Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  svetlanalana
  Zpráva byla změněna    29. led 2020    

  Volno trávím spolu s Netflixem💓

  Nové věci zaručí fajn náladu 🥰

  Všechno nejlepší pro mně. 33 je krásný věk

  svetlanalana
  Zpráva byla změněna    14. led 2020    

  Blbneme, noční skypování. Sranda musí být

  (4 fotky)
  svetlanalana
  Zpráva byla změněna    8. led 2020    

  Člověk, který si sám sebe váží a ví, kdo je, na pomluvy, lži a kecy typu "nejseš dostatečně dobrá" nebo "měla bys být jiná" reaguje s úsměvem nebo s chladnout tváří. Mě to dnes pobavilo a jsem moc vděčná Bohu a mé psychoterapeutce, že jsem se k tomu dopracovala. Je osvobozující vědět, že problém není ve mně, ale v tom člověku, který se na celý svět dívá přes svou negativitu a kdyby na mém místě byla nějaká jiná holka, slyšela by o sobě stejné věci. Takže nejde o mě a není to ani reakce na mně, je to jen odraz toho, co prožívá ten člověk ve své duši, to pak posílá dál...

  Stín na zdi si hraje. Krása v obyčejných věcech kolem nás.

  Nové vlásky dokáží hodně přidat na sebevědomí 🥰

  (2 fotky)

  Takhle mě uvítal nový den. Krásny den Vám přeji, milé dámy, ať je naplněn radostí a hezkých věcí🥰

  Oba dva nemocní, ale i přes to šťastní❤️

  Hezký mrazivý den

  (2 fotky)

  Syn nás s manželem oslovuje buď "maminka" a "tatínka" nebo "tatínek" a "maminek" 🙂

  Už ji ani nesundavam, nemá to cenu, 100x denně tam leze

  Vánoční dáreček vyzkoušen. Nový telefon dělá pěkné fotky. Jupí!

  (2 fotky)
  svetlanalana
  29. pro 2019    Čtené 928x

  Můj rok 2019 a předsevzetí na rok 2020

  Rok 2019 končí, byl pro mě ve mnoha oblastech obohacující. Práci na sobě jsem se pomocí psychosomatiky a psychoterapie vyléčila z ekzému, který mě trápil dva roky. Ukázalo mi to, jak silná je naše mysl a jak tělo reaguje na to, když něco děláme špatně. Naučila jsem se víc mít ráda, říkat "ne", když s něčím nesouhlasím nebo něco nechci.

  Setkala jsem se v plné míře s pocitem osamělosti a smutku z nedostatku přátel, ale mohla jsem se tak z očí do očí podívat na realitu, jaká doopravdy je a získat tak pocit osvobození, protože sebelež bere hodně energie... Skamarádila jsem se se svou introverzi a přestala ji vnímat jako závadu.

  Prošla jsem si finanční krizi, která člověka umí hezky potrápit, protože veškeré myšlenky zaměstná potřeba nějak to zvládnout, dostat se z toho... A zvládlo se, dostali jsme se z toho nejhoršího a teď se nám daří. Ve svých 32 letech jsem si poprvé dovolila si koupit luxusní spodní prádlo, ten pocit jsem si vychutnala a neměla z toho výčitky. Naučila jsem se, že není hřích si občas zajít na dobré jídlo. Jeden měsíc se mi povedlo vydělat 10x víc, než obvykle, díky tomu jsem pochopila, že je možné i to, co bych si nedovedla představit.

  Udělala jsem velký krok k sebelásce a sebepřijetí, když jsem se na sebe začala dívat ne z perspektivy "co všechno neumím", "co všechno jsem nedokázala a co všechno po**ala", ale z pohledu "tohle se mi na sobě líbí", "za tamto jsem na sebe pyšná".

  Uvědomila jsem si, že vztah není konstantní věc a aby fungoval, je potřeba ho udržovat. Uvědomila jsem si, jak velkou roli hraje komunikace a jak často jedeme podle vzorců svých rodičů (bohužel často těch špatných vzorců) a ani si to neuvědomujeme. Ovšem lze to změnit, lze žít jinak. Je potřeba pro to ale něco udělat.

  Uvědomila jsem si také, že být dobrý rodič je velká práce na sobě, že ty všechny články a knížky o výchově, které jsem si přečetla, mi spíš udělaly v hlavě chaos, aniž by pomohly. Že pokud sousedce funguje nějaká výchovná metoda, neznamená to, že u mě bude také fungovat. Ze moje dítě je jedinečný člověk se svými vlastnostmi a potřeby a mým úkolem není ho někam zařadit a podle toho zvolit taktiku, ale doopravdy poznat, kdo je, co potřebuje. Nejvíc co můžu já udělat pro dítě, je mu ukázat, že tento život je fajn, že partnerství může být funkční, že rodiče jsou lidí, na které se dá spolehnout. Bylo moc bolestivé uvědomění si, že jsem dávala energii do prázdných věci a řešila nepodstatnosti a pak energie na ty podstatné nezbývalo, že jsem zanedbávala své vnitřní dítě, a tím si brala možnost být taková máma, jakou bych si přála být.

  Uvědomila jsem si také, že to, jestli jsem dobrá manželka, nevychází z toho, co všechno jsem dnes stihla udělat a že nikdo mi na konci dne nebude dávat známky, neměla bych si je dávat ani já sama. Že je normální občas něco nestihnout a je také normální nemít vždy fajn náladu.

