Jak naučit dítě, aby se při spaní nepočůrávalo?

klarisa6
21. říj 2016

Ahojky, je nějaký způsob, jak naučit dítě, aby se při spaní nepočůrávalo? Mám dva a tři čtvrtě roku starou dcerku a na spaní pořád dostává plenku. Přes den bez plenky. Nebo se to naučí samo se časem nepočůrávat při spaní? Mám jí třeba přestat dávat na spaní plínku? Protože jsem slyšela, že prý ve školkách jim na spaní plenu nedávají a nechají je počůrat. Já bych se tomu chtěla vyhnout. Ráda bych, aby se to naučila ještě doma. Je to otázka času, nebo se to dá naučit? Děkuji za odpovědi 🙂

radka8888
21. říj 2016

Moje dcera na to casem prisla sama. Pred spanim vycurat, pripadne kdyz se v noci vzbudila dojit s ni a casem to proste slo. Ja teda pochybuji, ze ve skolce je schvalne nechaji pocurat. Co by z toho meli? Prevlikani perinek....

dolda
21. říj 2016

Myslím, že se to nedá naučit, musí na to dítě vyzrát, u obou dcer jsem vzala plenky na spaní, když ji měly 5 nocí suchou, proč bych je měla nechat pocuravat do postele, pokud na to není dítě připravené, tak bych to neresila 🙂

kalutedi
21. říj 2016

Taky jsem to strašně řešila, dcera měla stejný věk. Když se furt probouzela suchá, tak jsme to prostě zkusili. Dát vyčurat před spaním, jistit se nepropustným prostěradlem nebo podložkou a počítat s nějakou tou nehodou🙂

eldrag
21. říj 2016

Pred spanim vycurat a proste vyftzet hlavne plenu nevracet.... ano asi mesic jsme prali pocurane, a pak byl ze dne na den klid

klarisa6
autor
21. říj 2016

@radka8888 No vytřeštila jsem oči, když mi to říkala jedna známá, že prý pak dávají rodičům domů vyprat počůrané prostěradlo. Že prý jim pleny nedávají. Tak nevím. Jestli je to jen různý přístup v různých školkách.

klarisa6
autor
21. říj 2016

@dolda A v kolika asi tak letech to bylo?

eldrag
21. říj 2016

@klarisa6 u nas teda daj jen pyzamo

klarisa6
autor
21. říj 2016

@kalutedi Jojo, nepropustná prostěradla mám připravená. Před spaním mi tvrdí, že se jí nechce, ani malinko ne. Ale plena bývá zatím ještě počůraná.

evaii
21. říj 2016

Ahoj, jestli se můžu zapojit do konverzace, tak bych ráda znala názor, ale někoho kdo tomu rozumí, né urýpaných ženských. Mám syna, v září mu byly 4 roky a máme stejný problém, jako je už uvedeno v nadpise. Bez pleny přes den od dvou let v pohodě, ale na noc to nedává. A to jako vůbec. Každou noc načůraná plína a to docela dost. Vždy před spaním chodí na záchod. Nikdy se mi nestalo, že by mu zůstala plena po noci suchá. Vyzkoušeno i nechat spát bez ní, počůral se, spal vesele dál až když ho probudilo mokré. Večer pak nemůže ani usnout bez pleny, protože se bojí, že se bude budit do mokrého. Když večer usne, tak má tak tvrdé spaní, že ho nevzbudí nic, takže ani pocit, že čůrá. Nechci mu způsobit nějaké psychické trauma, ale také si uvědomuji, že má už věk na to, spát bez pleny.

babka
21. říj 2016

Odpolední spaní ve školce je něco jiného, než vydržet celou noc. Naše mrně mělo v noci taky ještě občas nehodu v době, kdy začala chodit do školky, ale ve školce se jí stalo jen jedinkrát, že se počurala - první týden, co chodila.
Nikdy jsem noční spaní bez plenky neřešila. Mrně si samo řeklo, že plínku už nechce, že je pro miminka. Občas byla nehoda, ale to řeší nepropustné prostěradlo a pračka 🙂

tahejhula
21. říj 2016

@evaii Ma jeste minimalne rok cas.

