Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.

  A další tip. HÁDANKY - chci tip na knížku hádanek pro předškoláky. Představa je taková, že hádanky jsou pro začátečníky, kteří teprve mají koncept hádanky jako takové pochopit (poslouchat, představit si a přijít na řešení). Čili ideál lehká hádanka + mírně návodný obrázek. Máte někdo, můžete doporučit?

  Zase prosba o tip - UMĚLÉ ŘASY, nalepovací, magnetické, nosíte někdo BĚŽNĚ? Máte tip na nějaké, které ze mě neudělají Paulu Wild, ale prostě budou vypadat, že mám hezké husté a dlouhé řasy? A drží ty magnetické? Díky za tipy!

  barumat
  Zpráva byla změněna    4. kvě 2021    

  EPILÁTOR se světelnými pulzy. Koukám, že je fakt obří rozpětí ceny, v zásadě od 1200 do 15000. Je mi jasné, že něco je značka, něco nástavce a tak. Jak se zorientovat? Má někdo zkušenosti? Za co se vyplatí připlatit? A má někdo z vás doma? Osobní zkušenost?

  Holky, nemáte tip na dárek pro pětiletou holčičku? Sportovní potřeby máme v podstatě komplet, hraček má bambilion, knížek taky, papírnictví by mohla vybavit sama... Ideálně by to chtělo něco co je duhové a svítí, nejlépe živý letaci slon nebo tak něco 🤣

  Já jsem snad nějaká prokletá. Vždycky si řekni, že koupím NĚCO, mrknu semhle, mrknu tamhle, získám NAPROSTO KONKRÉTNÍ představu, co to něco má být, a začne nekonečný kolotoč. Když TO chci nové (naposledy jednu konkrétní hračku telefon a jeden projektor od FP), tak to nikde není skladem, prodej skončil, už se to neprodává a podobně. Když bych to brala tak i tak, tak se to prodává v naprosto šílených barvách, a v hezkých barvách se to už nevyrábí (syndrom "loňský model", naposledy u softshell kombinézy z lidlu). No a když to přímo chci z druhé ruky, protože nové je to nesmyslně drahé, tak to vždycky někde objevím, zveřejněné před hodinou, napíšu, a přijde mi odpověď "TEĎ jsem to prodala", "ZROVNA mi paní poslala peníze" a tak pořád dokola, aktuálně u jednoho konkrétního odrážedla, co jsem si vyhledla u kamarádky. Syndrom Cimrman ("Člověče, vy máte smůlu... TEĎ, TEĎ tu byl!"). Jsem opravdu zvědavá, jestli se mi zadaří, nebo mě nakonec přestane bavit pětkrát denně šmírovat market place, vinted, bazos, sbazar a bazar tady, a koupím to nové i za ty prachy...

  Prosím o tip na hezkou sytou HNĚDOČERVENOU barvu na vlasy. Nechci do rezata (kaštan) ani do fialova (bordó). Značka je mi celkem jedno, chci prostě hezkou barvu a aby dobře kryla šediny...

  Dotaz, nevíte někdo, jestli se vůbec vyrábí úzká pračka s předním plněním? Jde mi o šířku, ne hloubku, a všude nacházím jen slim ve smyslu šířka 60, hloubka 45.

  TOUSTY - došlo mi, že pořád dělám klasiku, šunka a sýr a trochu kečupu a hořčice. Určitě je tu někdo s bohatší fantazií. S čím děláte tousty vy?

  barumat
  Zpráva byla změněna    14. lis 2020    

  BIBLE PRO DĚTI - nedávno jsem to tu zahlédla, a bohužel zase ztratila. Ale nevadí, prosím o tip. Nejsem věřící, nikdo z rodiny. Ale v rámci všeobecného přehledu bych chtěla mít doma nějaké hezky zpracované biblické příběhy pro děti. Samozřejmě stvoření světa, Noemova archa a potopa světa, babylonska věž a zmatení jazyků, desatero přikázání... Nemáte tip? Aby to moc nepodsouvalo víru, chci to podat jako legendu, něco jako pověsti.

