3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

zany
26. dub 2009

Ahoj holky,

my teď měli rozlítané 4 dny. Byla jsem s Eli v Plzni, nechat opravit kočárek. Padala nám nožní brzda... Ale už to máme opravené 😉
Víkend jsme měli slavící, manža měl narozeniny, tak jsme slavili s mojí rodinou i s manžovou 🙂 Ale super 😵

Pokusím pak něco dočíst 😉

miskastehlikova
autor
26. dub 2009

Ahojky zany,
ty jsi z Plzně???Já jsem původem Plzeňačka a i sem tam rodila🙂!!!...tak to je dobře že jste takhle slavily vesele🙂

Andilek1: mě řekla mudr.že z prsa by mi mělo i po kojení mlíko stříkat,ale mě jen vytejká,spíš jen kapky...Ale uvidíš zítra.Skus tu polohu měnit a chvíli vydržet,třeba se srovná...Mě holky radili kojit furt,když si brekne!Někomu se to povede rozkojit,někomu ne!!!Ale dřžím mooooc,moooc palečky aby se podařilo!!!
a kdy jdete k mudr.?aby ses tam poradila???A piješ ty koj.čajíky?
tady někdo psal,řže super je caro melta..Tak bych to rozhodně skusila

zany
26. dub 2009

Miško - nejsem z Plzně 😉 Ale kupovali jsme tam v Superbaby (uTesca na Rokycanské) sporťák a tak nám ho tam taky opravovali 😉
Bydlím v Příbrami 🙂 Resp. ve vesnici 6 km od PB...

miskastehlikova
autor
26. dub 2009

zany:tak to jo...to víš já jak slyším Plzeň,tak se mi rozjaří očka 😀

andilek1
27. dub 2009

miska:Ahojda, porad kojime v leze, nedela u toho sceny ale mam pocit,ze on toho moc nevypije,jakoby mu to nechutnalo nebo co... Piju neboj Meltu,,,asi 3litry a kojici caj taky3 denne!A to uz od porodu piju takhle ve velkem,. Nevim no,jdeme k doktorce za tyden na 4mesicni kontrolu a na hexa vakcinu..tak uvidime,ale muzu ti rict,ze bch ot nejradeji odpiskala,a dala mu Umelou,protoze vidim jakej je,, ☹ ☹

nency
27. dub 2009

Ahoj holky!
Já jsem dneska nějak unavená už od rána. Včerejší oslava narozenin se moc nepovedla, protože Danče se tam
u nich nějak nedařilo usnout. Ani se moc nedivím, protože sousedé se rozhodli řezat dřevo motorovou pilou,
takže tam byl kravál. 😠 Seděli jsme na zahradě, Danča byla v kočárku, vždycky na chvilku zabrala, ale pak se zase
vzbudila díky sousedům, který v neděli musí řezat motorovou pilou!!! Pak to manža nevydržel a šel je pořádat,
jako jestli by toho nemohli nechat, že nám malá spí v kočárku. Tak dělali blbý, jako že vůbec nevěděli, že tam
je kočárek, ale nechali toho. Když zase Danča usnula, tak začala otravovat Kájina, že má sraz s kámoškou a že
to nestihne..., prostě děs, nakonec jsme odjeli domů asi po 3 hodinách.
Doma jsem se rozčílila znovu, protože Kájina si bez dovolení přitáhla domů kamarádku. Já doma měla binec,
byla jsem polonahá, protože jsem odstříkávala mlíko, manža si myl hlavu, takže byl taky napůl svlečený a naše
madam si přivede kamarádku do našeho "maxi" bytu 2+1. Tak to jsem byla na ní pěkně vytočená. 😠

luci81
27. dub 2009

Ahojky,holky
misko:super,že je malá taková hodňoučká a spokojená,že se i vyspíš
dobře,že už máš klid od tchýně,když jí nemusíš.Máš pravdu,je to těžký něco říkat příteli,když je to jeho máma.já bych to taky asi moc neřešila,když by ty návštěvy nebyly až moc často
andilek1:taky držím moc palce,aby bylo vše o.k.co zkusit zavolat nějakou kojící linku.My máme poradnu pro kojící v naší nemocnici.kdybys chtěla pošlu Ti číslo.Myslím,že by pradili i Tobě i když jsi tu nejspíš nerodila.
bývala bych ho nabídla i misce,ale než jsem se sem dostala,měla to už vyřešený
Jinak u nás pohodička.V sobotu jsme byli na výstavě se psem v Českých Budějovicích.Od nás je to asi 125km,takže má Anetka za sebou první dloouhý výlet,Zvládla to na 1s hvězdičkou.
Musím jít,pláče,zatím se mějte,taky je u Vás takovej strašnej vítr?

