Je nám 16,5 měsíce a stále sami nechodíme

esuska
27. únor 2011

Zdravím všechny a prosím o radu nebo o sdělení zkušenosti s Vašimi ratolestmi. Naší malé bude v púlce března 17 měsícú a stále sama nechodí. Pouze okolo nábytku nebo vodí chodítko. Už mě to fakt štve, ale jak jí vezmu za ruce, že jdeme, tak udělá pár krokú a jde na kolena - už ani moc neleze po 4, ale " chodí " po kolenou. Dle mudr je vše ok, když chodí kolem nábytku atd, ale mě už přijde, že má víc jak na čase.......
Máte nekdo podobnou zkušenost s " lenochem" ?
Kašlu na otázky typu - ona stále nechodí?????, ale samotnou mě to už štve. Přijde mi, že to už není normální!!! 🙂
Díky za příspěvky.

dlabinecka
18. bře 2011

@zdezli No, já budu rodit, když bude Elišce 16,5měsíce, takže si to taky moooc užiju -ještě v létě s tim bachorem, to bude velká parádička 😝 Taky jsem si říkala, jak Elí bude v létě běhat, ale zatím to vypadá, že jí budu vytahovat včelí žihadla z břicha 😖 vy jste míma takhle za sebou plánovali?

zdezli
18. bře 2011

@dlabinecka no ja jsem rada, ze aspon nebudu uplna koule pres leto, to ti opravdu nezavidim.. My budeme mit rozdil 19 mesicu, takze trochu vic nez vy. Druhe mimco takhle rychle planovane nebylo - o Natalku jsem se dost snazili, no a ted to slo samo od sebe 😝

dlabinecka
18. bře 2011

@zdezli 😀 Stejný příběh jako my.... O Elišku dlouhý boj, bez pomoci lékařů by tu nebyla a ted? No, čuměla jsem parádně 😀 Ale co, lepší než kdyby to nešlo. Každý věkový rozdíl má své pro i proti....

zdezli
18. bře 2011

@dlabinecka taky si rikam...prvni rok bude asi dost narocny, ale pak uz to budou partaci 😉 stalo se, stalo, ted z toho musime vykresat to nejlepsi 😵

dlabinecka
18. bře 2011

@zdezli Přesně tak!!! Já z toho byla pekelně v šoku a dlouho jsem se s tím smiřovala a doted mě chytají záchvaty paniky, ale nevadí, nějak to dám. Doufám, že druhoš nebude takový poděs jako byla Eliška, která první tři měsíce jenom plakala a plakala...😝

zdezli
18. bře 2011

@dlabinecka to se podda, taky jsem to dlouho zpracovavala...ja zas doufam, ze klucina bude stejne bezproblemovy jako Natalka 😉 ale to bych mela asi moooooc stesti najednou...

dlabinecka
19. bře 2011

@zdezli 😀 Určitě bude, neboj. Mám kamarádku, která má 4 děti a ta mi vždycky říkala, že to prostě tak je, že člověk nad tím nepřemýšlí a dělá, co je potřeba, takže se nebudu nervovat dopředu 😅 A máš príma, že budeš mít k holčičce kluka, taky bych si to přála, gratuluju 🙂

zdezli
19. bře 2011

@dlabinecka dekuji z agratulaci i za podporu 🙂 🙂 Ja jsem taky za chlapecka rada, jen ted musime vymalovat pokojicek...opet po roce. Ale to se neda nic delat 😉

zdezli
4. dub 2011

Tak jsem chtela doplnit, ze dcerka se nam rozchodila v den svych 16 mesicnin 😉

esuska
autor
4. dub 2011

I já se hrdě 😀 přidám....Naše malá se rozchodila včera - 11 dní před 18 měsícem 😎 - to je holka šikovná 😵
Všem co mají podobně " líné " dětičky přeju moooooooc trpělivosti - občas je to na hlavu, ale chce to vydržet!!!!!
😉

zdezli
4. dub 2011

@esuska gratuluji!!!! to je radosti, vid 😀 😀

bufina
6. dub 2011

@esuska Tak já ani nevím jestli to do 18ti měsíců stihnem. Malýmu bude 19.4 16 měsíců, podle termínu porodu teda 14,5, ale zatím se měsíc jenom staví u nábytku a občas udělá pár krůčků aby se někam posunul, ale to úplně minimálně ☹

esuska
autor
6. dub 2011

@zdezli , jj mám velkou radost, štvalo mě, že jsme šli ven a jen lezla a lezla 🙄 , tak snad to tím rychleji dožene a bude chodit a chodit.......a konečně užijem ty šatičky, sukýnky 😀
@bufina to přesně bylo u nás, já navíc prvního syna měla šikulku, který v roce chodil, takže jsem si furt říkala, jéžiš, dyť tohle už by ávno měla, bla bla......, ale neboj chce to fakt vydržet 😝 , ale chápu tě úplně - jsou to nervy 😉

zdezli
6. dub 2011

@esuska to mi povidej, taky uz mam na jaro a leto plnou skrin uuuuzasnych hadriku 😉 Natalka ted chodi sama tyden, je to tedy jeste dost tezkopadne, ale snazi se 🙂

bufina
6. dub 2011

@esuska No já to tak celkem beru, že je prostě pomalej. Si třeba sám sednul až po roce, ale je to už blbý venku. By mohl běhat když je krásně a místo toho za chvílu prudí v kočáře, protože ho to tam nebaví ☹

dlabinecka
6. dub 2011

@zdezli Ahoj, tak gratuluju 🙂 Já jsem zvědavá, kdy se uráčí ta moje prdola. V pátek si , k mé valké radosti, konečně sedla 😀 Kdy si sedla tvoje prdelka?

