7 měsíců a budí se každý 3h na jídlo. Je to normální?

bambusek
4. bře 2008

Ahoj hoky!
Chtěla bych se Vás zeptat, jestli je normální aby se mi budil Míša každý tři hodinu na jídlo v 7měs. Myslela jsem si, že je to normální, ale dr na neurologie mi docela dala, že jsem prý hrozná, že už je dost velkej, měl by spát celou noc. Tak jsem zkusila mu nedat najíst a nechala jsem ho brečet pulhodky měl uplně hysterák a když se napapal tak byl spokojenej a za tři hodiny se probudil znovu a tak jsem mu zas nedala a zase strasne brečel nemohla jsem ho vubec uklidnit až zase jídlem. Dávám mu sunar. A to jde spát a vypije 200ml kaše a přes noc mu dávám tak 100ml sunaru.
Díky moc za rady a doufám, že nejsem sama která má takovýho žrouta 😀

eps
4. bře 2008

bamusek, Madla sice spí líp, budí se tak max. 2x, ale otáčet na bříško se začala den před oslavou svého 7. měsíce. A neřešila jsme to. Prostě se jí nechtělo.

A švagrová se celou noc vyspala až po 2 letech! Honzík jdldlouho, špatně usínal a hneds e zas budil, prostě děs běs, takže zlaté 3 hodinky!

iza
4. bře 2008

ahoj evi 🙂

xjanex
4. bře 2008

Ahoj holky,Verunka je na UM a spinká mi teda celou noc,ale vůbec si nemyslím že je špatné,že se některá miminka budí v noci na jídlo i v roce třeba,každé dítě má svou individuální potřebu a srovnávat je všechny s nějakými tabulkami je blbost,my se taky ještě nepřetáčíme a na bříšku se jí nelíbí vůbec,ale naše dr. říká že má na vše čas,že až se jí bude chtít a bude na to připravená že začne sama 🙂 tak že bych se vůbec nestresovala,a nedat v noci mimču najíst,z důvodu že "by se to nemělo" na to kašli,ať se pořádně nabaští. 😀

georgine
4. bře 2008

mozná zkusit cajik.. me se budil prvni syn 2 az 3krát za noc a kdyz jsem mu misto jednou jidla dala trochu caje napiilse a pak zaspinkal a pak jsemmu dala najist tak se to casem protáhlo az na noci kdy se vzbudil jendou a to práve jen na caj.. chce to vydrzet, kazdopádne lepsi nez ditko trápit hlady je dát mu prít i 5krát kdyz to bude potreba 😉

brnda
4. bře 2008

me se malej taky budi po2-3hodinach na jidlo a je mu 8 a pul mesicu a myslim že je to normalni

aponchie
4. bře 2008

bambu bud v klidu me mala nespala do roku a budila se pravidelne na okolnostech porad jeste dnes obcas v noci zavola ale je ro men a men proste to tak nekdo ma a nejste zadne vyjimky je jich spousta a tem kterym spis od 7do 7 jen tise zavidim ten spanek 😀

suki
5. bře 2008

tohle si ta doktorka vůbec nemůže dovolit 😠 příště jí řekni, že to není její věc a nenech si nadávat. Pracuju jako sestra a tohle je vyloženě chování, které by se u nás netrpělo. Ty nejsi povinna snášet její urážky, kdyby ti to řekla v dobrém, tak mlčím, ale takhle.... 😠 😠 😠 Jinak naše malá se donedávna budila i 5x za noc, až co jsem ji začala dávat kašičku vstává 2x. Takže v pohodě. Uvidíš to se časem zlepší, nevidímna tom nic špatného 😉 🙂

vitaka
5. bře 2008

No taky řeším velké dilema....co s tím nočním buzením....malému bylo 9měsíců a budí se mi co 1-2hodina....takže za noc spím nejvíc po hodince 6,5h.....jsem už vážně vyřízená....malý je ovšem spokonejný. Ale už jsme si říkala, že co by bylo kdyby si nějakou tu noc pořval,...jestli by se to kojení trošku neodnaučil....navíc má v noci "prostoje" kdy nespí vůbec...a prostě hodinu až dvě "lašuje" a neusne nijak...ani kojením ani tím že je u mě. Prostě je to paličák a dělá si co chce 🙂 tak nevím, co s tím nočním častým kojením dělat ??? jestli bych ho už neměla nějak usměrňovat, nebo zda se to už brzo upraví samo??? ...ale mám strach že samo se nic nevyřeší. ??????

