Kdy dítě asi tak začne samo chodit na nočník?

smallinka
21. říj 2015

Psala jsem tady dříve otázku na téma: Kdy začít dávat na nočník. Uživatelka @keilin měla k tomu další otázku tak zakládám diskuzi. Tak my jsme na tom teď tak, že máme rok. Už sedíme sami a dostali jsme k narozeninám nočníčky. Mám dvojčátka, tak Kačence se to i líbí, ráda si tam sedá, dostane do ruky hračky a občas se i vyčůrá 🙂 nočník začne hrát 😀 No ale Karolínka když jí posadím, tak brečí a okamžitě chce pryč. Tak jsem dala nočníky do pokojíku a zkouším ji tam pomalu dávat v tepláčkách....ať si zvyká, že tam sedí. Je pravda, že když vidí Kačenku tak má možná motivaci a snad to brzy taky půjde......Je pravda, že děti jsou opravdu šikovné, ale na plínky to vidím ještě na dlouuuho 🙂

keilin
21. říj 2015

@smallinka to mi poradila i doktorka, ať ho tam zkouším dávat třeba jen v tepláčkách aby si zvykal, ale moc se mu to nelíbí, prostě nemá rád když musí někde chvilku vydržet...v kočárku se mu líbí, ale když ho do něj dávám, tak je to boj, chce utéct 🙂 a jak jsem psala s dětskou židličkou to samé. Myslela jsem, že by bylo lepší chvilku počkat až mu to budu moct lépe vysvětlit, zatím umí jen pár slov a začíná chápat jisté souvislosti...vynahrazuje mi to šikovností na jiné věci...a stejně si myslím, přesně jak jsi psala, že plínky stejně ještě nějakou dobu budou, tak není tolik kam spěchat..ale děkuji za názor a radu 🙂

berusinecka
21. říj 2015

@smallinka Malý má teď dva roky. Dlouhou dobu nechtěl na nočník chodit, ani si tam nechtěl sedat, potom si tam občas sedl, ale tlačilo ho to tam a nechtěl tam být. Párkrát se stalo že se vyčural ale pak zase tam nechtěl sedět. Nenutila jsem ho. Nemá to smysl. Jen se zasekne. Teď sice ještě plenku nosí, ale vždy se ho zeptám jestli chce jít čurat na nočník. Buď řekne ne-trošku ho ještě přemlouvám, nebo řekne jo. Sedne si, chce abych šla pryč, on se hned vyčurá a donese mi to ukázat. Vyleje si to s mojí pomocí a spláchneme. Má z toho obrovskou radost. Uvidíš, kdy ti holčičky budou chtít chodit. Nenutila bych je, oni si řeknou kdy jsou na to připravené a pak to budeš mít snažší. První syn taky nechtěl nočník ani vidět a ve dvou letech se naučil čurat za jeden den. To už plenky nenosil vůbec a na přes noc se naučil vydržet za další týden.

irca86
21. říj 2015

každé dítě k tomu dospěje samo, až na to bude zralé. Někdo dříve, někdo později. Nemá smysl to lámat přes koleno. Dcera začala nočník akceptovat až po 2 roku, syn běhal bez plen před 2 narozeninama. Na spaní ji má stále a asi ještě dlouho mít bude.

jerrysskating
21. říj 2015

moje první dcera chodila na nočník od 9 měsíců a syn od 2 let. teď mám 14 měsíční a na nočník nechce.

zaludova
21. říj 2015

@keilin zkus ho nejak zabavit....u nas funguje belicek s kolickama...nacvakam je k okraji a nez je odcvaka, tak je vycurana 😀 jinak myslim, ze cim bude starsi tak ten vzdor bude vetsi...

zaludova
21. říj 2015

Jo a jeste chvalit, chvalit a chvalit. A kdyz se zadari, tak predvest cirkus a tleskat😀

mpavlinka
21. říj 2015

Měla bych dotaz k tématu. Syn má dva roky a tři měsíce, na nočník ho musím posazovat já, sám si neřekne. Skoro vždycky když rozbalím plenu, je mokrá. Mám vypozorováno, že čůrá snad každou půl hodinu - malinko, ale učůrne. Opravdu jen někdy se mi podaří vychytat, že ještě není vyčůraný a pak se hodně vyčůrá do nočníku. Strašně moc ho chválím, chodíme nočník společně vylévat, prostě se ho snažím motivovat, pořád mu říkám, že se čůrá do nočníku, ne do pleny apod. Je normální že čůrá tak často v jeho věku? Zkoušela jsem dát mu trenky, tepláky, ale počůrával se a vůbec mu to nevadilo. Na podlahách máme parkety, jsme v nájmu, takže běhat nahatého ho nechci nechat, abychom neměli všude loužičky ☹

