Kdy mít druhé dítě?

kuliskaa
25. říj 2007

Ahoj maminky-mám dcerku 1rok a 7 měsíců-rozhoduji se kdy se tak začít starat nad druhým miminkem...???? Až půjde malá do školky? po 2-3letech?? Fakt těžko říct.

berunka
11. kvě 2009

holky a jak je to kdyz planujete druhe a s prvnim jste jeste na rodicovske dovolene?do kdy musite mit druhe mimco aby se materska pocitala z platu?

janinac
11. kvě 2009

Beru musíš porodit do tří let toho prvního dítěte a nebo alespoň nastoupit na mateřskou (takže mít max.8 týdnů před porodem) a pak se ti mateřská počítá z platu. Jakmile nastoupíš do práce, tak se ti mateřská počítá za 270 dní zpátky včetně rodičáku, takže je určitě výhodnější nastoupit do třech let na druhou mateřskou a nebo pak být alespoň rok v práci než půjdeš zase na mateřskou.
Uffff....teda to je složitý 😀😀 Snad jsi to z toho pochopila 🙂

berunka
11. kvě 2009

Jani pochopila jsem to uplne v pohode dekuju 😉 😉 ja jsem si to myslela jen jsem se chtela ujistit jestli me tuseni je spravne 😀

markytkaaa
17. čer 2009

My bysme to chtěli nějak zvládnout do těch tří let ... i když teda jestli to správně chápu - bude mi zaměstnavatel vyplácet těch ... kolik 28týdnů? mateřské + budu brát normálně rodičák na první dítě??? 🙂 To by bylo fajné a moc by se mi to líbilo teda 😀

pepibubu
17. čer 2009

My bychom rádi druhé ve chvíli, kdy Pepa bude bez plín aspoň přes den 🙂 TAkže +/- příští rok zadělat a pak učit, učit, učit, bude na to mít dalších 9 měsíců k dobru 🙂

adka10
17. čer 2009

Markytkaa nie, rodicovsky na prve dieta ti pozastavia a budes dostavat od zamestnavatela tych 6 mesiacov matersku a potom zas prejdes na rodicovsky prispevok.

markytkaaa
17. čer 2009

adka: díky 🙂 i tak mi to přijde velmi výhodné 😀 třeba u mě to dělalo měsíčně cca 3-4 tisíce rozdílu což je teda na rozpočtu sakra znát 😅 🙂

kristi
17. čer 2009

no, ale pak budes mit dve deti a jen jeden rodicak, to uz tak vyhodne neni, kdyz to teda otacime na prachy

markytkaaa
17. čer 2009

kristi: no jasně 😉 dvojité štěstí, dvojité výdaje ... 😎 My to jen nepřepočítáváme, dozvěděla jsem se to teď nedávno a přišlo mi to prostě docela "výhodné" ...
I když je defakto teď pořízení dítěte (druhého, třetího ...) především věc financí ... ráda bych měla ve svých dětech parťáky, ale ne na úkor toho, že bych jim nemohla dopřát vše co by chtěli (s mírou ...)
Jsme s MM ve fázi, kdy řešíme zda bude lepší pořidit si druhé dítě do tří let prvního nebo prostě pár let ... pět deset ... počkat

vvery
20. čer 2009

ahoj holky,na věkovém odstupu opravdu nezáleží....někomu vyhovuje větší,nekomu spíš děti za sebou.Bratranec mají 9 a 1rok,takže dva jedináčkové,ale jsou spokojený.Já mám rozdíl 2roky a 2měsíce.A to jen proto,že poprvé nám to nešlo,tak jsem si říkala,že než se podaří podruhé zase si chvilku počkáme 🙂 .Jaké to bylo překvapení,že se to podařilo hned 😲 .Už jsem měla i HA,ale nevyhovovala,tak jsem si šla pro jinou,jenže než jsem se k ní dostala už nebyla třeba 🙂 .Sice je to někdy náročné,protože starší žárlí a dělá ze sebe miminko,ale to se časem upraví...Teď si říkám,že mám dvě krásné děti a stačí,ale možná bych se třetímu nebránila,ale to tak až za 5let,dřív opravdu ne.

marooshka
20. čer 2009

ahoj, já mám kluky od sebe o 2 a půl roku a musím říct že tedy když byli malí, tak docela honička, ale čím byli větší, tak fakt super. Jsem moc ráda že jsou blízko od sebe. Navíc jsou to takoví bráchové co se maj rádi, takže žádný hádky, rvačky neřešim. Jsou pořád spolu, choděj spolu do školy, ze školy, ven, na kroužky i na tábor. Když třeba jeden odjel do školy v přírodě, tak druhej doma po něm brečel 🙂 A teď, když už jsou velký a samostaní, tak maj ještě malinkýho brášku 😉 takže ten zas bude vyrůstat jako jedináček.
Ale myslím, že často se někdo vymlouvá, že druhý dítě nechce kvůli penězům a pak má to jedno dítě hraček a všeho jako pro 3 děti. A taky když dítě odroste, nedělá bordel, nepatlá, nečmárá atd, tak se pak hůř rozhoduje k tomu mít zas mimino, vstávat v noci a mít ten kolotoč.
No je to prostě každýho věc a všechno má svý pro a proti. A je zas pravda že teď si mimi super užívám, když jsou už kluci velký a spíš pomáhaj.

