Konopná mast na ekzém pro kojence, máte zkušenost?

symca
12. dub 2017

Máte někdo zkušenost s nějakou konopnou mastí na ekzém pro kojence?
Už velmi dlouho zápasime s ekzémem na nožičkách,ale pořád nic nezabírá. Máme to celé červené, vysušené, skrabeme to☹ už jsme vyzkoušeli kde co. Od obyčejný Indulony po Bepanthen sensiderm, biodermu, excipial, holtovku, linolu, ambiderman a je to pořád stejný ne-li horší. Doktorka řekla,že u prcku je to normální a tak prostě mazat mazat mazat... Takže pořád mažu a pořád nic. Někde jsem zahlédla něco o konopný masti. Nezkoušel někdo?

no_title
12. dub 2017

já ji používám pro sebe a je výborná 🙂. Mám konopnou mast s vazelínou. Nejlepší je sehnat domácí ne z lékárny, ta je mnohem silnější.

elveren
12. dub 2017

Já ji používala u sebe a bla výborná. Ovšem ne z lékárny. To radši domácí opravdu ze 100% "trávy".
Jinak zkoušeli jste obyčejný krém na strie? Mě se teď ekzém dost zhoršil a krém na strie mi poměrně pomohl ;) Zkuste se taky podívat na stravu. Po 25 letech svého života jsem si zjistila intoleranci na laktózu, vynechala jsem vše mléčné a je to dobrý.

symca
autor
12. dub 2017

Nekojim, takže určitě to nemá kvůli moji stravě. Tak problém nebude.
No nevím, zas nechci půlroční dítě matlat krémem na strie. To mi přijde jako hodně nevhodná kosmetika. Tím nechci říct, že by to nefungovalo. Kdybych to patlala na sebe tak klidně,ale malému se bojím

salenas
12. dub 2017

Konopná mast je super a na ekzémy ještě lepší vymáchané konopí v lihu... a jen lehoulince mazat

konopnalekarna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
konopnalekarna
12. dub 2017

Zkuste jiny druh sunarku, nekdy to delaji plinecky, tvrda voda, nebo prac.prostredky .. zkuste to postupne obmenit, popatrat v rodine koho co trapi ... nedavno mi prisel do lekarny pan se stejnym problemem a doktorka mu na 4m miminko dala kortikoidy 😨 tak kdyz Vsse doktorka nedala nic je mozna i dobre...

luckeyluckey
12. dub 2017

Mažu synovi krém s hadím tukem a zabírá rychle. Sobě též. Klidně napište zprávu, nechci zde dělat reklamu.

rendyshek
13. dub 2017

@luckeyluckey dobry den,prosim kdyžtak o zprávu ohledně masti, používate na ekzem pro mimco? Moc děkuji

rendyshek
13. dub 2017

Ahojte,prosim taky o radu, my bojujeme uz asi 2 mesice s ekzemem u 18mesicniho syna ☹ma to cervene,strupate a strašně to svedi,porad se škrábe,od dětské dr nam nic nepomáhá, na svedeni uz ani fenistil nic,jsem z toho uz bezradna ☹pridavam fotku,jestli nevíte co by to mohlo byt,moc dekuji za rady 🙂

youngmommy97
14. kvě 2017

Máme nejspíš atopický ekzém a na doporučení od známých jsem malému koupila konopnou mast "Robátko". Smrdí a nepomáhá. 😒

lusynkova
14. kvě 2017

Dobrý den,
mám docela hodně zkušeností s léčbou ekzému zdejších miminek 😉. Konopná mast může ve výjimečných případech pomoci, ale nesmí být z vazelíny a hlavně - tyto typy ekzému jsou velmi často způsobené kvasinkovou infekcí kůže. Promazávání tedy ekzém zhoršuje, je třeba jej vysušit. Ráda poradím přes zprávy...

romesak
14. kvě 2017

nam pomohl propolis

lusynkova
14. kvě 2017

@romesak Propolis je skvělá věc 🙂. Vyrábím si zinkovou mast s propolisem.

romesak
14. kvě 2017

mam souseda vcelare tak mam masticku i tinkturu

dreyda
14. kvě 2017

U dcery začal ekzem na celém tělíčku cca ve 2,5 měsících, Mudr vyhodnotila jako atopickou dermatitidu, dělali se u malé testy na alergii na kravskou bílkovinu - nepotvrzeno, ale i tak měla speciální výživu, měnil se prací prášek, mazalo se kdečím a nyní má 5 měsíců a máme skoro vyléčeno, a to díky krému z lékárny A-derma. Obsahuje výtažky z ovsa, krásně ekzém vysušuje a pro nás je to malý zázrak. Už jsem ani nedoufala, malá na začátku vypadala jako bychom ji opařili, jak byla červená. A večer jsem ještě oplachovala v černém čaji, to nám to zklidnilo a mohla usnout...

mrazulkav
14. kvě 2017

Nám u první pomáhala domácí konopná vazelína. Už používáme i u druhého a zabírá.

ondego
14. kvě 2017

A co třeba zkusit probiotika? Možná by také mohla pomoci

sarka229
21. srp 2019

@lusynkova dobrý den, mohu poprosit o info? Děkuji

bety1312
25. únor 2020

Nám se osvědčila tahle konopná mast: https://www.carun.cz/konopna-kosmetika/baby-mas...

tosina
22. led 2021

Ahoj, také jsme už zkoušeli skoro všechno. Naposledy mi doporučili v lékárně CUTISHELP E na exem krém. Mám i balzám. Na den je nejlepší krém a na noc noční mast. Více na cutishelp.cz. opravdu asi nejlepší....

tosina
22. led 2021

Cannabiox E aktivní krém....přesně řečeno

arenca1980
23. led 2021

@symca Hezký den, můj synovec se stále škrabal a ségra už nevěděla, co s tím...a já dělám Euronu, tak jsem ji poradila, at zkusí změnit prášek...a kluk se po 14 dnech přestal škrábat 🙂 Pokožka hladká...teď už pere měsíc...a prý klukovi dala nějaké staré triko ještě vyprané v obyč prášku a kluk se prý škrábal, jak vzteklý, tak teď už si je úplně jistá...že to bylo práškem a Eurona zabrala a musí prý v ní vše vyprat.... zkuste to taky 🙂
Můžete si sama nakoupit na www.euronabycerny.com za velkoobchodní cenu bez 20% marže,zadejte heslo pro hosta 420-5221759350 a navíc získáte mé poradenství a pomůžu samozřejmě i s objednávkou. Vše je bez závazků a navíc s možností do 30dnu zboží vrátit, pokud použijete do 20 % zboží, tak nemáte co ztratit 🙂

tosina
24. led 2021

Slyším to teda poprvé, že exem se má vysoušet. když má někdo exem na rukou mezi prsty, tak kůže je suchá a proto přeci praská. tak pochybuju, že se má vysoušet.... záleží na tom, jestli je exem mokrající nebo suchý......

dominikapa
11. srp 2021
Uživatel dominikapa je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od dominikapa.

ano, vyzkoušela jsem tuto konopnou mast na našem prckovi https://www.semena-marihuany.cz/cs/kosmetika-z-konopi/7172-konopna-mast-na-kuzi-12ml-zelena-zeme.html a ekzém za pár dnů zmizel 🙂