2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

listicka85
17. únor 2010

Ahojky.
Taky mám doma miminko. 🙂 Dnes jsou mu 2 měsíce a 5 dní 🙂 Porodní váha 2710 gramů a 48cm, dnes 5600 gramů a 60cm 🙂 Pouze kojím 🙂 Krásně se na nás směje a povídá si s námi 🙂

bocinka
17. únor 2010

I já mám dvoumesíční holčičku...ale koukám, že vy už jste tu všichni starší... 😉

klara.t
13. bře 2010

Prozradtě mi prosím, kolik přibraly naše miminka do dvou měsíců.
Já mám 10ti týdenní holčičku. Původní váha 3290g a 49cm. V 6ti týdnech měla 53cm a 4,15kg. Další kontrola má být v 3 měsících. Jenže podle naší váhy váží malá v 10ti týdnech asi 4,3kg (rozdíl váhy manžela s a nebo bez malé).
To by znamenalo že přibrala jen kilo za 10 týdnů. To je asi málo že? Kojím často. Snažila jsem se po 2 hodinách, ale ted už když si řekne. Po kojení (kdy u něho třeba po 20-30min usne, nebo prso pustí) si zkusím prso a mléko mám. Poctivě saje tak 6-8 minut, pak ho cucá občas zase saje pořádně. Všichni mi tvrdí jak je malinká (asi 56cm). V porovnání s jinýma dvouměsíčníma miminkama opravdu malinká je, ale vyhublá není. Sice nemá faldíky, ale kosti z ní netrčí. Já nepoznám kdy má hlad a nebo jí trápí prdíky. Ty nás totiž trápí skoro pořád.
Co myslíte? Přibírá fakt málo? Nechce se mi do příkrmů, bojím se, že nebude chtít prso. ☹

marketa137
13. bře 2010

Klaro tak co si zajít k doktoru na převážení. Tomík se narodil a měl 4140gr a 50cm ale byl v 36tt 😒 , nakonec měl problémy tak byl na JIP a největší problém byl že byl velkej a nemohl dýchat tak schodil na 3700 a šli jsme domů v 16 dnch a to měl 3950gr. Ve 4tt jmse byli v poradně a měl 4540gr takže za 14 dní 500gr a měřil 55cm. Co vim tak přibírají 250gr za týden. My jsme zase větší a to jsem chtěla malý miminko. Taky je možný že bude malá drobnější a jestli máš dost mlíka tak bych nepřikrmovala, neo jestli máte správnou techniku kojení 😉

naty
14. bře 2010

klara: Já mám 7týdenního broučka. Při porodu vážil 4080g a v 6 týdnech 4900g. Podle dr přibírá ideálně - prý těch 200g za týden. Ale taky musíš počítat s tím, že porodu část váhy mimi ztratí, nebo u vás to tak nebylo? U nás to bylo 300g...já bych jí příkrm asi nedávala, pokud pije a mlíčka máš dost, tak jen koj, však všechna miminka nemusí být velká... 😉

efarod
12. kvě 2010

Ahoj..já mám doma 7-týdnů starého chlapečka Matýska..co se týče kojení,tak papáme po dvou hodinách přes den a de facto i přes noc 😨 ..občas se zadaří 🙂 a spí i tři hodky v noci..tak jsem zvědavá,kdy to přestane..

janicka006
15. kvě 2010

Ahojky všem,
tak my máme doma holčičku..momentálně se prokousáváme druhým měsícem a bohužel už nekojíme.
Minulý týden jsme měli od odchodu z porodnice nahoře 300g,takže to je myslím v pohodě.
Jste tady všechny holčiny co jen kojíte nebo je tady někdo i na uměláči???

