch širých plání bez vrcholků 😉
Těm přípravkům moc nevěřím, nějaké speciální cvičení je podle mě účinnější, nebo dobrá podprda.

kyri
9. led 2008

johanda: 😀 lentilky jsem měla taky, teď mám slušný koziska, navíc jsem štíhloun, takže vyniknou, ale se bojim, že až nám to kojení skončí, tak budu mít zas svý původní mínus dvojky 😀 🙄
pomáhá prý taky studená sprcha, nebo takový "skotský střiky" na prsa...

adrianav
autor
9. led 2008

no to ja jsem taky spokojena kdyz mam prsa nality.to ma takovy slusny pevny trojky 🙂 ...ale kdyz mi je malej vycucne tak je to fakt des a hruuuza 😠

adrianav
autor
9. led 2008

jo a nemate nahodou nektera zkusenosti s tim pripravkem DECOLEN???

suki
9. led 2008

já měla taky krásný dvojky vysportovaný a pevný a no a teď kojím a když je malá vycucne tak jsou to takový visící polštářky nebo co já vím co a navíc mi přes všechnu možnou péči popraskaly takže mám ještě strie, ale přítel stejně furt říká, že jsou krásný, no nezbývá mi než mu věřit 😀 😀 😀 😀 jinak by se člověk styděl i vyslíct. Na druhou stranu, když vidím to blaho ve tvářičce Nikolky, když se přicucne 😀 😀 😀 😀 tak je mi všechno jedno a jsem hlavně ráda, že jí chutná 🙂 🙂 No uvidím až dokojím, teď to prostě nehodlám řešit, protože to stejně nevyřeším 🙂 😉

kajos12
26. říj 2016

Zdravím holky,
chtěla bych se zeptat a požádat vás o rady...
Je mi 23 let, před těhotenstvím jsem měla prsa 80 B, ne extra pevná, ale celkem to ušlo. Kojila jsem rok. Po půl roce kojení se prsa hodně zmenšila (asi vlivem i hubnutí - 75 AA) a začala viset - myslela jsem si, že nemám mléko, že přece "kojící prsa" musí být pevná, ale mléko bylo a tak jsem si naivně myslela, že se to po odstavu zlepší.
Odstavila jsem před skoro dvěmi měsíci z důvodu dalšího těhotenství a musím říct, že vypadám jak 80tiletá babička... Nevím, jak to popsat - prostě úplně prázdná, extra povislá, takové čajové pytlíky... Na plastiku nemám a manžel nechce, abych na ni šla, přesto uznal, že prsa nevypadají pěkně a při intimnostech si ani tričko nesvlékám, neboť manžel na prsa ani nesáhne...
Používám výhradně sportovní podprsenku, push-upkám jsem nikdy neholdovala, ale dnes jsem četla, že když jsou prsa neustále nošena v podprsence, ochabuje jejich sval a prsa tím tak "leniví", že mnohem lepší je, když ženy chodí bez podprsenky, aby mohl ten sval aktivně pracovat + x dalších důvodů (lymfa atd...), proč podprsenku nenosit.
Zdá se vám to jako blbost? Mně to připadá celkem logické. Když člověk jen leží, taky mu tělo a svaly ochabnou...
Myslíte si, že by v mém případě pomohlo ještě cvičení? Jsem přece mladá, tělo je snad ještě pružné a nechci mít do konce života blok v sexuální oblasti...

absintka19
26. říj 2016

@adrianav vyhozene penize za Decolen. Kazda to ma jinak, nekomu pomuze cviceni, nekomu ne. Je to priroda.

olimen
26. říj 2016

Já zjistila, že jsem docela pružná. Normál slušné dvojky, v těhotenství trojky, nástup laktace čtyřky!!! Při dalším kojení zase trojky, a po skončení kojení jsem po druhé holčičce měla jedničky...?! Docela jsem zírala, jak plochá jsem :D Ale tím, že jsem si vyzkoušela, říkám si, lepší jedničky než třeba ty čtyřky, i trojky mi nevyhovovaly.
Teď kojím třetí. Skoro zas počítám s tím, že nebudu mít žádná prsa. Ale lepší žádná než obrovská nebo věšáčky... Myslím, že je to genetikou, jako spousta dalšího.

barumat
26. říj 2016

@kajos12 Ahoj, jen k tomu nenošení podprsenky... Já to taky viděla (četla), a je to pár let zpátky, co jsem viděla dokument o pravém opaku, kde to ukazovali i názorně - žena nosila podprdu každý den a dokonce v ní i spala, a za měsíc ji vyfotili a fakt prsa vypadala líp. O fous, ale vypadala. Podle mě to první je blbost. Prsa ti nedrží ten sval, ten slouží k něčemu jinému, prsa jsou prostě tukové vazivo, které když ho necháš, tak prostě vyplandá. Ostatně to by domorodé ženy někde v džungli musely mít prsa jako ze žurnálu, a přitom teda nevím, ale vždycky jsem v dokumentech o nich viděla spíš kokršpanělí ušiska 😉 Navíc, teď v tom prsu ubyla (smrskla se) ta mléčná žláza, takže jsou ještě prázdnější, než byly. To by se časem mělo trošku srovnat tím, jak tu žlázu nahradí zase tuková tkáň, tj. hlavně nehubnout, to prsa prostě ničí. U tebe je to ještě o něčem jiným, když jsi teď zase těhotná. Nicméně o tom s tou podprsenkou prostě pochybuju.

kajos12
26. říj 2016

@barumat Děkuji za názor. A nemáš čistě náhodou někde odkaz na ten dokument?

barumat
26. říj 2016

@kajos12 Bohužel, to vůbec, tehdy jsem ještě ani o dítěti neuvažovala a prsa jsem neřešila, jen mi to uvízlo v paměti 😔

katulkaz
7. zář 2022

@barumat já podprsenku nenosím téměř vůbec už 10 let, ani v těhotenství jsem ji moc nenosila a ani teď doma pri kojení doma. A prsa mám pořad stejná zatím. Je pravda ze se o ne starám jinak. A nebo mám zatím dobrý tkané. Těžko říci

danulenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz