Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
danask88
6. dub 2020
Zobraz celou zprávu
danask88
3. dub 2020
Tak tak, vláda tohle nezvládla a snad přijde k rozumu :pray::heart:
https://denikreferendum.cz/clanek/31006-olga-ri...
Zobraz celou zprávu
danask88
12. bře 2020
Co se dělo v Číně a co nás nejspíš čeká. Hnusné čtení. Doporučuji i další díly.
http://blog.aktualne.cz/blogy/tereza-boehmova.p...
Zobraz celou zprávu
danask88
27. bře 2019
https://www.facebook.com/172777956760617/posts/...
Nejlepší plenky všech dob :heart_eyes: a ještě udělají překrásné vzory na přání!
Nikdy jsem nic nedoporučovala, ale tentokrát musím. Tyhle plenky boří všechny mýty o látkových plenách. Jsou stejně tenké jako jednorázové takže neomezují v pohybu ani v oblékání, vydrží celou noc! A narozdíl od jednorázu po načůrání svůj objem nezvětší. Jsou uvnitř ze zdravé organické bavlny a nežehlí se, zato můžou do sušičky (na jemný stupeň) nic se neskládá, nevkládá do kapes. Prostě jen na zadeček- do pračky- do sušičky - na zadeček ... úplně bez práce. Šetrné k životnímu prostředí i k miminku. Žádná chemie, žádná bělidla. Jsou překrásné a já se po vyzkoušení všech možných systémů látkování prostě zamilovala :heart_eyes:
Zobraz celou zprávu
danask88
25. bře 2019
Znáte? Celkem šílená zkušenost. Za mě jednoznačně odmítat testy pokud vím, že nechci na potrat.

https://www.facebook.com/192969804371042/videos...
Zobraz celou zprávu
danask88
3. říj 2018 Čtené 109x
Čti celý článek
danask88
14. zář 2018
Zajímavý komentář z webu šestinedelky k celkem nezajímavé reklamě na UM. Ten komentář dobře vystihuje nejen marketing UM ale i věčný rozpor kojících a nekojících.
Takže video:
<<youtube code="Kz4BUwaxj5c">>
A teď ten komentář:
"Takže co vidíme na videu? Začínáme rozdělením na skupiny rodičů, kteří mají různé, rádoby nesouladné názory. V momentě, kdy se situace vyhrocuje, pustí jedna z maminek dítě s kočárkem a to se řítí po svahu dolů. Všichni okamžitě zapomenou na hádky a běží za kočárkem. Když dítě zachrání, oddychnou si a pokamarádí se bez ohledu na to, jaké názory zastávali předtím - jsou přece především rodiče. Dojemné, ne?

Je na téhle reklamě něco zákeřného? JE. Abbott Laboratories nejsou žádná charita, ale společnost, která chce prodat svůj produkt. A protože marketing umělého mléka je do určité míry regulovaný a navíc lidi na něj mohou být citliví, musí se na to od lesa:

:point_right: Reklama potvrzuje to, co chce naoko ukončit - tedy, že existují drsné rozepře mezi matkami (rodiči). Jistě, na internetu a sociálních sítích najdete velmi vyhrocené diskuze mezi maminkami kojícími a těmi používajícími umělé mléko. Ale to neznamená, že taková komunikace probíhá neustále a mezi všemi ženami. Každý rodič chce pro své dítě v rámci svých možností to nejlepší. K tomu, aby se mohl pořádně rozhodnout o výživě svých dětí, ovšem potřebuje správné a úplné informace, nikoliv emoce.

:point_right: Reklama vytváří dojem, že kojení je jen jednou z mnoha možností - stejně jako nošení dětí nebo používání kočárku je kojení v reklamě prezentováno jako spotřebitelská volba. Tím se ale naprosto ignorují všechny vědecké poznatky o tom, že mateřské mléko představuje nejlepší možnou výživu pro miminka a že umělé mléko se mu ani omylem nerovná. Tedy že tyhle dvě věci nejsou ani zdaleka porovnatelné. Umělé mléko má být určeno pouze a jedině dětem, které nemohou dostat mateřské mléko (od své mámy, nebo cizí). Nikoliv všem dětem bez rozdílu.

