Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jak naučit dítě říkat si na nočník?

andryyysssek
19. srp 2016

Ahoj maminky,mám takový problém s 22měsíčním synem:nechávám ho už přes den bez plíny,aby se naučil si říkat.Problém je v tom,že on už pozná dopředu,že bude čůrat,a stejně nevolá.Vždy,když se počůrá,vysvětluju,že udělal fuj,že musí do nočníčku nebo na záchod.Vždycky se tomu směje.Že je mokrý,mu nevadí.Nebiju ho za to,to by mě ani nenapadlo,ani po něm nekřičím.Spíš se bojím,aby neměl pleny do pěti let,že mi to dělá naschvál ☹

panickatlamicka
19. srp 2016

Jak dlouho trenujete?

panickatlamicka
19. srp 2016

A na ven mu taky plinku nedavas?

andryyysssek
autor
19. srp 2016

@panickatlamicka trénujeme sice jen pár dní,ale jde o to,že už to pozná,a stejně nevolá.Na ven dávám,když jsem někam,tak musím,nemám tolik věcí na výměnu,čůrá každou chvíli.

caverina
19. srp 2016

@andryyysssek me kluk prestal pouzivat pleny az 4 mesice pred tretim rokem....ze dne na den....na noc jsem mu ji davala jeste tyden,ale vzdycky byla sucha...horsi to bylo s kakanim🙂jeste mesic nechtel chodit na nocnik....vzdycky si zalezl pod stul a bylo to....strasne me stvalo ze mu budou tri a porad nic....pak jsem se na to vykaslala a prislo to samo🙂

panickatlamicka
19. srp 2016

@andryyysssek moje rada: vubec mu je nedavej, ani na ven. Kdyz ji jednou ma a jednou ne, tak je zmateny. Fakt to zkus. Hele, ted je teplo, tak tim spis je to lepsi. Ber s sebou nahradni gatky a vydrz. Dej tomu dva tydny. Kdyz se situace nezmeni, tak jeste pockej treba 2 mesice. Ja take davala i nedavala plinku, uspech 0 a pak jsem fakt prestala davat, mela ji jen na spani a hle: stacilo 5 dni, aby je nemela pres den a dalsi tyden, aby je nemela ani v noci. Jinak si zagoogli Indianska metoda uceni na nocnik. 🙂

panickatlamicka
19. srp 2016

Jo a jeste: ja bravala dvoje gatky a dvoje leginky,sukynku... Jednou jela domu uz s holou riti. 🙂

andryyysssek
autor
19. srp 2016

@caverina tak mě asi taky nic jiného nezbyde než čekat,ale bez plíny už ho doma nechám 🙂 A jak dlouho ten tvůj byl bez plín,než se přestal počůrávat?

andryyysssek
autor
19. srp 2016

@panickatlamicka díky,sice si neumím představit nedávat ani ven,ale asi budu muset zkusit 🙂

caverina
19. srp 2016

@andryyysssek jednou pres den se nechal jen tak z legrace premluvit aby si sundal plinku a zacal chodit na nocnik....od te doby se pres den pocural asi jen tak dvakrat nebo trikrat....zapomel ze nema plenu nebo si nestihl sundat teplacky🙂 nemela jsem problem ani venku,vzdycky si rekl...na noc jsem mu jeste tyden plenu nechala,ale byla sucha tak jsme prestali i s tim...

evulina77
19. srp 2016

@andryyysssek u nás je problém doma. Malá venku vydrží, nechce čůrat v náručí, to už musí fakt být. Ale doma na to sejří a klidně se zvládne počurat za dopoledne i 3x a občas je i hovínko v kalhotkách. Ale vždycky strašně řve, když se počurá a to ji neplácám ani jinak netrestám, jen vysvětluju

andryyysssek
autor
20. srp 2016

@caverina tak tos měla super,jako já s dcerou.Té,jak jsem vzala plínu,taky se párkrát počůrala,a hned se naučila sama.Ji totiž vadilo,jak je mokrá,synovi je to jedno :-\

andryyysssek
autor
20. srp 2016

@evulina77 tak tohle je taky dost zvláštní,tak snad se ty naše děti brzy naučí 🙂 a jak jsi to měla s dalšíma dětma?🙂

evulina77
20. srp 2016

@andryyysssek těm jsem vzala plínku a dávla čůrat na nočník co půl hodinu, nebo hodinu a když se počuraly, bylo to tím, že to nestihly, né že se na to vyprdly. Doma jim to šlo líp než venku, kde se občas zapomněly. Do 14 dnů bylo vyřešeno. Naše nejmladší se jiná, doma je jí to fakt fuk 😀.

Sem začni psát odpověď...

Odešli