• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Chození po špičkách. Je to normální?

4. února 2017 
Někdo říká bačkůrky ano, někdo bačkůrky ne. Moje děti se nenechaly vodit- nebo jsem líná matka. Mám za to, že všechny, když už chodily, šly samy. Vztekaly se, nedovedu si pro sebe vysvětlit, jak vypadá ,,učit chodit". Prostě šly. Před silnicí dát ruku, jasně, ale jinak ne a ne. :slight_smile:
18. bře 2016 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@apocalypsa Ahoj, prosím tě a ta hyperaktivita souvisí s tou chůzí po špičkách? Mám čtyřletou dceru. Byla o malinko pomalejší ve vývoji asi do třinácti měsíců jsme chodili na neuro a v pohodě. Asi ve dvou letech jsem si všimla, že chodí po špičkách. Achylovky zkrácené nemá, když jí upozorním, nohu normálně prošlápne. Pediatrička říká neřešit, ortoped, že fyziologicky problém nevidí, samozřejmě se mu tam prošla krásně po celých nohách. Vůbec nevím co s tím. Nožičky pasivně protahujeme, prý je to u ní opravdu zlozvyk, ale vůbec nevím jak se toho zbavit. Přijde mi, že má období, kdy chodí po špičkách téměř pořád a pak období, kdy jen občas.
30. kvě 2016 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj mam 11 mesicni holcicku a porad chodi pospickach ale sama nechodi je lina ani za rucicky nechodi
3. únor ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maminky, nam na cviceni 3-6mes. fyzioterapeutka rikala, at si hrajeme s nozickama deti. Lechtame je, pusinkujem, delame paci paci a pod. ... plosky jsou hodne citlive a nektere deti, kdyz nejsou zvykle na ne pak nechteji doslapovat a chodi proto po spickach, z toho pak prameni zkracene slachy, spatne drzeni tela, vyvoj patere atd. My teda aplikujem lechtani atd...prijde mi to jako docela logicky nazor. :wink:
3. únor ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@bozik89 a co na to váš pediatr? Myslím, že je ještě brzo, ale zase je divný, že tu nohu neprošlápne.
4. únor ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek