Jak naučit dítě v 2,5 letech usínat samo?

adela1399
5. bře 2023

Ahoj, už jsem fakt zoufalá maminky…malá prostě nechce usinat beze mě a je to už fakt na to nemám sílu…jsem s ní sama a fakt nemám ani chvíli pro sebe…spala asi od roka semnou v posteli a teď jsem ji udělala pokojíček…má svou postel a myslela jsem že ji to motivuje spinkat samotnou…mám v tom pokoji i já svou postel a tak jsme spolu v jednom pokoji. Myslela jsem že bude ok když budu Ja ve své a ona taky ale ve stejném pokoji a že bude ok…protože ty postele jsou od sebe asi metr a pul,ale ona o tak pláče že chce abych ji uspala u ni. To se povedlo první noc a ke mě přišla až ráno…ale nevím jak ji naučit aby opravdu spala sama už ve své.

zelenaesmolda
5. bře 2023

@adela1399
Dcera to neumi ani v 5 letech.Musim s ni byt v mistnosti.Ty mas dite jeste male,musi na to dozrat.Uspi ji a jdi si delat svoje.

adela1399
autor
5. bře 2023

@zelenaesmolda Já právě kolikrát už padám na pusu a šla bych dřív než ta malá😕

zelenaesmolda
5. bře 2023

@adela1399
No ja taky nekdy zacinam s ni

mdch91
5. bře 2023

Naprosto chapu, ze chces mit cas pro sebe,ale podle me neni moc cesta, jak tohle dite naucit a aspon trochu mu tim psychicky neublizit. Je jeste malicka. Nemas spis treba kamaradku, se kterou se zna, a malou by si vzala na par hodin kazdy tyden pres den? Ke svemu diteti? Ty si odpocines a vecer nemusite nic lamat pres koleno. S detmi kazdy den lezime, myslim, ze tak od 6 nebo 7 let nas v pohode pak nechaji odejit, i kdyz jeste nespi, ale je jich vic sourozencu, nezustanou sami v mistnosti. U 2letyho ditete sci-fi

adela1399
autor
5. bře 2023

@mdch91 Mě to nevadí,jsme hodně citové založeny obě…mazlíme se hodně a tak to vyžaduje…spis to jsou dny kdy bych ji tam nechala a radši odešla,pak zas dny,kdy jsem za to ráda 🙈

martiina_k
5. bře 2023

máme 5,5 letého a usínat sám nechce, prsotě s ním chvíli ležíme. Často usnu a prostě spím až do rána.

mdch91
5. bře 2023

@mdch91 rekla bych, ze to tak mame vsechny 🙂 ale kdybych mela cas pro sebe pres den, snaz ho ozelim vecer

andelka
6. bře 2023

No u nás to je zatím hudba budoucnosti. Postel má, kousek od naší, ale pořád spí s námi, v lednu mu byly 4 roky. Že do postele nechodí sám mi přijde normální. Starší děti šly do vlastního,společného pokoje v necelých 6/8 letech. Dokud jsem nezačala chodit do práce, byla jsem u nich než usnuly, to jim bylo 4/6 a do 7/9 jsem jim četla večer ( pak se narodil ten nejmladší a už to nešlo). Dneska mají skoro 11 a 13 a je to těžká pohoda. Chodím spát dřív než oni. Vím,že i ten 4 letý bude spát jednou jinde než v naší posteli. Na vsechno přijde čas.

sigyn
6. bře 2023

U nás tedy od miminka je zvyklá spát sama, ale když přecházela s postýlky na postel (v 18 měsících), tak trvalo cca 7-10 dní než si na ni zvykla a spala sama až do rána. Třeba to chce prostě déle zkoušet. Samozřejmě dát plyšáčky, přečíst pohádku na dobrou noc, případně zvážit nějakou lampičku.

gbp
6. bře 2023

@adela1399 podle moji tchyne mu to mas normalne naridit a zavrit za nim dvere a uz mu nedovolit, aby se vratilo 🙈
my sme prestali vymyslet a chodime proste zaraz 🤷🏼‍♀️ dcera ted chodi az kolem pul desate. ale chodi s ni manzel, ja uspavam mimino uz od osmi 😅
s tim, ze nemam cas pro sebe uz sem se bohuzel smirila... obcas je strcim manzelovi obe dve ven a pak chvilku mam.

