Jak naučit tříletého syna na velkou na záchod? Malou zvládá

lucka19861986
22. črc 2019

Zdravím mám tříletého kluka curat mi chodí na záchod ale bobek vždy do plynky jak ho to odnaučit dekuji

dixi86
26. črc 2019

Slepice přehlídneme...a k věci. Řekla bych, že je tam blok jako u spousty dětí. Syn ho měl také. Zkuste motivovat něčím, co se Vám třeba příčí, ale dítě vyhledává nebo je z něj nadšené. U syna stačilo jednou, aby překonal ten strach, co bude...a pak bylo vše v pořádku. Najednou musí tlačit v jiné poloze a musí se to naučit. A plínku přes den tedy nemá? jestli ne, jemně bych trvala na tom, zda by se vykakal a motivovala. Dělala prostě ze sebe blbečka. Jednou se to prolomí a dítě pak nemá strach. A nebo počkat. Některé prostě mají čas než jim to sepne samo.

theronnie
26. črc 2019

@zelenaesmolda vadí, brečí a vzteka se. Taky se to snaží tajit, takže nacházím po***ne spodky ruzne poschovavane. Na různých místech. Nepomáhá nic :( zdravotně je v pořádku jen má diagnózu chronická zácpa. Ale ne proto ze by měl něco se strevama fyziologicky. Jinak před prázdninami se i pocuraval, ale to bylo ze stresu ze školy. Teď je občas nehoda v noci, ale už naštěstí výjimečně. A přes den si díky bohu už dojde. Jsou to teda pěkný nervy :(

zelenaesmolda
26. črc 2019

@theronnie
a s psychologem jste to resili?

svetlanalana
26. črc 2019

@theronnie to mi je lito... :( preji, at se to brzo spravi, at prekona ten blok

theronnie
26. črc 2019

@zelenaesmolda no spis aktuálně řešíme. Má trauma, sotva nastoupil do první třídy, hned šikana, měl poruchy učení, učitelka na nej taky nebrala ohledy. Bude opakovat první třídu. Do toho čekám druhy, ale o tom ještě neví. Psycholozku máme jednou měsíčně, zatím druhy sezení. No nevím jestli pomůže, na mě působí vyhořela a ze ji to nebaví. Poslala nás i na psychiatrii, kde dostal prášky na úzkost, a deprese a dal se snama nebavili, ale tam jsme byli naposled. To do nej cpát nebudu.

zelenaesmolda
26. črc 2019

@theronnie
zmenila bych psycholozku pokud z ni mate tenhle pocit,navic 1x mesicne je dost malo ne?
ja osobni zkusenost nemam ale kamaradka chodila kdysi k psycholozce normalne pres pojistovnu,tedka ma soukromou a rika,ze je to uplne o necem jinem,zkuste tohle 🙂

theronnie
26. črc 2019

@zelenaesmolda nejspis to bude třeba. Nemá vůbec volný termíny.