Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
danask88
18. únor 2018
Termín porodu a jeho vyvolání pokud je překročen, časté téma k diskuzi zde na koníkovi. Tak přikládám článek který je hezky zpracovaný a řádně ocitovaný:
http://www.faktaoporodu.cz/vyvolani-porodu-v-ce...
Zobraz celou zprávu
danask88
17. únor 2018
Hodně zajímavej článek o strašáku jménem pupeční šňůra kolem krku.
http://www.jemnezrozeni.cz/2017/09/22/pupecni-s...
Zobraz celou zprávu
danask88
4. únor 2018 vybrali jsme
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
danask88
27. pro 2017
Blíží se nám Silvestr, tak jen trochu osvěty a varování - Maminky nepijte, vydržte to, jinak vašemu miminku hrozí Fetální alkoholový syndrom (FAS):
Fetální alkoholový syndrom je specifická klinická jednotka, vzniklá konzumací etylalkoholu (etanolu) těhotnou ženou. Etylalkohol je prokázaný teratogen, který nepříznivě ovlivňuje vývoj plodu – a to po celou dobu těhotenství. Syndrom popsali jako samostatnou klinickou jednotku Američané Jones a Smith roku 1973.
Příčina
Příčinou fetálního alkoholového syndromu je etylalkohol. Většina případů fetálního alkoholického syndromu vzniká u matek, které pijí častěji větší množství alkoholických nápojů. Teratogenně ovšem působí i jednorázový příjem většího množství alkoholu (večírek, oslava). Navíc neexistuje všeobecně uznávaná "bezpečná dávka alkoholu" v těhotenství – proto je nejlepším doporučením pro všechny těhotné nepít alkohol vůbec. Z tohoto pohledu je problematických hlavně několik prvních týdnů těhotenství, kdy žena o své graviditě často ani neví. Etylalkohol však působí patologicky po celou dobu gravidity, nejen v prvním trimestru.
Klinický obraz
Fetální alkoholový syndrom je charakterizován řadou projevů, k nejvýznamnějším z nich patří:
Růstová retardace plodu (novorozenci jsou většinou hypotrofičtí, poruchy růstu často přetrvávají i v dětství, postižené děti celkově neprospívají)
Typická kraniofaciální dysmorfie (různý stupeň mikrocefalie, hypoplastická maxilla, vyhlazené philtrum, plochá střední část obličeje)
Poškození CNS (různý stupeň mentální retardace, kognitivní poruchy, poruchy chování)
Další přidružené abnormality, různé strukturní vrozené vady, vrozené vady srdce atd.
Konzumace alkoholických nápojů v těhotenství může vyvolat i izolované poškození CNS nebo srdce, bez klasických dysmorfických projevů. Rovněž může způsobit rozvoj alkoholové závislosti u plodu. Tyto případy se pod diagnózu dysmorfického fetálního alkoholového syndromu nezahrnují.
Zobraz celou zprávu
danask88
6. pro 2017
Taky zajímavý článek:
Citace "Dle WHO je porodní asistentka odbornicí na normální porod. Lékař není kompetentní k vedení fyziologického porodu, a to z prostého důvodu – medicína je obor zabývající se patologiemi, lékař se učí léčit, ne pozorovat. Dochází tak k mnohým neodůvodněným zásahům do porodu, které jej v patologický mění. V očích veřejnosti i lékařů jsou pak porody považovány za děsivou událost. Z úst žen zaznívá, jak jim lékař zachránil život a nebýt jeho, zemřely by. Lékařům, kteří život zachránili, vděk jistě patří. Velkým otazníkem zůstává, zda mají být obdivováni i ti, kteří ohrožení života zbytečnými zákroky vyvolali. O tom většina matek nemá ani tušení, a tak obdivují své zachránce a důvěřivě se jim svěří znovu do rukou (pokud je předchozí zážitek netraumatizoval natolik, že už nezamýšlí mít další děti)."
Celý článek: https://a2larm.cz/2017/12/porodnicke-nasili-jak...
Zobraz celou zprávu
danask88
30. lis 2017
Nemohu nesdílet, super článek:

"Naše ženy jsou ve strachu udržovány, porod je pro ně často synonymem pro bolest a utrpení a tyto bloky se předávají už několik generací z matek na dcery. V našem porodnictví vládne mužský a technokratický princip, proto tolik žen rodí velmi dlouhou dobu, protože jsou často odpojeny samy do sebe, od moudrosti svého těla."

https://www.modrykonik.cz/blog/anjilu/article/p...
Zobraz celou zprávu
danask88
31. říj 2017
Můj Halloweenský bubák
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
danask88
12. říj 2017 vybrali jsme
Vzor porodního plánu k dispozici :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
danask88
5. říj 2017
Zobraz celou zprávu