Jak učit v noci dítě na WC?

evikmiluna8
4. srp 2018

Chci se zeptat jak nejlépe učit dítě v noci na WC mám 3 roky synkovy

lida9
4. srp 2018

me se syn jednou za noc vzbudi a vola me, dam napit a vezmu na wc... kdyz se nevzbudi, tak ho opatrne budim a strcim do postylky nocnik aby jsme to meli kousek...je jeste maly, aby mi vydrzel celou noc bez curani...

zuzti
4. srp 2018

@evikmiluna8 Dceru jsem asi mesic v noci posazovala na nocnik, pak jsem to riskla a nechala ji spat celou noc a dobry, v pohode to vydrzi. Ted je ji tri a ctvrt. A pocurala se v noci tak dvakrat a bez plen je na noc od cervna. Ma pro jistotu pod prosteradlem jednorazovou podlozku.

hanih
4. srp 2018

Nemyslím si, že se to dá naučit. Když je dítě zralé, tak se prostě v noci vzbudí v momentě, kdy potřebuje čurat. Pokud zralé není, nevzbudí se. Buzení na nočník podle mě ničemu nepomůže. Dítě budíte vy, když uznáte za vhodné, ne když ono samo cítí, že potřebuje. Dceři jsou dva roky a devět měsíců a plínku na noc nemá. Většinou se vzbudí a řekne si, že chce čůrat, případně že chce pít a to se jí zas já ptám, jestli nepůjde na záchod. Počůrala se v noci třikrát, z toho ale jednou jen kápnutí do kalhotek, pak už si uvědomila, že čůrá a volala mě, že jdem na záchod.

hrosatko87
4. srp 2018

Neučila jsem. Pod sebou má nepromokavý chránič. Když se v noci vzbudí, zeptám se ho, jestli potřebuje. Ale za celé tři měsíce, co je v noci bez pleny, chtěl jen jednou. Počůral se asi zatím šestkrát, a to pouze když celý den řádil v bazénu. Důležité je dát ho vyčůrat před spaním, ráno pak chodí cca hodinu po probuzení.
Jinak bych ho asi cíleně nebudila, ale nechala to na něm.

vendelinka08
4. srp 2018

Kluky jsem neucila a nebudila...kdyz zacali mit suchou plenu v noci nekolikrat za sebou...tak jsem pak vedela ze vydrzi...obcas se stala nehoda..ale proste se to naucili sami....myslim ze jde o vyzralost ditete...nebudila bych..pokud se nebudi samo ze citi ze se mu chce...do te doby jsem davala plenu.

nafuka
4. srp 2018

Nebudím, v noci radši spím. Tři roky bude mít malá v říjnu.

zelenaesmolda
4. srp 2018

Hlavne ditko nebudte! Mozek si na to zvykne a kdyz pak dite nevzbudite tak se vam pocura.Nebojte se,ono z toho vyroste,ja se pocuravala nekdy do 6 let a jakmile jsem zacala chodit do skoly tak jako kdyz utne.Dulezite je,abyste z toho nedelala zadne drama aby se dite nebloklo a nemelo trauma,proste to berte jako normalni vec,prejde to

neomenia
4. srp 2018

Moje mela skoro do 4 let v noci mokre plenky, pak najednou mesic dva suche, vzala jsem plenku a je to. Z pediatricko urologického hlediska ma dite cas na tuto dovednost do 5 let. Do te doby neresit, zbytecny stres pro všechny. Nektere zvladnou uz v 2-3 letech ( sikulky) a nektere az v 5 a oboji je norma.

tetta
4. srp 2018

@zelenaesmolda Já jsem takhle syna nepočůrávat se v noci naučila, ale skoro v pěti, protože jsem chtěla aspoň něco zkusit, než nás dětská bude honit po doktorech. Prvních pár dní, co jsem ho budila, tak se kroomě toho počůral třeba i třikrát za noc, pak to přešlo, stačilo dát vyčůrat a po 14 dnech jsme se dohodli, že ho dávat čůrat nebudu a sice se občas počůrá, ale většinou ne. Do té doby byla plínka suchá tak jednou za měsíc. Kdybych to u něj zkusila ve třech, tak to samozřejmě nevyjde, na druhou stranu si myslím, že kdybych čekala, až to přejde samo, tak se počůrává doteď.

zelenaesmolda
4. srp 2018

@tetta kolik mu je tedka ze by se doted pocuraval?doufam ze ne 18 :D

evikmiluna8
autor
4. srp 2018

Syn plinku už nechce pere se tak mu jí dávám až usne ale když sem to zkusila.tak postel počurana a už několikrát, kdyby to bylo jenom jednou

tetta
5. srp 2018

@zelenaesmolda Pět 🙂

zelenaesmolda
5. srp 2018

@tetta ufff uz jsem se lekla :D

kafr
6. srp 2018

@evikmiluna8 hlídala jsem v inkriminované době několik dní synovce. Švagrová dala tento návod: když se mu chce čůrat, začne se vrtět (to vezme i chůvička) v polospánku na nočník, na povel "Honzíku čůrej!" se malý vyčural a ja ho položila zpět. Nehoda ani jedna.

konidana
6. srp 2018

@evikmiluna8 synka jsem od 3 a čtvrt roku začala na čůrání budit. Plinku jsem přestala dávat a budila ho na čůrání asi hodinu dvě po usnuti a pak ještě jednou asi za 2 hodiny. Pak už do rána vydržel. Během pár měsíců se začal na čůrání budit sám a i si sám došel na záchod. A tak mohl odjet se starší ségrou na vytouzenou skolku v přírodě, kam moc chtěl.

kaja2016
22. srp 2018

@evikmiluna8 dceři je 2,5 a pokud ji před spaním zapomenu dát na záchod tak ji prostě když jdu spát přenesou na záchod a řeknu jí ať se vycura. Pokud chce, tak to udělá a pokud ne, tak to neudělá, hotovo🙂 Pokud zapomenu i na toto, tak je to tak 50 na 50, že se ráno probudí v loužicce🙂

nugetka20
28. srp 2018

Mám 2-letého, odplínkovali jsme tak nějak sami za jeden měsíc a to i v noci. Spím s malým v ložnici. Dám vyčůrat večer a čistý nočník pak s sebou beru na noc do ložnice. Občas se v noci vzbudí a chce vyčurat, většinou ale spí až do rána. Po probuzení začne povídat a že chce vyčůrat. tak si sleze z postýlky, vyčurá se, zase si zaleze do postýlky, nebo mě jde zmordovat :D Kdybych ho brala na záchod, tak se mi v noci určitě rozbzíká a pak bude blbě usínat (ozkoušeno). Takto s nočníkem je OK, až bude větší, půjde normálně na záchod.