suki
5. bře 2008

vitaka tak to už je asi zase celkem extrém ☹ to tě lituju, napadá mě jen jestli mu dáváš na noc kašičku? Ale to už jsi asi určitě zkoušela a co ti řekl váš doktor?

smiling
5. bře 2008

bambusek .ahoojky, když jsem četla tvoje řádky tak jsem usloudila,že jsme na tom stejně malé bude půl roku a taky se mě většinou v noci budí po třech hodinách..nají se a prostě spí dál a je spokojená i když je teda fakt že chodí spát až někdy kolem jedenácté hodiny 😒 a přitom ráno vztává,ale tak časem se to určo upravý a my se vyspíme 😉 i když musím říct,že já od tý doby co mám holky a to nejstarší bude sedum už nespím tak dobře jako kdysi něco se šustne a hned otvírám oči...šííš sem se nějak rozkecla 😀 ..no nic hezký den všem 😅

mispulinkaplinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vitaka
5. bře 2008

Suki sice moc nejí....ale na noc sní kaši Sinlac smíchanou s nějakou ovocnou přesnídávkou a dost hustou...100ml, to zbodne, pak se nakojí a usne...a za dvě hodiny se vzbudí 😒 a nakojím....a za hodinu se vzbudí....a nakojím, a za hodinu se vzbudí a nad ránem v 5h už si ho beru do postele, protože už se mu usíná katastrofálně.....a když mám pěknou noc, tak se mi budí jen co dvě hodiny....ale když mám noc blbec, tak se budí co hodinu a ještě od 2-3:30h nespí vůbec...atak. no hrůza... je dost vnímavý....na úplněk a ted bylo prý i zatmění měsíce....no a to je pak noc o ničem... přes den spí hodinu dopoledne a hodinu odpoledne......tak žádná hrůza.....a i když nespí odpoledne vůbec, tak se v noci stejně co hodinu budí....začne dycky plakat, dám mu napít a spí dál...ale to jak říkám, v ideálním případě.
Bohužel musím zvládat i zaměstnání a tak se nedivte že už chci začít s tím, že ho nechám prostě v noci řvat a hotovo...už jsem na pokraji sil....zhubla jsem 9kg (a to mám špatnou štítnou žlázu a tendenci jen přibírat). Nevyspaná a unavená jsem pořád. ...dítě máme vymodlené (4roky jsem čekali) ale tohle už je na mě moc....v únoru jsem lehla s chřipkou....chtěli mě dát i na kapačky jak jsem na tom byla bídně..... prostě už to přestávám bohužel zvládat....nechci mu dělat traumata.....on je vážně spokojené dítě....ale ty noci mě ničí. 😒

suki
5. bře 2008

vitaka teda tě lituju a nevím co poradit a nemáš někoho kdo by ti pomáhala, nevím teď jestli nejsem mimo, ale co mu v noci dávat nastřídačku UM a kojit a že by UM dával manžel a ty kojila a tak se aspoň trošku vyspala?

mispulinkaplinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vitaka
5. bře 2008

Suki dík za radu...no já nevím jestli to zkusit...protože malý je zvyklí na mateřské mléko a když mu dám to hypoalergení tak to je prý hořké...tak nevím, zda by to zabralo.....ale říkala jsem si, že do roku mu dám čas....pak to už nějak musím začít řešit...jinak fakt zkolabuju........ne pomoc se mi nedostavá.....to víte, babičky mají důchod od 60let....takže s takovou bude Jakubovi 14 🙂 (a ta co důchod má je moc daleko).

mispulinkaplinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mispulinkaplinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
suki
5. bře 2008

a jo tak to je blbý, ale uvidíš jak to bude pokračovat a kdyny nebylo fakt možné jinak asi bych to s tím UM zkusila. Držím pěsti a dej vědět jak to vypadá 😉

niega
5. bře 2008

Bambusek: Hmm, jestli je to tak, tak bych kaši na noc nedávala - akorát je to zbytečná energie navíc, ač bez efektu na dobu spánku. Nevím, jestli to tu už někdo nepsal, nečetla jsem celou diskusi, pardon... Jo a k tý lékařce - hmm, to jsou zase nějaký tabulky, nebo co??? Nic si z toho nedělej a řiď se potřebama svýho dítěte 🙂 .

