Kakání do plíny ve 4 letech. Máte zkušenost?

mysteria
7. srp 2009

Máme takový problém, moje zlatíčko (skoro 4 roky) odmítá kakat do záchodu, nebo nočníku. s čůráním na záchod problém už dávno není, nepotřebuje ani plínku na noc, jen při kakání BĚHÁ . Nevím jak ho to odnaučit, aby prostě seděl na wc 😒 vzhledem k tomu, že jde v září do školky, tak si to vůbec neumím představit.

Když mu plínku odmítám dát a posadím ho na záchod, tak začne řvát a raději "to" v sobě drží i několik dní, což mu rozhodně neprospívá.

Máte někdo podobnou zkušenost? Umíte někdo poradit?

Prosím, zapojte se do diskuze jen v případě, že k tomuto tématu máte, co říct. Už tak jsem z toho dost špatná a nepotřebuju tu číst rady typu "já jsem dokonalá a mám dokonalý dítě, který vše umí" nebo aby se to změnilo v nesmyslnou výměnu názorů, jak to tu bývá ve většině diskuzí, děkuji!

mamkamarketa
2. led 2012

@pavlina05 ahoj,naprosto te chapu,ale netrap se tim. on na to prijde sam. takhle akorat bude mit zacpu,bude ho bolet brisko....
ja bych jako taky navrhuje @petrakm mu dala vybrat ''odmenu'' za to az bude kakat jako velky kluk. nevim co ma rad,auto,masinku,dvd...
klidne bych si vytiskla obrazek te hracky a nekolikrat denne bych mu to ukazovala. klidne bych to i vylepila na wc,at vidi,co ho za odmenu ceka.
vim,ze to zni divne,ale zase za pokus to stoji...drzim palce

pavlina05
2. led 2012

@petrakm díky moc.Určitě na tom něco bude.Příchod sourozence,naše stěhování,vlastní pokojíček...
Já vím, jsou horší věci na světě....ale prostě štve mě to ☹
@mamkamarketa díky moc, my mu slibujeme pořád něco,koloběžku od Ježíška když bude chodit na wc, ...nechodí a už ji dostal, moře...je další motivace.Zatím nic nezabírá☹
Dnes šel do školky,tak mu říkám co kakání a tak...a on,že si počká až domů k mamince....už teď se bojím jak to tam je...

mamkamarketa
2. led 2012

@pavlina05 tak to me mrzi,ale zkuste treba mu porad ukazovat to more,nebo tu hracku. pro 3lete dite to bude vice realne to videt na papire nez o tom mluvit 😉
pockala bych jeste par tydnu a potom bych zkusila mozna psychologa?

pavlina05
2. led 2012

@mamkamarketa no já to vidím tak na ten týden...to čůrání mu taky nešlo hned.
Psycholog mi řekne to co jsme tady říkaly my: dítě má moc náročné období...změna prostředí )stěhování),příchod miminka,nástup do školky, začal víc komunikovat...to si odvodím sama i bez psych. Prve jsem tam také chtěla jít,ale on mi moc neporadí..spíš to co už vím...žádný nátlak na něj,nestresovat, neřvat,....

mamkamarketa
2. led 2012

@pavlina05 tak to fakt ''neres'' nemluv o tom,nezminuj se, neptej se.
jeste kdyz pujdes na wc,rekni mu kam jdes a proc. vic bych to nerozebirala.
on na to fakt musi prijit sam

pavlina05
2. led 2012

@mamkamarketa 😉 asi jo🙂

pavlina05
2. led 2012

🙂 tak to nechci zakřiknout,ale podařilo se 🙂
Tedy tak tak...malý si šel hrát do pokojíčku a mě to hned napadlo.stáhla jsem mu pyžamo,on ječel,že nechce,ať jdu pryč.Nedala jsem se, udržela jej na nočníku a on pak sám trůnil cca 10 minut🙂
Já mám radost 😀

pavlina05
4. led 2012

...musím to sem napsat 🙂 Dnes opět na nočník 🙂
Ale snadné to tedy není.Sám na něj nejde ☹ prostě já musím vyčíhnout ten moment...dnes po ránu v pokojíčku...zavřely se dveře a já už věděla co se bude dít, Odtrhla jsem duhého syna od kojení a valila posadit Áju na nočník a povedlo se🙂

prasiatko30
4. led 2012

@pavlina05 - super - prajem aby si na kakanie do nocnika pomaly zvykol 🙂

mamkamarketa
4. led 2012

@pavlina05 tak vidis! parada!

pavlina05
4. led 2012

Díky moc holky, jednoduché to není,ale snažíme se🙂

pavlina05
10. led 2012

Po 14 dnech utrap umime kakat🙂)))

mamkamarketa
10. led 2012

@pavlina05 supeer!