oluskaf
16. kvě 2010

Ahoj mám doma tříměsíčního kluka, při porodu měl, 3,76 a v 6 týdnech měl 4,75 takže skoro kilo a to jsem měli v porodnici a pak ještě týden problém s jídlem, díky tomu že šel o dva týdny dříve tak byl hodně napitý plodové vody a pořád jí zvracel. A teď jíme krásně přes den po dvou hodinách a spinkáme v noci od 11 do 9 ráno takže super! a jen kojíme! 🙂

marku
18. kvě 2010

Ahojka, máme dvouměsíčka -6kg a 58cm 😀 ...porodní váha 3,77 a 49cm.takže roste před očima!!! V 6týdnech měl 5,10kg .přibýváme cca průměrně 250g za týden.ale to jen průměrně, neb vím, že jeden týden byl přírustek 400g a pak jsmě měli střevní chřipku a přibral jen 100g. A jsme zatím jen na mateřském mlíčku.

dracinek
9. črc 2010

@efarod ahojky, jsme na tom stejně s tím kojením. Jareček má dnes přesně 2 měsíce a přes den kojím tak po 2 hodinách a v noci po 3. Přes den se taky občas zadaří ty 3h ale taky se těším až se to trochu natáhne 🙂

lopejznikova
9. črc 2010

Ahojky, nám je 8 týdnů. Malá se narodila o 14 dní dřív a měla porodní váhu 2,85 a 47 cm. Takže drobek. My jsme měly také problémy s krmením, nechtěla se přisát a když už se přisála, tak vydržela sotva 3 min., pořád spala. V porodnici to bylo fajn - teda to spaní. Co se týče techniky kojení a přístupu sester to nemá cenu ani komentovat. Až dětská doktorka mi ukázala jak správně kojit, protože malá nepřibírala, chodily jsme každý týden na převážení a nakonec přibrala 80 gr, tak jsme šly na KO až v 6 ti nedělí a to měla 3,85 a 54 cm. Takže to odpovídá těch 250 gr za týden. S tím vážením s a bez, to je zavádějící, my jsme to taky dělaly a já z toho měla akorát nerva, protože pořád ukazovala jednou víc a podruhé míň. A nakonec přibrala skoro kilčo. Zajdi si na převážení, tím nic nezkazíš. My taky plně kojíme přes den cca co 2 - 3 hoďky a v noci vydrží ty 4. My taky trpíme na prdíky a to že dost, a nic nepomáhá. Dr. říkala, že kolem 3. měsíce by se to mělo zlepšit.Teďka máme opět trošku problém s přisátím a výdrží, ale to asi ty horka. Malá vydrží u prsa cca 5 - 10 min., víc nedá a když už jo, tak to nakonec všechno vyblinká. Zkusila bych laktační poradkyni. Já jí budu taky volat. Chtěly bychom zkusit i jiné polohy, kojíme většinou vleže na tanečníka,ale už nám to moc nevyhovuje.Možná je to tím, že je teď v tom růstovem spurtu....nevím.

dracinek
10. črc 2010

ahojky, na prdíky nám pomohli jedine kapky BabyCalm 🙂 My teď v těch teplech máme spíš problém s ublinkáváním, tak dáváme Nutriton proti ublinkávání. No tu laktační poradkyni zkus, já ji na začáku taky volala na rady. S tou výdrží - malý mi vadrží taky tak do 10 minut ale stačí mu to, víc nechce a pěkně přibírá. Oni mimča nejvíc vypijí v prvních 3 minutách-prý. Ale nevím jak je to s těmi ce se narodí dřív-vím, že mají vštšinou problémi s nabíráním.... Tak hodně štěstí 🙂

oli26
10. črc 2010

ahoj muzu se pridat? mi ted mame 2 mesice a par dni... valcime jak se da. Radecek se narodil 6.5. 48cm a 2,63 a ted ma necelych 5 kilo. Kojime :o) a prdiky nas obcas taky pekne zlobi. Kojim tak 7 minut , nekdy vic a nekdy i min, ale pry to staci...taky nas trapi trosku ocicko, ucpany slzny kanalek, no je to s tema prckama porad neco :o)

