Jak dlouho po podání Nurofenu nesmí dítě ven?

katuska85
29. dub 2011

Maminky prosím vás jak dlouho po podání Nurofenu popř.Panadolu se s prckem nesmí ven respektive na sluníčko?2 nebo 24hodin?

boruuvka
29. dub 2011

@katuska85 to slyším prvně, že by se po těhle lécích nesmělo ven. Při antibiotikách se nechodí na sluníčko, ale při paralenu? Určitě bych přizpůsobila vycházku zdravotnímu stavu dítěte.

katuska85
autor
29. dub 2011

@boruuvka Naše malá se mi kdysi po kombinaci Nurofenu a sluníčka osypala a mudra mi tenkrát řekla že se právě na slunce nějakou dobu nesmí.Jen si právě nejsem jistá jestli 12 nebo 24 hod.Malej měl včera večer 38°,pravděpodobně k zoubkům ale Nurofen jsem mu dala.Ikdyž bude v kočárku tak nevím.Nerada bych aby se taky osypal

boruuvka
29. dub 2011

@katuska85 aha, tak to je dobrá informace, to jsem vůbec nevěděla. Ale když bude v kočárku a nepojedeš po přímém sluníčku, tak to snad bude v pohodě.

latvia
29. dub 2011

@katuska85 ja tiez o tom neviem zeby sa nemalo chodit vonku po nurofene alebo paralene. neberiet aj antibiotika? alebo nieco ine?

luthien.k
29. dub 2011

@katuska85, co příbalový leták, neříká o tom nic? 😉 Jestli ne, zavolala bych doktorce a zeptala se 😉 Ale taky to slyším prvně, že by Nurofen nebo Paralen způsobovaly fototoxickou reakci, jo třeba dítě namazané ichtamolovou mastí, nebo které snědlo hodně citrusů, celeru nebé fíků, to ano, ale po těchto lécích se mi to opravdu nezdá.