  Na rok 2020 si dávám předsevzetí se naučit o sebe pečovat a naučit se hýčkat. Dopřát si věci, které jsem si nikdy nedovolila a nemít z toho špatné svědomí ani se nemyslet, že jsem egoistická (častokrát jsem si "sebelásku" pletla s "egoismem"). Dávám si také předsevzetí, že začnu cvičit. Kolikrát jsem měla tendenci si říkat, že to tělo není takové, jak bych si přála a v duši jsem záviděla ženám, které mají sexy postavu, přitom jsem neměla trpělivost a odhodlaní začít s tím něco dělat. Nebaví mě výmluvy a sebelítost, chci být hezčí, chci být přitažlivá, chci se podívat do zrcadla a v duchu si říct: "Tobě to sekne." Chci v roce 2020 poprvé uvidět moře a letět letadlem. Chci naplnit svůj život a život mé rodiny o víc pozitivních, krásných okamžiků a zážitků. Věřím, že nacházející rok bude úspěšný a ještě víc mě přiblíží k sobě samé.💓

  Dneska má náš chlapeček 3. At mu Bůh žehná ❤

  (2 fotky)
  svetlanalana
  Zpráva byla změněna    17. pro 2019    

  Rozhovory s třileťákem:
  - Dominičku, chtěl bys mít bratříčka nebo sestřičku?
  - Ano, sestřičku.
  - A jak by se jmenovala?
  - (přemýšlí) třeba Dortík?

  Blbnutí navečer 💓

  (2 fotky)

  Názor dětského psychologa na tradicí čertů na Mikuláše. Úplně souhlasím https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=102...

  svetlanalana
  Zpráva byla změněna    24. lis 2019    

  Holky, kde kupujete spodní prádlo? Já vždycky kupovala v Tescu, ale bylo takové nic moc, líbilo se mi zas v Tezenisu, ale neseděly mi velikosti a střih... Chtěla bych si koupit krásné a kvalitní prádlo, ovšem aby nestalo tisíce. Poradíte prosím?

  Holky, jakou máte televizi a jak jste spokojené? Zajímá mě značka a velikost obrazovky. My jsme telku nikdy neměli a teď bychom si chtěli pořídit a občas trávit večery sledováním filmů.

  Život je cesta, ne závod...

  svetlanalana
  Zpráva byla změněna    18. lis 2019    

  Co máte dělat, když Vám chybí peníze. Rada od tříleťáka:
  Domi: Maminko, dej penízky.
  Já: Penízky nejsou.
  Domi: Tak je koupíme.

  život s naši kočkou

  svetlanalana
  Zpráva byla změněna    5. lis 2019    

  Dovolte svým dětem mít sny...

  Když člověk celé své dětství poslouchal o tom, že měl by snít o něčem reálném a smířit se s tím, že některé věcí pro něj budou určitě nedostupné, a proto o tom raději nemá přemýšlet, aby tak předešel zbytečnému zklamání…takový člověk pak v dospělosti jde na pohovor a může získat skvělou práci a změnit svůj život do lepšího, jenže on neumí mluvit o penězích, bojí se tohoto tématu a řekne si o nejnižší částku, za kterou by byl ochotný pracovat. A proč nejnižší? Protože v podstatě se uspokojí s tím, aby mohl zaplatit nájem a měl na jídlo, ale aby měl na něco dalšího, tak to si nedovolí ani představit.... A tomuto člověku řeknou: „Víte, líbíte se nám, mohli bychom vás zaměstnat, jenže my potřebujeme lidí, kteří si váží sebe sama a umí se adekvátně ocenit“. Jak to? Ten člověk si myslel, že ocení se jeho skromnost a v hloubce duše doufal, že mu nabídnou vyšší plat. Ale není to tak. Proč někdo má myslet na tebe, pokud tobě na sobě nezáleží? Jak je to všechno pomíchané, jak nepřirozené. Nemá to jednoduché ten člověk, protože slova „pamatuj, odkud pocházíš“, „nemyslí na zbytečnosti“, „k čemu by ti byly tyto kraviny?(myšleno cestování, technika, další rifle)“, tyto slova se dostaly tak hluboko do podvědomí, že každý splněný sen se vnímá jako svatokrádež, a důstojný plat člověka dostane do rozpaků. Určitě je tohle všechno pro mě? Doopravdy si tohle zasloužím? Ano, zasloužíš, ale abys tomu uvěřil, bude tě to stát hodně úsilí a práce na sobě. Ale pote, co uvěříš, získáš pocit svobody, volnosti a otevřených možností. Nesmějte se dětským snům, nedělejte tak, aby se dítě za ně stydělo, pokud nemáte možnost je splnit, poslechněte si dítě a řekněte mu, že si to zaslouží a že určitě to někdy v budoucnu dostane nebo toho dosáhne. Dovolte dítěti mít sny.

  Namisto pohadky si dite vyptava knihu o houbach. Je hned videt, ze je to moje dite 🙂

  otcovská láska

  Nedávno tady na foru vyzněla otázka o tom, co ma autorka dělat, kdyz ví, že její švagrová fetuje a má dvouměsíční miminko. Dnes jsem si přečetla o vraždě miminka https://www.extra.cz/matka-se-doznala-k-vrazde-... a zabila ho matka, lzera byla pod vlivem alkoholu a drog. Prosím, pokud vidite ve svem okoli rodiče, co fetuji nebo pijí, prosím, nemlčte, neprehližejte to, každou chvili se může stát neštěstí😢

  Tata a syn. Hezka momentka❤