  ČTENÍ Dceři je 4,5r, má samozřejmě čas, ale zajímá mě jedna věc. Perfektně zná všechny písmena, už dlouho. Zvládá "na co začíná" (máma - m), ale prostě vůbec nechápe ten zbylý princip pojení písmen do slov. Takže třeba přečte P A J A, zamyslí se a radostně zařve JAHODA!!!! Nebo řeknu, tak diktuj. MÁMA, co tam je ta písmenka? Řekne M a pak úplně klidně třeba P. Kdy to vašim dětem tak nějak "seplo"? Mě naučila číst starší ségra tak nějak v tomhle věku, jeden čas jsem při psaní ignorovala samohlasky, ale do školy jsem šla už jako mazák, četla jsem i (tiskace) psala s jistotou. Jenže ségra samozřejmě netuší, jak to tehdy s učením bylo 😂 Tak by mě zajímalo, kdo tohle už máte za sebou, jak to probíhalo?

  ADVENTNÍ KALENDÁŘ PRO HOLČIČKU. Měla jsem v plánu koupit dětský v DM, ale letos ho mít nebudou 😟 Nemá někdo tip na kalendář pro 4,5 roku starou holčičku? Díky

  Už vás unavuje covid? Už vás nebaví politické machinace a změny na ministerstvu zdravotnictví? Menstruace je tu, vy doma, a tampony a vložky vás nějak štvou? Chcete zkusit něco nového?

  Pojďte zkusit alternativu 🙂👍 https://www.facebook.com/groups/951694295273265...

  Je tu nějaký expert na ČESKÉ DRÁHY? Do budoucna budu dvakrát v týdnu dojíždět do práce vlakem (tj. dvakrát tam, dvakrát zpět, asi padesát km? Lovosice-Praha). Jaká je nejvýhodnější cesta? Vyplatí se mi nějaká síťová jízdenka, karta, případně jejich kombinace? Neví někdo?

  Takže týden nekojím, možná víc, už to nesleduji. Asi třikrát jsem "pro sichr" ve sprše odstříkla pár kapek, a dobrý. Prsa nebolely, napnutý nejsou, jen na omak v nich něco je, a samozřejmě tlak na nich bolí. Ale jinak v pohodě. Jenže jsem si řekla, že radši podpoří, aby i ty dozvuky byly co nejmenší a co nejkratší dobu, a koupila šalvěj. Piju čaj druhý den a výsledek?

  Dneska mi normálně teklo mléko 😳 Jakože po týdnu klidu fakt mokrý triko! Po týdnu bez ničeho teď jdu spát v podprdě a vycpávkách?! Je možný, že na mě šalvěj působí opačně?

  Dotaz - bude mi čtyřicet, na pleti je to znát. Je sušší, jakoby tenčí, povolená. Potřebuji tedy hlavně asi vyživit, zpevnit. Nějaký zaručený tip na opravdu fungující krém?

  DOKOJENO. Co to znamená? Tetanovka, odstranění vazivového uzlíku a pár kožních neplech. A pak krásné nové obočí, a konečně taky tetování, vysněné už před PĚTI lety 😍

  Prsa po odstavu - teoreticky vím, že mléčná žláza zakrní, místo po ní časem vyplní (aspoň částečně) tuk. Teď prosím trošku bližší časové určení. Kojit jsem přestala před třemi dny. Samozřejmě vím, že stále uvnitř mám mléko (dost ekl představa, btw). Zajímá mě, kdy přijde NULOVÁ FÁZE, nebo prostě nejnižší bod, okamžik, kdy prsa budou nejprázdnější, nejvíc pytlíky od čaje 😁 Abych se mohla psychicky připravit. Za měsíc? Dva? Tři? Půl roku?

  Holky, blíží se vánoce a příští rok určitě budeme mladší dceři rušit postýlku, tak mě napadlo, pořídit nějaké hezké a hlavně vychytané noční světýlko s projektorem, na noční stolek. Melodie být nemusí, pokud jsou, tak ideálně možnost je vypnout nezávisle na projekci/světle. Byla bych vděčná za nějaké automatické zapnutí při pláči dítěte. Nemáte tip, recenzi? Koukala jsem na něco na mall.cz, ale je toho tolik, že už nějak nevím. Máte někdo kraba od Zazu?

