Anketa - pomůžete cizímu dítěti na hřišti?

zvedavec2
24. říj 2017

Situace - houpadlo (ne klasicka houpacka, ale takove tocici/houpaci se cosi) a vy a vase deti vedle nej. Houpe (toci) se to a pribiha cca 2lete dite. Dost velke, aby na hristi nemelo matku porad za prdeli, ale moc male na to, aby predpokladalo pohyb houpadla ze strany.

Nechate to houpadlo, aby dite uhodilo nebo ho zadrzite (dite nebo houpadlo, to je jedno - proste udelate neco, aby to dite neprislo k uhone)?

nafuka
24. říj 2017

jasně že nenechám aby to dítku ublížilo pokud u sebe nemá svoji maminku, která by ho zadržela.

zvedavec2
autor
24. říj 2017

@nafuka no, a vidis... Ta matka nechala, at to memu 2letakovi rozrazi pusu!

Jako jo, jasne. Jsem za nej zodpovedna. A obvykle jsem ta "helikoptera" co lita za nim. Ale snazim se to delat min a min. Prave s duverou, ze pripadne jine matky pomuzou. A houuno.. Jsem nas.ana.

nafuka
24. říj 2017

😨 a co zoubky? je to vážné? chudák prcek.

zvedavec2
autor
24. říj 2017

@nafuka dobry, jen trochu pusa, nehoupalo se to silene moc. Ale dost na to, aby to dvouletakovi dalo pecku. Ja pribehla dve sekundy pozde, proste jsem tam tu zenskou videla a naivne si rikala, ze to preci vidi.. A videla 😨 ale vykaslala sa na to :/ a pak mi rika - hm, to bylo jen trochu.. Co to je dnes sa lidi?!

hanih
24. říj 2017

@zvedavec2 Já bych se pokusila cizí dítě zadržet. Ale už jsem vypozorovala, že jak neustále dávám pozor na to svoje, tak se už tolik nesoustředím na ostatní a reaguju na ně tudíž pomaleji, než když jde o moje dítě. Takže je možné, že bych to sice zkusila, ale nestihla. ☹

zvedavec2
autor
24. říj 2017

@hanih ano, kdyby mela male deti... Ale jeji deti byly velke...

nafuka
24. říj 2017

tak to je smutné. Já mám taky dvouletou dcerku a hlídám ji jak oko v hlavě. My chodíme ven většinou dopoledne, ona u ničeho moc nevydrží, max. ty houpátka pro děcka, je drobnější.Ty hřiště pro takové prcky moc nejsou. Na skluzavku bych ji nepustila.To si nelajznu, kdyby spadla.

zvedavec2
autor
24. říj 2017

@nafuka ja prave jsem taky takhle opatrna. A na hriste s nim chodim co nejmin, nedavam tuhle dynamiku... Dopo jsou tam vzdy skolky, to se neda. On chodi s manzelem. Ja s nim delam aktivity, navstevy, parky.

Dnes to bylo vyjimecne. A on jinak vsechny tyhle prulezky zvlada, sam v klidu vyleze na skluzavku, ja ho tedy jeste hlidam, muz rika, ze ze to dava v pohode.. Ja jsem proste opatrnejsi. A ted tohle!!

karlajasmine
24. říj 2017

@zvedavec2 nechci se ji zastávat ale je dost možný, že právě tím, jak má velké děti, tak byla myšlenkama úplně jinde a probrala se pozdě..

luj89
24. říj 2017

Vubec nevim o jakem houpadle pises. Kazdopadne treba pani zrovna byla myslenkama jinde nebo tu vec tak nezna. Nesoudila bych 🙂

infinity81
24. říj 2017

Pokud mám říct za sebe, tak bych v žádném případě úmyslně nenechala ublížit jakémukoli dítěti, když vidím, že se blíží úraz. Měly bychom to mít jako matky tak nějak od přírody vsazený do mozku. Ale samo jsou i výjimky...to jsou duševní nebožačky, politovat🙄

