Je normální, že novorozenec nemá stolici již 2. den?

marry16
10. pro 2016

Ahoj mam dotaz ohledne stolice u novorozencu. Je to normalni, ze nema stolici jiz 2.den ? Dekuji Vam za Vase odpovedi 😊

panickatlamicka
10. pro 2016

Kojis? Pak je to normalni. Nemusi kakat i tyden.

marry16
autor
10. pro 2016

@panickatlamicka kojim ,ale predevsim umelm mlekem a jsou mu teprv par dnu.Jeste nedavno kakal o zavod 😀

panickatlamicka
10. pro 2016

@marry16 Ted nechapu. Pises, ze kojis a pak, ze davas um? No rada mimo, ale dokrm rychle odbourej, at se ti rozjede laktace. Dokrm by se mel dat az kdyz mimco neprospiva. Ad kakani. To je normalni, ze kakal prvne vic, ono se to bude menit. Zpozorni pri zapachajici hnede stolici, pri hlenovite a s primesi krvavych nitek. Pokud mimco nebreci, prdi, ma mekky brisko, je to ok.

marry16
autor
10. pro 2016

@panickatlamicka Co na tom nechapes?Nemam dostatek mleka, tak musim dokrmovat umelem mlekem.Pokud mel ze zacatku v nemocnici takovou tmavehnedou stolici a po propusteni pote mel takovou jako by michana vajicka, tak je to v poradku?

soyevita
10. pro 2016

@marry16 Ano je to v pořádku,prvně je smolka a pak přicházejí na řadu míchaná vajíčka.Pokud je mu pár dní,tak bych zpozorněla....

panickatlamicka
10. pro 2016

@marry16 ano, je to normalni. Napsala jsi to tak, ze to nebylo zrejme. V porodnici byva tmava stolice u vsech miminek, je to tzv.smolka. konzistence vajicek je ideal. 🙂neboj, miminko ma urcite zazivani v poradku 🙂 a ten dokrm fakt odbourej. Lehni s miminem do postele, mimino k prsu a koj. Klidne co hodinu. No na to ses neptala, tak to kdyztak ignoruj 😉😅

marry16
autor
10. pro 2016

@panickatlamicka ted se mi vykadil 😊...Jojo porad bojuji abych mela aspon trosicku mleka pro mimi,ale moc toho bohuzel nemam 😥 piji dokonce i hodne mleka,ktere vazne moc nemusim 🤕😝😄 Ale mela jsem vazne strach,ze mali nemel tu stolici a jak jeste pak plakal,tak to jsem chtela plakat s nim.

marry16
autor
10. pro 2016

@soyevita takze ty michana vajicka jsou zatim fajn ? 😊

panickatlamicka
10. pro 2016

@marry16 hodne pit mleko nepomuze, naopak muze uskodit . ne co do tvorby materskeho mleka, ale muze nadelat paseku miminku v brisku mlecna bilkovina. Takze s kravskym mlekem opatrne. Vyborne na tvorbu mlicka je caro, cerne pivo,benedikt lekarsky, jestrabina, piskavice. Je to narocny, ale neboj, to das. 😉😘

soyevita
10. pro 2016

@marry16 Ano tak má stolice vypadat.A mléko vůbec pít nemusíš.Ja třeba jím jen zakysané výrobky,mlíko žádné,tím laktaci nezvýšíš.Chce to kojit,kojit,kojit a bez dokrmů😉
Nějaký kojící čajík,když budeš často přikládat,a i v noci.Tak se rozkojíš.Já měla první týdny také málo mléka,ale chtěla jsem kojit.Tak jsem kojila snad každou hodinu a půl.První měsíc mi malá přibrala jen 300g a teď má 7kg.
Tak podpoř laktaci a ono to půjde🙂

marry16
autor
12. pro 2016

@soyevita Dekuji moc za typy 😊..Ja mam za den maximalne 50ml a maly cuca asi prvnich 5min a potom mi uplne usne z toho vycerpani,ze prd vysal 😄😄..Jak se ten caj prosim jmenuje? 😊

marry16
autor
12. pro 2016

@panickatlamicka cerne pivo? 😊..To zkusim 😄.Dekuji moc moc 😊

soyevita
12. pro 2016

@marry16 Pokud mi přijde,že mám pokles mlíčka tak piju kojící od Welledy s pískavicí,jinak od bylinkáře Váni,tam je i ta jeřabina🙂Nebo kterýkoliv kojící čaj😉

z_kopretinka
12. pro 2016

Při kojení u nás byl rekord 14 dní, hlavní je jestli čůrá.

marry16
autor
12. pro 2016

@z_kopretinka cura jako o zavod 😊

marry16
autor
12. pro 2016

@soyevita super pisi si to do zapisnicku 😊😊

z_kopretinka
12. pro 2016

@marry16 pak jestli kojíš tak bych neřešila, já až po těch 14 dnech volala k dr. co s tím, už jsem začínala dost plašit