zdezli
6. dub 2011

@dlabinecka no vidis, uspech 😉 ta nase si poprve sedla v podobnem veku - v 10 mesicich a neco - tedy z kolinek. Predtim se uz pritahovala do sedu v kocarku, asi od 9 mesicu.

dlabinecka
6. dub 2011

@zdezli tak prima, alespon vím, jaké mám vyhlídky 🙂 To malá se do sedu přitahovala už měsíce, ale sama v prostoru si nesedla 🙂 No, jsem zvědavá, jak moc si dá načas s tím chozením ☹

zdezli
6. dub 2011

@dlabinecka uvidis, treba prekvapi, jeste ma dost casu 😉

dlabinecka
6. dub 2011

@zdezli No, nevím 🙂 Můžu se ještě zeptat, jak to pak šlo od toho sezení? kdy tak asi začala lézt? Kdy se postavila a tak? Díky ...

sisstin
6. dub 2011

Syn začal chodit na začátku 16 měsíce... v 9m si sám sedl, v 10m lezl, v roce vertikalizoval, ve 14 měsících stál bez opory..a v těch 16m začal sám chodit.

Na neurologii nám pak potvrdili v 27měsících hraniční hypotonii - nebyli jsme tam ale kvůli tomu, takže jinak by se to asi nezjistilo vůbec. Syn má ted 3,5...v hrubé motorice je stále trošku neobratný, nestřídá nohy do a ze schodů, snožmo skočí jenom malinko, neumí šlapat moc atd., ale u nás to souvisí zřejmě s diagnozou ( vývojová vada řeči).

Nechodící dítě je myslím do 18m ještě v normě, pak už bych to řešila 😉

zdezli
6. dub 2011

@dlabinecka lezt zacala tyden pred 1.narozeninami - myslim si ale, ze roli hralo i to, ze mame doma skoro vsude plovoucku nebo dlazbu a proste se ji to smekalo. Pred temi narozkami jsme byli u tchanovcu a oni meli vsude koberce, tam se to Naty naucila a doma uz v tom po 1 dni trenovani pokracovala. Postavila se hned vzapeti, asi po tydnu a to zacala i chodit kolem nabytku a sten. No a tahle faze trvala do tech 16 mesicu. S tim ze obcas usla sama par krucku, ale hned si sedala, kdyz zjistila, ze nema oporu - tudiz spis ze strachu.

Ted ji porad motivujeme, aby chodila sama, ale nejradsi chodi za ruku. Venku to vitam, doma se ji snazim nevyhovet, aby trenovala sama.

dlabinecka
6. dub 2011

@zdezli Díky 🙂 taky máme plovoučku, no uvidíme. Mě by to bylo vcelku asi jedno, jen mě to děsí ohledně druhého mimča 😅 kdybych nebyla těhu, tak se tím vůbec nezabývám :-/

zdezli
6. dub 2011

@dlabinecka mela jsem stejnou motivaci...hlavne pak porad vyzadovala chodit za ruce, jinak se vztekala, coz s brichem je dost narocne

dlabinecka
6. dub 2011

@zdezli No, a to já na tom budu ještě o něco hůř :-/ Za ruce jí vodit nebudu, to prostě ne, ale fakt doufám, že se jakžtakž někam hne...

zdezli
6. dub 2011

@dlabinecka ja si taky rikala, ze nebudu, ale ona proste prisla, capla me za ruce a sla a kdyz jsem nesla s ni, tak rev jak blazen a porad a porad znova, takze jsem nekdy polevila...

dlabinecka
6. dub 2011

@zdezli Já to zažila u segřiný holčičky, takže si to představit dokážu, ale ne ne -já nepolevím 🙂 zatím jsem nepolevila v ničem v čem jsem se zařekla, takže nepolevím. hlavně jí to nesmí někdo ukázat, dítě samotné to nevymyslí 😉

zdezli
6. dub 2011

@dlabinecka u nas to byla babicka 🤐 i kdyz jsem to zakazovala...no stalo se, stalo, je to za nami a ja i ona jsme to prezily 😉

dlabinecka
6. dub 2011

@zdezli Jasně 😀 S babičkama je to těžké, ty naše bych taky někdy přerazila, ale už dávno jsem jim dala najevo, že bud budou respektovat moje přání, nebo prostě budou bez vnučky - obě couvly 🙂 Ale naštěstí mám babičky obě celkem rozumné...🙂

zdezli
6. dub 2011

@dlabinecka tchynka me respektuje, taky uz je stara, je ji 80 a vidi malou 2-3x za rok, tak mi do niceho nezasahuje. ale bojuju s mamkou - ta vi zkratka vzdy vse lip 😅 ale taky od nas bydli 400 km, tak mi ji moc nema sanci "kazit" 😉