Vpáčené nožičky při chůzi špičkami k sobě

lucakrizka
22. kvě 2015

Ahoj maminky, dcera má 16 měsíců a při chůzi má špičky vpáčené dovnitř. Jsme už objednaní na ortopedii. Zajímá mě,jak se tento problém řeší a jaké máte zkušenosti. Děkuji za odpovědi.

donnald
22. kvě 2015

Ahoj, dcera to ma na 1nozce a na ort nam rekli, ze je to v norme. Takze chodime na kontroly a jinak nic.
@lucakrizka

cutie_01
22. kvě 2015

Vtaci jen spicky, nebo se ji i propadaji kotniky dovnitr?

lucakrizka
autor
22. kvě 2015

@cutie_01 nevím, jestli úplně rozumím vaší otázce, ale myslím, že se jí kotníky nikam nepropadají 🙂 od mudr. mám napsané, že při chůzi vtáčí špičkami dovnitř

denisala
24. kvě 2015

syn ma 19m a taky to tak ma. Doktorka nam vrele doporučila botky s pevnym kotníkem a nosit je naopak... je to sice na oci ostatním a otázky ,,hele mate boty naopak,, a ,, hele kozi nohy maminko,, no tak proste rikam ,, ano ja vim mame křivonožky,, 🙂

nonnni
24. kvě 2015

@lucakrizka
@denisala

prostredni dcera to mela opravdu hodne, zakopavala sama o sebe a pri delsi chuzi ji nozicky bolely. Daleko lepe se ji pohybovalo behem, kdyz byla vic na spickach.

Kadopadne i nam byly porazeny kozi nohy, ale naopak s tim, ze nesmi byt kotnikove, ze je to pro dite prilis zatezove uz tak. Jinak chodit co nejvic bosky a hodne trenovat nozicky chuzi do schodu.

Srovnalo se to samo, uz si presne nevzpomenu kdy, ale je ji 6 a uz davno ten problem nema. Nema ani ploche nohy.

Hodne stesti🙂

gepe
24. kvě 2015

@denisala kdysi mame poradila dr u me, boticky naopak, nosila jsem je tak cca do 4 let. Nohy mam v poradku dodnes a zadne problemy. Diky tomu jsem nemusela na operaci, narozdil od me nevlastni sestry (jina mama i dr 🙂).

denisala
24. kvě 2015

Ano taky nam bylo receno - chodit bosky hlavne po venku v lete 🙂 jinak doma jedine backurky, ale ty malej nesnese takze je proste nemá 🙂...

gepe
24. kvě 2015

@denisala @nonnni na boso v prirode super, to bez debat 🙂

nonnni
24. kvě 2015

@denisala backurky jedine ve forme celokozenych capaku, jinak absolutne ne! Sam si to vyresil nejlepe🙂