jabber
5. bře 2008

mě to dělá malá taky - budí se zhruba tak každé 2 hodiny, ale jen si tak cucne a buď spí dál anebo teď - to je totiž novinka - co umí stát, tak se v postýlce postaví a prostě třeba hodinu stojí a povídá. Někdy ji položím a násilím ji držím vleže a ona je do 2 minut tuhá 🙂 - ale za 2 hodiny zas to samé. Já jsem se na to časté buzení ptala dr už někdy před 3 měsíci a ona mi řekla, že hlad určitě nemá a že jen kontroluje jestli tam jsem a chce být u mě. Řekla mi tehdy, že 6kilové děti už vydrží spát celou noc bez jídla. A že jí mám zkusit dát napít z lahvičky vodu. Jenže ona lahvičku vůbec nechce, takže já ve strachu jestli nemá žízeň si jí vždycky vezmu a dám jí. Taky jí teď roste naráz 6 zubů, takže jí to zřejmě i bolí a celkově i přes den chce být pořád u mě. Já doufám, že až přestanu kojit, tak to noční buzení skončí 🙂

vitaka
5. bře 2008

jabber...tu vodu asi zkusím..... já mám taky pocit, že on jen chce mít jistotu, že jsme tam a že je všechno v pořádku...a proto se bojím, šoupnout ho někam jinam, než jsme my a nechat ho pořvat....protože mít postýlku u postele u hlavy a nechat tam řvát dítě...to nejde....a zase když bych byla v jiné místnosti, tak by řval o to víc že není něco v pořádku a že tam nejsem... 😒 takže vážně nevím, jak ho to časté buzení odnaučit.....taky co umí vztávat se tam staví a nespí....no je to těžké...na jednu stranu ho nechci rozmazlit...na druhou stranu mu nechci dělat traumata v podobě.....celý život je tu máma a najednou.... asi to do roka nechám byt, pak zkusím tu vodu...a nějak pomalu....nejradši bych ho ale fakt šupla do postýlky a šla se vyspat konečně někam jinam,...ale stejně bych nespala...bych na něho myslela, to nemá smysl....je to těžké.

jabber
5. bře 2008

vitaka - taky bývám ráno úplně hotová 😖 , naštěstí jí přes den občas šoupnu na procházku babičce a jdu spát nebo o víkendu zase manželovi a spím jak zabitá 😀 . Taky máme jeden kočárek na balkoně a tam spí celkem spolehlivě. Počkám co se stane až přestanu kojit. Mě je taky líto jí nechat řvát v postýlce, když mě potřebuje a chce - ono to taky nebude trvat věčně 🙂 . Mám její postýlku vedle své a někdy zabírá, když jí jen strčím dudlík, prostrčím ruku špryclema a hladím ji na tváři - někdy usne.

bambusek
autor
5. bře 2008

Ahoj holky!
Dneska noc byla stejná papal v 19h pak 22h pak 01h pak 04h a pak ranov 8h věřím, že nemá hlad. Protože přes den vydrží i 5h bez jídla, ale je prostě naučenej se budit po těch třech hodinách. Hned jsem mu dala sunar asi 70ml az 100ml a byl spokojenej a hned usne a já jsem taky spokojená 😀 žádný řev a vstáváme v 8h tak to je taky super 🙂 🙂
Zuzko
koukám, že ty neuroložky jsou fakt krá.. to je taky síla 😠 , hlavně, že je Jáchymek v pořádku to je duležitý 🙂 , věřím, že jsi byla na nervy když ti malej spadl, taky bych byla, doufám, že se mi to nestana

bambusek
autor
5. bře 2008

jo zapomněla jsem u nás čajík nezabírá ☹ ☹

astrane
5. bře 2008

Náš malej má rok a pořád se budí po4 hodinách.Naštěstí ho jen nakojím a je tuhej 🙂 .Ale s pohybem to podle mě nijak nesouvisí-v 7 měsících lezl normálně po4 a v 8 chodil sám kolem nábytku(v 6 měsících měl 9,25kg a 74 cm).To bych ráda věděla,co by tomu říkala ta vaše neuroložka.Každý mimi je jiný-některý ani nelezou a hned chodí.Třeba se ten váš teď naučí otáčet ,zalíbí se mu to a za měsíc taky poleze jak drak.