izz76
24. říj 2017

@zvedavec2 Samozřejmě bych zábranila tomu aby se na hřišti stalo něco jakémukoli dítěti,pokud se budu nacházet v té situaci reaguju okamžitě... Ale je dost dobře možné,že ta zmiňovaná paní třeba nevnímala tvoje dítě,byla zamyšlená,nevyhodnotila situaci,jinak si neumím vysvětlit,že by schválně dopustila aby se malé dítě bouchlo,to snad ne 😨

zvedavec2
autor
24. říj 2017

@luj89
@karlajasmine nebyla. Mluvila s temi detmi, ktere tocily/houpaly to houpadlo. Takze to videla, i videla meho syna. Koukala na nej. Prave proto jsem se ja nerozbehla. Ne, sorry. Ja lidi a jejich chovsni budu vzdy obhajovat a jsem ta, kdo nesoudi. Ale tohle mi hlava nebere.

nafuka
24. říj 2017

u nás je právě dopoledne dědina vylidněná. Ty určitě myslíš takový ten houpací kruh, to je skoro na každém hřišti.

zvedavec2
autor
24. říj 2017

@izz76
Viz o prispevek vyse. Koukala na nej! No nic.
@infinity81 ja prave proto ventiluji tady. Proste mi to hlava nebere. No nic. Mozna jsem divna. Ja cizim detem pomuzu - prisel kluk, ze ma pisek v bote. Tak jsem se zeptala, kde ma maminku. Rekl, ze tam vzadu sedi a hlida deda. No tak jsem mu samozrejme botku vyzula a vyklepala.. Nelezu do zeli jine matce,respektuji. Ale kdyz dite potrebuje pomoc, tak tam nestoji jak solni sloup.

zvedavec2
autor
24. říj 2017

@nafuka asi jo. Ja to z jineho hriste, kam chodime se zadit, neznam. No nic.

Dekuji vsem sa nazory, potrebovala jsem jen vypustit. Jdu varit veceri

luj89
24. říj 2017

@zvedavec2 v tom pripade je to blbka, kterych je na svete dost a dost... Takovy ty lidi, co nepremysli... Snad bude ditko ok. A neboj, priste si da vetsi pozor 🙂

trdelnik234
24. říj 2017

No tak ti poviem,ze sa mi uz 100x stalo,ze davam pozor na svoje deti skolkarov a teda fakt by som nemusela a male 18 mesacne a tie 2 rocne sa mi uz 100x priplietli pod hojdacku,pripadne som videla,ze sa blizi uraz,tak som zasiahla (matka pomerne daleko pribehne na poslednu chvilu).Dieta nevie odhadnut nebezpecenstvo,od toho sme na ihrisku my dospeli. A ano mali by sme ako matky zasiahnut.Ibaze to tak nefunguje.
poviem ti len tolko,ze v principe by si mala byt 2 rocnemu dietatu v dosahu a nespoliehat sa na ine dospele osoby. Pretoze ostatne dospele osoby nielenze nezasiahnu ale este dostanes vynadane,ze si mas na svoje dieta davat pozor a ze nie je ich povinnost davat pozor na cudzie.

blahova_andrea
24. říj 2017

v životě by mě nenapadlo nezachytit. pokud můžu něčemu zabránit, tak to udělám. druhá věc jsou mé pomalé reflexy 😅 ale schváleně jen koukat a nereagovat? stejně tak nedokážu přihlížet ani nepravostem a pokud si děti nesrovnají jejich rodiče, tak se klidně ozvu já, když mám pocit, že to může ohrožovat někoho dalšího (jako oko vypíchlé klackem, kamínky v očích apod.) funguju oboustranně 😀

chrobacik13
24. říj 2017

Pomůžu,né jenom na hřišti,všude,jsou to děti,ale já už sbírala i ožralu spod lavičky,chlap jen kroutí hlavou co vše já neseberu😂 i v autobuse jsem už pár dětí posbírala😀 je to pro mě tak nějak přirozené,že hned zasáhnu,asi jsem byla v minulém životě superman🙄🏍

blahova_andrea
24. říj 2017

@nafuka nepustíš dvouleté dítě na skluzavku? vždyť jsou různě vysoké. vždyť ji můžeš držet za ruku. dcera se třeba u těch vyšších bojí do teď, ale aby na ně nešla vůbec...od toho má přece mě 😉

nafuka
24. říj 2017

Ne, její bezpečí je pro mě nade vše. Doma má svoji malou, tu zvládne bez problémů.