nency
27. dub 2009

andílek
8 litrů bych do sebe asi nedostala. To bych mohla na tom záchodě rovnou bydlet. 😀
Myslím, že tolik pít je zbytečné, nám říkali, že bohatě stačí 4 litry, když je vedro tak víc.
Držím ti palce, ať se vám kojení daří. Uvidíš u mudry kolik ti přibral a budeš se s ní moc
poradit. 🙂

zany
tak to ti kočárek opravili docela rychle. Někde to trvá klidně 14 dní. 🙂

nency
27. dub 2009

luci81
A co máš za pejska, kolikátý se umístil? 🙂
To máš Anetku hodnou, když zvládla tak dlouhou cestu. 🙂
To my zatím jezdíme kratší výlety, ale v autě se jí docela líbí. Trošku si vyčítám, že jsem jí koupila špatnou
autosedačku. Koupila jsem totiž na inzerát od Chicca, ale takovou starší, která není uvnitř vypolstrovaná.
Na první pohled se mi zdála dobrá, ale teď když ji používám, tak se neosvědčila, protože jak nemá
to vypolstrování, tak jí tam lítá hlavička, takže jí ze strany dávám alespoň složenou plínku. Nejraději bych
koupila novou, ale manža nechce, že se to už nevyplatí, že koupíme novou až bude moc sedět po směru
jízdy.

luci81
27. dub 2009

nency:taky máme takový akční sousedy,který dělají největší kravál nejradši v neděli

nency
27. dub 2009

luci81
U nás zatím nefouká, nehne se ani lísteček, krásně svítí sluníčko. 🙂
Ale k nám ten vítr většinou dorazí až odpoledne a nejhorší to bývá večer nebo v noci.
To mám vždycky strach, aby nám to vydržely okna. Máme hodně velké okna a když se do nich opře vítr,
tak to moc příjemné není, hlavně když pod tím oknem spíme. Ale zatím vždycky vydržely. 🙂

nency
27. dub 2009

luci81
Já takový sousedy fakt nechápu, v neděli by měl každý respektovat klid, to je takové nepsané pravidlo.
Já sice chápu, že je potřeba nařezat dřevo, posekat zahradu, ale proč to musí dělat v neděli ?

miskastehlikova
autor
27. dub 2009

Ahojky holky🙂,
tak dneska mi přítel nechal vyspat.vzal si malou ráno kolem 7 do obýváku a až v 8:30 mě přišli vzbudit!!!úplně jsem koukal jaký je zlato🙂.dokonce mi i oloupal,uvařil brambory...prostě pohodička!

Ahojky nency,tak to je škoda,že se oslava nevydařila a k tomu ta Kájina..no,koukám zajímavá neděle...My máme taky autosedačku chicco,starší-větší,nepolstrovanou a malá se mi v ní hrbí jako aragraf☹...vůbec s ní nejsme spokojený☹
ahojky luci81:jj,jsme obě spokojené!a to jeúplně super!viv pláče opravdu minimálně a spíš se jen směje,povídá nám!!!...to my moc nejezdíme na výlety.Viv neraa někde dlouho cestuje.jako malá víc spala v autě a tďka jen kouká kde se co děje a pak je protivná☹
Andílek1:máš můj obdiv,tho tolika vypít,to já vypiju 4l.a mám dost-chodím na wc a 10minut🙂...jk říkala Luci,skus nějakou tu linku!určitě vydržet!!!My taky bojovaly o ti šlo!!!

evikk
27. dub 2009

Ahoj holky,ani nestiham docitat,byli jsme pres vikend na chate,takze nebyl cas sem mrknout.Jinak ten nas malej rarasek ma nejaky nespavy obdobi,v noci se porad budi,je to mazec,spim tak tri hodky ☹ ,doufam,ze to nebude cim dal horsi 😒

miskastehlikova
autor
27. dub 2009

Ahojky Eviku,
tak to tě lituju,my už naštěstí tohle špatný obdobko máme za sebou!...a neraší mu zoubky třeba?nebo prdíky?
Holky,Viv má na spodní dásni nějakou bí,ou tečku(ale ne aftík),možná bude zoubek.Ale nevím,nějak to nepoznám 😀

rymeska
27. dub 2009
andilek1
27. dub 2009

Nency: To jsem vpila jen vcera,protoze me to fakt stvalo,taky sjem kazdou chvili bla na zachode,ale to me nevadilo. Taky vypiju pravidelne uz od porodu 4litry,,

