Jak jste naučili Vaše dětičky na nočník a bez plínek?

suelynka
2. únor 2017

Ahojte Maminky, prosím radu , jak ste naučili Vaše malé detičky na nočník a bez plínky?? Náš bude mít 3 a vubec nechce sedet na nočníku.. jsme zoufalí....... :/

alboo
5. únor 2017

@victress ja soudim dle toho co man kolem sebe, sami priznali ze jsou na to line, nemaji nervy, cas a podobne
Jeste jsem nepotkala nikoho kdo ma dite s plinou a rekne, ze nekolikrat za den posazuje atd nebo ho zkusilo nechat x dni bez plen a prat a vytirat a ani tak jim to nejde

radka8888
5. únor 2017

@alboo ale přeci to není závod, kdo bude mít dřív dítě bez plen. Za mě je stokrát denně posazovat dítě na nočník šikana. A tedy ta druhá část vytírat a prat, to není žádná zásluha ani hrdinstvi. Nebo chcete zatleskat, že tohle všechno jste zvládla, aby jste v roce měla dítě bez plen? Ať si to každý dělá.jak chce, ale neodsuzujme. Každá to dělá.tak, aby bylo dítě i ona spokojene.

kika_21
5. únor 2017

@alboo Sama přiznávám, že vysazuju-viz výše-a poctivě a moc brzy-od 6-7 měsíců. Kluci v tom byli u nás pomalejší, mají oba velký rozptyl pozornosti, velkou fantazii abohatý vnitřní svět. Dalo by se říct, že neuměli dělat dvě a více věcí najednou, mladší byl od 2,5 let bez plen, starší po 3.roce-co se čůrání týče-no nikdo se na to neptá.Třeba na výtvarce-tam spíš se posuzuje ten vnitřní svět, převedený do prostorové, či plošné tvorby. A je to fajn, že? Každý jsme obecně jiný-já nerada uklízím vyžehlené prádlo. Na wc-tam si čtu-chodím od dětství velmi ráda...A teď vůbec-je to způsob, jak dát najevo, že 4 minuty nejsem opravdu k dispozici.Nevysazuju pak nikoho, ani nedělám další činnosti-včetně těch, na které jsem líná.🙂

victress
5. únor 2017

@alboo tak to jste pořádně nečetla můj příspěvek, protože právě jste takového člověka potkala, já rozhodně nejsem líná syna x-krát denně posadit na nočník, ano, když ho posadím, tak se vyčurá, ale to vysazování nemá žádný efekt, proč by volal, když to může nechat na mě, když ví, že já ho vždycky posadím, takže na to vlastně myslím za něj... když ho nechám lítat bez plenky, je mu šumafuk, že je mokrý nebo v hovínkách, on prostě nevolá, tak co mám jako dělat?

amazonka.k
5. únor 2017

Já si tedy taky myslím, že ve třech letech už je trochu pozdě, proto je to složitější, dceři je 1.5 roku, dva dny nazpět jsme to chytli do nočníku poprvé, moc jsem jí pochválila, dostala odměnu a od té doby jí to baví a běhá na nočník sama. Ve třech letech už na něj musíte jinak, musí se z toho stát trochu zábava, takže jak jsem četla výš, ať to zkusí jako táta a táta mu to může předvést 😀

alboo
5. únor 2017

Takze znovu, opravdu osobne neznam nikoho kdo by delal vyse uvedene.
Gratulovat mi nemusíte. V roce pliny mela, teprve se začínála ucit. A nikde se s tim nechlubim, jen sem napsala příspěvek do diskuze.

