Co umí vaše miminka na konci 3. měsíce?

torrinka
8. zář 2011

Ahoj maminky, zajímalo by mě, co už umí vaše miminka? Vím, že se nemají miminka srovnávat,ale i tak by mě to zajímalo....jsem maminka 3 měsíční holčičky a co umíme? pěkně pasem koníčky, žvaltáme, smějeme se...ale zatím nesaháme po hračkách,ani je nestrkáme do pusinky a nemáme snahu se přetáčet na bok ☹ Občas si říkám, že už aspoň o ty hračky by mohla jevit zájem... 😉

petaov
8. zář 2011

@torrinka malý se začal přetáčet na bříško ve 4 měsících. Před tím se ani moc nepřetáčel na bok. Ve 3 měsících jsem nad něj začali dávat hrazdičku a ta ho hrozně zajímala, sahal na hračky, na které dosáhl, které mu šly pod ruku. Ale cílený úchop hračky jsem zaznamenala asi až ve 4,5 měsících. Určitě nesrovnávej, každé miminko je jiné! Zkus to s tou hrazdičkou 😉

torrinka
autor
8. zář 2011

hrazdičku už jsem zkoušla, občas se zahledi na hračky a nevědomky do nich bouchá. Snažím se jí nějak zabavit,ale zatím největší zábavou jsem pro ní já, když jí nosím na ruce a procházíme se sem a tam 😀 už se těším, až se zabaví taky sama, tohle je trochu otokařina 😀 😎

jane78
8. zář 2011

ahoj torrinko,ve třetím by měla ležet na zádech symetricky,měly by mít v kontaktu obě ručičky nad hrudníkem,měla by reagovat na zvuk hraček a víc by ji měl rušit hluk ze spaní a rozpoznat členy rodiny.Taky by měla zvládnout první vzpřímení (pást koníky) a zvedat ruky i nohy nad podložku.Nám malý krásně pásl koníky do třetího a teď najednou dělá letadlo tak mě to štve.Asi to bude těma plínama.Když ho otáčím na bříško tak ho trochu zvedají, ale nahatej se mi vždycky počurá a kdo to má furt prát....

agule
8. zář 2011

Mě se malá na konci 3 měsíce začala přetáčet na bok,ale na bříško ještě ne,žvatlala,smála se,krásně pásla koníčky a sahala po hračkách,ale jen na hrazdičce. Jak jsem jí hračku podala,tak po ní prostě nesáhla. Jo a vše strkala do pusinky 🙂

petra7788
8. zář 2011

Ahoj.Mě fyzioterapeutka říkala že ve 3 měsících by mělo miminko pást koníčky a nepřepadávat.A otáčet se mají ze zad na bříško do 6 měsíců.Ale každé mimi je jiné.

petaov
9. zář 2011

@torrinka tak to je v pohodě, že do těch hraček bouchá. Já myslela, že si jich nevšímá vůbec. Cílený úchop je až okolo 5 měsíců. Dej jí čas 😉

torrinka
autor
9. zář 2011

ahoj holky, tak jsem ráda, že ta moje je úplně normální,že v ničem nezaostáváme 😎 a začala jsem pozorovat, že na bok se přetáčí, dokonce na oba dva 🙂 spíš mě zaráželo, že ještě nepřišla, že ty ruce jsou její,ale dám jí čas a doufám, že na konci 4 měsíce si bude žužlat hračky a trochu se zabaví sama 😝

elana
9. zář 2011

@torrinka než hrazdičku, zkus jí koupit takový ty panáčky (medvídky, sluníčka...) přes postýlku (viděla jsem je třeba v Coopu, ale i na netu se dají sehnat, myslím že se to jmenuje nějak jako řetěz na kočárek nebo tak). Ono to původně patří na kočárek (bývalo to už za nás, tehdy sluníčka oranžový a žlutý na střídačku), ale stačí to trošku prodloužit mašličkou a jde to napříč postýlky. Miminko na to dobře vidí. Náš malý si s tím hraje už tak dva týdny naprosto cíleně, dřív jak šermoval, tak do toho občas binknul, ale teď ho pozoruju a ohmatává je, zkoumá, má u toho důležitý a zaujatý výraz. Stejně mám pocit, že teď je takových vymakaných hraček a nejvíc ty děti milujou ty ověřený časem, se kterýma jsme si hrály už my...

rozarka65
9. zář 2011

Ahojky,moje malá teprve teď začala pozorovat...zkusila jsem ji dát na deku s hrazdičkou a otáčí se z jednoho boku na druhý a bouchá do hraček..brouká si u toho...snaží se je chytit,ale to zatím moc nejde...Na bříšku se jí nelíbí,ale musíme začít pořádně trénovat..a začala si cucat paleček...dudlík nechce...

hanela1209
10. čer 2013

moje dcerka se zacala pretacet ve 3 mesicich na bok, pred 4 mes na brisko.celkove je hodne aktivni.ja se spis bojim,co bude v roce. ted uz se sape po jidle, vcera nam malem spadla i s vajickem,jak tam poskakovala., na kamaradky svatbe toho ,,rekla,, vic nez oddavajici.kamaradka ma o 2 dny starsi miminko.nejen,ze je o 1,5 kg lehci,ale i dost klidnejsi.kazde mimi je jine a vse ma sve - mensi aktivita i ta vetsi. 🙂

dzejnab
20. čer 2013

Našemu andílkovi budou za 14 dní4 měsíce. Pasem koníky, přetáčíme se z bříška na záda a včera - pravděpodobně úplně náhodou - se jí povedlo přetočit ze zad na bříško. Hraje si s hrazdou, zavěčené hračky "mlátí". Když jí dám hračku do ručičky, drží jen chviličku a snaží si je cpát do pusinky - většinou skončí někde na tváři 🙂 Jinak do pusiny cpe všechno - ruce, plínu, deku ... Zvedá nožičky a snaží si je přitáhnout k bříšku, při tom "bejčí" hlavou - asi pokus o sednutí, ale spíš to připomíná sklapovečky. Pozoruje okolí, rozeznává lidičky, nahlas se směje, žvatlá. Chvilku nevydrží v klidu, stále s sebou šije - ruce i nohy v pohybu, občas mám problém ji udržet

vrtelka
27. čer 2013

Mi jsmeměli v pátek 3.měsíce ,koukáme po ručičkách a za všechno saháme nebo se toho snaží chytit ,oblečení nebo šnůrky od mikiny .Na bok se nepřetočí ani nepase koníčky trochu zvedne hlavičku,když je na bříšku a je pohodář.

joeyinka
5. črc 2013

My máme 3 měsíce a týden, směje se, žvatlá, na všechno sahá, když mu podám hračku tak si ji vezme a už se mu podařilo si ji párkrát předělat z ručky do ručky, cpe vše do pusy, hraje si s ručičkama, koníky taky pase, ale ze zad na bříško ani opačně se nepřetáčí, ani na bok ještě ne

babanci
2. říj 2019

Naši holčičce jsou tři měsíce zítra. Už se usmívá, otáčí po zvucích, objevila ručičky a nožičky, tak si s nimi hraje a dosáhne si na hračku. Krásně pase a drží hlavu a někdy se tak nějak samovolně točí na záda. Spíš spadne. Je sladká a pořád v dobrém rozmaru. 🙂