Jakou podložku pro 6měsíční miminko?

nikolaamiminko
16. črc 2018

Ahoj, potrebuju poradit, mam temer 6m kluka, uz se plazi, a pretaci. Mam ho pres den na penovem puzzle, jenze to je mu uz male a vyleza z nej a uz se nam dvakrat stalo ze se pretocil z briska na zada a hlavou se zduchnul o podlahu (mame vinyl)... no a ma otazka zni, zda ma cenu dokupovat puzzle a pokryt co nejvetsi plochu, nebo koupit treba kusovy koberec? Trosku se bojim ze je to zbytecne, kdyz za chvili bude lezt po celem byte...

jrak
16. črc 2018

@nikolaamiminko presn tak, za chvilku poleze všude 😄👍🏻 Jako podložku mam složenou bavlnenou deku cca 1,5 x 1 m a od 7. měsíce není možné ho na ni udržet

areh
16. črc 2018

Mám hrácí koutek z pěnového puzzlete. Tam má hračky, ale od doby, co se začal přetáčet a lézt, tak tam stejně nikdy není. A těch bouchnutí do hlavy ještě bude... Mam plovoučku a to jsou pěkný rány...

lida9
16. črc 2018

jak pisou holky vyse, nic nekupuj, zbytecne, stejne se z toho za chvili odplazi pryc... a uprimne lepsi kdyz se ,,oboucha,, ted a pak si na sebe bude davat vetsi pozor az bude chodit... hlavne nechytat🙂 mame v celem baraku bud plovoucku nebo vinyl, jedine kde jsem maleho nenechavala ,,padat,, jsou dlazdicky🙂

xcassiopea
16. črc 2018

Ahoj, já taky nedokupovala, řešila jsem to normální velkou dekou a další jsem smotala jako mantinel a když se protočila i tak, vracela jsem jí, je to fakt na chvilku, pak už začne lézt. Když jsem potřebovala něco udělat nebo si odskočit pomohla mi síťovaná ohrádka

ladyhacek
16. črc 2018

máme lino, syn neměl nic, hrací deku když šel mimo tak jsem pod něj nic nedávala, pokud se bojíš o hlavu tak se ani neptej kolikrát se syn uhodil 🙂. Děti jsou do jisté míry odolní

radecka1
16. črc 2018

Koupila jsem kusový koberec asi 2x2m, který mají stále v dětském pokojíčku, stejně bych jim ho tam pořizovala. Vše ostatní se hrnulo nebo byli hned mimo.

sviva
16. črc 2018

Měli jsme taky puzzle, když vylezla, vylezla... stejně za chvíli byla všude, začala se stavět a padat mnohem hůř. Jednu dobu to bylo ze stoje, prohnout v zádech a prásk přímo do zátylku. Přišlo mi to tak drsné, že jsem měla potřebu to kontaktovat i u Dr. Teď můžu poradit jen obalit nervy, potlačit strach, hlídat rohy a ostré předměty a nechat padat. Učí se rychle, o to rychleji když ví, že pád bolí. Dítě je prý na pád z maximální výšky, která se rovná výšce jeho postavy stavěné. Měkké podlahy jako dřevo nebo vinyl jsou ok, dlažbě prý lepší se vyhnout 😁 Přílišná ochrana je prý nežádoucí v tom, že se dítě nenaučí správně padat a při pádu se samo chránit. A je fakt, že to lukove období brzy pominulo, rychle se naučila vystrčit zadek.

emamaira
16. črc 2018

A mate nekdo doma dlazbu? Jak jste resily pady?My mame dlazbu asi v polovine bytu - obyvak, chodba, kuchyne, takze dost frekventovane mistnosti. Syn zatim ani neleze, ale uz se to blizi a moc nevim, jak to resit.

megi89
17. črc 2018

@emamaira taky me zajímá. ..Americké ten stejný problém. ..dlažbu 😮😣

radecka1
17. črc 2018

@emamaira Do obýváku (pokud tam jste často) bych dala ten kusový koberec (měla jsem u stolku u kterého si nejvíce stoupali) a zbytek neřešila. Stejně budete chodit ven a tam taky bude padat, tak ať to umí. Taky záleží jaké budete mít dítě. Mě se jedno stavělo brzo a pak padalo, ale rychle se to naučilo. Dobré je zkusit ukázat, že když se postaví, tak že musí zase zpět na kolínka a dítě se to naučí. Druhé dítě bylo opatrnější, moc se mu do stoje nechtělo a stoupnul si až když měl jistotu, že se zase dostane na zem bez bouchnutí.

lucyp13
17. črc 2018

Do hracího koutku penove puzzle a dal nic, mame parkety a dcera si parkrat dala ale alespoň vi ze ti bolí a byl dávala si pak pozor , takze nechat byt