klarisa6
autor
21. říj 2016

@babka Moje dcerka se počůrá i po odpoledním spaní. Je fakt, že mi říká, že plenku nechce, ale když pak vidím jak je mokrá...

annasmyckova
21. říj 2016

každé dítě je jiné, naše nejmladší holčička je na noc bez plíny až po 4. roce -dáváme ji vyčůrat, když jdeme spát my...ostatní naše děti se odplenkovaly na noc mezi 2-3 rokem...ale doktorka mě uklidňovala, že do 5 let se to nijak zvlášť neřeší, musí dozrát spojení mezi mozkem a močovým měchýřem...taky bych už nedávala na noc pít (když tak jen cucnout vody)

babka
21. říj 2016

@evaii Mrně to mělo stejně. Do nějaké doby prostě v noci nehody, občas i několik nocí za sebou. Skoro nikdy se v noci neprobudila. A pak to najednou začalo fungovat - samo od sebe 🙂

japona
21. říj 2016

@evaii Dávejte mu dal plenu, on se to naučí, nebojte🙂 Určite ho nestresujte tím, že má zase mokrou plenku a ze by to měl umět apod. On to neovlivní.

lennus
21. říj 2016

Náš malý je přes den bez plen od 2 let, na noc jsme mu dávali. Kamarádka mi poradila, ať ho zkouším v noci ještě dát vyčůrat. Nějakou dobu to fungovalo, ale pak bylo období, že i přes to vyčůrání se ráno počůral. Ve své postýlce je to v pohodě, má tam ochranu, ale často si ráno přeleze k nám, takže jsem 3x týdně převlékala a prala. Tak jsme mu dali plenku znovu, ale až po půlnoci, kde ho opět dáme vyčůrat, než jdem spát. Slyšela jsem, že k tomu dítě prostě musí dospět, takže počkáme, až opravdu delší dobu bude plenka suchá, pořád je občas ráno menší nehoda, ale ne tak často.
Asi to chce opravdu čas! 😉

hertha
21. říj 2016

@evaii Ahoj máme to to samé, už jsme zoufalí. Od šesti se snažíme aby nepil před spaním důkladně vyčurat, zkoušela jsem v noci i budit a stejně nepomáhá nic. Každý den o tom mluvíme, motivujeme ho kindervajíčkama. Za celou dobu 2x v suchu hrozná radost a pak zase nanovo. Když ho na rady ostatních budíme v noci je tak dezorientovaný, že se ani nevyčůrá a když se podaří pak nemůže třeba dvě hodinky zabrat. Přes den je bez plen od dvou let. Jinak je šikovný jen v řeči je hodně opožděný dochází do logoškolky. Snad mi nezbyde nic jiného než počkat do 5let a pak to řešit z doktorem. Držím aspoň palce, když už nemám radu.

lennus
21. říj 2016

@evaii A co ho zkusit dát uprostřed noci vyčůrat ještě? Asi to prostě nevydrží, hlavně k večeru už omezit pití, ale to určitě víte.
Náš malý už čůrá v noci tak automaticky, že už u toho spí a jen řekne hotovo, dáme mu do postele nočník a držíme ho. Hodně zdaru!

konidana
21. říj 2016

@klarisa6 Prostě zavést rituál čůrání těsně před spaním a hned po probuzení také. Trvat na tom každý den bez výjimky a snad si brzy zvykne. Hlavně na to spaní přes den. To by tu hodinku nebo dvě již mohla vydržet. Pořád dokola jí jednoduše vysvětlovat potřebu si dojít před spaním, aby se nepočůrala a nebyla mokrá (a nemusela mít plínku, v ní je také pak mokrá). V noci má ještě čas a ve školce přes noc nebude🙂

japona
21. říj 2016

@hertha Nemyslím to zle, ale představte si na miste svého dítěte sebe, jak vás někdo přemlouvá či motivuje, abyste se v noci nepomocila? Sama píšete, že je v některých oblastech pomalejší, tak se vykašlete na buzení - me někdo denodenne budit v nejsilnější fázi spánku, tak budu dezorientovana taky.. o tom, že mu narušujete spánek, kdy se ukládají a třídí informace, ani nemluvím. Nechte ho v klidu vyspat, dejte mu plenku, a nechte ho, on se to naučí (i když třeba o pár měsíců později než vrstevníci).

