Jak naučit čtyřměsíční dítě pít?

evuli123
9. čer 2015

Ahoj maminky,jdu si sem pro radu. Mam doma ctyrmesicniho chlapecka,jsme uz tri mesice na umelem mleku,ale dodnes se mi ho nepodarilo pit. Uz jsem zkousela vse co me napadlo. Vodu,caj,teple piti,studenejsi piti,vystridat ruzne savicky vcetne te co ma na mleko a dokonce jsem mu cajika i zkusila malinko osladit. Ale vse zkoncilo stejne. Dvakrat si cucl a kdyz zjistil ze to neni mleko tak si s lahvi maximalne hral. Blizi se poradne vedra a mi za chvili zaciname s prikrmama. Uz nevim co zkusit. Mate s tim nektera zkusenosti?

lorrelai
9. čer 2015

Ahoj. My pijeme tak od 4. měsice a jediné co Leničce chutná, je granulovy čaj Sunárek (šípkový). Dětský sáčkovy ji nechutnal... Tento sunárek je docela sladký. Nejlevnějši ho maji v drogerii DM 😉

evuli123
autor
9. čer 2015

@lorrelai Diky. Zkusim 🙂

alboo
9. čer 2015

mám dítě na UM od narození a do 4.měsíce pila jen UM, ale teda nebyly vedra... pak si občas cucla vody a furt se mi to zdálo málo, no hledala sem i různý tabulky, kolik má dítě vypít a nejlepší je řídit se počtem počůraných plen... a teda s nabízením vody sem začala až při příkrmech. nejzákladnější je naučit dítě pít vodu a až pak další, nebo případně neslazený a negranulovaný čaj.prostě nabízet a nabízet, až bude žížu tak se napije

evuli123
autor
9. čer 2015

@alboo No me prave posledni tydny pripada,ze je dehydrovany. Ma strasne tuhou stolici a nedari se mu ji ani vykakat chudatu ☹. Vetsinou nakonec musim pouzit rektalni trubicku a z nej to leze po kouskach. Myslim si ze je to nedostatkem vody,protoze to zacalo s temi horky.

megy
9. čer 2015

tak já tě asi moc nepotěším, ale my u prvního bojovali stejně. na milost nevzal vůbec ale vůbec nic kromě mléka. zkoušeli jsme od různých lahviček, přes čaje, šťávy, vodu absolutně vše. také měnit teplotu a pod. počítali jsme každý ml. problém s kakáním také byl. To vše trvalo do jednoho roku - takže mazec. lepší to bylo aspoň s příkrmy, které jsem dělala tekutější. což jediné vzal jakštakš. chápu tvé obavy, bylo to šílené - nezbyde než počat, až si řekne samo, že chce i něco jiného než mlíčko a příkrm ev. více tekutější. jo a nebo zkusit šizené mléko - méně odměrek na množství vody

@alboo no sice je nejzákladnější naučit aby pilo vodu, ale věř, že to není tak jednoduché. my přesně toto zažívali u prvního - do roka nic jiného než mléko nevzal. a mohli jsme se postavit na hlavu. 😉

gwennie
9. čer 2015

taky tě nepotěším 🙂 čaj začla pít v roce a to jenom slazený, a dodnes (2 roky) ho musí mít ohřátý :-/

evuli123
autor
9. čer 2015

@megy noo tak to se mame na co tesit.To s tim sizenym mlekem uz nejakou dobu delam,ale bohuzel moc velke vysledky nevidim. Jeste me napadlo,ze jsem mu zkousela dat lzicenku jablecne stavy a chutnulo mu. Tak ze bych pripravila nejaky napoj z toho. Ale nevim jak.

evuli123
autor
9. čer 2015

@gwennie o jee. Zatim to vypada na vetsi boj nez jsem cekala.

evuli123
autor
9. čer 2015

Kazdopadne vsem moooc dekuju 🙂

alboo
9. čer 2015

šizený mlíko mě napadlo taky a pak ještě víc vody do příkrmů 🙂

gwennie
10. čer 2015

@evuli123 Hele hlavně se tím nestresuj. Já vím, že u prvního dítěte je jakákoliv odchylka od normálu důvod k hysterii, taky jsem si tím prošla, ale věř, že je to absolutní banalita a milion dětí to mělo stejně jako tvoje a přežily bez sebemenší újmy na zdraví. Šetři si nervy na větší starosti, co přijdou 😉

evuli123
autor
10. čer 2015

@gwennie jasny 😉. Ja bych to asi ani neresila nebyt toho problematickeho kakani. Ale snad se to zlepsi. No uz jsme zazily mnohem horsi obdobi,tak snad prezijem i tohle 🙂

danny36
10. čer 2015

@evuli123 Jestli jste teprve začali s příkrmy a je pořád více na umělém mléku, tak záleží, kolik toho mléka denně vypije. protože i v příkrmu a v UM má tekutin dost. Pokud přesto máte pocit, že kakání je špatné z důvodu nedostatku vody a má málo počůraných plen, můžete mu v DM koupit Jablečnou šťávu Babylove bio, která je od 4m a trochu mu naředit do kojenecké vody http://www.dm-drogeriemarkt.cz/cz_homepage/baby...

ehrdlicka
14. čer 2015

@evuli123 JJ, zkusila bych nějaké ovocné šťávičky bez přidaného cukru. My je ředíme kojeneckou vodou 1:3-1:2. A pije hezky. 🙂 Čaj nechce, ani lehce přislazený (zkusila jsem Glukopur), vodu minimálně.

evuli123
autor
16. čer 2015

@danny36 diky. Dlouho jsem tu nebyla. Vyzkousim 🙂

evuli123
autor
16. čer 2015

@ehrdlicka diky urcite zkusim 🙂