Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
danask88
3. říj 2018 Čtené 41x

Vždycky jsem sháněla kočárek s velkou korbou, marně. I když oproti některým ta moje Inglesina ujde. Ale kde jsou ty časy, kdy jsme se se ségrou vozily v jednom kočárku obě, i když mě už bylo 5 a ségře 2 roky. 

Hezký článek o tom, jak si vybrat kočárek. I když je spíše určený pro výrobce kočárků, než pro maminky, protože opravdu dobrý kočárek jsem v prodeji nenašla:

http://www.ivafis.cz/kocarky-v-sede-lezet-jako-vazne/

Čti celý článek
danask88
14. zář 2018
Zajímavý komentář z webu šestinedelky k celkem nezajímavé reklamě na UM. Ten komentář dobře vystihuje nejen marketing UM ale i věčný rozpor kojících a nekojících.
Takže video:
https://m.youtube.com/watch?t=90s&v=Kz4BUwa...
A teď ten komentář:
"Takže co vidíme na videu? Začínáme rozdělením na skupiny rodičů, kteří mají různé, rádoby nesouladné názory. V momentě, kdy se situace vyhrocuje, pustí jedna z maminek dítě s kočárkem a to se řítí po svahu dolů. Všichni okamžitě zapomenou na hádky a běží za kočárkem. Když dítě zachrání, oddychnou si a pokamarádí se bez ohledu na to, jaké názory zastávali předtím - jsou přece především rodiče. Dojemné, ne?

Je na téhle reklamě něco zákeřného? JE. Abbott Laboratories nejsou žádná charita, ale společnost, která chce prodat svůj produkt. A protože marketing umělého mléka je do určité míry regulovaný a navíc lidi na něj mohou být citliví, musí se na to od lesa:

:point_right: Reklama potvrzuje to, co chce naoko ukončit - tedy, že existují drsné rozepře mezi matkami (rodiči). Jistě, na internetu a sociálních sítích najdete velmi vyhrocené diskuze mezi maminkami kojícími a těmi používajícími umělé mléko. Ale to neznamená, že taková komunikace probíhá neustále a mezi všemi ženami. Každý rodič chce pro své dítě v rámci svých možností to nejlepší. K tomu, aby se mohl pořádně rozhodnout o výživě svých dětí, ovšem potřebuje správné a úplné informace, nikoliv emoce.

:point_right: Reklama vytváří dojem, že kojení je jen jednou z mnoha možností - stejně jako nošení dětí nebo používání kočárku je kojení v reklamě prezentováno jako spotřebitelská volba. Tím se ale naprosto ignorují všechny vědecké poznatky o tom, že mateřské mléko představuje nejlepší možnou výživu pro miminka a že umělé mléko se mu ani omylem nerovná. Tedy že tyhle dvě věci nejsou ani zdaleka porovnatelné. Umělé mléko má být určeno pouze a jedině dětem, které nemohou dostat mateřské mléko (od své mámy, nebo cizí). Nikoliv všem dětem bez rozdílu.

:point_right: Kdo jste, abyste soudili (a vůbec se vyjadřovali ke způsobu výživy cizích dětí) - reklama nám moc pěkně vnucuje dojem, že pokud se vyjadřujete k tomu, co dělají ostatní, jste špatná, konfrontační osoba. Není to cool. Všichni by měli být šťastní, pokud se matka rozhodne (s důrazem na slovo rozhodne, protože mnohé maminky tu volbu nemají) používat umělé mléko bez ohledu na důsledky na zdraví její i jejího dítěte, na veřejné rozpočty nebo třeba na životní prostředí. Protože používání umělého mléka zachraňuje děti, nemůže být nikdy špatné. Podtextem pak je, že pokud je dítě krmeno umělým mlékem, už jen zmiňovat se o kojení či vědeckých poznatcích k výživě novorozenců před rodiči takového dítěte je prostě necitlivé a moralizující. To nám tak trošku znemožňuje racionální veřejnou diskuzi o výživě malých dětí.

Takže suma sumárum: matky, ne že budete společně táhnout za jeden provaz a třeba bojovat za kvalitní podporu a pomoc s kojením a za cizí mateřské mléko protřednictvím efektivního systému mléčných bank pro děti, které skutečně nemohou být kojené. Vaše názory a zájmy jsou naprosto odlišné. Je to tak dobře a nikdo vás nemá co soudit. Své děti můžete buď kojit, nebo jim pořídit umělé mléko, je to vcelku jedno a žádná jiná cesta není. A prosimvás hlavně nikdy nemluvte nahlas o kojení, protože by to mohlo ženy vyživující děti umělým mlékem zraňovat.

