Jak naučím roční dítě chodit na nočník?

mallorka
1. čer 2012

Mam ročneho chlapečka,a nechce sedat na nočnik.V kolik měsicu davate vy sve děti na nočnik?

sisinka74
29. únor 2016

Nemyslím, že bych malou stresovala tím, že ji posadím na nočník a tlačíme chvíli spolu D
Když jí tam nebaví sedět, zvedne ruce. Takže jí vezmu a neřeším. Zkoušela jsem to od 8. měsíce a malá rychle pochopila, na co nočník je. Sama si už řekla během dvou dnů, což nikdo nechápal. Ale čurání říct neumí. Neřeším. Většinou, když jí tam posadím, tak se vyčůra, když se jí nechce kakat. A nebo nic DDD
Nemá se tlačit na pilu. Kdyby se malá vztekala, nebo byla z toho flustrovaná, sice nevím jak DD, tak bych to taky posunula o nějaký měsíc.
A taky je otázkou, jak k tomu kdo přistupuje. Jestli posadí děcko na nočník a nechá ho tam sedět, dokud se chudák nepotentuje, je to taky špatně. Holt, je to tak trošku o pohodlnosti, protože i když se to nezdá, je s nočníkem hodně práce a chce to naučit dítě mít nočník rádo. Takže já opravdu si tu práci s tím dám. Protože pak má malá radost, že maminka má radost, když se zadaří DDDDD

nikousek1
20. bře 2016

Dcera má 10 měsíců a taky už jí učím na nočník. Nikdy není příliš brzy začít s nočníkem. Pokud dítě moc neprotestuje, tak klidně začít. Já když jsem byla mimino, v 10 měsících jsem už byla bez plínek. Od 7. měsíce mě mamina učila. Takže tak ;)

kimby
20. bře 2016

Ja zacala ucit kbe deti v momente,kdy zacaly samostatne sedet.Necekala jsem nejake vykony,ale uceni se sedet na nocniku a nasledne zadareni bylo obr uspech,dite velmi rychle chape a uci se.Dcera komplet bez plen v 18mes,syn ma 18mes nyni a uz cekame jen na teplo,abychom tk dotahli do konce. Jakmile se zacne dite ucit sedet na nocniku v dobe,kdy uz chodi,tak vetsinou zdrha a nema proste cas,neni na to zvykle,pak uz spise cekat az pochopi uplne.
Vzdy jsem chvalila i za samostatne sezeni.Spolecne odnasime do wc a splchujeme,to deti bavi😊

cajomilka
20. bře 2016

My jsme extrémní případ - starší dcera měla plíny do 3,5 let... Byli jsme kvůli tomu u neurologa, psycholožky, vše v pořádku, naopak, je nadprůměrně inteligentní... V září šla do školky a plín se zbavila sama od sebe o prázdninách předtím. Dřív to prostě nešlo,. a to jsme vyzkoušeli snad všechny rady, Amálce to prostě bylo jedno. Podotýkám, že používáme látkovky. Mladší dceři jsou dva a něco a nechávám to plně na ní, často už včas zahlásí, že potřebuje na nočník, často se to nestihne, neřeším to, věřím, že to stihne do 3 let... Považuju za zbytečný se tím nějak moc zabývat, pokud teda nepočítáte každou korunu vydanou za jednorázovky.

luciespal
18. dub 2016

U nás zkoušíme bezplenkovou metodu. Zadne násilí - když prebalujeme dam ho nad umyvadlo a rikam cccc. Jen aby věděl že normální je cura a kakat mimo plenu. Toto děláme od narození. Malý si u toho hraje- pozoruje okolí a cumla prsty. Po spinkání se vycura vzdy a plenku má většinou suchou. Jinak samozřejme je to o náhodě. Ale má to jinou výhodu a to je kakani. Jak držíme v klubíčku vzdy když potřebuje tak se vykaka. Takže do plenky se mi za ty tři měsíce vykakal třikrát! !! Nepozoruji jak se u toho tváří, abychom navázali komunikaci, ale myslím, že si bude pamatovat, že do plenky se prostě nekaka. Čůrání neresim, ale věřim, že s nočníkem to nebude problém. 🙂

kamino
18. dub 2016

Prckka jsem se snazila posazovat od roka, bez uspechu. Motivacni samolepky, hrajici nocnik, odmeny.. nic. Jen rev a.utikani. Az ve dvou a pul letech mu to docvaklo, jeden den jeste mel cely den plenu, druhy den rekl Nechci plinu a bylo hotovo. Od toho dne ji nemel ani na noc a.bez nehody. Kazdy dospeje k tomu sam..

