• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jasle, škôlka v Prahe, Beroune. Prispievá štát na škôlku?

23. června 2014 
Ahojte mamičky a oteckovia. Chcela by som od vás poradiť. S rodinkou žijeme na Slovensku, no túžime ísť za prácou do Prahy. Aktuálne som na materskej dovolenke s dvoma deťmi, a tak musím riešiť aj ich. Vedeli by sme mi poradiť ako to chodí u vás? Nedarí sa mi totiž vygoogliť info o jasličkách. To vážne máte len pár a aj to súkromných a teda tak neskutočne drahých? Pozerala som Prahu a aj Beroun, lebo aj tam by sme teoreticky chceli ísť bývať (a do práce do Prahy dochádzať). Veď na jedno dieťa to mesačne vychádza 16 000 Czk! To je veľa a ešte krát 2 :( Tiež som sa niekde dočítala o firemných škôlkach. Ako veľmi sú u vás rozšírené? A koľko sa za takú platí? A posledná otázka, u nás ak musí mamička nastúpiť do práce skor ako o 3 roky, štát jej na škôlku prispeje cca 200,- Eurami (asi 5 500 Czk). Je niečo také aj uvás? A aké podmienky musí mamička spĺňať, aby ich dostala (že či by bola reálne šanca niečo také získať). Ďakujem už teraz za pomoc.
18. čer 2014 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Státních jeslích je v Praze velmi málo, před pár lety byly cca 4. Teď už je jich víc, ale moc to není a především je velmi těžké tam dítě vůbec dostat - většině maminek bez příslušného obnosu peněz se to nepodaří. Školek je dost, ale záleží kde přesně v Praze, 3 leté děti se do školky dostanou tak cca v 50% případů u 4 letých je to lepší, ale jsou i místa, kde se dostávají až předškolní. Příspěvek na školku stát neposkytuje. Pokud byste byly skutečně sociální případ, můžete zažádat o odpuštění školkovného, to je cca 800 kč + jídlo - stravné cca 700 kč, ale to byste na tom museli být skutečně hrozně, abyste měli šanci o odpuštění. Jinak soukromé jeslo/školky začínají v Praze cca od 8000 kč bez stravného, ale většinou je cena mezi 10 - 15 000. Upřímně, ve vašem případě bych se do Prahy stěhovala až při jistotě pracovního místa., jinak si ani neumím představit, jak byste vyšli. pokud byste nebydleli ve vlastním bytě - nájem tu za menší byt nespadne s poplatky pod 10 000 (vyjímkou jsou samozřejmě byty, který máte přes známého).
18. čer 2014 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. No som veru veľmi sklamaná ako to chodí, naivne som si myslela, že to nebude až tak zlé a ťažké :frowning2:
18. čer 2014 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonkapac Ono taky hodně záleží na tom, za jakou prací sem chcete jít. Nedostatkové profese jsou tu velmi dobře hodnoceny, takže pak není problém zaplatit i tu školku/jesle. Jinak ale jak psala anushka111 - náklady hlavně na bydlení nejsou zrovna nízké a s průměrným platem soukromou školku/jesle pro dvě děti nezaplatíš.
18. čer 2014 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@somalicats Keď ono aj s tou prácou je to ťažšie, teda vedieť ako je platená, keď skoro nikde nie je uvedený ponúkaný plat :slight_smile: a tiež sa trošku bojím či nebudem pre svoju slovenčinu menejcenná, hoci viem, že slovákov tam pracuje veľa. Ja osobne sa špecializujem na mediálnu oblasť (weby a tak), čiže teoreticky by sa to malo dať zaplatiť, ale predstava, že celý môj plat by mal ísť len na deti,...
18. čer 2014 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonkapac Tak ono je dobré prostě nejdřív rozeslat CV na ty nabízené pozice, které vyhovují, případně se poptat přímo (což je asi nejlepší řešení v některých profesích, sama jsem takhle natrefila na práci cca 5 minut chůze od baráku :slight_smile: ), pak řešit finance a pak si spočítat, jestli to má cenu. Slováků tu dělá kupa a kdy jedině slovenština může vadit je tehdy, pokud komunikuješ přímo se zákazníky (pokud nesedíš za kasou někde v marketu, tam je to asi fuk) - v mém oboru vadí spoustě lidí dost, pokud s nimi komunikuje Slovák slovensky a ne česky. Mně třeba by to bylo fuk, já se slovenštinou problémy nemám, ale ti hodně mladí a nebo pak senioři často jo.
18. čer 2014 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj ja som tiež prisla pred rokom do Prahy aj zo synom a zacala som dostavat matersku tu v CZ ,dostavam 4200kc az do 4 rokov , coz na SR je na 3 roky sice viac ale len na 3.r.
Pracu som si nasla ihned a docela dobre platenu takže sa mi oplatilo dat ho do sukromnej skolky za 6000kc mesacne. Celodenna dochadzka a s pani ucitelkami som veeeeeelmi spokojna az mi je luto ze odtial bude odchadzat lebo sme sa chvalabohu dostali od septembra do statnej skolky. :grinning:
Ale ak by si mala zaujem urcite by som ti tuto terajsiu sukromnu skolku doporucila :wink: lebo nieje skolka ako skolka a toto je druha v ktorej je lebo predtým bol v inej sukromnej skolke a to bola hroza. Radsej nebudem komentovat lebo by to bolo velmi na dlho. :angry:
A teda pre info NIKDY NEDAVAJTE DETI DO SUKROMNEJ SKOLKY ŠARLOTKA (Praha 4) !!!!!!!
23. čer 2014 ve 20:57  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek