Jídelníček 9ti měsíčního dítěte. Jaký by měl být?

sonule1000
3. čer 2008

Zdravím všechny, chtěla bych vědět jaký jídelníček má mít 9 měsíční dítě. Já dceru kojím asi tak 6 krát denně a k tomu má dvě ovocné přesnídávky, jednu zeleninovo-masovou a večer kašičku. Ale všude čtu jak by měly děti jíst v tomto věku pouze 5 krát za den.

zusma
23. srp 2008

já občas dávám bílou hollandii. někdy to jí, někdy ne.

ty bio špaldový sušenky z DM jsem koupila. malá měla 1 a v pohodě. řekla bych, že jsou možná tvrdší než sunarky ale třeba se mi to zdálo. 😕 Dávám to malé po větších kusech do pusy a v pohodě si s tím poradila 🙂

hanelka
23. srp 2008

bily jogurt - to je jedine, co ta moje papa s viditelnou chuti a sporada vetsinou cely nebo skoro cely kelimek 😵 😵 davam activii nebo olmu 😉

zusma
23. srp 2008

U nás je to s jogurtem tak trochu záhada 😕 Jakmile jí ho dám dopoledne (kdykoliv,at je hladová sebevíc),tak ho nechce buď vůbec anebo jen vyjímečně. Ale jakmile jí ho dám večer po kaši (udělám třeba 180ml kaše a ona má pak ještě hlad), tak je schopná ho sníst v pohodě . Nechápu.

lenkazdenek
23. srp 2008

Tak u nás letí bílá activie ,dávám jí to dopoledne a spokojenost

mmarky
23. srp 2008

ahoj, my mame 10m, ale kojim furt jak diva - ale jsem klidnejsi, kdyz vim, ze je to jinde taky tak. ted se trochu rozjedla a zvladne snist najednou 100g presnidavky nebo prikrmu, kus bananu, broskve maliny, kelimek aktivie bile, krupky, piskoty, chleba, rohlik a pije asi tak 150ml vody, k tomu ji ale nepocitane kojim, dokonce se mi uz vrhna pod tricko. kdyz ma zabavu, tak vydrzi v poho mez MM, ale furt neco vymeslet nebo nekde litat, kde to nezna... docela fuska

minea
24. srp 2008

mmarky, já taky kojení nepočítám, nesnažím se nahradit "jedno kojení jedním příkrmem", kojím pořád tak, jak potřebujeme (občas jí dokonce požádám, aby něco odpila, když mám nalitý prso).

Ty jogurty vám děti jedí samotný? Já jí do toho dávám banán nebo jablíčko a ještě třeba rozdrobím sušenku - je to pak jak rozteklá zmrzlina. Dávám activiu, zkoušela jsem hollandiu, ale ta nechutná ani mně 🙂 .

lenkazdenek
24. srp 2008

minea ,já zprvu dávala do přesnídávky jogurt,pak jsem přidávala jogurt a ubírala přesnídávku a teď my jí samotnej a strašně jí to chutí 😅

kuzelka
24. srp 2008

tak my papáme:
ráno 6- 6:30h 230 ml mléka
dopo 10-10:30h ovoce (ovoce + sušenky,jogurt..)
oběd 13:30-14:30h maso zel. brambor nebo rýže
1véča 17-18h kaše
2véča 20h 100-150ml mléka (jak kdy je to individuální) někdy tu druhou véču ani nestihnem 😀

jinak bílý jogurt občas přidávám do ovocné přesnídávky 😉
a v noci nic nepapáme 🙂

binki
25. srp 2008

jogurt mu chutná, dávám bílý dětský, teď jsem zkusila ještě cereálie pro děti od 10 měsíců, přidá se do toho mléčko a fakt mu to chutnalo, chci ještě zkusit zeleninovou kaši