andys3k
5. kvě 2016

Tak naši malou sem začala posazovat v 8M- od té doby po každém jídle a po probuzení. 99% kadí jen do nočníku. Nedovedu si představit mít roční dítě, které kadí primárně do pleny..Nehledě na to, že je potom opruzené. Sem toho názoru, že čím dřív si dítě zvykne na nočník, tím menší stres pak bude mít. Prootže je jasné, že když dítě ze dne na den začnete posazovat ve 2 letech tak se mu to líbit nebude a nebude chápat proč jako má sedět na tom nočníku, když může běhat a hlavně bez problému se vykadit do pleny-je to pro něj pohodlnější samozřejmně. Zajímavé je, že když se podívám na své okolí tak ti co začali posazovat před prvním rokem nemají s nočníkem problém a ti co začali po roce do nočníku neudělají nic ani ve dvou letech. Jasně, že se to nakonec naučí, ale pro mě dítě co kadí ještě ve 3 letech do pleny je teda masakr..Takže můj názor je že větší stres pro ně je dávat dýl. Třeba si dřív ještě neřeknou ale 100% moooc dobře ví co po nich chcete a co mají dělat, jinak by se do toho nočníku nevykadili ani nevyčůrali...

kaculka2014
1. čer 2016

Ahoj,má dcera také chodila na nocnik brzy,bylo ji rok a dva měsíce,vždy po vyspaní jsem ji tam posadila, a pak uz stačilo jen pravidelně vysazovat a brzy tam chodila sama a rada,brala to jako hru, posadila jsem vzdy vedle ni panenku na nocnik (hracka) a hned se musela opicit a asi za dva týdny uz to brala jako srandu a chodila ,nemáme problém,dnes ji je 2 roky 4 měsíce,na nocnik uz nechodí,chodí na velký záchod , s tim prkynkem dětským ,vyleze si po stolicce a vycura se i vykadi 🙂, odpoledne uz na spani plenku taky nema,ale na noc ještě ano,chtěla bych ji odnaučit i na noc ale zatím nevím jak na to 🙂 . Hodně stesti

anetakamaradova
2. srp 2016

Syna jsem učila v roce a půl a zhnusilo se mu to natolik, že nechtěl kakat a držel to v sobě a chodil mi kakat jednou za 2 týdny. Nechala jsem ho být a bez plen je teprve půl roku (budou mu 3). Zkoušela jsem denně a prostě nechtěl, až jednou sám od sebe přišel, že chce na záchod. Nepřijde mi to jako lenost maminek. Jako lenost mi přijde to, když se dítě ještě po 2 roce vozí v kočáru 😀 😀 😀

zabicka737
5. srp 2016

Dceru učím od narození uvědomovat si jestli čůrá nebo kaká. Když jsem ji měla na pokrčených nohou (poloha klubíčka- krásně se jí tak prdělo 😀 ) skorocelý den (nechtěla spinkat přes den v postýlce - po porodu bohužel se nou nemohla zůstata a odmítala být beze mě, dnes je to u vpohodě) tak když jsem cítila, že čůrá, říkala jsem Lu-LU (plínka pěkně hřála) a když kakala, tak E-E. Od 7 týdnů se snažila knoukat, když se počurala 😀 pozděle, ale přece 😀 (stejně dostala pochvalu a pusinky) a teď je jí 3,5 mesíce. Když musí cůrat, tak řekne HU-HU, tou její klingonštinou (už vím že je to lulu), sundám plenku a dám nad nočník (ale neposazují, ale držím v rukách, jako u bezplenkové metody). Po chvilce se vyčůrá, tak ji pochválím a je to. Dnes máme spotřebu cca 3-4 plenky za den a to když jde i kakat, to je trochu horší, to se nám povedlo jen párkrát na nočník. Neříkám, že vždy všechno uděláme do nočníku, ale je šťastná když ji chválím, motivuje jí to a je z toho nadšená. Vždy to zkoušíme po chvíli, co se vzbudí, ale upozorňují, že když jsme venku nebo v obchodě, kde se nemáme vyčůrat, tak je naštvaná, ale pochválím ji i když to dá do plínky a upozorní na to. 🙂 Myslím, že nejen dítě, ale i matka musí být připravená, když si dítko řekne, že musí jít vykonat potřebu. Každé dítě je jiné a neodsuzuji nikoho, kdo chodí ještě v 5 letech v plínce, nebo matku, která posazuje dítě v 6 mesících, maždá matka musí podle mě vědět a vycítit, jestli to co dělá je dobré pro obě strany 🙂

laisobel
5. srp 2016

Ahpj,nase Janicka na nocnik nechtela ani omylem. Posazovali jsme rovnou na zachod. Nenutit. To si to pak zosklivi. Kazde dite je jine...
My zacali v 16m a ve 21 uz byla i pres noc a spani bez plen. Po kazdem jidle a piti jsme to zkouseli az si sama zacala rikat. Hodne pomahalo zkouset davat curat venku, libilo se ji to vic nez doma... A pak uz to doma slo samo. Ale na nocnik dodnes nesedne, museli jsme rovnou na zachod... Treba je blok i v tom. Bratranek zas musel mit nocnik v koupelne, vadilo mu byt v obyvaku....
Drzim palce a zadny stres!