Stálé zvracení po krmení. Máte někdo zkušenost?

ema.no
14. pro 2007

Jakoubek už je u nás doma a v inkubátoru měl problémy s pitím, zvracel hodně...teď je to lepší, ale stále nám po skoro každém krmení zvrací a má 12 týdnů má někdo zkušenost??

janicckka
14. pro 2007

Ema.no mě malá taky pořád ublinkává,když byla menší tak měsíc,tak to vždycky letělo až na podlahu,vlastně kecám i ted to lítá až na zem 😀
Taky nevím proč 😒

bubli07
14. pro 2007

Ahoj,
určitě by jsi se měla poradit s dr., ale možná to vypadá na GER -"reflux". My to máme taky, záklopka mezi jicnem a žaludkem není dostatečně uravřená a mrňata pak daleko více ublinkávají než ostatní. My už nekojíme, takže krmíme mlíčkem, který je zahuštěný vláknnou ze svatojánského chleba, ty mléka mají v názvu A.R. a pokut kojíš, tak se dáva Nutriton, což je jen ta vláknina. Ale určitě by o tom měla vědět Dr.
Miminka by taky v tomto případě měla mít postýlku ve zvýšeně poloze cca 30 stupňů, dobře odkrknout po krmení a nemačkat bříško.
Držím vám palečky, ať je to brzy v pořádku 🙂 .

bramburka
14. pro 2007

Nebo my dáváme ten Nutriton do stříkačky, je to to zahuštovadlo, co je v Nutrilonu...ale dneska se mi po něm poblinkala dokonce 3x...tak nam to moc nepomaha, v patek nas Dr. posle na sono...

kalo
14. pro 2007

Tak naše malá blinkoší naprosto po každém jídle (kojím+Nutroš+začaly jsme zeleninu a kaše) Zajímavé je, že nejvíc blinká moje mléko z kojení...už to neřeším, ale převlíkáme několikrát denně 🙂

bramburka
14. pro 2007

je prostě moc řídky...kalo

tiki
14. pro 2007

Emo, zalezi na tom, jak moc zvraci. Jestli to vyhodi hned po piti vsechno, tak je to spatny, jestli se jen precpe a neco prebytecneho mu pak vyleti, tak je to normalni. Nase Zdisa blila jak alik, ale jenom proto, ze dokud bylo, tak proste pila (pokud teda neusnula).

zuzda
14. pro 2007

my blinkáme pořád a hodně, ale doktor to neřeší, syn má 7,5kg, takže slušnou váhu, hlavní je prospívání a taky pár čistých oblečků navíc

majaaita
14. pro 2007

Emo, je to ublinkávání - jakože to teče z koutku pusy, nebo je to oblouk?
Určitě bych řešila s doktorkou - může to být z přepití, reflux, nesnášenlivost laktozy a další.

tiki
14. pro 2007

Jo, urcite se musi koukat na to pribirani. Jestli pribira, tak je to asi OK.

ema.no
autor
16. pro 2007

no on se napapká(dostává nutrilon) pak chvíli nic a pka místo odříhnutí si blinkne né žeby to bylo vše co by snědl že by to šlo všechno ven ale prostě po většině papkání si ublinkne..on byl dlouho v inkubátoru a tam mu to blinkání dělalo prblémy tedko už docela pěkně přibírá ale né tolik co normální mimča ale doktorka říká že ho musim brát s rezervou že prostě je nedonošenec ale mám strach že to je třeba s toho blití..jinač s tím naklonění tý postýlky to zkusím díki za radu

bramburka
16. pro 2007

kup si ten blinkací nutrilon A.R. no my míáme Nutriton a nepomáhá to samo o sobě, musíme kojit ve vyvýšené poloze, postýlka podložená...odkrkávat každé 2-3 minuty kojení, 20 minut po jídle držet ve svislé poloze... přesto se za 2 hodiny po kojení ublnkne a jde to občas i gejzírem - to když si jí dovolim přebalit. Jistý je to až za 3 hodiny po jídle... to si můžu dovolit dát jí i na bříško.

petraluk
16. pro 2007

ema.no zkus dávat malýmu pít po částech, ať chvílku pije nechat odříhnout a zase napít. Malýmu to celkem pomáhalo, když měl tyhle problémy. A taky tu zvýšenou polohu v postýlce. Pokud ti nezvrací obloukem, tak je to v pohodě. 🙂

karotky
16. pro 2007

Emo..........bacha na dehytratizaci! 😉
Tady máš mojí čerstvou zkušenost se zvracením:
Byli jsme od čtvrtka 13.12. do dneška s Ádou v nemocnici. 😖
Ve čtvrtek se mi klasicky vzbudil v 7h.,já namíchala mlíčko a on dělal,že ho to nezajímá,měl křečovitě uzavřenou pusu a kroutil se jak červík.Hrozně skučel,tak jsem si doběhla pro teploměr a naměřila jsem jen 37 C.Tak jsem si řekla,že má asi zaražené prdy,tak jsem mu šla natočit vanu teplé vody.Když jsem ho do ní dala,bylo to ještě horší.Házel sebou tolik,že jsem měla strach,aby si neloknul a radši jsem ho vyndala.Hned jsem manželovi zavolala do práce,ať se vrátí,že musíme k doktorce.
Přijeli jsme tam v 7.30 a měla ordinovat od 7.45h.Áda mi pospával v náručí a když se probudil tak neskutečně kvíjel a byl úplně v křeči. 😖 Samo,že si paní doktorka dala na čas a přišla až po 8mé,ale hlavně,že přišla. 😉
Jelikož jsme měli jít 17.12. na 8.měsíční kontrolu,tak aby si paní doktorka mohla prodloužit(zřejmě,......alespoň mi to tak přišlo 😖 )dovču před Vánocemi,tak jsme ho museli měřit a vážit. 🙄
Prohmatala mu břicho a konstatovala,že to budou zuby. 😅 Tak jsem na ní nechápavě koukala a dokola jí vysvětlovala,že jsme zuby měli bez problémů a připadá mi,že má něco s břichem.Málem by nás bez ničeho poslala domů,tak jsem se jí zeptala(jedná známá se mi před časem svěřila,že jí u kluka zanedbala zánět slepého střeva a taky je posla domů s tím,že to nic není 😖 ),jestli to nemůže být slepák a ona mi na to řekla:"To může být cokoliv.".......a konečně mi vypsala papír na chirurgii,kde mimo jíné poznamenala:"Bolest na pohmat břicha 0,apd." 😅 s tím,že si tam máme zajet pouze při zhoršení stavu 😖 a pro dnešek ho mám nechat na čaji.
Nicméně,..........manžel měl taky pocit,že trochu přeháním,tak nás vyklopil doma a pelášil do práce. 😅
Když se Áda probudil,násilím jsem mu otevřela pusu,aby si cucnul čaje.Vzápětí se tak dokonale poblil,že jsem ho musela kompletně odstrojit a umýt.Mezi tím mi zase usnul a volám manželovi do práce,ať se vrátí,že musíme do nemocnice.Jeho reakce už mě fakt dožrala. 🙄 Pravil:"No,........nejdřív za půl hodiny,...........mám tu nějakou práci!" 🙄
Tak jsem začala být doslova hysterická a normálně jsem ho seřvala jak malýho kluka.Až to zaslech kolega a pravil mu:"Prosím Tě jeď,............dítě je přednější než práce,ne?!" 😅
Tak byl doma během 5ti minut a jeli jsme do nemocnice.Když Ádu prohlížel doktor na ambulanci,tak se mu tam tak poblil,že nás poslali hned na UTZ,aby vyloučili zauzlení.Tam doktorka nic neviděla,tak nás poslala zpátky na ambulanci,kde Áda v čekárně poblil pro změnu mě. 😀 Měla jsem původně býlý rolák a v mžiku jsem vypadala jak Esmeralda. 😀
Vypsali nám papíry na příjem a šli jsme na dětské.Áda byl úplně gumovej........i by zvracel,kdyby měl co.............chudák. 😢
Žákyňka se mnou začala vypisovat papíry a opět jsme ho musely(ikdyž jsem jí ukazovala zdr.průkaz,vyplněný ten den u mudry)měřit a vážit.Scéna jak z hororu............řvoucí dítě,které zvrací na prázdno,svíjí se v bolestech a oni místo toho,aby mu pomohli,tak se musí nejdřív papírovat. 😢 Pak si pro něj přišla sestřička,že mu půjde napíchnout kanylu a když šla po chodbě,tak se jí tam zase poblil a málem se po tom smekla. 😅
Radši jsem šla na WC,abych neslyšela ten řev,protože jsem byla totálně vyždímaná. 😖 Napichovali mu to 5krát 😖 .
Pak mu napojili kapačku s glukózou a já u něj seděla celé odpoledne a v noci,protože jsem ho musela držet(vždycky,když se probudil),aby si tu kanylu nevytrhnul,každé 2 hodiny jsem mu musela měřit teplotu,každé 4 hodiny mu dávat inhalace(původně si mysleli,že je ti viróza,protože měl "nález" na průduškách,ale nakonec měl jan poleptané dýchycí cesty z toho zvracení 😉 )a po troškách mu nabízet čaj,který mi v zápětí hned vracel.
V pátek už to bylo lepší.Dostal ještě jednu infůzi a pk jsem do něj lila čaj horem dolem.............měli jsme nakázáno vypít min. 1200ml.Áda toho teda vypil ještě víc,protože měl pořád hlad. 😖
Odpoledne se vykadil a teda kvalitně.Pokoj pak vypadal jako plnová komora z koncentráku. 😀 Takže to měl z jídla.Já už jsem týden dozadu pozorovala,že mi nedopíjí mléko. 😖
Tak se ještě muselo počkat,než se mu to kadění srovná a a dneska jsme konečně dostali zelenou a mohli jít domů.
Zítra půjdu(doufám,že si tu dovču opravdu nevzala,jinak si jí vyhledám v seznamu a navštíví jí doma 🙄 😀 )k mudře se zprávou a pro probiotika.
A závěrem............bylo mi řečeno,že kdybychom přijeli až odpoledne,tak by to bylo minimálně už na JIPku,protže byl totálně dehydrovanej. 😢

moncicik
16. pro 2007

Ahoj,náš malej ve 2.měsících taky zvracel a pořád po každém jídle .2.den u jsemto nevydržela a jela s nim k MUdr.a po všech vyšetřením mu zjistili pylorostenozu a musel okamžitě na operaci.
Byl taky dehydrovaný a prý to bylo tak tak.
takže pokud se ti něco nezdá radši jdi k doktorovi.

ema.no
autor
16. pro 2007

NO ZAJDU TAM ALE TA DOKTORAK HJE OPRAVDU ŠÍLENÁ..KAROTKY A JE UŽ ADÁMEK V POŘÁDKU CHUDÁČEK...TO JÁ KDYŽ SE MI MALEJ NARPODIL VE 26TT TAK PRVNÍ MĚSÍC MI MOHL UMŘÍÁT PAČ NEDÝCHAL NEPIL NEUMĚL DO SEBE NIC DOSTAT,PO MĚSÍCI ŘEKLI ŽE UŽ JE OHROŽENÍ ŽIVOTA VYLOUČENO ALE STEJNĚ POŘÁD BYL NA KYSLÍČKU A KAPAČKÁCH A LŽIČKAMA NEBO STŘÍKAČKAMA DOSTÁVAL MLÍČKO KTZERÉ UŽ TEHDY V ZÁPĚTÍ ZVRYCEL ZVRACENÍ SE LŠPÍ PROTOŽE TED UŽ NEZVRACÍ TOLIK ALE PŘECE

karotky
16. pro 2007

Emo.............chuděro. 😖 Jakoubka lituju,jak můžu. 😉 Tak u Vás je to asi něčím jiným.Ona ta nedonošeňátka bývají hodně choulostivá. ☹ Ale obdivuju Tě,jak to zvládáš............já bych se asi zbláznila. 😅
Mě stačí jedna dehydratace a už jsem zralá na oprátku. 😅
Ale člověk je asi plný "optimismu",když vidí,že je to den ode dne lepší. 🙂
Adámek je jako dřív. 🙂 Pěkně tu už řádí na gauči.
V úterý budeme mít výsledky ze stolice a z výtěrů,tak se snad dozvím,co mu opravdu bylo. 😅
O té "šílené" doktorce mi ani nemluv.Zdá se mi,že od té doby,co jsem přišla o mlíko,si na mě naše mudra zasedla. 😖

slunatko.24.let
16. pro 2007

CHDAJDA KUBÍÍČEK...MĚ ZASE DOKTOR ŘÍKÁ ŽE BUDU PŘENÁŠET...NO A JE UŽ KUBÍK OK?PŘEJU HODNĚ ZDRAVÍČKA ŠTĚSTÍČKA

klaryta72
30. led 2015

Zdravim ,,,, prosila bych o pomoc Dennisek 14 mesicu... od 5tyho mesice mi odmita jakou koliv stravu vse musim mixovat na kasi abych do nej neco dostala uz sem zoufala pri kazdem jidle mi dene zvraci , kdyz ma v ustech malynkatej drobecek tak hned zacne zvracet a dusit podle me to uz tvra dost dlouho a doctori mi rikaji ze je to normalni kde ziju v Angliji. ☹