denisa168
6. bře 2012

@nika70 Ahoj Niko prosím tě potřebuji poradit, já vím ,že od tvého příspěvku je to už hodně dlouho, ale jsem už bezradná, mám syna, kterému je 10 měsíců a trpí zacpou cca dva měsíce nazpět, po všech různých věcech jako je laktuloza, klyzma atd nám řekli, že by se mohlo jednat o anomálii střev, jsem objednaný k doktoru Sýkorovi na 21. března, zatím malému dávám projímadla. Moc se bojím a tak prosím o radu jak probíhaly vyšetření než se potvrdila nemoc? Mockrát ti děkuji, vůbec totiž nemám tušení co nás tam čeká. Denisa

bakana
23. zář 2012

Mam naprosto uplne stejny problem jako pavlina05, muj syn (v rijnu 4 roky) nechce chodit kakat na zachod ani do nocniku. Nevim si rady. Syn si rekne o plinu, reknu ze plena neni, ze musi jit na nocnicek nebo na zachod. Takhle se nevykakal i tyden, nechala jsem ho tak. Ale po tydnu uz mih o bylo lito, tak jsem mu tu plenu dala. \kdyz ho posadim na zachod nebo na nocnik tak mame neskutecny rev. S curanim problem neni, a v noci je take bez pleny. Chtela bych se zeptat jak to pani pavlina05 udelala se svym synem. A musim souhlasit s pavlina05 je to neskutecne trapeni, kdot o nezazil nepochodpi. ☹ ☹

lila69
6. říj 2012

@bakana presne tento problem s kakanim riesila moja svagrinka so svojim synom, ktory problemom kakania do plienky trpel do svojich 5 rokov. Ked mal maly 4 roky, vybrala sa s nim k psychologovi - ten jej povedal ze co riesi, do 6 rokov nech sa tym nezaobera, nasledovala navsteva inej psychologicky a vysledok ziadny. Maly kakal zasadne do plienok, ked mu ju nedali, tak proste zadrzal aj niekolko dni, az si nakoniec prosenim, placom a neviem cim tu plienku vydobil.
Problem sa vyriesil "zdravym sedliackym rozumom", a to tak, ze mma dala malemu prehanadlo s tym, ze proste plienku nedostane (plienky pred nim vyhodli zo 4teho poschodia v panelaku von oknom 🙂 ) az sa maly nakoniec pokakal. Sam si isiel oprat spinave slipky a verte alebo nie, dostal to prehanadlo este raz a do vtedy chodi na zachod. Podotykam ze maly sa narodil v riadnom terine (nebol predsane narodenie dieta), je velmi sikovny, bystry a doslova niekedy az vychytralý by som povedala. Proste takto vydieral rodicov, starych rodicov a vsetkych a tu plienku pri kakani si vynucoval. Tak drzim palceky vsetkym mamimam v boji s tysmto problemom.

sedmolinka
6. říj 2012

@lila69 mám ten istý problém ako tvoja švagrina. Malý má 3 a pol roka a kaká len do plienky 😝 Tiež si myslím, že len zneužíva to, že mu ju pokaždé dám, lebo na záchode mu to nejde keď skúša. Asi to poriešim tiež podobným "zdravým sedliackym rozumom", lebo normálnym dohovorom to nejde. Inak myslela som, že v tomto veku sme už len výnimky, ale ako to tu trochu čítam, tak sú oveľa staršie deti s podobným kakacím problémom 🙂

lila69
6. říj 2012

@sedmolinka ono je to tak, ze psychologovia radili svagrinke nech to neriesi, ze do 6 rokov je cas. No ale neviem, podla mna 4 - 5 rocne dieta by malo chodit na zachod, ak teda nebolo predcasne narodene, alebo nema ine problemy a standardne napreduje vo vyvoji. Je to problem napr. aj v skolke, lebo tam mu ucitelky odmietli na kakanie dat plienku, tak on si to chudak vzdy doniesol domov, a neraz prisiel zo skolky "zeleny, modry" co sa mu chcelo kakat a on zadrziaval. Nehovorim o tom, ze si tymto pripomohol k pruhu - na ktory bol nedavno operovany.
NO uvidim co mna este caka, moj maly 2,5 rocny zatajuje ked ide kakat. Vzdy sa niekdy zasije a zrazu je to v slipkoch 😒 tak mozno aj mna do buducnosti caka boj 😒

pavlina05
6. říj 2012

@bakana Ahoj!
My měli problém s kakáním do 3,5 roku.Malý (už je to loni) nechtěl kakat na nočník ani na wc.Když jsme někde byly a on věděl,že plína není,tak mi ani neřekl a klidně se pokadil(nevydržel to) do slipečků a ani mi pak neřekl.Na vycházce venku...klidně se pokadil a vydržel v tom... 😢
Do školky šel s tím, že se tam nekaká a čekal až na dom.
Jenže doma kadil jen do plín a jen ve svém pokojíčku,za skříní.
Tak jsem si kolem vánoc řekla,že to tak nejde.Plenky jsme poslali Emílkovi do lesa (náš smyšlený skřítek)
Malý plakal,volal z okna:"Emilku,vrať mi plínky"
Několikrát mi utekl,zavřel se s řevem v pokojíčku a tam se pokadil do tepláků☹
Věděla jsem,že to tak nejde,naběhla na něj,s řevem a ječením jej posadila na nočník (když chtěl kakat) a tam je násilím držela.Zní to děsně,ale pomoho to.Asi 4 dny to bylo s křikem,pk už řekl,že chce sám.Po týdnu už mi vždy řekl a dnes chdí automaticky.Ale vždy doma! ve školce ještě nikdy nekakal.
Kdo tohle nezažije,tak těžko soudí.
Vše je o vývoji a psychice.
Držím palce!