helinkaaa
6. bře 2023

Ahoj, zoufalá nebuď. Podle mě to chce čas. Řešila jsem to samé.. a to jen z toho důvodu, že všude slyším - ale tak je to správný, dítě má spát samo! Ne, podle mě je správný dělat to, co dítě potřebuje a to jako v tomto případě, nechce-li spát samo, budu s ním a ať si říká kdo chce, co chce.
Já pořídila druhou postel a spíme se synem společně. Vyhovuje to všem. Někdy ho uspím a jdu něco dělat, kouknout na seriál apod., někdy usnu a spím do rána. Beru to, že je malý a potřebuje mě. Za rok nebo dva to může být jinak

adela1399
autor
6. bře 2023

Taky nejsem zastáncem toho názoru,že malou dat a vyřvi se..ještě kor když je to pro ni nový,ale myslím si že už je pokrok že do té postele jde a jen chce abych tam byla s ni…líbí se ji to,chce to ale jen společně…to se asi zvládnout dá…horší na tom je,že právě kolikrát vedle ni lezim třeba hodinu i déle a prostě nespí a to jsem zoufalá…když by usnula třeba do pul hodiny tak to vůbec neřeším…ale ležet tam hodinu a pul pro nic je pro mě šílený😂😂Na pohadky malá zvykla není,čteme si ale odpo nebo prostě přes den…mě přijde že kdybych ji neco četla tak ji to ještě víc probere…🤷🏽‍♀️

pipi_puncocha
6. bře 2023

A co spánek v poledne, kdy spí, jak dlouho? Syn právě od 2 let a cca 8m nespí v poledne a je to večer paráda. Uspávám ho, to jo, ale jdeme cca 19:30 a do 20h už spinká i po pohádce a já mám večer klid. Když ještě spal v poledne, tak chodil spát až 22-23 a bylo to uspávání na hodinu a déle a já jsem byla už úplně na nervy.

cherie24
6. bře 2023

@adela1399 mám děti rok a 3,5 a neusíná sama ani jedna. Obě navíc spí s námi v posteli. Starší má pokojík, chvíli tam spala, ale pak se začala hodně budit a tvrdí, že se sama bojí. Ani s tátou nechtějí usínat. Starší, co se narodila mladší, tak vyžaduje uspávání jen ode mě a to před narozením s chlapem normálně usínala, asi trochu žárlí. Mladší je kojená, tak to taky nejde. Chápu, že tě to štve, mě to taky kolikrát příííšerně nebaví a už bych se radši viděla jinde, místo toho mám večer zabitý uspáváním. 🙄 Obě děti navíc usínají poměrně dlouho, takže fakt celovečerní zábava. Ale nějak si neumím představit, jak je to naučit. 🤷 Snažím se si pořád opakovat, že do 15ti je uspávat nebudu, i když nervy mi z toho někdy tečou. 🙂

squezy
6. bře 2023

@adela1399 tak ji uspi v posteli a pak odejdi z toho pokoje, jestli chceš mít čas pro sebe. Jinak samo usinani neporadim, mam 4leta dvojcata, kluky, a každý večer je musím držet za ruku, než usnou. Naštěstí chodí tedy v 19h spát. A ty jestli někdy padas na pusu, tak prostě jdete v 18h do postele, usni a ona taky usne, neboj.

jerrabina
8. bře 2023

@adela1399 Spaní odděleně se zatím nepovedlo, ale na usínání pomohlo pustit zajímavou audioknihu, něco bez násilí atd, kdyby to to dítě náhodou vnímalo. Třeba alchymistu od Coelha už jsme znaly nazpaměť 😁 A pak jsem objevila výklady karet a meditace na YouTube, prostě něco, co dceru baví trochu, ale ne moc. A obraz odložit a jen poslouchat. Zkoušela jsem i kreativní návody, ale to dceru baví až moc 😄 Ona nakonec usne, já někdy taky, ale netrpím celou dobu usínání.

adela1399
autor
14. bře 2023

@pipi_puncocha
Dlouho jsem tu nebyla…ale včera i dnes jsem to přesně takto udělala…Včera protože jsme měli nějaký plány a tak spánek v poledne nevyšel a byla teda unavena,ale v 19;30 jsem ji dala spinkat a usnula asi během 10 minut,což pro mě bylo úžasný. No a dnes jsem to díky včerejšku zkusila znovu…utahala jsem ji po obědě ještě venku,pak pohadky,koupání a v 19;30 šla spinkat…do mé postele a semnou ale zase trvalo to asi 20minut a bylo to super. Spinka do teď a já už taky půjdu😂😂Mám radost,sice je to pak k večeru už na palici,ale nemůžu si pořád jen stěžovat žejo😂😂Jsem ráda..konečně večer klid a neco v televizi jiného než Ledové království😂

adela1399
autor
14. bře 2023

@jerrabina Tak na to bych ji asi neutáhla😂ale chapu jak to myslis…🙂

adela1399
autor
14. bře 2023

@squezy To už jsem parkrat taky zkusila a za hodinu jsem ji našla jak si hraje v obýváku s temperama(asi si umíš představit jak to tam vypadalo)😂😂Sranda…byl to pro mě nepříjemný šok,že já spím a ona může cokoliv. Takže já už radši usinam,až když usne dcera😂🙈

pipi_puncocha
15. bře 2023

@adela1399 jé, tak to je boží.🙏 Jako syn je už večer taky dost unavený a náročný, ale za ten klid to stojí.😅 A cca po 14 dnech se to usadilo a je to fakt super, podívat se večer na seriál v klidu, dát si něco dobrého...