krembonzur
11. bře 2008

ahoj, nic si z toho nedelej, koj dal, ja v noci s malym spim v jedne posteli a kdyz si chce cucnout, tak si cucne a spime dal... 🙂 je to vcelku prakticke a aspon se v noci jakz takz vyspime, kdyz pres den to zacina byt o nicem 😉

jusnina
11. bře 2008

Ach jo, tak koukám že v tom nejsme sami. Malý spí s námi v posteli, ale taky se budí. Večer dostane kašičku a v nejlepším případě spí cca 4 hodiny v kuse. A pak už to jede. Po hodině, po dvou,... jak se zadaří. Navíc jsem si ho naučila na spaní v náruči. Má atopický ekzém a jeden čas to měl tak strašné, že se na hlavičce drbal do krve a nepomáhalo ani nandavání rukaviček. Spala jsem s ním v náručí a ručičky mu držela, aby se alespon trochu vyspal a nebyl tak zdrápaný. A on by ted nejradši spal takhle furt. I když někdy nezabírá ani to. Vzbudí se, pobrekává, ošívá se, mrská se.... No děs.

guava
18. pro 2011

@vitaka
Ahoj tvuj prizpevek je skoro 4 roky stary, ale muzu vedet jak to dopadlo? My to mame stejne... :(

vitaka
25. pro 2011

@guava dopadlo to dobře, syn spí celou noc 🙂
no, koupila jsem si knížku "Každé dítě může dobře spát" a pak podle ní najela...malý měl v tu dobu rok a půl, ale prostě nechala jsem ho tři noci s manželem, který k němu vztával, dal mu kdyžtak čaje, a malého utěšil, malý
skoro neřval, vždycky do pěti minut usnul....usínání jsem k němu chodila, a asi tak tři večery to trvalo, než se naučil sám (ale dřív řval i hodinu v kuse, a toto řval poprvé půl hodinky s pauzama a druhý den už jen čtvrt hodinky a pak už jen malinko a pak už usínal v pohodě)....celé to bylo v pohodě do týdne...a spal celou noc jak dudek....měl rok a půl a já ho kojila pak už jen přes den, i 7x denně, jak chtěl on a já....vyhovovovalo nám to....a pak jsem ho během měsíce k jeho druhým narozeninám odstavila, postupně jsme ubírali kojení, šlo to bez problémů (víc to vadilo mně jak jemu)............teď řeším problém stejný, s dcerou...též jsem k ní vztávala blb hned jak kvíkla, a naučila ji tak budit se i co hodinu.....snažím se ji to odnaučit od jejího půl roku, jenže je to komplikované, buď jí lezly zuby (měla i horečky), nebo nějaké nemoce (většinou od syna)....neštovice, střevní chřipka, rýmy, atd, atd. takže to jde tak nějak jednou je to už jakž takž....a pak bác, musím ji kojit v noci, protože teď měla zrovna pět dnů horečky nad 38°C (šestá nemoc)....a tak jakmile se vyzdraví, tak řve, že chce dál v noci kojit....a to nechci, takže zase ji to odnaučuji, ale ono je to vždycky tak tři noce boj, a pak už spí daleko líp než kdy jindy...tak to chce hlavně vydržet...výsledek je výhodný pro dítě i tebe. Držím pěsti.

vitaka
27. pro 2011

@guava ...tak pokračování u malé je taky takové....máme postýlku u postele a teď na té straně blíž k postýlce spí
manžel, a jak se malá probere, tak ji utěší, že tam nejsem, a že má spinkat..a malá zakňůká a spí dál...budí se už tak 2-3x za noc....a spí teda hned dál.....bez kojení, bez řvaní, předtím mi řvala jednu noc tři hodiny a byla jsem u ní já, pak řvala asi půl hodinky a jak jsem šla spát do pokojíku za synem, tak ji manžel už utěšil a spala už sama...a teď jak vidí u postýlky rovnou manžela, tak je zase klid....vypadá to, že to chce prostě pořád jen zkoušet no.....ona ještě před půl rokem nesnesla utišování od manžela....řvala víc když jsem tam nebyla, ale teď už je to naopak, přes den mne vyžaduje pořád hodně (je dosta mamináč), ale v noci ji teda už zvládl manžel uklidnit líp jak já....takže je to i tou povahou dítěte a obdobím, chce to ten správný čas hold.....myslela jsem si, že ji to spaní naučím dřív jak syna, ale nějak se mi to nepovedlo a syn spával dobře od roku a půl, dcera bude mít v lednu rok a půl, takže jsem na tom i u druhého dítka na stejno 😀 ....držím pěsti a přeju bzro klidné noce.