dracinek
10. črc 2010

ahoj Oli, vítej 🙂 Moc holčin sem teď nechodí ☹ Jé necelých 5 kilo? Jareček se narodil 9.5. měl 3360g a 52cm a v 6 týdnech měl 5kg 🙂 Prý jsme výstavní miminko jako na zakázku - tak jsem zvědava kolik bude mít ve 12 týdnech 🙂 No jo, je to těžký s prckama, furt je něco zlobí a nejhorší je, když člověk neví jak jim pomoci ☹ No snad vše bude zase o něco lepší až budou mít 3 měsíce. A jak ti malý spává?

j.cien
10. črc 2010

Ahojky,muzu se pridat?
Kojim obe holky,pres den i pres noc do 3hod..takze bojuji s permanentnim nevyspanim 😒 a navic jedna holcicky trpi na silene koliky...vecery nam prokrici a nepomaha nic 😖 Rekord ma 4hod v kuse krik 😢 To me silene depta...ale jinak jsou to nase zlaticka 😵
Ta "kolikova" pribira silenou rychlosti-az 800g za 14dnu...mam ji u prsu jen par minut,ale ona silene hlta a dovede se nacpat strasne rychle..dnes jsem ji orientacne vazila a ma uz 6kg! a to mela 2,9kg pri narozeni 😕 .Druha holcicka pribira klasicky...kazda je proste jina 😉

oli26
11. črc 2010

to dracinek: no spinka ted uz celkem dobre, na dvou mesicich se to zlomilo a spi v noci 6 hodin, pak se rychle napije a spi dalsi 3 az 4.... a pak jeste nekdy usne po dalsim nakrmeni :o) Jarecek je opravdu vystavni miminko a je i hezky sikovnej :o)
to j.cien: ahoj vitej, dvojcatka to musi byt mazec :o), Radecek mel ze zacatku taky koliky a to pribiral tech 400 az 450 tydne, ted se to zlepsilo a uz nabira jen nejakych 200 :o), nam pomohlo kapat babycalm po kazdem kojeni a rano a vecer sab

dracinek
11. črc 2010

no my teď měli děsnou noc- jak jsou ty tepla - malý se mi budil co 2 hodiny ☹

j.cien
11. črc 2010

JJ,to vsehno davam...Sab.Lefax,Babycalm,caj na prdy..probioticke kapky,Inphant Dophilus,poltarek z tresni na brisko.gel Pupik i ten olej od Weledy na prdy...trubicku do zadku...proste uplne vsechno a stejn nepomuze nic 😢
Jen se modlim,at to trva fakt jen ty 3mesice,coz uz mame za par...

oli26
12. črc 2010

j.cien- tak to je mi lito, to uz pak opravdu asi nepomuze nic, jen vydrzet...no vsak uz se brzy dockate a pak uz bude dobre 😉

oli26
12. črc 2010

asi mam strasne blbou otazku, ale co delate s mimiskama behem dne? jak si ve dvou mesicich hrajete a cim je bavite? ☹

j.cien
12. črc 2010

@oli26 tak uplne stejne blbou otazku jsem se sem chystala polozit 😉 😀 😀 !
Jaky mate "rezim dne"??
My teda kojime ve dne i v noci cca co 3h...dopo jdeme na 2hod ven s kocarkem-to vetsinou cele prospi,potom kojeni kolem poledne a pak je soupnu do tech lehatek,tak chvili koukaji a pak vetsinou vytuhnou-akorat je blbe,ze ne najednou..ale chvili spi jedna a chvili druha..na ty bimmajici hracky se mam pocit jeste ani moc nekoukaji....
Davam je nekdy pod tu hraci hrazdicku..ale myslim,ze je to zatim taky nezajima...
Odpo po kojeni kolem 16h jdeme zase kocarkovat na ty 2hodky,taky chrupkaji a pak kojim-kolem 19h a pak zacina nekolikahodinove rvani 😖 ...Mia krici nekdy hodinu,nekdy az 4hod...
Koupeme po 20h,potom kojim a dam je spinkat...No a v noci kojim opet,co 3h...