grenadinka
21. čer 2009

no tak kocky ja som nestihla nic planovat 😀
som sa este nestihla spamatat z prvej babiky a uz je na ceste aj druha 😝
najskor som sa toho strasne bala, ale teraz uz chcem rodit, strasne by som chcela aby uz mala Maruša svoju malu sestricku alebo brata. 😅
vobec sa tomu netreba branit a ani nic planovat, ak nema clovek financne problemy tak moze mat deti kolko srdce raci... 😀

blandik
25. čer 2009

TAky nad tím přemýšlíme. RD jsem si zvolila jen do dvou let dítětě, v práci podepsala do tří let. Doufám, že se nám podaří mít druhé dítko do dvou let prvního dítka. I proto, že je mně 31, tak nemám moc na co čekat nebo zvažovat, jestli si nechám odstup čtyř, pěti nebo více let - pak už budu na těhotenství pomalu stará. Navíc malý rozdíl mezi sourozenci je lepší..více si vystačí spolu a naučí se od sebe hondě věcí. Tak jen aby to s druhým mimčem šlo a podařilo se ho počít.

jandalinka
1. črc 2009

Ahoj.Tak i já s manželem uvažujem o druhém,jelikož jsme si vždy přáli 2děti,ale nyní to pořád oddalujem,poněvaž jsme zatím v 1+1a manžel pořád až bude větší bydlení,což se k tomu nějak neschyluje 😒 ,tak že počkáme.Já mám teď ale "dilema",že jsem dostala nabídky podnikat,ale jakmile se vrátím do práce,tak se mi jistě nebude chtít zpět na mateřskou a jak už tu bylo zminované,tak je tedy asi lepší do 3let dítěte mít druhé,aby se to vyplatilo finančně a taky mi už bylo 30let ,takže nechci nějak čekat a nakonec by se nemuselo mimčo podařit hned a čekat........... 😕 .Takže manžel,že na něj tlačím,ale jakmile začnu podnikat,tak zase nechci vše rušit a jít do druhého.hm. 😨

ia.
3. črc 2009

holky, mám ještě dotaz, asi na janinac, když bych dejmetomu nestihla otěhotnět tak, abych porodila do 3 let věku prvního dítěte, ale narodilo by se třeba v jeho 3,5 letech, ale byla bych na nemocenské od doby, co by mi skončila MD u prvního dítěte, počítala by se mi pak nemocenská z platu? uf snad jsem to napsala pochopitelně...🙂))díky

marinka
5. črc 2009

To je sranda, jak člověk míní a příroda mění 😀 Zrovna si tu čtu, jak jsem v lednu tvrdila, že chceme šestiletý věkový rozdíl a ups, nakonec budeme mít děti o dva roky od sebe, to by nás ani ve snu nenapadlo 😀 😀

misicka85
6. črc 2009

Tak já bych chtěla dítka si tak 2-3 roky o sebe. Aby měli věkově k sobě blízko. Sama jsem jedináček,takže jedno dítko rozhodně nechci, a věkový rozdíl větší než třeba 6 let taky asi ne, to už mi připadá že jsou to spíš 2 jedináčci než sourozenci 😒 Takže na druhém už pomalu pracujem teď, Adélka se nám povedla skoro po 2,5letém snažení, tak snad to druhé výjde dřív. HA jsem si ani po porodu nenechala napsat a nacháme to osudu 😀

danciacik
6. črc 2009

ahojte, no ja mám medzi deťmi rozdiel 20 mesiacov a je to výborné, pekne sa spolu hrajú, majú k sebe veľmi blízko. To ráno dcérka nekričí mamka vstávaj ale Paťko vstávaj 😀

luciaj
8. črc 2009

ja by som tiez uz pomaly chcela dalsie dieta ale skor sa obavam toho, aby nebola dcerka zanedbavana, aby som mala na nu dost casu aj potom a hlavne, ona je moj maly maznacik, strasne je na mna naviazana, spinka so mnou a tak sa bojim, ci budem vediet tak velmi lubit aj druhe miminko 😖 aby sa nestalo, ze ho budem davat na druhe miesto len kvoli prvej dcerke 😒

mrs.bistra
19. črc 2009

Ahoj,ono se říká,že nejlepší jsou tak dva tři roky mezi prvním a druhým mimi,že prý si spolu pak víc rozumí,ale já si myslím,že je to individuální.Záleží na každém,kdy se na druhého prcka cítí.Třeba já mám doma skoro čtyřletého klučinu a s přítelem,který se brzy stane mým manželem,jsme moc chtěli mimi.Dohodli jsme se že,ještě počkáme,protože nás čeká svatba a stavba domečku,ale příroda tomu chtěla jinak a v lednu nám k synovi pčibude další dáblík nebo princezna.Takže pokud mimi chcete tak hurá do toho a já přeju hodně štěstíčka