zuzineckah
24. říj 2017

Jistě, zasáhla bych.

opifka
24. říj 2017

To je taková automatika, řekla bych. Když jsem se synem u nějaký atrakce a jde si s námi hrát další děti/děti, tak na ně dávám pozor tak nějak celkově. Syn je šídlo, minulý týden při cvičení vběhnul do dráhy hočičce houpající se na kruzích v tělocvičně a taky dostal..naštěstí tam byly dvě mamky a tak nějak zabránily tomu nejhoršímu. Já v tu chvíli byla ještě daleko. Stane se, že máma prostě nemá šanci včas zareagovat a být na místě, aby zabránila úrazu.

heligona
24. říj 2017

Tak trochu pohled z jiné strany: byla jsem s dětma na hřišti, houpaly a tocily se na houpadle. Stála jsem u nich, kdyby něco. Přišlo asi dvouleté dítko, jeho matka stála opodál a koukala. Tak jsem si říkala, že asi atrakci znají, že dítě ví, co může a nemůže, když je máma v klidu. Dítko se najednou rozbehlo přímo pod houpadlo, že jsem vůbec nestihla nic udělat...

fallingstars
24. říj 2017

Snažila bych se ho zastavit.
Na druhou stranu bych se ale nespoléhala, že mi dítě ohlídají cizí maminky. U rizikovějších “atrakcí” bych prostě byla tak blízko, abych pokud možno stihla zasáhnout (chytit za kapucu nebo nějakou část těla). Dělala jsem to tak s nevlastníma dětma a budu to tak dělat i s malou. I tak se ale nedá uhlídat vždycky vše, to je jasné, ovšem ta zodpovědnost je moje...🤷🏽‍♀️

berenika39
24. říj 2017

@zvedavec2 ona to udělala úmyslně? no tak.
stat se může všechno, stejně jako ona si nevšimla, že se může něco stát, tak ty sis nevšimla, že se může stát něco tvému dítěti.

Ne, nikdy bych úmyslně nedopustila, aby dítě přišlo k úhoně, po pravdě - ta otázka tam je trochu, jen trochu proto, aby byla vina na druhé straně🙂. V dobrém - je to přirozená reakce, nej je to, že se nic velkého nestalo a prostě děti si takových věcí užijí ještě moc moc.

laskonka85
24. říj 2017

Tak ja mam dvouletou cacorku a mimco v kocarku k tomu.Tam kde vim ,ze je to nebezpečny ,tak stojim dceri za zadkem a hlidam ji.A samo ,ze kdyz pribehne nejaky jiny prcek a blbne treba nahore na prolizacce ,tak bych ho taky nenechala spadnout.A ano pomaham i jinym detem,kdyz jejich mamina stoji opodal treba taky zrovna s kocarem.Ale co me neskutečně vytaci,jsou matky ktere drepi a koukaji do mobilu,zatimco jejich dite div neshodi moje a jine deti buďto z klouzacky nebo prolizacky ,protože blbne....

horsiee
24. říj 2017

Ta druhá maminka sice byla blízko, ale mohla třeba nad něčím přemýšlet a být ,,mimo,,. Rozhodně tam nebyla proto, aby hlídala něčí dítě. Člověk když vidí dítě v nebezpečí tak se snaží zasáhnout, ale na druhou stranu v dnešní době říct cizímu dítěti třeba ať nehází písek, tak je oheň na střeše. Zodpovědnost nese vždy rodič. Je to sice nemilé, ale nelze z úrazu vinit úplně cizího člověka.

trdelnik234
24. říj 2017

@heligona
To je to, o com som tiez pisala.Ked davaju pozor dvaja dospeli,tak je to riziko urazu mensie.
Ale zase ked moje uz vacsie deti tocili kolotocom pripadne boli na hojdacke ci na tobogane a priteperi sa tam 2 rocne ci mensie dieta,tak im samozrejme poviem,ze nech davaju pozor aby mu neublizili.
Uz aj moja 4 rocna vie ako sa ma spravat,ked su na blizku mensie deti,ze ma davat pozor.Ale tieto veci ich nenaucis zo dna na den. 7