  Jsem tu opět s dotazem. Dát nebo nedat do letadla dítěti kinedryl?
  Důvody pro:
  - dcera mívá záchvaty, prý obdoba dětské migrény, kdy se jí točí hlava, je světloplachá, neudrží se na nohách a zvrací (jakmile stav nastane, zvrací zbytek dne 🙄); stav spouští obvykle rotační pohyb s něčím dalším (točí se kolem stromu a zakopne) nebo delší monotónní chůze za ruku v lese. Nic bližšího jsme nevypozorovali, ale mívá to tak třikrát čtyřikrát do roka od dvou let (je jí 4,5)
  - poslední dobou nechce na kolotoč nebo houpačku, nebo z nich hned slézá, že se jí tam točí hlava, ale nevím, jestli se prostě jen nebojí už předem něčeho, co by jí ve finále nemuselo vadit

  Důvody proti:
  - klasickou kinetózou netrpí, nevadí jí vlak ani autobus, v autě jezdím dost razantně a máme to tu samou zatáčku a kopec, a nikdy žádný problém
  - letěla když ji bylo dva a čtvrt a všechno v pohodě, ale je fakt, že tehdy se teprve ty problémy začaly objevovat

  Tak váhám, samozřejmě bych raději nedala, ať si i let užije, a já nemusím manipulovat s ospalým dítětem, ale na druhou stranu se bojím, že se jí tam udělá zle a já budu zbytek dne řešit zvracení 🙄 Bojím se taky, že když už se jí zle udělá, kinedryl nezabere, rozhodně to ještě nemáme vyzkoušené...

  Jak byste se rozhodly?

  Holky, zkušenost s mytím vlasů žitnou moukou?

  LETADLO - vypadá to zatím pořád, že přeci jen poletime k moři. O čtyřletou nemám strach, ale přesně roční ségra mi dělá starosti. Nějaké tipy, jak to zvládnout, aniž by zbytek cestujících raději vymlátil okénka a zdrhnul? 😁 Mám v plánu samozřejmě nějaké nové drobné hračky, pytel křupek, kočárek zkusím domluvit až k nástupu do letadla (může za ním třeba i ťapat), v příručním budu mít pro sichr i manducu. Pořád kojím, takže ji když tak přidusím kozou 😁 A ještě s sebou zkusím vzít bylinkový sirup na zklidnění (je tam meduňka atd., může se od půl roku). Dcera bohužel není spavec, spíš naopak, kdyby bylo po jejím, dává si desetiminutovky a šlus, takže představa, že to prospí je spíš scifi. Má takový ten ochutnávací dudlík, do toho jsem jí chtěla na přistání a vzlet strčit želatinového medvídka 😁 Nějaký další nápad, trik?

  Do neděle soutěž o látkové odličovací tampony - účastní se každý, kdo se do komentáře pochlubí, jakou alternativu běžné drogerii nebo domácím, nejen hygienickým, potřebám, používá 😉

  https://www.facebook.com/groups/951694295273265...

  barumat
  Zpráva byla změněna    3. srp 2020    

  Jedeme bomby! Víte, co jsou kegelovy cviky nebo pelvicore technika? A jak jinak se dá posílit pánevní dno a co všechno ovlivňuje, když je povolené?

  Nejen o kalíškách, ale i tohle se můžete dočíst v naší skupině 🥳

  https://www.facebook.com/groups/951694295273265...

  Tak po měsíci existence v novém! 🎉🥳

  Moderní menstruace - bez pravidel 🙂 (kalíšek, houba, kalhotky...)

  To je celý nový název naší facebookové skupiny. Najdete nás ale samozřejmě i hledáním části názvu, třeba moderní menstruace nebo kalíšek.

  Jsme skupina holek, pro které menstruace NENÍ BYZNYS. Takže u nás nejsou žádná omezení, co se sdílet či doporučit smí a co ne.

