Jak naučit 28měsíční dítě, aby přestalo kakat do plen?

monjura
12. bře 2015

Ahoj. Jak mam naucit dite 28m, aby prestalo kakat do plen? Pres den plenu nemame, uz jen na noc a na kakani. Vzdy si o ni rekne, ze chce plenu. Vi, co vykonala, ale nikam jinam to proste nechce dat. ☹
Mate nejake zkusenosti? Diky

smardik
12. bře 2015

Zkušenost čas, syn byl to samé, na nočník nebo záchod čůrat chodil, ale kakal jen do plen, dali jsme, někam si zalezl, vykonal a přišel se přebalit a byl klid, párkrát se stalo, že přišel třeba v 18 hodin že chce plínu a přešlo ho to, pochopil a začal chodit na záchod, nějak jsem to nehrotila

hanysecek
12. bře 2015

mala dělala to samé, šli jsme pak vždy vysypat hovínko do záchodu a splachnout, udělala jsem kolem toho show, že hovinko se tam těší a chce tam jít a nakonec to sama jednou zkusila a bylo to...nijak bych netlačila, jen se dítěti dělá stres, samo si uvědomuje že nás to rodiče trápí, naopak bych to vůbec neřešila, do 18ti to dělat nebude 😉

tarra27
12. bře 2015

Netlacit nechat ....dejte mu plenku, vysvětlujte ale nenutte ho,on už brzy dozraje sam. Já mám dojem,ze v tomhle období je nejlepší je nechat a nenutit, začnou pak dřív než když na ne tlacite 😉

milmic
12. bře 2015

U nás to samé.... vyplatilo se nechat být, neřešit. Časem to přišlo samo. Dcerka už krásně chodila čůrat, vůbec neměla plenečku, ale jak potřebovala kakat, tak vytáhla ze šuplíku látkovku a přinesla si ji. Kdybychom ji nějak nutili na záchod nebo nočník, akorát bychom v ní vytvořili blok. U jiného to třebas klapne, u naší dcerky vůbec. 🙂

klaire22
12. bře 2015

Sice naše malá nekakala do plen, ale jednu dobu prostě kakala jen do kalhotek a nemohla jsem jí to odnaučit - nepomáhalo naprosto nic, nešlo to po dobrém, nešlo to po zlém. Pak se to najednou z ničeho nic zlomilo a začala zase chodit na záchod, ale přišlo to samo od sebe 🙂 Takže bohužel to chce opravdu jen čas!!!!!

martinakl
12. bře 2015

Jak píšou holky.. Nehrotit 🙂 Syn (zítra 30m) taky ještě nedávno kakal jen do pleny, vždy si ji vyžádal. A to už docela dlouho čůrá jen na wc. Prostě jsem to občas zkoušela, ho tam posadit, když chtěl kakat, u toho říkala, jak udělá bobík žbluňk a pak ho spláchneme a uděláme mu pápá 🙂 No a pak najednou začal kakat i na wc, vždy zahlásí žbluňk a najednou ho to baví 🙂 je to asi dva týdny, co to tak je..

lu777
12. bře 2015

co dělat? nechat ji i sebe dýchat 🙂 ještě je vcelku malá 😉 z
nám děti co to takhle měly a bylo jim i pět let a nepomohlo nic, až z toho dítě vyrostlo 😉

hlavně nestresovat sebe ani dítě zbytečně... mohlo by pak mít blok a mohlo by to vést k bolestivé zácpě apod.. dříve nebo později na to přijde... chodit splachovat do záchoda a prostě trpělivost, nebude to trvat věčně... za chvíli jak koukám čekáte přírůstek, nenechte se tím ale vystresovat, aby to pak nepadlo na starší dítě, on už jen ten sourozenec, nové dítě v rodině, je pro ně dost náročné 😔 😉

luciesofi
12. bře 2015

..chce to čas... M. měla dlouhé předlouhé období, kdy kakala jen do kalhotek. Prostě si někam zalezla a pak přišla s tím, že má bobek 😅 Přešlo to samo, prostě si začala říkat... takže za mě rozhodně počkat 😉 jak to přišlo, tak to odešlo.