• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

16ti měsíční dítě může kakao z normálního mléka?

19. února 2010 
ahojky maminky poradte může tak malé mimčo kakao????sem tam třeba 2x v týdnu???díky za odpověd
16. kvě 2009 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
hancas,jestli může nebo ne....nemělo by,já osobně bych nedala.Když už,tak je kakaový sunar :wink: Ale stejně to záleží na Tobě,jestli jim to dáš nebo ne a určitě se nejdou maminy,které dávají a na druhou stranu ty,co budou tvrdit v žádném případě :wink:
16. kvě 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem malému dávala kravské mléko asi od 14 měsíců. Ráno a na večer sunar. Teď už pije jen kravské s grankem. Čisté by mi nevypil. :grinning:
16. kvě 2009 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já jen aby jim to nějak neuškodilo,já jsem taková matka,která je opatrná a nespichá na vše.někdo už dává párky já ne,začnu až tak od 2 let.takže asi spíše nedám,mají na to čas
16. kvě 2009 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Párky jsem začala dávat malému taky až po druhém roce. Ale občas mu mléko z krabice neuškodí. Ale jen plnotučné.
16. kvě 2009 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já jsem taky spíš ta opatrnější, takže bych asi ještě nedávala. Kravské mléko k přímé konzumaci se doporučuje od 2 let, a to kakao taky není nic extra zdravého - kakao, cukr,...
16. kvě 2009 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nase M dostava hrnecek kravskeho mlika od cca 14ti mesicu. Sunar odmitla v 10ti mesicich!
Je to na nic, clovek se vsude docte jina doporuceni a kazdy dr tvrdi neco jineho. Kdyby pila sunar asi bych kravske mliko neresila, ale tady se doporucuje na kravske prechazet po roce. kakao v kredenci nemam, ble :wink:
16. kvě 2009 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky dávám plnotučné mléko od roku a půl, malé hrozně chutná, byla by schopná ho vypít litr...tak 2dcl denně, jinak ráno a večer má UM od Hippu. kakao bych ale nedala.
16. kvě 2009 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Od 14 měsíců jsem dávala normálně plnotučné mléko. Kakao bych možná nedala do dvou let..Ale pokud dítě nemá žádné alergie, tak kvalitní plnotučné mléko neškodí...Jinak se doporučuje do 2 let dávat UM, ale od 14 měs. se může podávat i klasické :wink: ..Záleží také na fin. situaci :unamused:
16. kvě 2009 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kakao bych ještě nedávala, s mlékem, to je vůbec otázka, které kravské mléko je vůbec kvalitní. To , které bylo za nás a mělo trvanlivost ve skle dny, asi nikde už nekoupíme :frowning2:.
16. kvě 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, pokud mate v rodine alergie, tak kakao ani cokoladu az do 3let! A i kdyz alergie nemate, tak bych byla spis opatrnejsi....kakao je silny alergen, takze do 2let pokud to neni nezbytne nutne bych to proste nedavala. Kravske mleko je taky otazka, radeji sunar. A parky bych detem nedavala vubec.
16. kvě 2009 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dá se koupit mléko ve skle, čerstvé a fakt dobré, ale je dražší a netrvanlivé (bio mléko je taky ideální)
16. kvě 2009 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
podle všech doporučení, co jsem četla se do 3 let věku má na pití používat UM, ale od 1 roku se může používat KM do pokrmů, pokud dítě nemá alergii na bílkovinu KM, takže kakao z převařeného KM by se už dát mohlo, ale záleží to na každé mamině, jestlli dá nebo ne, já osobně s KM počkám, protože máme v rodině dost různých alergií,, tak pro jistotu a taky v UM je určitě více vitaminu a živin než v KM.
16. kvě 2009 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem dala malé ochutnat plnotučné mlíčko poprové před pár dny, asi decku, a jelo jí teda moc, ale zatím ho dávat nebudu.. Baští jogurty a sýry a já mám navíc dost alergie, tak to nechci riskovat. Ale kamarádka, co má asi o dva měsíce mladšího chlapečka, mu dává každý den k snídani kakao.
16. kvě 2009 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
reruna, já bych kakao nepovažovala za pokrm :slight_smile: V pokrmech ho je méně, takže tam se snese líp už od toho roka, ale nápoje z mléka, i když z převařeného, bych dala později.
16. kvě 2009 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
já KM nedávám a nebudu dávat min. do 2 let, je něco jiného, když je stopové množství převařeného KM v pokrmech, toho se nebojím, ale s hrnkem kakaa z KM teda určitě počkám :slight_smile:
16. kvě 2009 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
shaula asi máš pravdu, v kakau je toho mléka opravdu hodně :slight_smile: a navíc to kakao je taky alergen, takže jak jsem psala, já s ním určitě počkám
16. kvě 2009 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
kravské mléko na přímou konzumaci se všeobecně nedoporučuje dětem do 2 let, u alergiků nebo pokud jsou dispozice k alergi, tak min do 3 let :slight_smile: pro tělo jsou daleko stravitelnější a z výživového lediska prospěšnější zakysané ml. výrobky, různé jogurtové nápoje, zákysy, actimely apod :wink:
16. kvě 2009 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, a co říkáte na kefír nebo acidofilní mléko? Mému Kubíkovi je 14 měsíců a upíjí mi z hrnku, nemůžu jej od něj odtrhnout :grinning: KM zatím neměl, to bych i klidně zkusila, ale v granku mi připada, že je strašně moc cukru.
19. kvě 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak plnotučné se vůbec nedoporučuje, když už polotučný, zeptejte se dr., jinak nechápu proč dávat dítěti kakao, když to nezná, tak to ani nevyžaduje, to samé s párky, záleží hodně na matce, ale kakao bych doopravdy nedávala, zvykne si na něj bude ho vyžadovat a pak pít ke každé snídaní a máte doma otesánka, takže bacha na tyhle věci
19. kvě 2009 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
petule777: kefíry a acidofilní mléka jsou bezva!! Buď ráda, že mu jedou...Naše malá se u toho ksichtí...nechutnají ji. Ale jsou hrozně zdravé..Kravské mléko jsem ještě nedala. A i když zádné alergie nevedeme, dávat tak do 3 let nechci. Je to zbytečné sviňstvo, které zahleňuje a zatěžuje organismus. Baštíme jogurty. A něco s posypané grankem už taky dám..mám doma hubenou mlsounku, tak jsem ráda, že něco takto vylepšené zbaští :slight_smile:

