Časté užívání ATB u dítěte. Jak znovu posílit imunitu?

dont_speak
7. čer 2010

Malý bral koncem dubna Sumetrolim a nyní mu doktoři napsali Augmentin. Bude mu teprve rok a mám docela obavu, že dlouhodobější užívání ATB rozhází jeho imunitu 😔 Máte někdo zkušenosti, jak mu oslabenou imunitu znovu posílit? Pomůžou mu třeba lactobacily s probiotiky? Díky 😉

macejka
7. čer 2010

Ahoj,
mojí malé je 10 měs. a dnes dobrala již třetí antibiotika.Naposledy je měla v sedmém měsíci takže žádná sláva.Někdy holt není zbytí a antibiotika se nasadit musí.Na co je bere tvůj syn jestli se smím zeptat? Já dávám malé denně bílý jogurt a pak jí "sypu" laktobacily do mlíka,ale to ani né tak na imunitu jako na posílení střev.mikroflory,kterou ATB ničí.
Jinak podobná diskuse je tady:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/anketa-a...

dont_speak
autor
8. čer 2010

Ahojky macejko,
malý měl zánět středního ucha, na který dostal Augmentin, a protože je ještě podezření, že se mu vrátil zánět ledvin, tak mu udělali odběry a zítra se dozvíme další výsledky. Co prodělala Markétka za nemoc, že jí nasadili třetí antibiotika?

macejka
8. čer 2010

No,prvně je měla ve 4 měs.na průdušky,stále se jí vracel kašel,měla horečky,další v 7 měs.,to jí našli na výtěru z krku haemofila (výtěr chtěli na alergologii pro kontrolu a dr jí pak chtěla přeléčit-alergoložka) a poslední dobrala včera opět na průdušky.Měla neklesající horečky,kašel tak j dr nakonec nasadila ATB,chjo,štve mě to.No ale nedá se nic dělat.Dneska jsme byli na kontrole a jelikož měla Markétka stále na průduškách obstrukci tak jí dr nasadila inhalační kortikoid.Takže do ní cpu samé srágory,ale chci,aby byla zdravá.

dont_speak
autor
11. čer 2010

Chudák malá, ale snad jí to opravdu pomůže a pak už nebude takhle silné léky potřebovat.
My výsledky měli dobrý, takže dneska s antibiotikama končíme. 😉

zuuzannka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marketinkakopretinka
12. lis 2014

100% dej probiotika, ale fakt nejake kvalitni, co mají skladovane v lednici, ty které nejsou, tak jsou skoro nepouzitelne a je to jen vyhozeni penez. Ale jestli kojis, tak si je muzes nasadit i ty

terkavlacilova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kamulin
25. lis 2014

Mně hodně pomohlo, že jsem sama brala probiotika v těhotenství i po porodu, brala jsem je už předtím, ale měla jsem právě strach, aby to při těhotenství nějak nevadilo, ale naopak i doktor říkal, že i to mimčo z toho bude mít lepší imunitu. A je fakt, že se nám nemoci poměrně vyhnuli, akorát jednou dostal malý ošklivou angínu (mám podezření, že jí chytil od kamarádčiny dcerky), takže musel brát antibiotika a to jsem mu mlíko odsávala a přimíchala mu do toho vždycky biopron respiron, aby se mu ta imunita zase navýšila. Ale jinak jsme zdraví 🙂