Rozjí se, když ho odstavím?

cilkat
13. čer 2017

Holky, jdu si pro názory. Mám 19 m syna. Je to kozomil. Na psu by byl furt (je to pro něj i způsob mazlení a hry). Kojením taky uspávám a v noci ho mívá místo dudlíku. Nicméně od cca pátého měsíce, kdy jsem začala přikrmovat, prudce zbrzdil přibírání na váze i růst. teď v roce a půl mi bylo doporučeno z toho důvodu odstavit. Já se toho ale poněkud bojím (jak ho uspím, jak zažehnáme krize a pod...). Máte někdo zkušenost? Odstavovali jste v podoné situaci? Pomohlo to?

normalnimatka
14. čer 2017

a někdy tě prostě okolnosti donutěj... já jsem si nikdy dopředu neplánovala, že budu spát s dítětem v posteli. ale když holt kojíš 8x za noc, je to jinej příběh. já sem se ze začátku snažila, aby teda dítě spalo v postýlce, nebo aspoň ze začátku, kdy spalo trochu dýl v kuse, než pak brzo ráno, tak jsem ho chtěla nakojit v sedě a dát do postýlky, abych se aspoň chvilku vyspala sama jakože "v klidu". no, pak sem se párkrát přistihla, že při tom krmení doslova padám únavou (v sedě), a to bylo teda nepoměrně nebezpečnější. tam by to udušení i fakt hrozilo:D

sisstin
14. čer 2017

No puvodne jsem psat nic nechtela, nemam moc na tyhle diskuze nervy :D jak pisou holky, pri spolecnem spani nikdy matka nespi tvrde, vim o kazdem dcerinem otoceni, vzbudim se, i kdyz ma delsi dechovou prodlevu atd. Proste je to tak zarizene od prirody. Se synem jsem spala bohuzel az od jeho roku (masirovana kecama), spal se mnou do necelych 8 let, kdy se sam odstehoval. S dcerou spim od porodnice, ma 19m a budu s no opet spat, dokud bude chtit.

Co si budem povidat, je to otazka zivotniho stylu a filozofie. Stejne tak nepouzivam kocarek, nikdy dcera nebyla v lehatku, na spanek od ni nikdy neodchazim atd. Zcela cilene, u syna jsem se k tomu dostala az dyl. Stejne tak mam kamaradky, ktere vozi v kocarku, deti maji v lehatkach, nekoji, nechavaji je od miminek hlidat atd. Kazda mame svuj styl vychovy a zivota a na materskych webech jsou o tom neustale dohady, ja sama chodim jen tam, kde to maji lidi "stejne".

K otazce, kazde dite se jednou rozji, ma dcera byla plne kojena 13m, ted uz ji, nekdy sni kopu, nekdy nic a je jen kojena, neresim. Syn kojeny nebyl ani jeden den, nespal tri roky a ji silene dodnes a to ma skoro 10 let 🙈😂.