Vztekající se miminko

maks
19. zář 2018

Ahoj, vím, že už je zde hodně diskuzí tohoto typu ale i přesto, ráda bych od vás slyšela názor. Mám dvě dcery, 3 roky a 4 měsíce. Problém se týká té mladší. První tři měsíce byly s ní celkem slušné, v noci spinkala, budila se 3x na kojení, přes den kojení po dvou hodinách. Přes den usnula i sama. Nyní se šíleně vzteká, jak u prsa tak před spaním, dokonce si škrábe hlavu a fackuje ostatní. U prsa se vzteká, že jí to nejdřív neteče, pustí řev, pustí řev, pak že to teče moc rychle a pak že zas ne. Musím s ní doslova bojovat, přehazuji z prsa na prso, chodím s ní u toho, v klidu se napije je v noci. Pije celkem tak 8minut, za dvě hodiny znova. Uspat se téměř nedá, pláče, občas zabere šátek, kočárek. Sama neusne. Přes den spí dohromady snad 1-2 h, což si myslím že je málo. Musí být neustále v kontaktu se mnou, ničím se nezabaví,. Př Na prdiky dávám Babycalm a probiotika. Na doporučení MUDr. Jsem zkousela ji dát jednu dávku Sunar přes den abych si oddechla, nejdřív byla spokojená, pak se zablokovala a nemohla prdět dělala mosty a mávala rukama třeba hodinu a příšerný řev. Nestíhám doma nic, věnovat se starší dceři, ani vařit. Nevím co s ním a je mi to moc líto, že to takto probíhá. Omlouvám se za chyby, píšu z telefonu.

bella15
23. zář 2018

jak píše Petra, nebojuj s ní, Co že neusne sama ve 4 měsících? Já uspávám dceru ve 3 letech, protože samotné jí to prostě nejde. Kojila jsem klidně co půl hodinu i častěji. Nemá malá dudlík? Může se i jednat o bojkot podle toho vztekání u prsa nebo o spurt.

maks
autor
24. zář 2018

@bella15 jo dudlik má ale jak jsem psala není na něm nějak závislá

packaf
24. zář 2018

@maks Proboha, jenom nezačínejte s příkrmy od 5. měsíce! Je to mýtus, nebo spíš vychcanost pediatrů. Oni mají pěkné odměny od výrobců příkrmů a různých umělých sunarů. Druhá věc je to, že se údajně má začít s příkrmy od ukončeného 4. měsíce, že se v EU a jinde ve světě maminky vrací do práce příliš brzo a ty příkrmy musí zavést. Máme jednu z nejdelších MD a RD ve světě, buďme za to rády. Máme skvělou pediatru a ta jasně tvrdí, že do ukončeného 6. měsíce čistě kojit! Uteče vám to rychle a pak budete vzpomínat, navíc to máte za chvíli. Nebo nesmysly o imunologickém okénku taky neposlouchejte, opět výmysl výrobců příkrmů.