Nevím, zda mít druhé dítě

katkapavlik
30. říj 2017

ahoj prosím o radu a skušenosti.
s manželem mame 6leteho syna a manžel ma 2 deti z predesleho stahu 12a 15 let 15letehe mame v peči a staram se o nej je to pubertak ale hodny a celou dobu toužim po 2 vlastním diteti a kdyz sme se schodly ze by byl vhodny čas tak si nejsem jista zda to chci syn 6 let je uz velky samostatny chodí do skolky mam cas na praci domacnost a sama na sebe a nevim jake by to bylo s miminkem mate nekdo skošenost prosím😕

8slunicko6
30. říj 2017

@katkapavlik \Osobní zkušenost nemám ale z okolí vím, že jak děti nejsou relativně brzy po sobě (tak do těch 3 let) tak se většinou do druhého dítěte už nikomu moc nechce, protože je to už pohodlnější starat se o větší dítě než o miminko...Třeba moje švagrová je na tom přesně takhle, akorát tam to mají obráceně-ona chce ale manžel už ne, že je spokojený když je teď dcerka velká (je jí 7) a že už nejsou ty starosti co s mimčem... Navíc on je ten, který se nejvíc stará protože švagrová má plno koníčků a už takhle se dceři nevěnuji tak jak by dle (nejen mého názoru) měla... Tak jsem zvědavá jestli bude mít moje malá ještě sestřenici nebo bratarance-zatím to moc nevypadá...

soleilll
30. říj 2017

@katkapavlik Mně se moc nechtělo do druhého ani po 3 letech. Sotva jsme se vymotali z kolotoče krmení, nočního vstávání, plen atd., nechtělo se mi do toho skočit znova. Navíc těhotenství jsem si teda rozhodně neužívala, i když bylo bezproblémové, spíš mě to obtěžovalo. 🙂 Nicméně jsem věděla, že nechci jedináčka a že chci pro své první dítě sourozence. U tebe je situace jiná - dětí máte doma více, takže "syndrom jedináčka" (nic proti nim) nehrozí. Asi si v klidu sepiš důvody pro a proti, případně to zkonzultuj s partnerem a uvidíš, co ti vyjde. Důležitý je, pokud se rozhodneš, že další dítě mít nebudete, aby to bylo neměnné a později jsi toho nelitovala. (Nemyslím si, že bys výhledově litovala toho, jestli další dítě budeš mít. To možná jen ten první rok nebo dva, kdy budeš zase nevyspalá bloumat po bytě s poblitými vlasy a nevyčištěnými zuby. 😀 ) Známá má teď dítě po 6,5 letech a je nadšená, že starší je už totálně samostatnej, naopak pomáhá a ona se může plně soustředit na malý. Navíc je starší, takže to bere daleko víc s nadhledem... Držím palce, abys to brzo rozsekla.

kovalcice
30. říj 2017

My take vahame, male jsou cerstve 3, zatim si davame pozor. Mozna za rok nebo 2. Ted je mi 30 a manzelovi 33. Chceme taky jeste cestovat a to druhe by nas zabrzdilo a tak stale vahame jestli vubec.

treasurka
30. říj 2017

My máme tři děti po cca roce a půl od sebe, kdybych měla velké dítě (cca 4 roky a víc), tak už by se mi do mimča asi nechtělo.

karakalka
30. říj 2017

Tak já ze své osobní zkušenosti můžu říct,že 5letý odstup ideální. 🙂 2 děti jsem vždycky chtěla - 2008 - první syn, 2013 - druhý syn. Nevím jestli bych zvládla hned dva do 2-3 let po sobě. Mě tenhle rozestup maximálně vyhovoval - užila jsem si miminko i vše okolo a až jsem byla rok v práci tak jsme se posnažili o druhé dítko. Expartner bohužel v 5ti měsících toho mladšího odešel, ale teď mám manžela a s tím čekáme v květnu 2018 společné miminko a i tak jsme to plánovali. Opět to bude 5letý rozestup mezi dětmi.

