Reflux. Jak ho u vás léčili?

natalie77
21. zář 2007

Ahoj všem, dnes v nemocnici zjistili že má malý reflux. Po kojení pláče a obloukovitě zvrací i hodinu po krmení. Prosím, je tu maminka, která s tím má zkušenost? Jak to léčili u vás? Spravilo se to věkemM Moc děkuju za každou zkušenost. My udělali všechna opatření....zvýšit slamníček v postýlce i v kočárku, dostatečně dlouho držet po kojení ve svislé poloze...pořádné odříhnutí...a nic...je to docela vyčerpávající...strach, aby se neudusil, stále převlíkat, povlíkat....díky za každou radu a zkušenost.

perada
21. zář 2007

Natalie četla jsem že na toto je dobrý Nutriton...zkus pohledat na internetu. Dává se snad lžička před kojením.

perada
21. zář 2007

Nutriton je prášek (výtažek ze svatojánského chleba), který se rozpustí v MM nebo ve vodě a podává dítěti před kojením, aby se zahustilo mlíčko v bříšku a aby se tak snadno nevracelo zpátky do jícnu.
Ještě mohu doporučit kojení ve zvýšené poloze (hlavička výše než nožky) a opatrnou manipulaci s dítětem.
Ten Nutriton bych podávala jedině, kdyby dítě blinkalo hodně - používá se to až při silnějších formách refluxu. Pokud ti dítě blinká jen trochu a dobře přibývá na váze, tak bych se tím nějak netrápila a pouze zavedla ty antirefluxní opatření (zvýšená poloha při kojení, při spaní, opatrná manipulace s dítětem, nezvedat nožky).

zero
21. zář 2007

Natalie,já to měla u první dcery taky.Měla to tak silný že jsem musela přestat kojit krmili jsme Nutrilonem AR.Je to specielní zahuštěný mlíčko určený právě na tenhle problém.Trpěla na to tak do půl roka.Ale ten Nutrilon AR nám opravdu pomohl.Po tom už ublinkávala jen minimálně.

amina
22. zář 2007

Natalie, my se s tim trapili do 7 mesicu. Nic nepomahalo. Ted je konecne lepe, Pepino ublinkava jen minimalne a spise jen po napiti mleka. Preslo to v podstate diky prikrmum, tedy ne hned, ale asi po 3 tydnech jejich zavedeni. Chapu Te, ze je to vycerpavajici, ja si dokonce casto i pobrecela, neb jsem se sama musela prevlekat treba 4x za den, nemluve o vymene oblecku pro mimco, na vychazky ven jsme nemohli bez pliny kolem krku a zasoby suchych oblecku. Rady, ze by ses tim nemela nijak trapit, nejsou na miste, kdo to nezazil nepochopi, jak je to umorne. My tedy po celou dobu kojili, mleko z lahve mi odmital a kdyz uz si trochu dal, zvracel jeste vice. Takze nezbyva, nez vydrzet tech par mesicu. Pevne nervy, neboj, spravi se to.

zittka
22. zář 2007

natalie - mám 2-měsíční holčičku a taky máme podobný problém. včera jsem byla koupit ten NUTRITON - ne nutrilon a je to skvělé, úplně to přestalo!!! Stojí sice 170 korun a je to jen 135g, ale oplatí se to kvůli tomu drobečkovi. Taky líp spinká, když jí nic netrápí. Nám taky nezabíralo ani spát ve zvýšené poloze. Zkus to a uvidíš. Kdyby něco ještě potřebuješ, písni do IP.

natalie77
autor
22. zář 2007

Moc a moc děkuji za podporu a rady...určitě to zkusím...
Amnio, díky moc...rada, že se tím nemám trápit...no chtěla bych vidět mámu, která by to hodila za hlavu s tím, že to přejde. Jak píšeš, nejen, že pořád převlékám malého, kdžy jsme na odchodu do poradny, já si obouvám boty a z něj to začne lítat....tkaže zase svléknout a všecno znovu, moje oblečení neřeším, to je to nejmenší, ale ten pláč, jak trpí....no kdo nezažil může radit, že se nemám trápit....
Holky díky za rady a podporu. Není nad to, když Vás někdo chápe.

mobina
19. čer 2008

Zdravím. Můžete mi prosím někdo poradit. Na návodu píšou, že pokud chci Nutriton podávat ze lžičky mám ho ředit převařenou kojeneckou vodou. Mohu vodu nahradit svým odsátým mlíčkem? A pokud N zabere, jak dlouho mu do dávat? Moc díky.

rajka
19. čer 2008

Ahojky! Já jsem to ředila převařenou vodou, udělala jsem poloviční dávku tzn. 13ml vody a 1 odměrka, ale malý z toho měl zaražené prdy a řval jak turek. Takže to udělám ještě řidší. Myslím, že odstříkaným to můžeš zředit, v bříšku se to stejně smíchá. Jo a dala jsem mu jen 2 lžičky a vůbec neblinkal. Tak hodně zdaru!