HOlky uvidime co se bude dit,dneska zkusim davat co krmeni to jedno prso,protoze kdyz davam obe,jsme vecer uplne vasata...KAmaradka rikala,ze to mozna bude ten rustovy spurt,tak nevim,,vic me nenapsala,ale pry to uplne to same mela taky a ted jeste koji,tak snad to dobre dopadne.My jsme na vikend byli v Boleslav v BOndy centru,je to tam hrozne veliky..A take jsme se stavili na KOSti.
MIska: Ja si ymslim,ze to bude zoubek,taky to nepoznam,ale staci treba ikyby to tam mela Viv cervenejsi nez kolem,jsem slysela,tak to bude mozna zoubek..

Luci81: MOc diky jsi hodna,ale ejste pockam chvili, uvidime, treba to dneska bude lepsi.Krmim ho v leze a vzdy z jedno prsa,tak se uvidi..ja ti kdyztak dam vedet.. 🙂

luci81
27. dub 2009

misko,to máš skvělýho přítele,když Ti takhle pomáhá,to mě manžel moc s domácností ne,ale je to taky tím,že mimo práce má taky oboru,3 psi,takže je toho dost,když má chvilku,tak se snaží spíš hrát a Anetkou.
rymeska,super,že už nemá průjem,držíme pěstičky,ať dobře dopadnou kyčličky,jsem básník 🙂
nency:máme dva jagdteriery a bavorskýho barváře,jsou to všechno lovečtí psi,teď jsme byli s barvářem,skončil 3.docela dobrý

rymeska
27. dub 2009

Luci, jsi básnířka jedna radost 🙂 . Co to je za plemena psů, nemáš nějakou fotečku ??? To vůebc neznám ...

Andílku, ještě mě napadlo, zkus homeopatika - Ricinus Communis se jmenujou, prý to pomáhá, moje kamarádka se s pomocí nich rozkojila ... za zkoušku nic nedáš, koupíš je normálně v lékárně ...

luci81
27. dub 2009

rymeska,tady taky foukalo už včera celej den,ani se nedá jít na procházku,chtěla jsem jít něco dělat na zahradu,ale z toho asi taky nic nebude ☹ ,to bych byla jak blázen.Myslí,že kůru budu shrabovat po celý zahradě 😖
nency:my máme taky sedačku od chicca,taky jsem kupovla starší,protože je to na chvilku.No když spimká,tak jí taky padá hlavička,řeším to taky plínkou.My k sedačce máme ještě takovou vložku,ta je od emitexu,aby držela hlavičku,ale teď když je tak teplo,tak se mi zdálo,že se jí hlavička potí víc,než když jí kdyžtak podepřu tou plínkou,tak jsem jí vyndala.

miskastehlikova
autor
27. dub 2009

Ahojky rymes,
u nás strach soro opadl!S tatínkem trávívíc času a je už v pohodě,jen když není doma přes den tak je pak vykulená!ale cizí lidi moc nebere!!Nesmějí jí chovat!to je zle.Jen známé tváře bere!
Luci81:jj,je to prostě zlatíčko!!!

holky nedočítám vás🙂letíme ven.Papa

leonik
27. dub 2009

Ahoj holky, nestíhám dočítat, jen jsem to narychlo prolítla 🙂 Včera jsme měli vítání, do večera jsme tady měli rodinu. Malej dostal spoustu dárečků od obce a pak ještě od babiček. V kolíbce se mu tam nelíbilo protože dopoledne málo spinkal tak ještě že to netrvalo dlouho. Celé odpoledne byl taky vzhůru, bylo na něj doma moc lidí až k večeru padl únavou 😀Dneska ten včerejšek dospává. Byli jsme dopoledne na procházce tak spal v kočárku skoro tři hodiny.
andilek: taky jsme si prošli spurtem 😉Taky jsem měla pocit že malýmu nechutná mlíko, nebo že ho mám málo 😒 Vztekal se a odtrhával od prsa, hrozně křičel. Zkoušela jsem odstříkávat a dávat mu to z flašky, ale to taky nechtěl. Trvalo to skoro dva týdny ale bylo to fakt o nervy. Zatím bych nepřikrmovala, ono to přejde. My taky vydrželi 😉

