Těhotenství po augmentaci prsou, jak to je s kojením?

nonacek
29. pro 2014

holky,Když jsem si myslela že další Dítě už nechci (je to 2roky), sem podstoupila augmentaci prsou (zvětšeni prsou)
Nyní jsem tehotna.
A chci se zeptat . Jestli tu některá z vás podstoupila augmentaci...... jak je to z kojením miminka ......... ? (lékaře jsem se ptala a ten my řekl,že to většinou není problém),ale radši bych slyšela životní zkušenosti.
Děkuji za odpovědi❤💋❤

comadreja
14. říj 2015

@blongelina81 Děkuju Vám za optimismus 🙂 Snažím se tomu věřit, ale ty hlodající pochybnosti se občas vyskytnou. Tak to jsem moc ráda, uklidnila jsem se. Právěže co se týče kojení, znala jsem pár metod, jak se rozkojit, i když je málo mléka, věřím, že při vytrvalosti to jde. Jen jsem si nebyla jistá s tou necitlivostí, ale máte pravdu, přerušený nerv možná znemožní cítit ty pocity, ale na funkci by to nemělo mít vliv 🙂 Já už se na kojení moc těším, takže jak říkáte, hlavně žádný stres! Ještě jednou dík.

jamia
14. říj 2015

Zvětšení prsou by nemělo kojení ohrozit, i když se doporučuje počkat až po dětech, aby vlivem těhotenství a kojení prsa nezměnila tvar. Problém může být u zmenšení prsou, kdy ne vždy lze zachovat napojení mléčné žlázy.

evaamy
14. říj 2015

Dávám info jak jsem slíbila, kojím již 8 měsíců..😉 augmentace na kojení nemá vliv, prsa vypadají od toho pátého měsíce porad stejně.

blongelina81
14. říj 2015

já mám taky jedno prso ze spodu znecitlivěné po operaci ale v kojení mě to vůbec nevadí, pokud budete rodit v termínu, mléko by se mělo spustit samo a taky by se mléko mělo tvořit podle toho jaká bude poptávka. Pokud si nebudete jistá, doporučuji náštěvu laktační poradkyně.

Nebo pro klid duše můžete zkusit homeopatika, já je taky brala asi dva měsíce a mléko, bylo, je a doufám,že ještě bude 😀

comadreja
8. lis 2015

@blongelina81 Ještě mám jednu otázku 🙂 Máte řez bradavkou nebo jinudy? Pořád mi to vrtá v hlavě, protože jsem zas někde četla, že při vložení bradavkou, což mám já, se můžou mlékovody přerušit, ale nemusí..
Já si teda myslím, že to nebude fakt problém, teď v šestém měsíci při zmáčknutí prsa vyteče trochu mleziva, tak to by asi takto nefungovalo. Ale stejně bych to ráda slyšela od někoho, kdo to má stejně a nemá s tím problém 🙂

blongelina81
8. lis 2015

mám řez dole pod prsem. ale na tuto otázku by vám spíš měl odpovědět doktor který vás operoval, raději to tam proberte, protože pokud by byli přerušené byl by to asi problém, aby se vám neudělal zánět ale pokud si to zmáčknete a něco z toho teče, bude to nejspíš vpořádku 🙂

socialm
8. lis 2015

mam snizenou citlivost u obou prsu a v kojeni mi to nebrani, naopak, narozdil od vetsiny si to uzivam vzhledem k tomu, ze me to zkratka neboli. Je pravda, ze jsem od 36tt po doporuceni PA pripravovala bradavky 2-3min masazi kazdy vecer tak abych zabranila rigadam. Hlavni je to moc neresit, po narozeni ditete vypit denne i 5 l tekutin a prikladat - mne stacilo co 3 hodiny a pak co si mala rekla.. bud se mleko spusti nebo ne..