mobina
19. čer 2008

No já mu to dávám taky řidčí, aby to šlo do stříkačky. Ze lžičky mi to plival. Jen neříkal třeba doktor, kdy to pak vysadit? Když by třeba týden neublinkával?

jenjanka
19. čer 2008

My dávame Nutrilon AR a je to fakt skvěle.

lencapce
25. črc 2008

Prodám Nutriton 135 g – instantní přípravek na zahuštění mléka pro děti které blinkávají, originál zabalený. Min. trvanlivost do 05/2009. Cena 120,-Kč vč. poštovného. mail: lenca.pce@seznam.cz

rajka
27. črc 2008

Zdravím. Chtěla jsem se zeptat jaké množství Nutritonu před kojením podáváte? Já dávám malému před každým kojením 2 lžičky, víc, bohužel, do něj nedostanu a po kojení už vůbec ne. Zpočátku se zdálo, že to zabírá, ale teď mi zase připadá, že blinká čím dál víc. Navíc ho asi začala pálit žáha, protože po ublinknutí pláče, což předtím nedělal. Je mi ho moc líto, nevím, jak pomoct. Jestli máte někdo nějaké zkušenosti a poradíte, budu moc ráda. díky 😉

mobina
28. črc 2008

Rajko zkus mu to dávat ze stříkačky. Udělej to trochu řidší. Já to rozdělávala tak ze 30-40 ml MM a dávala jsem do toho jednu tu odměrku s kopečkem. Mě začal lžičku akceptovat až teď, ale taky to není žádná sláva. Ale trénujeme na příkrmy 😉
Jináč k té technice. Do pusinky mu dáš malíček, aby ti ho sál a do koutku pak stříkačku a pomalu to do něj láduješ. Snad to zmáknete 😉

pec
29. črc 2008

Já dělám malé z Nutritonu kašičku. Dám do misky trochu vody, 2 odměrky Nutritonu a přidám trošku umělého mléka (prášku). Ono to chytne docela dobrou chuť. Aduš to moc chutná a už nám začala krásně papat ze lžičky. Ze začátku, když ještě nevěděla, co s tím, tak jsme jí to šupli do pusiny a rychle dudlík a ona to tak hezky snědla. Ale musím říct, že nám to nějak moc nepomáhá. Je to trochu lepší, ale žádná sláva. 😖 Snad se to časem zlepší...

andrea08
30. črc 2008

Naše malá také stále ublinkává a jsem z toho nervózní. Zprvu měla BEBU H.A., ale po 2 blinkala hodně, tak jsme na doporučení lékařky přešli na Nutrilon AR. Nezmizelo to zcela, ale ublinkávání se trochu upravilo, už není tak časté a nezvrací toho tolik jako předtím. Kéž by se to však upravilo brzo úplně! Není to rozhodně nic příjemného ani pro miminko, ani pro rodiče ... Pevné nervy všem s tímto problémem u miminka!

krista
30. črc 2008

Holky když mi malá taky často ublinkává to kyselý mlíčko, třeba i hodinu po jídle, nejsou to vyloženě šavle, ale někdy toho z ní lítá hodně 😖 a neni to teda po každým jídle ... někdy víc, jindy míň, může se jednat o ten reflux, co myslíte?

rajka
30. črc 2008

Holky tak já s tím Nutritonem už fakt nevím. Nic moc to nepomáhalo a ještě ke všemu z toho měl bolení bříška a nemohl se 2 dny vykajdit. Teď jsem mu to nedávala a blindí furt stejně...Vyjkadil se v poho a bříško je lepší. Tak to asi kašlu. On to má vždycky pár dní lepší a pár dní horší. A v noci taky lepší. Asi je to tím, že se méně hýbe.
Nezbývá nám než vydržet, přeji hodně trpělivosti všem!
Držte se 😉

mobina
30. črc 2008

Kristo může být. My už šavle taky moc neházíme, ale blindíme natrávené mlíčko i dvě hoďky po jídle ☹ Jestli ti přibírá na váze, tak to stejně asi nemá cenu řešit a holt to přetrpět do příkrmů a sezení 😔
Rajko jsem na tom stejně. Ještě mi byla doporučená nemléčná rýžová kaše, ale efekt taky žádný. Prostě jsou lepší a horší dny. Ještě mě napadlo, když si dám něco mastnějšího, je možný, že by po tom blil víc? 😕
Jinak se snažím mu ten Nutriton dávat alespoň 2x denně. V terénu na to prdím, takže dneska ho nedostal. Ale dost se bojím dehydratace. Fontanela tepe dost často ☹

krista
31. črc 2008

Mobi díky za odpověď, zatím přibývá cca 1kg měsíčně, takže docela dost, ale štve mě to, teďka vyhodila snad všechno co snědla za celou noc 😖 Je protivná, pak má hlad, naštěstí mlíka mám dost, ale pozvrací několik látkovek denně vždycky při krkání, oblečení jakžtakž uchráním, ale nejsou vyjímky kdy jsem i já celá pozvracená 😖
Já právě jestli ten reflux mám nějak řešit, byla u mě kamarádka jejíž syn ten reflux měl a Dr. s ním jako s miminkem nic nedělala a teď má pořád problémy, že nesmí pít nějak dvě hoďky před tím než jde spát, jinak by v noci chrchlal, tak bych nerada něco zanedbala ☹

rajka
1. srp 2008

Mobina - taky mě napadlo, jestli to nemůže mít souvislost s tím co jím, ale zatím jsem nepřišla na nic konkrétního. Je to fakt na palici. Nejhorší je, když se mu to jenom vrátí do krku, nevyblije nic, ale začne příšerně ječet a prskat.....a nejvíc mě štve, že mu nemůžu pomoct. Řekněte mi, proč mají miminka takové trápení...Jo a o té fontanele jsem mluvila s mudrou a ona říkala, že dehydratovaný určitě není - ukazatel jsou počurané plínky. když dobře čurá a pije, je to v pořádku. A znakem dehydratace jsou i vpadlé oči a otupělost a to malý určitě není.

lukin
1. srp 2008

Mám dojem, že reflux má skoro každé mimčo. Mi Taky ublinkává. Pouze 2x se stalo, že to bylo obloukem, ale jinak teda dostčasto a hodně ublinkne starý tvaroh.

rajka
2. srp 2008

Lukin - každé mimčo ublinkává, hlavně po říhnutí...Já sama stoprocentně nevím, jestli malý má reflux nebo ne. Na odborném vyšetření jsem s ním nebyla, ale s dětskou dr. si myslíme, že má. On totiž blinká daleko více než dcera. Po krmení ho musím dlouho nosit a pokud možno moc nehýbat, postýlku i ležení v kočárku má ve zvýšené poloze, atd. atd. a i přes všechna "antirefluxní" opatření blinká hodně a často. Klidně i 2 hodiny po kojení. To pak blije už jen tu kyselou vodu. 😝 😝 Všude chodím vybavená oblečením navíc a malý má furt bryndák. Už jsme si říkali, že mu ho musíme sundat aspoň když ho fotíme 😉

jenjanka
2. srp 2008

holky do kdy by se mělo to ublinkavaní spravit?

jaku
2. srp 2008

Jenjanka, je to individuální, malému se to dost zlepšilo s nástupem příkrmů a v 7.m už jsme dokonoce přešli na obyč Sunar z AR mlíčka. Ublinkává sice pořád, ale opravdu už maličko, taky ne po každém jídle, spíš když se hodně pohybuje a mele na bříšku.

romous
2. srp 2008

ahojky meli sme vysetreni na reflux ale neprokazal se a mala ublinkava taky vyzvraci i celou davku nekolikrat denne tak sme davali bebu ar a nemohla se vykakat mela bolesti a tvrdy bobecky tak davame nutrilon alergy care a je to o moc lepsi

jaku
2. srp 2008

Romous my dávali nutrilon AR a po něm se malej taky nemohl vykakat a měl hodně prdíky, pak jsem sehnala Novalac AR- je to novinka na trhu od června a po něm prdíky už neměl. Bylo dost obtížné to mlíčko sehnat, v lékárně mi ho pak brali na obj. a bylo dražší než nutrilon AR - tuším 240,- kč za 400g, ale za to bříško to stálo.
Jinak na zácpu mají taky nějaký druh Novalacu, případně Nutrilon Comfort, ten Novalac hodně chválí holky co ho znají z ciziny-je to franc. mlíčko, osobně bych se přikláněla k tomu.

jenjanka
3. srp 2008

A jak probiha to vyšetřeni na reflux?

rajka
5. srp 2008

Myslím, že se dělá sono s kontrastem - po krmení a sleduje se, jestli se to vrací nebo ne. A možná nějaké odběry. Nevím přesně.

ivca19
19. zář 2008

Malej má reflux jako hrom, tak mi doktorka taky doporučila Nutriton, ale zatim nemam dojem, že by mu to nějak pomohlo. Dávam mu ho ale teprv 2 dny, tak ještě uvidíme. Akorát se dost obávam prdíků a zácpy, už teď mi přijde, že se mnohem víc kroutí a piští. Taky mu po každém kojení hrozně škrundá v bříšku a chroptí, jako by měl rýmu. Bojim se, že mu ty zvratky putujou snad i do nosíčku.
Teď mam ještě tip od kamarádky - její malá taky neustále zvracela a měli podezření na reflux, ale pak se ukázalo, že se jenom strašně přejídá. Takže jdu testovat metodu "méně a častěji" 😉
Jen se obávam, jestli v našem případě jde v noci kojit ještě častějš 😀 😀 😀

mobina
19. zář 2008

Holky musím to zaklepat, ale z Nutritonu jsme přešli rovnou na příkrmy. Bála jsem se, že se nám zase blinkání vrátí,protože jak jsem den, dva vynechala Nutriton, tak zase blindil víc a holky on už si 10 dnů ani neublinknul 😵 Takže vyděržat do příkrmů a pak se to fakt zlepší. Držím všem palce 😉
Ivco nevím jak máš staré miminko, ale zkus Nutriton míchat řidší.