Chování před spaním a cucání palečku

janakoldova
19. zář 2016

Ahojky, potřebovala bych poradit. Malá 3 měsíce a 8 dní, před spaním potřebuje uspat v náruči. Jenže já už ji neunesu. Váží 7 kg. Nevíte jak ji odnaučit, aby zkusila usnout sama? A další problém cucáme paleček jak ozávod 😀 ale byla bych raději, kdyby se naučila cucat dudlíka a né ten paleček. Máte nějaký nápad? 😎

drakenn
19. zář 2016

Já uspávala poskakováním na balóně první tři měsíce a byl to maras. Vyřešil to šátek.. Kamarádka si pořídila klasickou kolébku a uspává v ní.. zkoušejte. Pokud vaše dcera potřebuje uspat v náručí či v blízkém kontaktu, tak ji to "neodnaučíte". To je prostě potřeba. Můžete ji pouze donutit...
Co se týkám cucání palečku tak bohužel neporadím..

janakoldova
autor
19. zář 2016

Já už jsem si právě objednala šátek, protože moje ruce už opravdu nemůžou :D

drakenn
19. zář 2016

Tak to je fajn. Držím palce k Vaší společné spokojenosti!

klara2606
19. zář 2016

Mám podobný problém. Malej (5 a půl měsíce) vždycky usne při večerním kojení. Opatrně si ho vezmu na sebe chvíli ponosím a dám do postýlky. Spí na břiše. Pořád. Přes den, už ale u kojení neusne a musím s ním do kočáru, kde spí taky na břiše, ale tam ho udrndá cesta. Horší je, že když je ošklivě třeba jako teď tak do kočáru nemůžeme a on u kojení přes den neusne. Dám ho do postýlky na to břicho on zvedne hlavu a po všem kouká. Zkoušela jsem mu zpívat, ale směje se tomu. Házela jsem mu přes obličej plenku, aby měl jako tmu. Zkoušela jsem ho hladit a číst mu. Nic. Dudlíka nechce od narození. A na to nechat ho vyřvat, nemám. To nechci. Nosítko mám, ale nevím jestli je to do budoucna dobrý pomocník pro usínání. Abych ho tam netahala ještě roce. A taky má buřtík už 10kg.

dinushka00
19. zář 2016

Náš malej taky usínal u kojení. A celkově rád usínal a dobře usínal v náručí. Museli jsme ho pomalu učit do postýlky ač to někdy byl boj, už pěkně usíná sám v postýlce. Dělali jsme to postupně. Těsně před tím, než začal zavírat očíčka jsme ho vzali a dali lehounce a v klidu do postýlky. Je pravda že párkrát ztropil scénu a že to byl řev 🙂 ale chce to čas a trpělivost. Trvalo nám to asi tak necelé 2 týdny, než to bylo opravdu OK. Sebinek má 7.měsíců a už to s ním dělám takto. Ve 20:30 jdeme koupat, pak ho nechám lítat po baráku, ať se unaví. To mu většinou vydrží asi hodinu, když vidím, že už jenom sedí a hraje si na místě je čas dát druhou večeři 🙂 dám mu mlíčko ( v našem případě už je to dávno Sunar) :D dám ho krknout a pak ho nechám zase si hrát. Jak už si mne očíčka je nejvyšší čas jít do postýlky nechám ho, nestojím u postýlky nekoukám na něj prostě ho učím, že musí spinkat sám 🙂. Pokud se stane, že začne fňukat ( což už poznám, že to není důležité) nechám ho nejdu za ním ho utěšovat, protože vím, že mu nic nechybí, napapaný je přebalený taky a prdíky nemíváme 🙂 pak se podívám a spí jako dudek :D
Co se týče cucání palečku, pokud kojíte asi není nejlepší nápad mu dávat dudlík, ale když mu ho dáte dříve než usne u prsu ( musíte to hlídat 🙂 ) tak si myslím, že do týdne si na něj zvykne a prstíčky nechá. Poradila bych vám ještě vyberte dudlík, který je kulatý a malý 🙂 vyzkoušejte i materiál 🙂 Malý už ve čtyřech měsících zkoušel nás všechny. Vyloženě věděl a využíval toho, že když zařve někdo přijde. V pátem měsíci jsem řekla DOST! Zbláznila bych se takže ho učíme , že né vždy nás potřebuje. I když je tak malinký v klidu mu vysvětlujeme, že děláme jinou činnost a že hned k němu přijdu. Máte vidět ten rozdíl 🙂 už se dokonce vzteká když mu vezmete z ruky něco co nesmí mít, a on už dokonce slyší i na slovo fuj nebo NE to nesmíš. Pokud mu něco vezmu, snažím se to nahradit něčím co si vzít může. Pokud to nejde nahradit bohužel chvilku si povzteká a je klid a směje se 🙂
Doufám že to k něčemu bude 🙂 a snad Vám to vyjde 🙂 držím palečky pak dejte vědět 🙂

balet
19. zář 2016

Taky jsme to tak mely. Do 4. mesice jsem uspavala zpěvem ukolebavek na mici a uderem 4. mesice se ji to ze dne na den prestalo libit a nasledoval treba hodinovy plac. Zkusila jsem dat po nakrmeni hned do postylky, sednout si na barovou židličku k postýlce a misto zpěvu jsem precetla pohadku. Pak pohladim, dam pusu a dudlik a usne do peti minut sama. Budi se az na krmeni v jednu. Jo a cucani rukou a prstu jsem vzdala. Leze ji jednicka dole, tak slinta jak bernardýn a rukama si masiruje dasen, tak uz ji nechavam. Kdyz je treba uklidnit, vzdycky si dudlik vezme...😉

janakoldova
autor
19. zář 2016

Super děkuji za informace 🙂 pokusím je aplikovat 🙂

astyna
20. zář 2016

Děti si rychle navyknou. Jakmile budeš skákat na míči, za chvíli se budeš hlavou třít o strop, aby to mělo efekt 😀 Já jsem malého naučila spát prostě tak, že jsem ho položila, něco mu zazpívala, dala plyšáka, řekla něco o dalším dnu a už se mu očka zavírala. Ale chce to hlavně stereotyp - něčím obzvláštnit např. podvečerní kojení (kojila jsem v ložnici), dělat věci v posloupnosti, pak to dítě vycítí, že se blíží spaní. Máme to tak doma dodnes - malému je téměř 11 měsíců a u polední lžičky se mu klíží oči a kolem 19:30 je už v částečném deliriu.

astyna
20. zář 2016

@klara2606

Já jsem párkrát uspávala v nosítku, hlavně když mu lezly přední jedničky zuby. To bylo asi 3 noci a párkrát během nich. Malý si na to nenavykl, ALE kamarádky malá zase ano - celkově moc nevzala na milost kočár, takže nosítko vede. Můj syn má téměř 11 kg, takže nosím už jen fakt občas a ven.

laurinka070216
7. říj 2016

Ahoj maminky, jdu si pro radu dnes je male 8 měsíců a už 3 den ma hysterické záchvaty breku před nočním spanim pres den je hodna, usměvavá a hrává ale večer ji vykoupu dam napapat položím do postylky a hroznej brekot usne jedine když ví ze ležím taky a dělám pssssst. Myslíte ze to bude zoubkama nemá zatím ani jeden jsem z toho špatná a smutná když vidím jak place. Děkuji moc za veškere rady