babka
21. říj 2016

@klarisa6 Prostě nechat těsně před spaním vyčurat a ono to půjde. Naučit se ale podle mě nedá, k tomu musí dítko dozrát samo.

hertha
21. říj 2016

@japona Už ho nebudíme, pochopili jsme ,že to nemá cenu.

kockopes2724
21. říj 2016

synovi brzy budou čtyři roky a stále musí mít na noc plenu, ve školce bohužel taky, jako než aby se jim tam počurával tak raději tu plenu má, snad to časem bude lepší.Dcera ve školce problém naštěstí neměla, ale doma na noc plenu měla do čtyř let, potom jí to šlo samo, většinou jí měla suchou až jsme se jí konečně zbavili.Prý do těch čtyř let má na ní dítě ještě nárok, takže to máte relativně dost času 😀 jako každé dítě je jiné některé se to prostě naučí déle.

radka8888
21. říj 2016

@klarisa6 takhle.kdyby se jim.pocuralo moje dítě mohli by mě nechat ještě vytřít podlahu a vyprat matrací vzhledem k objemu.....nicméně nikdy jsem to neslyšela a asi takhle 99% školek nefunguje. Chce to prostě cas...

kufina
21. říj 2016

@evaii takže se vám ho nepodaří třeba ani preventivně v půli noci vzbudit aby se zkusil vyčůrat??,,jinak mě napadá třeba i míň pít před spinkáním. Já třeba na synovi (2,5) vypozoroval,že má vždy po půl noci chvilku,kdy se převaluje a hází s sebou,tak mu pošeptám do ouška jestli nechce čůrat,a občas se fakt stane,jakože se probere a opravdu jde...ale věřím,že každé dítko je v tomto holt jiné.. 😕 ale určo se to jednou zlomí...

pajula123
21. říj 2016

Prosim,nestresujte deti tim,ze po nich budete chtit neco,na co nejsou pripravene. Sama jsem se v noci pocuravala tak dlouho,ze si to pamatuju,a pamatuju si moc dobre i to,jak jsem citila sve selhani,ze se to zase nepodarilo... Sebevedomi mam i z toho posramocene i v dospelosti,a to meli nasi naprosto skvely pristup,asi proto,ze mamka mela jako mala stejny problem. A stresovala by me i motivace kindervajicky apod.,protoze curani ve spani dite fakt nedokaze ovlivnit,pokud k tomu nedozraje-coz je u kazdeho jindy.

naomi6
21. říj 2016

@klarisa6 Taky by mě zajímalo, kdy se to náš cvrček naučí. V lednu mu budou tři roky a stále je ráno plínka dost plná. Dcerka byla bez plínky teda daleko dřív. Měla suchou plenu, tak jsme ji sundali a nikdy se nestalo, že by se počurala, takže jsme ji to nijak neučili. Přišla na to sama. Každé dítě je prostě jiné a asi nemá cenu tlačit na pilu. Uvidíme, co bude říkat na tříleté prohlídce paní doktorka. Do té doby se tím nehodlám stresovat. Však ono se to naučí každé dítko. Držím palce 😉

nerreidda
21. říj 2016

@evaii řeší a jsem u 4 letého taky, před spaním poslat vycurat a ne ze mi řekl me se nechce,prostě Bez Se Vycurat. Pak kolem 11 hod jsme ho vzbudili a dali ho vycurat na záchod.... někdy u toho skoro spal, ale tak nějak se mu to zafixovalo a po par nehodách bylo po pocuravani.

evaii
21. říj 2016

@kufina dávám ho preventivně těsně než jde spát a pak jeho intervali v čůrání nevím, protože jsou různé.jednou jsem mu zapomněla dat plínu, po hodině a půl si vzpomněla a už bylo pozdě.

evaii
21. říj 2016

@lennus Ja ho můžu dat někdy v noci vyčůrat, ale nevím jeho intervali, pac jsou různé.někdy má plenu načůranou tak jednou dvakrát za celou noc, někdy ji má tak těžkou, ze mi přijde jak kdyby do ni načůral snad desetkrát.