Kdy pořídit dítěti větší postýlku?

dreamingsophie
1. srp 2015

Ahoj ženy, chci se zeptat, kdy jste přešly z té miminkovské postýlky se zábradlím na normální postýlku pro děti? Malé je teprve 15 měsíců a když si stoupne, dosahuje jí zábradlí postýlky nad pas, takže mi přijde, že z ní může vyskočit. Přemýšlím, jestli už není lepší přejít na klasickou nízkou postýlku. Zdá se mi to ale nějak brzo 🙂

patrusa
1. srp 2015

Zajima me, jake dostanete tipy. Syn ma 28 mesicu a kdyz mi prvne pred 14 dny prelezl ven, tak jsem vyndala dve tycky a muze tedy sam ven i dovnitr. Odpada tak prelezani a zaroven nemusim jeste resit, jak ho zajistit, aby nespadl ( v noci se strasne vrti).

leilunka
1. srp 2015

syn měl velkou asi 2 měsíce po druhém roce 😉 ale předtím neměl klasiku jako takovou, měl oddělanou celou jednu bočnici a přiraženou postel k manželské, čili takové trojlůžko, takže odejít mohl přes moji postel, respketivě přeze mě 😉

mavanka
1. srp 2015

dcera těsně před druhým rokem, syn v roce a půl, ale máme velkou postel se zábranou, takže spadnout nemohli, za sebe doporučuji, protože do té doby okupovali naši postel 🙂

zo_ja
1. srp 2015

Naše děti zábradlí v malé postýlce přehopsnou v půlroce, když se postaví... 😀 Ale spí s náma, takže na velký posteli, a nejstaršímu jsme normální postel pořizovali někdy po roce, než se narodilo další. Někdy spalo tam, někdy s náma, někdy obě v naší, já v jeho...
K boku jsme přirazili skříňku, tak nepadal, pak mělo zas období, kdy padalo, pak zas ne... Nebo dát vedle postele matračku, peřinu, ale z té nízké žuchne a spí dál. Pořzovat mezistupňovou postýlku ani ryba ani rak jsou dle mě vyhozené peníze, radši jednu pořádnou už až do dospělosti včetně - a právě, že se dá event. prostřídat anebo když je návštěva a netřeba za nějaký ten rok zase přeskládávat pokoj dle nového rozměru postele.

elielizabeth
2. srp 2015

My máme obě děti (3 a 1,5) pořád ještě v postýlkách v ložnici. Spí sami krásně celou noc a já se jich nějak nemůžu vzdát, aby spali v tom pokojíčku 😀
Jinak postele jim dělám sama ze dřeva a budou mít postele 180 cm a zábrany na obou stranách 100 cm a dvě nad sebou, protože ti naši spí fakt příšerně 😀

missa111
2. srp 2015

Obě dcery v cca18 měsících začaly spát na velké posteli 200x90 se zábranou. Starší od 3,5 nahoře na palandě. Přesun zvladly bez problémů během 3 dnů každá. Nikdy nespadly.
V postýlce se vždy nějak zamotaly nohama do těch šprušlí. Navíc při nemoci tam spím s nimi nebo manžel sám a já v naší posteli s tou nemocnou. Máme jen 140 šířku, takže ve 2 malé děti tam navíc, to už je o zdraví 😊

krystalka
2. srp 2015

My jsme synovi dělali pokojíček s klasickou velkou postelí 90x200 a se zábranou ve 2 letech....spával tam nejdřív po obědě a ve 3 letech se tam sám od sebe odstěhoval natrvalo 🙂 ....v ložnici měl do té doby klasickou malou postýlku, ale měli jsme odmontovanou jednu postranici a přiraženou k naší posteli, takže jednak se tam nezasekával v těch příčkách a měl tam i víc místa....někdy spal napůl u nás a napůl u sebe 😉 , tu postranici jsme odmontovali v okamžiku, kdy začal zkoušet přelézat postýlku...

dreamingsophie
autor
6. srp 2015

Malou dávám do postýlky po obědě a pak večer jen do té doby, než se poprvé probudí na mlíko, to už jdu spát s ní, a spí celou noc s námi. Budí se pořád asi po hodině či dvou a přendávat ji pořád sem a tam bych asi nedala 🙂 Postýlku máme taky přiraženou k posteli, nejradši bych dala pryč bočnici, ale máme postel celkem vysoko, takže by v noci mohla padat do postýlky. Jde mi o to, aby nevyskakovala ze svojí postýlky, když s ní nejsem v pokoji. Myslím, že z nízké postele by taky vyskakovala a krámovala věci 🙂 Ideální by bylo, kdyby začala spát celou noc 🙂

mysicka_lb
6. srp 2015

My jsme klasickou dětskou postýlku vůbec nepoužívali, jen asi první dva měsíce, než se prcek přestěhoval k nám do manželské postele. Pak jsme ho asi na osmi měsících přesunuli do dětského pokoje, kde už od začátku byla klasická dospělácká 1,5 postel. V době, kdy je v pokoji sám, ale spí na matraci na zemi, aby z postele nespadl. Pak, když jdu spát i já, spíme společně na té 1,5 posteli. Dalším krokem bude, že já odejdu do ložnice🙂

avantgarda
11. srp 2015

Našemu synovi budou v říjnu 3 roky a zatím pořád spí v malé postýlce. Umí si už perfektně přelézt ven, tak nás ráno chodí budit. Vyhovuje mu ten stísněnější prostor. Když ho dám spát do velké postele, tak mu hrozně dlouho trvá, než najde vhodnou polohu a usne. Ale už je pomalu čas mu koupit velkou postel.

kvakuska
11. srp 2015

Dcerá má přesně 2 roky a už půl roku má u postýlky tuhle bočnici: http://www.scarlett.cz/doplnky-k-postylkam/vale... ... takže nespadne, ale při odpoledním spaní může sama vylézt a jít na nočník kdy potřebuje ... v noci má ještě plínu, ale ráno vyleze, plínu sundá a opět si jde sama na nočník ... větší postel už máme, možná ji dostane příští rok na jaře, uvidíme, také jí ten stísněnější prostor vyhovuje, takže pro nás postýlka s touhle bočnicí je zatím nejlepší řešení 🙂