zaludova
21. říj 2015

@mpavlinka a je nauceny treba na to, ze kdxz sedi a cura na nocniki rikate e e e...nebo tak neco? 😀

mpavlinka
21. říj 2015

@zaludova jj říkáme čííí, pořád to opakujeme, pak mohutně chválíme, společně vyléváme a říkám, že až bude chtít zase čííí, že do nočníčku apod. Pak se třeba po dvaceti, třiceti minutách zeptám, jestli chce čííí do nočníku a on nééé, jdu se podívat a je to tam. Zase ho nechci posazovat po čtvrt hodině, aby nebyl nějak stresovaný 😒

mpavlinka
21. říj 2015

@zaludova je fakt, že on nemluví, jen jednotlivá slova, ale přijde mi, že rozumí. Dcera v jeho věku plynule mluvila, říkanky, básničky a bez pleny kompletně i přes noc byla od dvou let.

zaludova
21. říj 2015

@mpavlinka tak jestli si na nocnik seda v pohode bez revu, tak si myslim, ze ho castejsi posazovani stresovat nebude...muzete to treba tyden takhle casto zkouset a ono mu treba docvakne, ze byt v mokrym neni tak fajn 🙂

zaludova
21. říj 2015

@mpavlinka no ja si myslim, ze mozna to e e je lepsi kvuli vyslovnosti...ale menit to najednou je asi blbost...

mpavlinka
21. říj 2015

@zaludova mně přijde, že mu bohužel ta mokrá plena vůbec nevadí. Stejně jako když měl mokré trenky a tepláky. V klidu si dál hrál, pod ním malá louže 😀 Zkusím posazovat ještě častěji a uvidím.

zaludova
21. říj 2015

@mpavlinka jestli nema latkove pliny, tak to mozna neciti, protoze ty jednorazvky prave odvadi tu vlhkost....znate ty reklamy stale v suchu 😀

chroustinka
21. říj 2015

@smallinka je to velice individualni u každého dítěte jinak, u nas první dite - syn - byl schopen od narozeni curat do cinskeho nocnicku, v roce a ctvrt chodil na nocnik a byl před den bez plen. dcera toto odmitala takze jsem nocnik zkusila jednou v roce roce a pul roce a trictvrte a nic proste. a pak když mela presne 26mesicu (1.7.) se rano probudila a rekla ze bude curat do nocnicku no a od te doby proste chodi na nocnik 🙂 v noci se pocura jen tak jednou za dva tydny. takze o nocniku mluvit ukazovat ale nechat jim cas 🙂 ono to pujde 🙂

mpavlinka
21. říj 2015

@zaludova jo to bude asi ono 🙂 😀

mpavlinka
21. říj 2015

@chroustinka dcera taky jednoho dne na dovolené řekla, že chce čůrat do nočníku a pak se v noci probudila, že jde opět čůrat na nočník, to jsem zírala a od té doby už byla bez plen. Byly jí dva roky. Do té doby na nočník moc nechtěla.

chroustinka
21. říj 2015

@mpavlinka ja taky zirala 🙂 bylo to ve stylu "hm mamko tak dneska by to slo" 🙂
do hlavicek jim clovek nevidi 🙂

mpavlinka
21. říj 2015

@chroustinka ten červenec je magický, u nás to bylo taky v červenci 😀

smallinka
autor
21. říj 2015

Děkuji za příspěvky. Já sama vidím s dvojčaty (a maminy se dvěma dětmi) že je to opravdu undividuální. Kačenka tam sedí ráda, dokonce si řekne, dám ji tam hračku, čte si tam dětskou knížečku jako táta na záchode 😀 a je spokojená, někdy se vyčůrá někdy ne a sama si sleze. Karolínka je více taková neposedná celkově, na přebalováku se jí už nelíbí vzteká se, protože leží na zádech....je to s ní boj. Kačenka taky někdy protestuje, ale hračka většinou zaberu. Tak to opravdu nechám na nich, přes koleno to ani lámat nechci....to opravdu mívá opačný efekt. Nočník mají mezi hračkami v pokoji, tak aby si na něho nějak pomalu zvykali...občas je tam posadím, aby věděly k jakému je to účelu 😉

jamia
21. říj 2015

Prosím vás, jaký nočník kupujete na první pokusy? Včera jsem slavnostně zakoupila Ikea nočník, že už je čas (dcera má 14 měsíců) a vůbec si na to ani nedokáže sednout, nedosáhne nohama na zem. Má 9 kilo, je celkově drobnější.

