Kdy dáváte děti do školky?

marketmax
14. zář 2016

ahojky zakládám tuto diskuzi ohledně děti kdy je dáváte maminky do školky.Dneska náhodou jsem potkala jednu paní co pracuje ve školce a že jí zdá brzy že maminky dávají děti do školky moc brzy že se jim tam člověk nemůže tak věnovat jak když byly jesle.Že mnohé z děti i ty co mají cc 4 roky tam pláčou že chtějí být s mámou..říkala že mnohdy jí to trhá srdce když vidí ,že děti tak smutní a že právě zjistili ,že mnoho těch dětí co prý mají ADHD údajné není tato nemoc , ale prý je to tím že maminky své děti dávají brzy od sebe a to i přesto že nemusí.Není to třeba ani kvůli tomu že nemají peníze atd.Mnoho těch dětí prý jsou pak na tom s nervama špatně..tak nevim no já svého syna chci dát do školky až ve 3 letech výjde mu to přesně.Napište své názory budu ráda děkuji 🙂

odula
22. zář 2016

syn šel do školky ve třech letech a bylo to maso. Holka ve dvou a zmákla to mnohem líp. Jistě jde i o osobnostní vlastnosti dítěte, jak se vyrovnávají se změnou, jak jsou společenské atd. Ale kdybych se rozhodovala znovu (jako že asi budu) a měla bych volné ruce ohledně práce atd, dala bych dítě do školky klidně v roce a půl třeba na dvě hodinky párkrát do týdne - aby si pohrálo s dětmi, zvyklo si na kolektiv atd. od dvou let klidně od rána do "po-o" a postupně bych přidávala. Ale nežijeme v ideálním světě, že. takže pokud by muselo rovnou na osm hodin, tak bych počkala do tří let, ale později než ve třech bych děcko do školky nedávala. Mám dojem, že ta adaptatce čím je děcko starší, tím je horší. To už je radši nechat doma až do šesti, nebo rovnou homeschooling...

odula
22. zář 2016

@kuliseks no, nechavat do zaviracky je nesmysl, když je člověk doma. Docela fajn systém je, když je člověk nezamestnaný nebo na mateřské, omezit možnost pobytu dítěte ve školce. tady v zahr kde jsem je to od 9 do 14 a víc ani ťuk, někde dokonce míň. A to si myslím, že je docela v poho. zvlášť pro starší děti (ty moje jsou pissed off, že už musí jít domů zatímco jejich kamarádi si ještě můžou hrát :D)

tulikiss
22. zář 2016

tohle nejde pausalizovat, obcas vidim ze breci ze nechteji do skolky i deti co tam uz chodi druhy rok, i predskolaci....
moje deti jsou v tomhle "exoti"😀 nikdy nebrecely..syn je lednovej takze sel kdyz mel 3,5 a dcera zacala do soukrome chodit kdyz mela 2 a 4mesice, nejdriv jednou tydne, dalsi mesic dvakrat a ted ve 3 uz chodi 4x tydne. Deti breci kdyz je prijdu vyzvednout, ze jeste nechteji domu, ze si chteji hrat s detma.