katkapavlik
autor
30. říj 2017

ahoj holky moc vám všem děkuji za rady a příspěvky že jste si na mne vubec našly čas a odepsaly. Mladší syn 6 let by si přál mít miminko pořád si stěžuje že je sám 15 lete syn si snim moc nepohraje ale vztah mají hezkej. Manželovi je to jedno ví že vše bude jen na mně asi jako na každé z vás🙂 jelikož je do večera v práci a vykendy ty také. a co větší věkový rozdíl mohly by si spolu vůbec rozumět 🙄 neumím si představit miminko a vožení do školy ukoly atd jako s prvnáčkem 😨

karakalka
30. říj 2017

@katkapavlik Hele není to taková hrůza. 😉 ráno půjdete spolu do školy s kočárkem - procházka, pak když bude prcek spát tak se můžeš učit s prvňáčkem. 😉 Hele nebála bych se toho, všechno jde vždycky nějak vymyslet. 😉

katkapavlik
autor
30. říj 2017

Děkuji za radu asi si z toho dělám zbytečné starosti.

danask88
30. říj 2017

Já budu mít druhé dítě po 12ti letech a popravdě si to neskutečně užívám. Je to jiné než "za mlada" (je mi 37), už si můžu ledacos finančně dovolit, chodím na různá cvičení a plavání, doma mě obskakují, paráda. Tenkrát jsme studovala, chodila na brigády a nemohla si dovolit ani těhotenské šaty.
Navíc ten můj 12tiletý už je naprosto samostatný, už chodí do školy a ze školy sám, na kroužky a na brigády sám, ke kamarádům. Vidím ho jen večer na chvilku, sice se pomazlí ještě ale krátce, chce taky své soukromí. Takže je to už jako bych žádné dítě skoro ani neměla takže se na celý ten kolotoč s miminkem těším. A užívám si všechno úplně jinak, víc.

dominikaromanova
30. říj 2017

@katkapavlik,

já bych řekla, že to je v pohodě, alespoň budeš mít více času na miminko a nebudeš tak moc unavená. Navíc i to šestileté dítě Ti může občas s něčím pomoci a hlavně je již celkem samostatné. Ráno do školy ho zavedeš s kočárkem, pak si ho s kočárkem vyzvedneš, miminko bude pěkně spinkat a Ty se s malým můžeš naučit do školy.

Já to tak měla, malý nastupoval v září do školy a malá se v srpnu narodila. Jsou od sebe o šest let a úplně v pohodě. Teď čekám další a věkový rozdíl mezi miminkem a dětmi bude 16 let a 10 let.

Já osobně zase obdivuji všechny maminky, které mají dětičky v rozmezí 1-3 let. Nedokáži si to představit. Takže za mě, být Tebou, rozhodně bych do toho šla.

kovalcice
30. říj 2017

Vsechny s vetsimi rozdily mi tu mluvire z duse. Me se nelibi naopak ty male vekove rozdily, protoze mamy na ty starsi furt jen krici co zase udelali tomu mensimu a furt dokola. Vetsi uz ma vic rozumu, spis pomuze a neni osizen o tu pozornost, kterou jako maly potřeboval vic

gorda
30. říj 2017

Na vsem se daji najit pro a proti. Muj bratr a sestra jsou od sebe kdysi standartni dva roky. A za dalsich osum let si mama vzpomela, ze by jeste jedno chtela. Samozrejme obcas jsem velky vekovy rozdil pocitila. Dnes je mi 32 a uz peknych par let mezi nama zadny "vekovy rozdil" neni. A je tu jeste jedna vec. Bratr ma dve deti, sestra tri. A s mym prckem budou letosni Vanoce zase o jednoho veselejsi.... 🙂

arasidka81
30. říj 2017

Ahoj já jsem vždycky ještě chtěla třetí dítko, našim klukům je 11 a 8 jsou už poměrně velký, nemusím už jim stát za zadkem jak se říká 😉 tak jsme si s manželem vzali prcka z dětského domova- tehdy mu byl necelý rok a musím říct, že je to sice občas na palici ale to poslední třetí mateřství si užívám asi fakt nejvíc 🙂 nic bych neměnila a šla bych do toho znovu. Ten prcek nám tu rodinu zase rozsvítil 👶