jandalinka
25. srp 2008

tak náš jídelníček se už konečně podstatně změnil a můžu si víc vybírat,co malé uvařím,což je super!!!!Kolem 8,5měsíce jsme začali s těstovinami-mnam,jogurt,ale jedině ochucená activie nebo dobrá máma,bílý nechce.A to ještě musím jogurt trošku ohřát,jinak ho nezblajzne.Mám ho sice venku z ledničky třeba i 2hodky,ale prostě by jí jinak nelezl.Dále jsme začali na svačinku švestky,meruňky,mirabelky,jablíčka.Minulý týden jsme i na čočce,fazole,hrách s kuskusem(můřu doporučit 😉 ) a tento týden zkoušíme Gofry-neboli vafle,dostala jsem tip a zatím vše super.Jen co se změnilo,tak malá chce někdy i co 2hodky něco málo zblaznout 🙂
Takže nás jídelníček:6:30 UM 210ml
9:30 jogurt,sušenky,jablečné pyré......
12:00 masozeleninový příkrm nebo těstoviny nebo jen zeleninku....
15:00 ovoce(banán,jablko,nektarinku,meruňku,broskve...
18:00 130-150ml kašičky
19:15-30UM 210ml

sweetheart90
3. dub 2012

@iris tak já mám právě 9,5 ms kluka má už hodně zoubků-7 takže rohlíčky, chlebíček papá už tak měsíc, možná dýl..ráno vstává brzo-kolem 5 dostane mlíčko, a pak ještě do té 7-7,30 spí a ráno ke snídani dostane jen tak rohlík do ruky nebo ted mu mažu s máslem, dávám dětskou šunku, občas lučinu atp..nebo mu chutná i chleba s marmeládou 🙂
podle toho co mi říkala doktorka,zavádět moučné výrobky od 7-8 měs aby si zvykli a nebyli alergičtí na lepek...

mandella
9. únor 2015

Otázka pro kojené matky: když dáváte ovocnou přesnídávku a pak cca za dvě hodiny masový příkrm, neztrácí se vám mléko? Mám strach, že pokud nebudu mít plné kojení mezi příkrmy (po nich syna nedokojuju), tak že budu mít problém s mlékem. A to bych nerada.

morawcova
20. kvě 2015

@iris ahojki já mám 9.měsičního syna,náš jidelníček vypadá takhle:
7.00 Um 230 ml
pak když snídám já cc kolem 8 tak sní malý krajíček chleba namazaný lučinou
9.30-10h 5 dětských piškotů s bílým jogurtem,poté jde spinkat,spí tak 2 hod nekdy 3 hod
13:00-13:30 trochu polévky+ masozeleninový příkrm,mezi 15.-16 hod jde spinkat,spí tak hodinu
v 17:00 ovocný příkrm-přesnídávka+ piškoty,nebo dávám rozmačkaný banán s piškoty,odpoledne dávám ještě venku na procházce crisiny tyčinky,nebo kukuřicové křupky
19:30 koupem
20:00 250 ml UM zahuštěné rýžovou krupičkou od Nestle,spí celou noc, 1 se probudí na čaj vypije i 100 ml,poté spinká dál, vstáváme kolem 6:30 hod

kkosinka
14. črc 2015

Ahoj,
Šimon má 9 měsíců a přes den dáváme následující:
8:00 bílý smetanový jogurt samotný/s piškotem, sunarkou/přesnídávkou
11:00 přesnídávka
13:00 maso-zeleninový příkrm
16:00 sunar/ovoce/přesnídávka
19:30 kaše
a v noci dáváme ještě sunar.

