3letá holčička. Je její chování dočasné?

dari86
5. únor 2021

Dobrý večer, potřebuji útěchu nebo spíše vyliskat..má čerstvá tříleťačka je neposlušná..před lidmi a venku je jak andílek..doma nechce se mýt,nechce čistit zuby, oblékat...říká že mě nemá ráda vždy jak z toho něco dělám..pořád má plenu..zadržuje kakání ( problém od malička měla několikrát poraněný konečník) je to její chování dočasné? Nebo jak se k tomu postavit? Vždy jsem ji obskakavala, podavala a ťuťu ňuňu ale už mám nervy na pochodu..děkuji🙈

zelenaesmolda
5. únor 2021

@dari86
Nastavit pevne hranice a neustupovat v tobe podstatnych vecech.Zaroven ale dat svobodu at si nektere veci muze rozhodnout sama.Zkus fb skupinu Dovychovat nebo Detska psychologie.

veruuu_kubesovic
5. únor 2021

to bude klasické období vzdoru, mám 2,5leťáka a je šílený, ječí, vynucuje si vše...neustupuju mu...

ploutvicka59
5. únor 2021

Jsem na tom dost podobně...Období vzdoru? Se zuby bojujeme šíleně 🤦‍♀️ Má zvýšenou mineralizaci a musí si je čistit mnohem víc ..Že mě nemá ráda mi řekne taky,ale uklidnuju se tím,že možná ani neví co to znamená a spíš si neuvědomí,že mě to bolí... Ve školce ji chválí,doma je jak ďábel..Někdy jsou dny,kdy je miláček a někdy bych nejradši skočila z okna, nebydlet v přízemí 🤦‍♀️😂
Na tohle žádný metody asi nejsou..Jen vydržet a říct si,že to jednou skončí.Drzim palce ať se nezblaznis

te_reza
5. únor 2021

To jsou všechny děti snad, ta moje má všude jinde nad hlavou taky svatozář. A doma drzá, odmlouvá.... No nicméně máme hranice "odsud-podsuď" a teď, v pěti letech už ví, co je přes čáru 😂vydrž 💪

lovemusicsun
5. únor 2021

Dcera má necelé tři roky. Je strašně uřvaná, ukňouraná, vzteklá, kolikrát jen koukáme co to do ní vjelo. Taky mi dává dost zabrat. Snažím se vše řešit v klidu, neustupovat, ale už jsem několikrát pěkně bouchla. Je to na Chocholouška. Doufám, že to brzy přejde. A to mám ještě mladší dceru, necelý rok, takže za chvíli to máme znova..

zelenaesmolda
5. únor 2021

@ploutvicka59
Urcite to nevi co to znamena a uz vubec ne,ze to boli.

ploutvicka59
5. únor 2021

@zelenaesmolda já vím,napsala jsem to

dari86
autor
5. únor 2021

@zelenaesmolda děkuji kouknu na FB a musím zapracovat

theolik
5. únor 2021

Mám sice 4 letého syna ale vím o čem píšete 🙂
Vzdycky se normálně nestačím divit,kdyz je na vikend u babičky jak ho strašně chválí 😇 Že po sobě uklízí,umyje si sám ruce z venku,sám se obleče atd ..No přijde domů a hrůza 😕 musím ho přemlouvat at po sobě uklízí hračky atd .Mě teda malý ma úplně na parku ! I když se sním snažím domluvit že něco za něco tak to stejnak udělá ale z křikem (sousedi si musí myslel ze ho snad biju 😬) S nikym jinym si to nedovolí ani s manželem,jen semnou.Takže kolikrát aby nebyl doma rachot tak radši ustoupim malemu ja a udělám to za něho 🙏 a to je asi to špatné,ze si nestojim rázně zatim co jsem mu řekla ;)

zelenaesmolda
5. únor 2021

@theolik
Premlouvat k uklizeni hracek?Neuklidis,fajn.Druhy den rano uz je nenajdes.Velice rychle by to pochopil.

theolik
5. únor 2021

@zelenaesmolda No to si nedokážete představit ten nekonečný řev potom 😕😀

zelenaesmolda
5. únor 2021

@theolik
To by mi bylo ale uplne jedno.Sluzku diteti delat nebudu.

korin
5. únor 2021

@theolik Řev by byl, ale taky zkušenost o příčině a následku... Vzpomínám, jak jsem se synem několikrát odešla z pískoviště. Scéna jak z filmu, ale pak byl klid celou sezónu 😉

bledulka84
6. únor 2021

Dcerka má 6 let, syn 3,5 roku. Malý je od dvou let ve školce, byl vždy usměvavý, společenský, přizpůsobivý, řekněme "to hodnější dítě". Dcerka měla a občas má vzdor záchvaty doteď. Před pár měsíci začlo období vzdoru ale i u malého a to v celkem velké intenzivně. No a zrcadlení, kdy se jeden sekne, začneš řešit jedno dítě, druhé to vsaje jak houba a sekne se kvůli něčemu jinému taky, to je teprv pecka... Zkouší, co můžou, opravdu je potřeba mít jasně stanovené hranice. Dcerka se zlepšuje a někdy už jsme ve fázi, kdy když se malý sekne, tak se na mě chápavě usměje a vysvětluje malému se mnou nebo se mu za to směje, když vymyslí fakt nějakou blbost, proč se sekne. Včera třeba, že si nevezme jiné, než maskáčové ponožky, ale ty byly špinavé, tak si šel vybrat jiné a vytáhl a nasadil si na nohy žluté cyklorukavice s Mimoni, že prý má tlapy 🤦 Malý chce nosit z 90% jen vojenské oblečení, přišel s tím ze školky, ale chodí tam tak sám, tak to jsem pro klidnější rána dokoupila víc oblečení, ale pokud je špinavé, tak hranice jsou jasné - musí si vybrat, co má ve skříni. Vcera se nakonec převlékl do věcí s tlapkovou patrolou. A to, že děti zkouší nejvíc na mámu je přirozené, protože jsi ta nejbližší osoba, to období ale jednou zmizí a bude líp.

anetg
6. únor 2021

@zelenaesmolda přesně, bydlíme v bytě, a při období vzdoru si sousedi museli myslet, že dítě vraždim,ale stačí vydržet,a ne bytbtou služkou co ustupuje,ze vztekliny je teď dítě co se samo obleče, uklidí atd🙂

zmrzlinka
6. únor 2021

Doma mám to samé.Ve školce nejhodnější dítě a doma satan.Nastavila jsem pevně hranice a přes to nejde vlak.A hodně o všem možném mluvíme a vysvětluju.Ale je to cholerik po tátovi 🤦😂