medulinek21
27. zář 2009

Dobrý den jsem tady po prvé a potřebuji poradit kdy je vhodné pořídit si druhé dítě.Máme syna 2 roky a 2 měsíce a uvažujeme o druhém je to brzo?Děkuji za rady ŽanetA 🙂

akzeret1
27. zář 2009

medulinek: radu mam jen jednu jestli hodně toužíš po druhém mimču a cítíš se na něj tak klído do toho 😉 většinou se mluví o ideálním rozmezí 3roky mezi dětmi bývaj už "samostatní" 😉

kuliskaa
autor
5. únor 2010

čau baby hlásí se zakladatelka tématu 😀 😀

PRO MĚ JE UŽ TO FUK.. NĚKOMU TO PROSTĚ NEJDE NAPLÁNOVAT 😖

kubaka
5. únor 2010

Těchle diskusí jsem absolvovala už mraky. Vychází mi jedině to, že je to úplně fuk - já mám rozdíl 11 let a teď podruhé si to ohromně užíváme - všichni. Kluci se milují bezmezne a důležité je, jak spolu budou vycházet v dospělosti. To nikdy nejde naplánovat ani odhadnout nebo ovlivnit. To jde mimo nás.
Mám doma batole a puberŤáka - boží kombinace. 😀 Jak mi to učení na nočníček najednou přijde roztomile banální záležitost 😵
Žádný "ideální" věk z hlediska dětí upřímně myslím neexistuje. Ideální doba je ta, když fakt hodně dítě chci. Pak se narodí do té správné atmosféry, správného duševního rozpoložení. Chtěné a milované... A o to jde.

melanche
5. únor 2010

medzi mnou a mojim bratom je 9 rocny rozdiel. manzel tak isto so sestrou. zhodli sme sa ze nasa dcerka nebude trpiet tak ako my. moc sa mi do druheho dietata este nechce, ale z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze je lepsi cim mensi vek. rozdiel. vzdy som tuzila mat sestru al. brata kt. by bol vekovo blizsie. no namiesto toho som robila pestunku zadarmo. ked sa sli kamaratky von hrat po skole a volali ma, ja som nemohla, lebo som musela ist pre brata do skolky, potom s nim byt kym rodicia neprisli. to bolo cele moje detstvo. rodicia si to sice neuvedomovali, ale ja o to viac. samozrejme som aj ziarlila, predsa len sa tomu krpcovi ovela viac venovali ako mne. a ostalo to vo mne uz navzdy. kdezto keby mojej malej teraz pribudol surodenec, ziarlila by, ale len chvilu kym by si zvykla a zabudla by na to. mala by sa s kym hrat, vyrastali by spolu. a moj vztah s bratom? pripadne manzelov so sestrou? nic moc. je to velky vekovy rozdiel, nemame si co povedat. 😔

brumdinka
6. únor 2010

melanche - to mi mrzí, přesto však s tebou nesouhlasím, že je to o věkovym rozdíle, není je to o lidech 😉

já s oběma mýmy sestrami --. jedna je o 10 let a druhá o 12 let starší než já, mám velmi dobrej vztah 🙂

sjuzi
6. únor 2010

😀 Keď sa konečne niekedy zadarí po 2x, tak mi bude celkom jedno, aký bude rozdiel medzi mojimi detičkami... 😅

My to máme v rodine pestré, ja mám o 2 r. mladšieho brata a nič moc si nerozmieme... 😅 Mm má 2 sestry o 10 r. staršie a rozumejú si a hlavne si rozumieme s ich deckami, ktoré sú nám zase vekovo bližšie... 😀. Takže vcelku je to asi jedno, záleží od charakteru, pováh, výchovy a mnohých iných faktorov, či si budú súrodenci blízki a rozumieť si v živote... 😉

verusky
6. únor 2010

kubaka,tos napsala nadherne-nocnik a pubertak 😵 😵

kubaka
6. únor 2010

melanche - smutné, co ti rodiče provedli. To nemaznemá ale, že totéž bys udělala vlastnímu staršímu dítěti. Pak je jedno, jaký je mezi nimi rozdíl. Rozhodně se připojuji k brumdinka - je to v povahách a v lidech. Muž má sestru o 13 let a rozumějí si.
Já puboše taky střízlivě zaúkoluju, ale rozhodně má svůj volný prostor a dělá si co chce. Malý je naše dítě a tudíž naše starost. Ne bráchova . Takže to máš naprosto v rukou ty. 🙂 Pokud se ti do dítěte nechce, tak to je rozhodující kritérium - ne představa ideálního rozdílu.

melanche
6. únor 2010

zase nie som uplne proti dietatu. len som mala trochu problemovejsie tehotenstvo, tak ten strach tam budem mat aj o desat rokov. je to aj o vychove, povahou ludi, to nikomu neberem. rodicia si neuvedomovali ako mi tym ublizovali. nerobili to zamerne. ja mam proste zlu skusenost a je logicke ze sa budem snazit takemu vekovemu rozdielu vyhnut. nezavrhujem ludi, ktori maju druhe dieta po takom dlhom case. ale moj nazor je ze dvoj - troj rocny rozdiel je rozhodne pre tie deti lepsi ako desat rocny.