:point_right: Kdo jste, abyste soudili (a vůbec se vyjadřovali ke způsobu výživy cizích dětí) - reklama nám moc pěkně vnucuje dojem, že pokud se vyjadřujete k tomu, co dělají ostatní, jste špatná, konfrontační osoba. Není to cool. Všichni by měli být šťastní, pokud se matka rozhodne (s důrazem na slovo rozhodne, protože mnohé maminky tu volbu nemají) používat umělé mléko bez ohledu na důsledky na zdraví její i jejího dítěte, na veřejné rozpočty nebo třeba na životní prostředí. Protože používání umělého mléka zachraňuje děti, nemůže být nikdy špatné. Podtextem pak je, že pokud je dítě krmeno umělým mlékem, už jen zmiňovat se o kojení či vědeckých poznatcích k výživě novorozenců před rodiči takového dítěte je prostě necitlivé a moralizující. To nám tak trošku znemožňuje racionální veřejnou diskuzi o výživě malých dětí.

Takže suma sumárum: matky, ne že budete společně táhnout za jeden provaz a třeba bojovat za kvalitní podporu a pomoc s kojením a za cizí mateřské mléko protřednictvím efektivního systému mléčných bank pro děti, které skutečně nemohou být kojené. Vaše názory a zájmy jsou naprosto odlišné. Je to tak dobře a nikdo vás nemá co soudit. Své děti můžete buď kojit, nebo jim pořídit umělé mléko, je to vcelku jedno a žádná jiná cesta není. A prosimvás hlavně nikdy nemluvte nahlas o kojení, protože by to mohlo ženy vyživující děti umělým mlékem zraňovat.

Abbotte, tleskáme! :clap::clap::clap: Netřeba asi třeba dodávat, že reklama byla velmi úspěšná a hlavně - sdíleli ji snad všichni. I lidé, kteří podporují kojení a nikdy by klasickou reklamu nikdy nešířili."
Zobraz celou zprávu
danask88
18. únor 2018
Termín porodu a jeho vyvolání pokud je překročen, časté téma k diskuzi zde na koníkovi. Tak přikládám článek který je hezky zpracovaný a řádně ocitovaný:
http://www.faktaoporodu.cz/vyvolani-porodu-v-ce...
Zobraz celou zprávu
danask88
17. únor 2018
Hodně zajímavej článek o strašáku jménem pupeční šňůra kolem krku.
http://www.jemnezrozeni.cz/2017/09/22/pupecni-s...
Zobraz celou zprávu
danask88
4. únor 2018
Zobraz celou zprávu
danask88
6. pro 2017
Taky zajímavý článek:
Citace "Dle WHO je porodní asistentka odbornicí na normální porod. Lékař není kompetentní k vedení fyziologického porodu, a to z prostého důvodu – medicína je obor zabývající se patologiemi, lékař se učí léčit, ne pozorovat. Dochází tak k mnohým neodůvodněným zásahům do porodu, které jej v patologický mění. V očích veřejnosti i lékařů jsou pak porody považovány za děsivou událost. Z úst žen zaznívá, jak jim lékař zachránil život a nebýt jeho, zemřely by. Lékařům, kteří život zachránili, vděk jistě patří. Velkým otazníkem zůstává, zda mají být obdivováni i ti, kteří ohrožení života zbytečnými zákroky vyvolali. O tom většina matek nemá ani tušení, a tak obdivují své zachránce a důvěřivě se jim svěří znovu do rukou (pokud je předchozí zážitek netraumatizoval natolik, že už nezamýšlí mít další děti)."
Celý článek: https://a2larm.cz/2017/12/porodnicke-nasili-jak...
Zobraz celou zprávu
danask88
30. lis 2017
Nemohu nesdílet, super článek:

"Naše ženy jsou ve strachu udržovány, porod je pro ně často synonymem pro bolest a utrpení a tyto bloky se předávají už několik generací z matek na dcery. V našem porodnictví vládne mužský a technokratický princip, proto tolik žen rodí velmi dlouhou dobu, protože jsou často odpojeny samy do sebe, od moudrosti svého těla."

https://www.modrykonik.cz/blog/anjilu/article/p...
Zobraz celou zprávu
danask88
31. říj 2017
Můj Halloweenský bubák
Zobraz celou zprávu
danask88
12. říj 2017
Vzor porodního plánu k dispozici :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
danask88
5. říj 2017
Zobraz celou zprávu