Jak naučit dítě, aby se při spaní nepočůrávalo?

klarisa6
21. říj 2016

Ahojky, je nějaký způsob, jak naučit dítě, aby se při spaní nepočůrávalo? Mám dva a tři čtvrtě roku starou dcerku a na spaní pořád dostává plenku. Přes den bez plenky. Nebo se to naučí samo se časem nepočůrávat při spaní? Mám jí třeba přestat dávat na spaní plínku? Protože jsem slyšela, že prý ve školkách jim na spaní plenu nedávají a nechají je počůrat. Já bych se tomu chtěla vyhnout. Ráda bych, aby se to naučila ještě doma. Je to otázka času, nebo se to dá naučit? Děkuji za odpovědi 🙂

evaii
21. říj 2016

@nerreidda Jde pokaždé před spaním a bez řečí.

evaii
21. říj 2016

@hertha Taky jsme na začátku tohoto roku měli takový záchvěv, ze se snad i dvakrát probudil, tak jsme měli obrovskou radost a pak velký prd.nás je jinak jak jsem psala bez pleny od dvou, po pár měsících i bez pleny na odpolední spaní a to psal cca 2h.ale v tu noc proste chrní nonstop a neprobudí ho to

andysebesta
21. říj 2016

Nás nejstarší s tím mel problém do pěti let a az v šesti se začal sam budit během noci když musel.Řešila jsem to s dr.,ta ho nechávala asi do čtyřech.v pěti to už pak chtěla řešit,ale já zase slyšela jak probíhá šetření u dr.kvůli nočnímu chrání,tak jsme se prali dal.Naše děti tak tvrdé spí,ze je nevzbudila ani z plna hrdla řvoucí nejmladší,který ma postylku vedle jejich postylek.Doktorka říkala,v noci rozsvítit a prostě vzbudit.Ale to nezabralo.Svítila jsem,mluvila na něj,před zachodem ho pustila.....a on se skácel.ráno nevěděl,ze byl v noci curat.Taky mi říkala,ze jestli mel s nočním curanim problém rodič,Dobre se to dědí.Bez plinek na den byl od roka a pul.Ale v noci je to těžký.Dokud budou tak tvrde spinkat,počuraji se.Když ji seberete plinku,nedocilite toho co by jste chtěla.A školky bych se nebála.I nás pocuranek(chodil do školky od tři let)se tam během spinkani nikdy nepočítal.Dají je před spinkanim vycurat,těm menším nedávají před spaním tolik bumbat.To se nám spis stavaly nehody během hraní.Tolik nových hraček,to se jeden neodtrhne😀😀.Byt vama,neresim to.Ma na to ještě čas.Prijde to samo,opravdu,😉

mustikka
21. říj 2016

U nás ve školce dávají vyprat prostěradlo, povlečení i peřinku, když je mokrá. Nepřijde mi to divné, záleží, jak mají řešené praní prádla. Jinak plenku na noc bych nechala, jen bych ji zvykala, aby se před spaním a po probuzení vyčůrala. Já jsem plenku na noc vzala, až když byla cca měsíc v kuse suchá. Druhá dcerka od dvou a půl nechtěla plenku ani na noc, že je prý velká, nenutila jsem ji, ale měla cca 3x týdně nehodu, takže jsem neustále prala, trvalo to několik měsíců, najednou to přestalo samo od sebe. Měla jsem nepropustné podložky i v našich postelích, protože v noci přecházela často k nám. Odpoledne plenku také nechtěla, spala většinou v kočárku a tam jsem to pojistila přebalovací podložkou, kterou jsem pod ni dala, když usnula. Ve školce je od tří let a tam už problém není, navíc tam spí hodinu a všichni se před spaním chodí vyčůrat. Na plenky by ve školce rozhodně nepřistoupili. Je to asi dáno tím, že je to městská školka, dětí je většinou přetlak a těch tříleťáků tam mají málo (dostanou se, jen když tam mají sourozence). Jinak tam nastupují děti kolem 4 let...

sisinka74
21. říj 2016

@evaii moje známá to řešila se synem taky. A musela ho v noci budívat, aby se vyčůral. Taky měl na noc plínečku ještě ve 4 letech.

dolda
22. říj 2016

@klarisa6 u mladší to bylo teď před měsícem ve dvou letech a třech měsících, u starší to bylo asi o tři měsíce dřív, nevolnosti před druhým rokem, ale jen proto, že měly suchou plenu🙂

kufina
24. říj 2016

@evaii hmmm,tak to se asi musí prostě zlomit samo,ale není možné,že by se počůrával do nekonečna..😉