Abbotte, tleskáme! :clap::clap::clap: Netřeba asi třeba dodávat, že reklama byla velmi úspěšná a hlavně - sdíleli ji snad všichni. I lidé, kteří podporují kojení a nikdy by klasickou reklamu nikdy nešířili."
Zobraz celou zprávu
danask88
18. únor 2018
Termín porodu a jeho vyvolání pokud je překročen, časté téma k diskuzi zde na koníkovi. Tak přikládám článek který je hezky zpracovaný a řádně ocitovaný:
http://www.faktaoporodu.cz/vyvolani-porodu-v-ce...
Zobraz celou zprávu
danask88
17. únor 2018
Hodně zajímavej článek o strašáku jménem pupeční šňůra kolem krku.
http://www.jemnezrozeni.cz/2017/09/22/pupecni-s...
Zobraz celou zprávu
danask88
4. únor 2018 vybrali jsme
Zobraz celou zprávu
danask88
27. pro 2017
Blíží se nám Silvestr, tak jen trochu osvěty a varování - Maminky nepijte, vydržte to, jinak vašemu miminku hrozí Fetální alkoholový syndrom (FAS):
Fetální alkoholový syndrom je specifická klinická jednotka, vzniklá konzumací etylalkoholu (etanolu) těhotnou ženou. Etylalkohol je prokázaný teratogen, který nepříznivě ovlivňuje vývoj plodu – a to po celou dobu těhotenství. Syndrom popsali jako samostatnou klinickou jednotku Američané Jones a Smith roku 1973.
Příčina
Příčinou fetálního alkoholového syndromu je etylalkohol. Většina případů fetálního alkoholického syndromu vzniká u matek, které pijí častěji větší množství alkoholických nápojů. Teratogenně ovšem působí i jednorázový příjem většího množství alkoholu (večírek, oslava). Navíc neexistuje všeobecně uznávaná "bezpečná dávka alkoholu" v těhotenství – proto je nejlepším doporučením pro všechny těhotné nepít alkohol vůbec. Z tohoto pohledu je problematických hlavně několik prvních týdnů těhotenství, kdy žena o své graviditě často ani neví. Etylalkohol však působí patologicky po celou dobu gravidity, nejen v prvním trimestru.
Klinický obraz
Fetální alkoholový syndrom je charakterizován řadou projevů, k nejvýznamnějším z nich patří:
Růstová retardace plodu (novorozenci jsou většinou hypotrofičtí, poruchy růstu často přetrvávají i v dětství, postižené děti celkově neprospívají)
Typická kraniofaciální dysmorfie (různý stupeň mikrocefalie, hypoplastická maxilla, vyhlazené philtrum, plochá střední část obličeje)
Poškození CNS (různý stupeň mentální retardace, kognitivní poruchy, poruchy chování)
Další přidružené abnormality, různé strukturní vrozené vady, vrozené vady srdce atd.
Konzumace alkoholických nápojů v těhotenství může vyvolat i izolované poškození CNS nebo srdce, bez klasických dysmorfických projevů. Rovněž může způsobit rozvoj alkoholové závislosti u plodu. Tyto případy se pod diagnózu dysmorfického fetálního alkoholového syndromu nezahrnují.
Zobraz celou zprávu
danask88
6. pro 2017
Taky zajímavý článek:
Citace "Dle WHO je porodní asistentka odbornicí na normální porod. Lékař není kompetentní k vedení fyziologického porodu, a to z prostého důvodu – medicína je obor zabývající se patologiemi, lékař se učí léčit, ne pozorovat. Dochází tak k mnohým neodůvodněným zásahům do porodu, které jej v patologický mění. V očích veřejnosti i lékařů jsou pak porody považovány za děsivou událost. Z úst žen zaznívá, jak jim lékař zachránil život a nebýt jeho, zemřely by. Lékařům, kteří život zachránili, vděk jistě patří. Velkým otazníkem zůstává, zda mají být obdivováni i ti, kteří ohrožení života zbytečnými zákroky vyvolali. O tom většina matek nemá ani tušení, a tak obdivují své zachránce a důvěřivě se jim svěří znovu do rukou (pokud je předchozí zážitek netraumatizoval natolik, že už nezamýšlí mít další děti)."
Celý článek: https://a2larm.cz/2017/12/porodnicke-nasili-jak...
Zobraz celou zprávu
danask88
30. lis 2017
Nemohu nesdílet, super článek:

"Naše ženy jsou ve strachu udržovány, porod je pro ně často synonymem pro bolest a utrpení a tyto bloky se předávají už několik generací z matek na dcery. V našem porodnictví vládne mužský a technokratický princip, proto tolik žen rodí velmi dlouhou dobu, protože jsou často odpojeny samy do sebe, od moudrosti svého těla."

https://www.modrykonik.cz/blog/anjilu/article/p...
Zobraz celou zprávu
danask88
31. říj 2017
Můj Halloweenský bubák
Zobraz celou zprávu
danask88
12. říj 2017 vybrali jsme
Vzor porodního plánu k dispozici :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
danask88
5. říj 2017
Zobraz celou zprávu