tourkiva
15. říj 2015

@vendy01 koukám na vaší zprávu, která je asi 7let stará, tak jsem se chtěla zeptat, jak dlouho trvalo, že se v noci tolikrát váš syn budil a jak dlouho byl závisláček? Mám teď úplně stejný problém s 9-ti měsíční dcerou a už 2měsíce jsem se nevyspala a rady dostávám od nekojících maminek.. tak by mě zajímalo, jestli se to samo změní nebo jak jste to vyřešila, aby jste se nezhroutila?? :D děkuji

sarkaanna
17. říj 2016

Dobry den, pisu sem poprve...
Mam krasnou, zdravou a prospivajici temer 9-ti mesicni holcicku narozenou cisar.rezem. Kojim od zacatku bez problemu. S prikrmy jsme zacaly ve 4,5 mesicich. Zeleninka ji chutna. Ovoce moc ne (stejne jako mne) 🙂)
Davam ji i ryzi-mixovanou a nevajecne mini testovinky, hovezi a kruti .asicko.Jeste kojim 7-9x denne (vcetne 2-3x v noci). Mala ma uz 8 zoubku, ale stejne ji vse mixuju na pyre, kousky ji davi nebo dusi. Neumi si s nimi poradit... Davam ji ke snidani a k veceri kase, pokazde sni jen mini porcicku. Na ochutnani ji davam bily jogurt, tez sni jen par lzicek. Takze po kazdem krmeni kojim.... jinak place.
Chci se zeptat, zda jsou take i jine manky, co stale plne koji, a co vsechno detem davate? Dekuji 😊

mamitom
18. říj 2016

Ahoj, taky přispívám poprvé ;) tak u nás to vypadá takto:
Malý vstává okolo 7 hod. Někdy kojím, jindy se nakojí už okolo 6.hod. Poté okolo 9.hod. buď přesnídávka s piškotem nebo ovoce asi 100g nebo kojím, pak jde většinou spát - někdy na půl hodiny, jindy spí i 1,5 hod. Pak často okolo 11 hod. kojím, ale většinou si jen cucne 5 min. Okolo 12-12.30 oběd masozeleninový příkrm. Ale buď v klidu, taky mixuju, nebo pasíruju, jinak se mi dáví. Tak za půl až za hodinu kojení, jinak mi všechno zvrací. V 15-15.30 dost často přesnídávka, pokud ne, tak delší kojení. Nědy kolem této doby chodívá spát a chodíme i ven. Dostává do kočáru buď rohlík nebo kukuř.křupky. Okolo 17-17.30 kaše asi 100 ml, koupem kolem 19 hod. a pak delší večerní kojení. V noci kojím 2x až 3x, ale malý se mi budí i 10 x za noc. Někdy to jsou bolavé zuby, jindy břichobol (dám sabsimplex, prdne si a spí), jindy zlé sny... Jinak jogurt nemůžeme, Tom se po kravském mléku osypal ve 4.měs., takže i kaše máme z HA mléka... Někdy si ale z prsa cucne i jen tak přes den 🙂

sarkaanna
18. říj 2016

@mamitom Ahoj a dekuju za prispevek! Koukam, ze kojime asi tak podobne 😉 Ne, ze bych chtela malou odstavit. NAOPAK! Jsem stastna, ze mi laktace vydrzela az do ted, a rada bych kojila i nadale. Jen je trochu znepokojuje, ze mala moc nechce normalni jidlo. Kdyz jsem napr.videla, jakou porci jidla ji kamaradcin syn starsi o 3 tydny, tak jsem tomu nemohla uverit. Snad se nam casem taky podari vice jist! 😊

blondier
14. zář 2019

Jake těstoviny vařit malému 10měsicu a prosim doporučit jake kupovat, děkuji

lenka1990milan
5. únor 2020

Dobrý den milé maminky Chtěla sem se zeptat ohledně správného stravování dítěte co mu mám dávat a kdy synovi je 9 měsíců stává po 9:00 ke snídani má BEBA mléko 210 Ml ve 12:00 má objet který se skládá z masa-zeleniny-těstovin-rýže a td. střídám to, ke svačince má ovocnou kapsičku a nebo čerstvé ovoce k večeři mu dělám but to děckou kašičku co se dělá z umělého mléka a nebo dětskou krupičnou kaši a nebo pudink ke druhé večeři mateřské mléko. v pruběhu dne mlsá rohlik, dětské piškotky a nebo ruzné křupky pro děti ..... přesto mi doktorka řekla že nepřibýrá proto prosímo radu co mu mám dávat a kdy