  Jsme skupina holek, pro které menstruace NENÍ TABU. Zajímá nás, jak strávit menstruaci pohodlněji, příjemněji, zajímavěji a třeba i zábavněji, rozhodně ale zdravěji.

  Baví nás novinky, zajímavosti, vychytávky, a když na něco natrefíme, tak si to řekneme.

  Mimochodem, "bez pravidel" znamená, že jsou u nás vítané i holky, které chtějí dal používat tampony nebo jednorázové vložky - proč ne? 🙂

  https://www.facebook.com/groups/951694295273265...

  barumat
  Zpráva byla změněna    26. črc 2020    

  Měníme se! Neřešíme jen kalíšek, řešíme toho mnohem víc! Kalíšky, houbičky, vložky, kalhotky, co je nového v kalíškách, jak nově sterilizovat, čím nahradit tampony, když kalíšek není to pravé... A HLEDÁME NOVÝ NÁZEV!

  Jak by se podle vás měla jmenovat skupina, pro jejíž členky není nic kolem menstruace tabu, a které rády poradí se vším okolo, sdílí si tipy, rady, recenze, i hlouposti pro zasmání a k nepoužití?

  Návrhy vítány, a na návštěvu jste samozřejmě srdečně zvané 🙋‍♀️

  https://www.facebook.com/groups/951694295273265...

  Vím, že to tu nedávno proběhlo... Prosím o tip na nějaké hry do tabletu pro čtyřletou. Doteď nehrála nic. Ideálně něco jednoduchého, ale zase ne úplně stupidního. Děkuji

  Chcete vyzkoušet kalíšek ale nechce se vám do něj investovat moc peněz? Někdo by použitý kalíšek nekoupil, pro někoho to je normální možnost - kalíšek se přeci sterilizuje. Hranici si stanoví každá žena sama. Nicméně jen pro informaci, aktuálně máme ve skupině k prodeji pouze vyzkoušené dva kalíšky, Merula cup a Silky cup.

  https://www.facebook.com/groups/951694295273265...

  barumat
  Zpráva byla změněna    13. črc 2020    

  Rady, tipy, informace, recenze, nabídka kalíšků k prodeji a aktuálně i soutěž o intimní gely Chilli!

  Pojďte si k nám okořenit začátek týdne 🌶️

  https://www.facebook.com/groups/951694295273265...

  barumat
  Zpráva byla změněna    10. črc 2020    

  Hezký večer, dámy. Co máme za sebou? Máme tu povídání o kalhotkách, o menstruační houbě, z kalíšků o lilcup, merula xl, funcup, tampax cup, měly jsme tu návod jak kalíšek zavést a vyjmout, jak si usnadnit vylití mimo domov, jak se o kalíšek starat...

  Co dál?

  Mrkneme na Merula cup, jako stálici mezi kalíšky. Taky bychom se mohly pobavit o ladycupu. Mrkneme se na zvláštní alternativu tamponů a menstruačních houbiček, posvítíme si na materiál, ze kterého se kalíšky vlastně vyrábějí. Taky bychom mohly hodit očko na posílení pánevního dna. Těšíte se? 🙂

  Kdyby vás něco zajímalo, chtěly jste o něčem zjistit víc, sem s tím, tipy se vždycky hodí 🌷

  Více ve skupině 😉

  https://www.facebook.com/groups/951694295273265...

  Holky, dotaz. Jak naučit dítě (čtyřleté) plivat? Samozřejmě mi jde o čištění zubů. Jenže nejde o to že nechce, ona to prostě technicky neumí. Umí vyplivnout vodu, ale neumí jakoby jazykem dát v puse dohromady tu pastu dopředu a vyplivnout ven. Snaží se jí plivat čůrkem jako vodu, což jí moc nejde... Ona má teda problém i vyplivnout jídlo, prostě to neumí. Je na to nějaké cvičení? Trik? Jinak třeba mluví krásně, umí i ukázkově L, takže v neohrabanosti jazyka to nebude...