Jak travite dny vy??

oli26
12. črc 2010

to j.cien- u nas teda o zadnem rezimu nemuze byt rec, ale asi je to tim, ze ani my zadny rezim nemame, protoze kazdy den je uplne jiny. Nekoupame kazdy den a ted jak jsou ty parna tak radsi ani moc nechodime ven...
ale jinak vstavame tak kolem seste, nakojim a pak jeste spime cca do 10, teda nekdy spine, nekdy koukame, pak se napapame, umyjeme, prevleceme z pyzamka a jsme vzhuru, az do odpoledne. mezitim kojime cca 2 hodiny, nekdy driv, nekdy min, nekdy spime, nekdy jsme vzhuru. Vecer usiname mezi 8 a 9. a budi se mezi 2 a 3 na krmeni. 😖

j.cien
12. črc 2010

My teda nemame pevne ty case kojeni a prochazek..zalezi na tom,v kolik kojim poprve v noci-ten prvni interval po usnuti mivaji o malinko delsi..nekdy spi i 3hod tj.4hod od zacatku kojeni do dalsiho kojeni...a pak uz ale chteji co 3h...takze to vychazi ruzne pres den.+-o hodinu ruzne..
Pravidelnost vidim jen v tom,ze je beru 2x denne na 2hod do kocarku ven...a v tom,ze denne po 20h koupeme...ani ne kvuli hygiene,ale spis prave kvuli tomu nastoleni nejakeho rezimu...aby proste vedely,ze po koupani se papa a pak se spi...
Ty vedra jsou hrozne...bydlime u lesa,alei v tom lese uz je hyc 😖

j.cien
12. črc 2010

@oli26 no jak to pocitam,tak se pres noc slusne vyspis? 😉 To mohu jen zavidet...ja spin tak trhane...vzdy max po 2hod...nekdy ani to ne..takze treba jen 5hod spanku...dost me to vycerpava 😖

oli26
12. črc 2010

to j.cien - na spani si nemuzu stezovat 😉 ale driv zhruba do dvou mesicu jsem vstavala take co dve, nanejvis tri hodiny, pak se to zlomilo ... a byla jsem uplne hotova, nevyspala, protivna a zla ☹

j.cien
12. črc 2010

@oli26 😀 😀 jj,takova presne jsem 😀 😀 ale nejak to musim vydrzet...chci kojit a nechci podlehnout radam mamky-dej jim na noc Sunar a budou spat celou noc .... 😖
Snad si to nocni spani casem natahnou ...alespn na tech 5hod v kuse 😉 ..to by byla parada!

oli26
12. črc 2010

to j.cien: vydrz a na sunar se spravne vyprdni, byla by to skoda, uvidis, ze se to zmeni, hodne holek tu pise, ze na tretim mesici a to uz mate za chvilicku 🙂 pak najednou zmena ze dne na den a uvidis, jak se krasne vyspis, ta prvni noc, kdy radecek spal dyl byla naaaaaaprosto uzasna 😉

j.cien
12. črc 2010

😵 juuuuuu,na to se teda tesiiiiiiiim uz ted 😉 🙂
ALe zatim jsme jako hodinky 😀 co 3hod mam prsa nalita a holky zacnou mrcet 😉 ...

oli26
12. črc 2010

no vidis, alespon mate rezim 😉 😀 😀 😀 holky jsou nadherny a za to vsechno stoji a uvidis, ze za chvili se to vsechno zlepsi 🙂 hlavne vydrzet

j.cien
12. črc 2010

@oli26 jj,vim,ze to stoji za to...a jeste budem vzpominat a jednou to budem holkam vypraved,jak jsem se nevyspala a jak nas trapily prdiky..

Ficim kojiiiiiiiiit 🙂 uz je krik 😀