andilek1
27. dub 2009

leonik:Dobra,my vydrzime,ale nejsem si jista tim spurtem,protoz on nebreci casto ze ma hlad,spis me to asi bojkotuje.,,nevim...uvidime
tak vzdck kdyz jedeme k ansim je vzhuru,je v jienm prostredi a dela to s nim divy,,potom je tak unavenej,ze breci.,..Zrovna dneska prijela moje mama a delala na nej obliceje kdyz vesla,no a co on???Brecel jako tur,chudacek,,jsem ho litovala..byla to doba nez ho to preslo...

leonik
27. dub 2009

andilek: tak to opravdu vypadá na ten bojkot kojení 😒Ale to přejde, ty děti mají taková období 🙂Dr. mně vždycky říká hlavně ať nepřikrmuju když se něco takového děje, prý takhle maminky zbytečně přestanou kojit a přecházejí na UM a je to škoda 🙂 Mně zase teď pro změnu malej nechce z jednoho prsa pít. Tak mu dávám z toho druhého, a musím odstříkávat 🙄

andilek1
27. dub 2009

leonik: To mas tak pekne blbe...ty deticky si vymysleji ale....ale my je stejne milujeme----- 🙂 🙂

evikk
27. dub 2009

misko,tak to bude zoubek urcite.Prdiky malej ma,ale jen obcas,davame probiotick\y kapicky a po nich se to spravilo uplne,jinak zoubek nevidim,takze mame asi jen blby obdobi,doufam,ze to brzy prejde ☹

llllucka
27. dub 2009

Ahoj holky,sice jsem poctivě dočetla,ale už si to stejně v tom množství info nepamatuju,tak ani nebudu na nic reagovat.Byli jsme na víkend v Praze a malej to krásně zvládnul.Dneska jsme byli na druhé hexe,tak spinká.
Mě malej usíná sám a dodržovali jsme to od začátku,protože vím,co to nadělá za paseku,když se dítě naučí nějakej zlozvyk.Občas si brekne,ale jinak v pohodě.Já si na něj vůbec nemužu stěžovat,skoro celej den se na nás jen směje a je dost akční,takže musí být pořád v pohybu.Až začne chodit,tak to bude asi mazec.Taky je strašně ukecanej,takže se člověk nenudí.
Mě se malej občas taky u krmení vzteká,ale vždycky to přejde.Pokud je možnost,tak ho krmím hlavně v leže.On pořád pohybuje rukama a nohama a v leže ho dovedu zklidnit.

andilek1
27. dub 2009

lllucka:ME zacal v sobotu a vubec nechapu....proc??!!!muzu ti rict,ze je to sileny!Ani e neprisaje jak je vzteklej,,,, ☹ ☹

leonik
27. dub 2009

andilek:jo, jo to máš pravdu 😀
Jinak já se taky snažím malýho nechovat při usínání. Dám ho do postýlky a když začne plakat chodím dávat dudlík. On usíná tak, že obejme peřinu a mačká ji, asi ho to uklidňuje 😀Občas se stane že nemůže zabrat a křičí tak ho chvilku pochovám a vrátím do postýlky. On se stejně dlouho chovat nedá s těmi osmi kily 😵
Já jsem si taky myslela že malýmu roste zub, byl protivnej, málo spal a pořád si cpal pěsti do pusy. Dr. mně říkala že to je ještě brzo na zuby. Ale znám jedny co mají holčičku a ta měla první zoubek v sedmi týdnech 😅

llllucka
27. dub 2009

andílek:mě to nemusíš říkat.Vztekání u krmení znám.Ale přišla jsem na to,že když se vzteká,tak mu to prso nenutím.Prostě asi ještě nemá hlad.vždycky o zkusím a když se vztekne,tak toho nechám.Nakonec se nám vždycky podaří nakojit.Ale teď se to už naštěstí nějakou dobu nestalo.Trvalo to asi tal týden,takže jsem ho krmila třeba každou půl hoďku a buď si cucal po chvilkách nebo vůbec.Pak to zase přešlo a za nějakej čas se to objevilo znovu.Takhle to bylo asi tak třikrát nebo čtyřikrát.Prostě vydrž.Je to nepříjemný,ale dá se to.