katkapavlik
autor
30. říj 2017

S těmito vašimi příspěvky je mi ó moc lépe jsem vděčná za vaše rady názory a zkušenosti ze začátku jsem nečekala tolik odpovědi moooc děkuji za všechny odpovedi

vikca85
30. říj 2017

@arasidka81 jak dlouho jste čekali na toho prcka z dětského domova? děkuji

vikca85
30. říj 2017

@danask88 jeeee a jak já vám závidím !! měla bych to určitě stejně.. mám dceru, která má koncem prosince 7 let.. jsme všichni nešťastní z toho, že se sourozenec nedaří...jsem teď po revizi, zákaz otěhotnětní do ledna (podezření na molu), ale to nevím, zda vydržím čekat do ledna.. no každopádně já si dceru moc neužila, teď už první třída, už to není mimino.. a já bych se zase těšila na ty pleny, na ty kočárky, na ty starosti... na ty milé starosti se školkou a tak.. vím, že bych si to užívala na tisíc procent. a peníze také nebyly, když jsem čekala první dceru, teď by to byla trošku jiná situace... zahradu už máme dokončenou, no samé plusy .-))

janulkakraniska
30. říj 2017

Mám syna (6 let),dceru (2 roky).
Přes věkový rozdíl jsou to fajn partaci.
Brácha se na segru strašně těšil.Už jen proto,jak se vyjádřil sám,že nebude aspoň sám🙂
Dcera se nám povedla nějak náhodou.Neplanovali jsme ji.Druhé dítě jsme chtěli,ale nějak to prostě dřív nevyšlo.
Je pro mě trochu těžké si to už užít,tak jak u prvního miminka.Mám víc povinností.Se synem úkoly,učení,kroužky,fotbal...
Taky je toho víc potřeba vyřídit,víc oblečení,víc bot,víc peněz...
Je to hodně poznat,že je nás víc...
Příští rok jde do školky,takže budou nemocní,každý jinak...
Ale vynahrazuji mi tohle všechno svou sikovnosti,chytrosti....taky je fajn,že už ji i brácha zabavi,v klidu jí i pomůže obléct,vezme ji na zahradu,pomůže jí vzít si jídlo...Mám výhodu,že se mají rádi...některé maminky v okolí to tak nemají...starší prostě to mladší opravdu z duše nenávidí☹

janulkakraniska
30. říj 2017

@karakalka Naše malá teda u učení asistuje...stará pisanka a tužka stačí,píše taky😀

arasidka81
30. říj 2017

@vikca85 po schválení se nám ozvaly po třech měsících. Ale my máme prcka v PP

monik111
31. říj 2017

My mame dceru 10let a ted cekame druhe. Je mi 37 a taky si obcas rikam,jak to zvladnu. Ale hrozne se tesim. Sice to bude vlastne druhej jedinacek,ale zas na nej budu mit cas. Starsi pomuze a myslim,ze se taky nemuze uz dockat. Zacatky budou asi boj,ale az se zajedeme,tak to bude urcite krasny.
Jestli mit deti brzy po sobe nebo dyl? Kazdya svoje vyhody i nevyhody...je na kazdym co si z toho vezme😉

andelka
31. říj 2017

Já mám dvě necelé dva roky od sebe,bylo to náročné. Pokud všechno dobře dopadne,tak nejmladší bude od mladšího o 6 let. Starší budou v 1 a 2 třídě,tak si to též tak maluju,s kočárkem a školou.

lucie_91
31. říj 2017

Já mám od sebe děti 5,5 roku. Až se narodí třetí, synovi bude 8,5 a dcerce 3. Pro nás to takto bylo fajn, syn aspoň mohl pomáhat. Teď jsem ale ráda, že budu mít třetí mimčo brzy, protože budou doma dva prcci a bude to větší zábava.