Jesle, Praha 4. Ráda bych znala vaše doporučení

stelletta
5. bře 2012

Ahoj holky,
ráda bych znala Vaše doporučení na jesle (i soukromé) na Praze 4.
Předem moc díky.

berenika39
5. bře 2012

ahoj, tady jsem měla Petra, celý rok, na jeden den v týdnu, a bylo to úplně v pohodě.
http://www.zzpraha4.cz/

stelletta
autor
5. bře 2012

@berenika39 Ahoj, právě na tyto státní jsem se dívala. Berou teď během března přihlášky. Nevíš náhodou, podle jakých kritérií děti vybírají? Kromě tedy podmínky, aby jeden z rodičů měl bydliště na P4?

berenika39
5. bře 2012

Bud bydliště, nebo stačí, aby jeden rodič byl živnostník se sídlem na P4. Od toho se odvíjí cena - cizí platí víc, místní méně. Nic jiného myslím nechtěli. Není to tak přísné, jako v MŠ. A není to striktně omezené věkem - nahoře - když ti dítě dovrší 3 roky třeba v březnu, nechají ho do konce šk.roku, nebo na podzim do konce kalendářního a tak. Dá se s nimi dohodnout, paní ředitelka byla moc vstřícná..zajdi tam, poptej se. Na moje doporučení tam ted chodí kamarádky malá a jsou spokojení.

stelletta
autor
5. bře 2012

@berenika39 Bydliště na P4 mám, v tom by snad problém být neměl. Dcera má právě dva roky v listopadu a já bych se měla vrátit do práce. Takže to teď docela řeším.
Jen mám obavu, aby tam nebyl nával, což je asi všude. Ale jak píšeš, nejlépe bude tam zajít a poptat se.

berenika39
5. bře 2012

@stelletta Nejdřív naplní kapacitu celotýdenními dětmi, pak teprve berou pětidenní (pět dní v měsíci). Takže jste ve výhodě🙂.

projesle
28. pro 2012

Obecně o těch soukromých:
Kvalitní zařízení musí za svěřené děti odpovídat nejen výchovně, ale i co se odpovědnosti, bezpečí, pojištění a hygienických norem týká, na což je velmi často zapomínáno právě v zařízeních, jež se snaží péči pod názvem „jesle“ poskytovat.

Při výběru jeslí rodiče většinou vybírají na základě tří hlavních faktorů.

Cena, vzdálenost od bydliště, nebo zaměstnání a informace kolik připadá na jednu "tetu" dětí.

Kromě těchto faktorů je ale dle našeho názoru důležité i vhodnost a bezpečnost prostředí, atmosféra, která na Vás působí při návštěvě, samozřejmě pověst a reference daného zařízení.

Ať už z jakéhokoliv důvodu budete volit jesle soukromé, které mohou být i výrazně dražší než jesle státní, je dobré zjistit, zda nabízí kvalitní péči a zda se jejich cena vyplatí.

petrabam
7. lis 2013

V Rabasově a Kotorské mají nyní podmínku bydliště na Praze 4 a pracující rodiče. Jinak nic.

miparime
28. led 2014

Na ulici Bartákova rodinné centrum Honzík www.centrumhonzik.cz, domluvte se na návštěvě, je to asi nejlepší