Zvyky z porodnice versus krmení doma

titti_h
8. črc 2016

Ahoj holky, potrebovala bych poradit, protoze jsem v koncich a nevim co delat. Mam doma mesicni holcicku. Prvni tri tydny stravila v nemocnici, je nemocna, takze stridave byla na jipce a stridave na dalsim oddeleni. Nemela jsem moznost ji prikladat, ale kazdy den jsem ji vozila odstrikane mliko, takze moje dostavala a umelym krmena nebyla. Sestry ji krmily klasicky po trech hodinach, dane davky - zadne odchylky. Tri dny jsme pak stravily na roomingu, tam nas sestry zase hlidaly, takze jsem pokracovala v tom, co delaly ony. Zkousela jsem kojit s kloboucky, protoze sestry tvrdily, ze bez nich pit nebude. Ted jsme doma tyden - krmim po trech hodinach, na krmeni ji budim, cast nakojim s klobouckem a co nevypije sama, dokrmim z flasticky odstrikanym. Tomu se ale ona desne brani, vzteka se u toho, je na ni videt ze dokrmovat nechce. Vcera jsem zkusila kojit bez kloboucku a mala se prisala a neco malo vypila - snazila jsem se pak si nechat poradit od laktacni poradkyne, ktera radi na krmeni nebudit, nechat ji at si rekne a at vypije tolik, na kolik se sama citi. Zkusila jsem to, ale moc to nezvladam, bojim se, ze si mala o jidlo sama nerekne, je hodne spava a ze mi vypije jen malo (podle sester by mela vypit minimalne 60 ml na jedno kojeni, ona pije cca 40 ml) a nebude mi dost pribirat nebo se nekdy vubec neprisaje (uz se mi parkrat stalo, ze plakala hlady, ale neprisala se, takze jsem pak dokrmila odstrikanym mlekem). Jsem z toho dost spatna, takze mi i ubyva mleko. Sestry v nemocnici me tak zblbly, ze mam strach z toho, ze mala pomalu ziskava spatne navyky, kojeni se brani a ja se takhle dopracuju k sunaru... nemate nekdo nejakou radu jak se s tim vyrovnat a nezesilet?

karlajasmine
13. črc 2016

@titti_h Sestinedeli je psychicky strasne tezky obdobi a prijde mi ze ses proste upnula na kojeni s tim, ze v tom musi byt nejaky problem.. a tim pristupem si ho tam vytvaris. Deti ten stres z matky strasne moc citi a podle toho se chovaji. Zkus si svoje miminko proste uzivat, mliko nabizet casto ale nenutit.. spis v noci s ni? Zkus si ji vzit k sobe a nabizet ji prso ve spanku. Ve spanku toho deti kolikrat vypijou nejvic. Fakt se neboj.. ona hlady neumre, kdyz to kojeni nepujde tak dostane UM a taky bude v pohode ;) Nejdulezitejsi je abys byla v klidu ty.. proste se zkus nestresovat.. 🙂 co vypije od tebe to vypije od tebe, co ne, tak dokrmis.

karlajasmine
13. črc 2016

A jak pisou holky, pokud je spokojena a nehubne tak je ocividne v poradku 🙂

pavlina212
13. črc 2016

@titti_h Doktorka tě zbytečně stresuje. Když těch 260g za 12 dní rozpočítáš na týden, vyjde ti 152g. Projela jsem internet a jste v normě! Mojí doktorce stačilo i 100g za týden. Ono to stejně hrozně skáče. Jednou se naměří větší přírůstek jindy menší. Jde vám to skvěle 😉

titti_h
autor
15. črc 2016

Dekuju moc holky 🙂 ja vim, ze musim byt v klidu, protoze pak to pujde lip. A pres den v klidu jsem - nakojim ji (ted musim s klobouckem, bez nej prso bojkotuje, krouti se u nej, breci a odtahuhe se), zbytek dokrmim z flasky a je to dobry. Ale vecer a v noci to je spatny, to jsem z toho vystresovana, protoze jen k ni to prso priblizim, tak zacne desne silet a vypada to, ze chce utect. Pomalu zacinam zvazovat, ze tohle oboustranny utrpeni proste ukoncim a prsa uz ji nutit vubec nebudu. A budem v klidu obe... a to aby se mnou spala, to manzel nikdy nedovoli, ten je striktne proti tomu.

dixi86
15. črc 2016

@titti_h Ahoj, a co zkusit odstříkávat a dávat jen z lahve nebo stříkačky, apod.? já to měla podobné, malý taky řinčel(hlady-u prsa pospával a byl k neprobuzení), já z porodnice vystresovaná kojením díky sestrám...a byla jsem zralá na psychiatrii, bála sem se, že malej má málo, že mám málo mlíka, atd. takhle jsem věděla, že vypil 50, 60ml...za týden už jsme kojili přes klobouček normálně, malej nabíral jako blázen a já byla v KLIDU, protože jsem věděla, kolik opravdu vypil. Měl pak i víc síly na papání. A nebo půjčit si váhu, nám ji půjčila doktorka a vážit před a po

titti_h
autor
15. črc 2016

Vahu mam, kdyz se snazim kojit, vazim pred a po, protoze vim, ze nevypije dost (posledni dva dny si vic nez deset, dvacet ml sama nevezme), takze zbytek mlika odstrikam a davam flaskou, abysme se dostaly na 60-70 ml za krmeni. Zkousela jsem ji i nechat, aby si sama o krmeni rekla, ale prospala mi sedm hodin a nic :/

lenkas1982
15. črc 2016

@titti_h Ahoj, vím, ze se to na dálku lehko radí a určitě Ti nechci bourat něco, co se zdá, že momentálně aspoň trochu zabírá, ale pro udržení kojeni by bylo lepší jednak zkusit malou naučit přímo na prso bez kloboučku a dokrmovat spíš přes stříkačku než láhev. Určitě se najdou maminky, kterým klobouček fungoval i při dlouhodobém kojeni, ale pravda je, že často můžou kojení spíš uškodit. Vím o čem mluvím, odcházela jsem z porodnice taky s kloboučky a po 2 týdnech je odnaučovala, protože dcera nepřibírala a nebyla schopná si přes klobouček vytáhnout dost mléka. Ono je to pro ty mrňousky přímo z prsa o hodně snazší, jakmile se to naučí. Hrozně mi na to pomohla laktační poradkyně, která ke mně přišla domu a zkoušela se mnou dceru přikládat přímo k prsu, během pár dní se to pak naučila. Plus mi ukázala, jak dokrmovat přes stříkačku, to jsem si moc neuměla představit, jak na to, než jsem to uviděla naživo. Vím, že jsi psala, že už jsi s laktační poradkyní něco probírala, jestli ti seděla, nechceš ji zkusit ještě zkontaktovat, aby vás s malou viděla naživo? To je 100x lepší než radit na dálku. Nebo, jestli v tobě nevzbudila důvěru, zkus nějakou jinou. Jo a k tomu nočnímu kojení, jestli jsi z toho vystreslá, tak ji klidně nech spát, když spí. Mně dcera už v prvních týdnech spala v noci i 6-7 hodin v kuse, byla jsem z toho nervní, že je tak dlouho bez pití, že nebude přibírat, aby nebyla dehydrovaná, abych nepřišla o mléko, co by na to řekla doktorka apod. Zpětně vím, jak to bylo zbytečné. Užívej si, že spí a že se můžeš taky vyspat, nemusí to být navždy. Ony ty děti mají v rámci dne a noci různou "spotřebu", nepijou pořád stejné množství v pravidelných intervalech, co nevypijou v noci, jsou schopné dohnat přes den.