petrasipkova1
5. únor 2017

Malá chodila na nočník vždycky ráno po probuzení od té doby co si sedla, cca 8.měsíc, bylo to prima i pro mě na lékařské kontroly moči, super. Ví co se dělá do nočníku i na záchod, ale sama si neumí říct, jen řekne někdy bobo, když je hotovo. Ted je nemocná už měsíc, tak na to kašlu, stejně si sama neříká, klidně se počůrá když sedí i pokaká, je jí to šumák. Jsem zatím líínáá matka, neumím si představit jí v mrazech rvát z kombinézy vyčurat do sněhu, fakt ne, takže počkáme až bude jaro, léto, 2 roky, vezmu plínku a nechám jí co ona na to, když to nepůjde třeba týden nebo nevim jak dlouho, tak vrátím, z toho se nestřílí, jo a dudlík má taky, a co, vždyt snad polovina dospělých se uklidnuje cigarém několikrát denně, proč by moje "malé"19 měsíční miminko nemohlo být s dudlíkem 🙂 Brácha ho měl ještě asi ve 4 letech,plíny taky hoodně dlouho a je z něj inženýr a super chlap, a co ? 🙂 🙂

nellilie
5. únor 2017

Ještě mě napadlo, prcka někdy chytnu jako holčičku a nechám ho vyčůrat nad vanou nebo umyvadlem, v létě na trávu, náramě se mu pak líbí to splachovat sprchou. Ale není to taky vždycky růžový, čas od času se šprajcuje, zvedá z nočníku a pustí to do gatí i když předtím kroutí hlavou na dotaz jestli potřebuje čůrat;) Nebo sedí dlouho na nočíku a pustí to za pět minut co vstane:D Chce to docela dost trpělivosti a někdy už člověk buší hlavou o zeď:D Čím větší špunt, tím je holt větší svéhlavička ale půjde to;)

krystalka
5. únor 2017

U nás to s plínkami bylo tak, že nočník jsme zkoušeli průběžně cca od 1 roku....ale odmítal si na něj sednout, řval jako pominutý, na záchod taky ne, čůrat na trávu taky nechtěl....takže jsme to prostě občas zkusili, zjistili, že se nic nezměnilo, tak jsme zase nočník na chvíli schovali....a potom jednou asi 2 měsíce před 3.narozeninami jsme to zase jednou zkusili....párkrát se počůral, tak jsme znovu upozornili, ukázali na nočník, který byl na trase kuchyň-obývák....převlíkli....a najednou odpoledne koukám, on sedí na nočníku....od toho dne chodil sám, nemusela jsem vysazovat, ptát se, nebyly prakticky žádné nehody, ušetřili jsme si spoustu nervů a práce s vysazováním, nošením náhradního oblečení, praním počůraného oblečení, čištění koberců, sedačky apod....prostě všechno v pohodě, v klidu a v době, kdy k tomu všemu on sám dozrál....během jednoho dne bylo všechno vyřešeno 🙂 - o pár měsíců později se zbavil plínky na spaní - čekala jsem, až bude několik dní v kuse za sebou ráno suchá a pak jsme to zkusili bez ní....vyšlo to opět na první pokus.... Jinak, když vždycky čtu různé diskuze kolem nočníku, tak nechápu, proč se kolem toho dělá takový rozruch.....vždyť dřív nebo později se to naučí každé dítě, není to žádný závod nebo soutěž, kdo dřív....prostě všechno má svůj čas a ten "pravý" čas může být u každého úplně jiný....

kackakastanka
5. únor 2017

@suelynka nektere deticky se to asi opravdu nauci samy a drive, ale obecne plati, ze jsou deti na to rozumove zrale cca kolem 23. mesice Ja do te doby nic neresila, mozna jsem i ta lina matka, jak pise nekdo vyse...🙂, na nocniku sedel jednou a ucili jsme to spolu plysaky, ale ve dvou letech jsem ho odplenkovala behem tri dnu metodou podle Lora Jensen, mozno vygooglit, nehody od te doby mel asi tri a to jeste, kdyz byl v nepohode... neverila jsem tomu, ze to bude fungovat, ale funguje...Bohuzel pro tebe, je tam psano, ze idealne je dobre to deti naucit do dvou a pul let, protoze potom uz tato metoda tolik nefunguje...a mame prkenko a chodi od zacatku rovnou na wc...tchyne, ktera do me porad hustila, ze mam zacit drive a blablabla, ucila stejne starou neter od svagrove uz pred prvnim rokem na nocnik a ano, jsou dnes uz take oficialne bez plenek, ale ze sameho natlaku a brzkeho uceni, chodi mala kakat casto jeste do kalhot schovana pod stolem ☹