Zánět mléčné žlázy

kaii
27. zář 2018

Ahoj, potřebuju poradit.
Malýmu je 14 dní, plně kojim, ale měla jsem předevčírem ještě zánět žlázy, horečka, bolest prsu, no klasika. Trvalo to cca 3 dny než jsem zjistila co to vlastně je. K Dr. jsem to ani nestihla, včera horečka žádná, bolest taky ustala. Bohužel dnes je tomu úplně stejně jako předchozí dny, akorát u druhého prsa. Dávám tvaroh k Dr. se teď samozřejmě nedostanu když je ten svátek. Mě jen zajímá jedná věc. Je normální, aby mi to přešlo z jednoho na druhé? A je riziko, že nebudu moct kojit díky tomu?
Děkuji za rady a postřehy.

cuuza
28. zář 2018

Paralen a koj nebo odstříkavej pravidelně z obou. Po šestinedeli se laktace ustálí a riziko zánětu se vyrazne sníží. Doporucuji paralen a pravidelně kojit případně odsavat z obou prsu.

lenkajan
28. zář 2018

Myslím, že je to normální. V Motole mi doporučili brát každých 8 hodin ibuprofen, po celou dobu studené obklady a před kojením teplé. Kdyby to bylo výrazně horší a neustávalo to, dali by ti antibiotika.

priefi
28. zář 2018

@kaii jez probiotika, obcas se tak stane. Kojeni to neovlivnuje, spis zalezi, zda Ty vytrvas. Ja to zazila opakovane, protrpela jsem.si s tim.fakt dost a hodne krat a kojila jsem 18m, takze asi tak