comadreja
8. lis 2015

@blongelina81 To mne vůbec nenapadlo, že bych se zeptala doktora..Je to už pět let od operace, a nenapadlo mne, že by si o tom vedli záznamy? Ale za zkoušku nic nedám..Zkusím mu napsat mail.
Děkuju 🙂

comadreja
8. lis 2015

@socialm To je taky dobrý tip, díky, s tou masáží a příjmem tekutin. Já vím, že to asi zbytečně řeším dopředu, taky si říkám, že až to přijde, uvidí se a případně to budu řešit, kdyby byl problém.
Jsem ve 24 tt a nemám to s kým probrat 🙂 a tak se uklidňuju získáváním informací...

nonacek
autor
9. lis 2015

Holky všem koho to zajímá
Ano po augmentaci se kojit dá. MAM 3mesicniho syna a stále kojím 👍

siiia
9. lis 2015

ahojky, já tě moc nepotěším, ale i když mi můj chirurg tvrdil, že až budu mít děti, tak budu kojit bez problémů, nikdo ti to stejně nezaruší... od poloviny těhotenství mi neustále teklo po kapkách mlezivo... tak jak od operace nenosím vůbec podprsenky, tak jsem bez ní nemohla ani otevřít pošťačce... každopádně po porodu už od porodnice se u mne vystřídaly 4 laktační poradkyně, neskutečně bolestivě se mi snažily z prsou vymačkat aspoň nějakou tu kapku mléka, bohužel... den před odchodem z porodnie se mi prsa nalila, ale nedařilo se to dostat vůbec ven... prý tam je díky implantátům nějaký podtlak a byl průser... doma jsem masírovala, přikládala obklady, horké sprchy, přikládala, přikládala a po 10ti dnech od porodu jsem skončila v noci na pohotovosti se 40kama horečky, prsa hořela, že jsem nemohla vůbec používat ani ruce... takže jsem nakonec dostala prášky na zastavení laktace, protože bych si tam musela asi prý zavést nějakou trubičku, aby to šlo prostě ven.... nevím, jak je to častá věc, ale stát se může... držím palce, aby jsi s tím neměla žádné problémy 🙂

comadreja
9. lis 2015

@siiia To je mi líto, ano, myslím, že člověku nikdo nic nezaručí jak to bude. Já si raději ponechávám tu možnost, že to nepůjde, i když by mi to bylo šíleně líto. Ale holt některý věci jsou osud. První dceru jsem kojila dva roky. Mně maminka kojila tři týdny. Nic moc základ, ale vše se dá dohnat stravou i v pozdějším věku.
a prosím tě , jak máš impl. zavedené? Pod sval nebo pod žlázu? A kudy?
A za jak dlouho po zastavení laktace ti prsa splaskly?
Díky 🙂

comadreja
9. lis 2015

@nonacek Super 🙂 Moc ti to přeju a v duchu se modlím ať to mám taky tak..

siiia
9. lis 2015

@comadreja prsy mi splakly do dvou dnů, ono tam stejně toho moc nebylo, řezali mě přes dvorec, ale kde to mám, už normálně nevím..., a o tom dvorci jak už někdo píše výše, jestli tam je ta možnost, že se poškodí ty mlékovody nebo jak to tam píšou hihi, tak je možné, že to byl můj případ, ale nechápu proč mi od 20.tt teklo neustále mlevizo, bez vložek jsem měla do pár minut obrovské mokré kola na tričku...
jinak přesně jak píšeš.... svět se nezbořil, sice jsem to trošku obrečela, ale i na sunaru mi holka krásně vyrostla a je zdravá jak řípa... bude mít koncem měsíce 2 roky a krom občasné rýmy v zimě a nějaké te teplotky ze zubů ji netrápilo nikdy nic... oproti kamarádce, která kojila do 3 let a od narozením s malým lítá po doktorech a nemocnicích, už má chudák za sebou zápal plic, teď víc jak rok bojují s laryngitidou, neustále mají doma chřipku, angíny apod... ono to kojení není zase zaručující zdraví pro dítě, určitě je lepší, to nepopírám, kdyby to šlo, tak kojím co nejdéle a ráda, ale když už to nejde z jakéhokoliv důvodu, nemusí člověk propadat depresi, že se dítě bude mít špatně a nebude pak zdravé... apropo já taky nebyla kojená, maminka o mléko přišla už v porodnici, tehdy se to neřešilo jak dnes, nikdo ji neradil, byla tam se mnou skoro měsíc, měla jsem menší problémy nějaké po narození a oni ji mě ani pořádně nevozili na kojení, rovnou mě cpaly prý jen černým čajem a pak sunarem a jako malá jsem nemocná byla vyjímečně a v dospělosti tak 1x za 5 let... a navíc, nidke není psáno, že nebudeš kojit nebo že to nepůjde 🙂 každý jsme jiní, já je mám už 11 let, ptala jsem se doktora, jeestli je možné, že to může být tím, prý ne... těžko říct prostě... a kdo ví, třeba i bez implantátů bych měla problémy a nekojila i tak... tolik maminec nekojí ať už nemohlo nebo nechtějí a žádný zákrok s prsy nepodstoupily... hlavu vzhůru...🙂 určitě ti to půjde 🙂