xoriska
21. říj 2015

Asi je to dost individuální. Švagrové syn si neřekne na nočník ani ve 26 měsích a moje dcera si na nočník ríká od 16ti měsíců, takže v 1,5 roce je přes den už bez plen. Máme ho vyndaný od roku, ukazovali jsme jí to na hračkách a po vyčůrání dostala odměnu, rozhodně bych je nenutila, pak by si mohlo dítě k tomu udělat blok, takže zkoušet a nechat to na něm 🙂

msamalova
24. lis 2015

Mojí dceři bude 21 měsíců a s nočníkem bojujeme. Přes léto na něj celkem chodila a říkala si na velkou, ale teď na podzim mi i kadí do plen, neřekne si a když to tam má vůbec jí to nevadí, dřív když se vykadila do pleny, aspoň jí chtěla vyměnit. Teď jí to je úplně jedno. O čůrání ani nemluvím, řve jen při zmínce o nočníku. A to jsme chválili, chodili spolu vylévat a jí se to líbílo. Přijde mi, že na těch plenách úplně ujíždí, dneska ráno jí vyloženě vyžadovala, na nočník nechtěla vůbec a řvala že chce plenu. Jestli jí došlo, že s plenou je to mnohem jednodušší a pořád jí neprudím ať jde na nočník. Je fakt, že když se vyčůrá na koberec, tak dostane vynadáno, zeptám se jí kam se čůrá, řekne do nočníku, ale tím to končí. Stejně když jí nechám nahatou příště zase počůrá koberec. Nevím jestli teď nemá blok kvůli tomu, ale přece jí za to nebudu chválit a nechávat to bez povšimnutí mi taky nepřijde vhodný. Tak doufám, že jí jednou taky něco osvítí a řekne si. Mamka na mě hrozně tlačí, že prej už všechny děti v jejím věku jsou bez plen a že já jsem bez nich byla v 15 měsících a takový ty klasický řeči, ale já jí nechci stresovat ještě víc, podle mě už takhle je dost šprajcnutá a když na ní budu tlačit bojím se, že to bude ještě horší. Nevím jak jí přesvědčit aby si začala sama říkat. Jinak bystrá je dost. Pozná všechny písmenka abecedy a počítá česky a anglicky do dvanácti, ale jak jde o nočník tak je úplně zaseknutá.

nuninove
24. lis 2015

my jsme zkouseli tak od roka a pul ale nechtel..tak sme to nechali az k tomu dospeje sam..a 2 mesice zpet to mu bylo 2roky a 4 mesice tak ze dne na den zacal chodit, rikat si a byli sme hned bez plen i na odpoledni spani..ted uz ma jen na noc i tak je obcas suchej a na delsi cesstovani..takze lepsi nechat aby si k tomu dospeli sami pokud se vztekaji a nechteji tam byt 🙂

tinka2013
18. únor 2016

@mpavlinka zkus toto : Trénovací kalhotky. Vhodné při učení na nočník. Jsou 3- vrstvé. Na povrchu bavlna, uvnitř příjemné froté. Mezitím je pull vrstva. Vhodné pro malé nehody , na cesty, učení na nočník, neprotečou až na kalhoty. Nenahrazuje běžnou plenu. Nám to moc pomohlo, rychle jsme byli bez plen. Dite uciti mokro a zacne mu to vadit. a to je moment, kdy muzes nazorne ukazat - toto je mokre a jakto vypada asuce a kam se cura. My jsme diky nim byly za 3 tyzdne bez plen. https://www.modrykonik.cz/market/detske-spodni-...

mpavlinka
18. únor 2016

@tinka2013 už je bez plen 🙂 Ale díky za tip 🙂 Nakonec to přišlo díky kurzům plavání, viděl ostatní děti jak chodí na nočník a seplo mu to a začal na něj chodit. Od té doby se to na nočník dařilo a postupně vydržel nečůrat delší dobu a říci si když chce.

tinka2013
18. únor 2016

@mpavlinka to je skvele!! 🙂 mam radost.

konidana
18. únor 2016

Obě děti jsem s nočníkem seznamovala cca od roka. Dcerka v 15.m začala odmítat pleny a "chodila" na nočník - no musela jsem to hlídat spíš já:D, ale byla komplet bez plen na den i na noc. Synek začal nočních akceptovat až okolo 2. roku, odplenkovala jsem ho definitivně až těsně před 3. rokem, na noc, po urputném učení, ve 3,5 letech.