Jinak tohle je zase debata jak stehno :slight_smile: Zase přestřelka "chytrých a hloupých"....Každý má tu představu o prospěšnosti toho, co dítěti dává, jiné.. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
19. kvě 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já se bála,že dávám malé něco,co by neměla viz.kefír,acidofilní mléko a teď tu čtu je v pohodě,tak jsem ráda :wink: .Malá vždy pochtívá,když mám acido.ml.či kefír a já jí dám vždy jen cucnout a teď jsem klidnější,že kdybych jí dala i napít větší množství......
Kakao s klasickým kravským mlékem bych ještě nedávala.Má známá začala malé dávat až po 3roku,teď jí je 5let a vyžahne jí i skoro 2litry mléka s kakaem za den,prostě pořád vyžaduje mléko a kakao a pěkně tedy přibrala.....o to spíš nejde,ale známá si neví rady,jak jí snížit dávku kakaa a mléka,když jí to chutná...
19. kvě 2009 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
jandalinka: buď klidná, malý mi včera vypil asi cca 2 dcl acid. mléka a chtěl ještě, ale už jsem ho stopla, aby se z toho ne......, ikdyž možná i to by nevadilo :grinning:
Kubík mi totiž už v 9 měsících odmítl UM, tak jsem právě koumala čím to nahradit, začala jsem více jogurtů, sýrů a tak... Ale ten kefír mě napadl asi až před měsícem, možná jsem mohla klidně i dřív??? Co byste ještě doporučily místo UM?
19. kvě 2009 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,je to sice mimo téma,ale acid.mlíka apod.se můžou od 9.m :wink: Já malé dělám koktejl,plnotučné acidofilní mlíčko rozmixuju s banánem a je to mňamka...a zdravá a bez cukru :wink:
19. kvě 2009 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
kijonkova a dáváš to na pití mezi jídlem? já totiž nevím jak malýho donutit pít víc UM vypije ráno 200ml a tím na celý den končí..navíc nechce ani sýry..jen jogurt....
19. kvě 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
megee,já to dám malé na svačinku dopoledne,ono to i zasytí.Vypije toho asi 150ml :slight_smile:
19. kvě 2009 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
kijonkova díky zkusím to taky jen nevím jak to do něj dostanu...pije totiž jen z flašky od Jupíka :grinning: ...dudlík mi odmítl už v 8. měsících a hrníčky s pítkem mu taky vadí....a z normálního hrníčku zatím pít neumí :angry:
19. kvě 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
mkr, nemáš pravdu, naopak by dítě mělo dostávat plnotučné mléko (ale až od 2 let), polotučné až tak od 3 let.

kalo, ale jogurty a ostatní mléčné výrobky taky zahleňují, to si nevybereš. Ale KM bych taky ještě nedávala.
19. kvě 2009 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
plnotučné mléko do pokrmů a na kaše od 1 roku a od 2 let polotučné k běžnému pití

megee,já jí to dávám z obyč,tekoucího kojeneckého hrníčku :wink: v pohodě to proteče,stál asi 50kč,ale mají i za 25kč
19. kvě 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
kijonkova a na tom hrnečku je nějaké pítko? malej totiž ty pítka odmítá....
19. kvě 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
no,je tam výčnělek se 3 dírkama
:wink:
19. kvě 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek