Sťahovanie sa do Prahy a nárok na sociálne dávky

sonickaedin
28. pro 2017

Ahojte, chcela by som sa prosim vas poradit s vami, ak mate podobne skúsenosti alebo by ste mi vedeli pomoct. S manzelom a nasim 3 mesacnym synom sa chystame stahovat do Prahy v aprili, kedy prestamem poberat matersku tuto v Edinburgu, kde momentalne zijeme. V Edinburgu som pracovala 2 roky a narok na matersku mam po dobu 10 mesiacov. ked sa prestahujeme do Prahy a moj manzel si najde pracu, je mozne dostat rodicovsky príspevok? Alebo je mozne ziadat o socialne davky? A ake su podmienky? Dakujem vopred

journals
28. pro 2017

Co třeba nejdřív zkusit žít bez dávek a řešit nejdřív práci, než dávky? Zvlášť, pokud jste v Čechách nic neodváděli... To je zase dotaz - přestanu pobírat dávky v UK, tak se přestěhuju do Prahy, kde mi určitě něco dají 😠
Nezlob se na mě, ale nejdřív si vyřešte práci, tedy manžel a pak řešte na co máte a nemáte nárok. Třeba až do systému ČR odvedete nějaké peníze...

j.a.n.i
28. pro 2017

@sonickaedin Jo, nárok na rodičák mít budete, ale s podrobnostmi k vyřízení neporadím, matně tuším, že byste si ještě v zahraničí měly nechat potvrdit nějaký formulář, Eněco... i když vlastně od nového toku mohou do částky 7600,- volit všichni, tak pokud nebudeš chtít víc, tak to třeba ani potřeba nebude.