nonacek
autor
10. lis 2015

Taky mám implantát daný prsnim dvorcem
In plantáž mam pod svalem.
zpočátku kojení také nebylo možné vody jsem odsala pár mililitru,ale nevzdala jsem to
A miminko jsem neustále přikládala... odsávala .... AZ se mléko rozběhlo
Teď plně kojím a miminko krásně pribiva

denizapletalova
7. bře 2016

Zdravím všechny 🙂 chtěla jsem se zeptat, jestli si tu někdo zdokumentoval jak vypadala prsa po augmentaci a následně pak po kojení s implantáty, kdyby tu byla nějaká dobrá duše, co se nestydí a poslala by, jak moc velká změna to je. Uvažuji o zvětšení, další dítě plánuji až za 2 roky třeba. Děkuji

comadreja
24. bře 2016

@nonacek ..a jak dlouho vam to trvalo, nez se kojeni pekne rozbehlo?

nonacek
autor
15. dub 2016

@comadreja asi tyden-10 dní

comadreja
15. dub 2016

@nonacek Jé tak to mame zhruba stejne.. Jen u me si myslim, ze to bylo zpusobene nikoliv plastikou, ale urcitymi problemy v porodnici, ze to rozkojeni chvili trvalo. No a je fakt, ze jsem se musela s prsy naucit "zachazet", s tema mensima prirodnima se mi kojilo pohodlneji. Ale zase krasne zmekly, vypadaji prirozene. A hlavne, ze to jde a mlicko tece.. Jak jsi na tom s kojenim ty?

nonacek
autor
16. dub 2016

@comadreja uplně stejne, akorát již nekojim, kojila jsem 4mes. A pote mi plastic řekl že dele ne
A stejně zaklad je 3 měs.

comadreja
23. dub 2016

@nonacek A muzu se zeptat, proc to nedoporucil? A plastic jako chirurg? Diky..

nonacek
autor
23. dub 2016

@comadreja ano plastic je doktor-chirurg
Rekl mi ze čim delší kojení tím více je to znát na prsou
t

comadreja
23. dub 2016

@nonacek Jasne chapu..ale jinak jsi asi nemela problem,ze? Ja stale trochu resim, jestli se mala dobre prisava, a nejsem si jista, jestli to neni tema prsama..Jako rikam si, ze kdyz je impl.pod zlazou, nemelo by to mit vliv..ale mala jakoby nechyta celou bradavku a pak i min vypije. No kdybys mela nahodou podobnou zkusenost nebo napad co s tim budu vdecna..😊

nonacek
autor
24. dub 2016

@comadreja
Jedině co ti mužů poradit co Mé pomohlo bylo ze jsem před kojením tak 20ml odsala
Aby nebylo to prso tvrde. .
A to mi pomohlo v kojeni aby se malý lépe přichitl

nonacek
autor
24. dub 2016

@comadreja a Já mám implantáty částečně pod svalem a castecne pod žlazou
A kojení bylo v pohodě.

comadreja
26. dub 2016

@nonacek Tak dik, prsama to nebude..

rozarka09
1. dub 2019

Ahoj chtela bych se zeptat nekoho ,kdo podstoupil augmentaci prsou s implantatem vlozenym pod sval.Jaky tvar prsou mel hned po zakroku ?